Aborcja

Religia... Filozofia... Poszukujemy odpowiedzi na trudne pytania... Demaskujemy fałsz...

Moderator: {o}

Post Reply

Aborcja...

Za
7
21%
Przeciw
5
15%
Tylko w nagłych wypadkach (zagrażenie życia dziecka lub matki)
20
61%
Nie mam zdania
1
3%
 
Total votes: 33

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Fri Oct 10, 2003 11:06 pm

Kiedy nie jest blogoslawienstwem? Bynajmniej nie w momencie, kiedy staje sie zrodlem przyziemnych, materialnych klopotow - nie o to mi chodzi.
Chodzil mi po glowie przyklad skutkow gwaltu, o ktorych juz co niektorzy sie rozpisywali tutaj. Dziecko niczemu nie jest winne, ale w takiej sytuacji trudno uznac je za blogoslawienstwo. Oczywiscie z nieszczescia i tragedii moze powstac wspanialy czlowiek... ale ja nie moglabym nazwac go blogoslawienstwem.
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Fri Oct 10, 2003 11:14 pm

Pewien człowiek bardzo chciał poznać Bożą drogę, dlaczego świat wygląda jak wygląda. Kiedy położył się pod drzewem i rozmyślając nad tym prosił Boga o odpowiedź, stanął przy nim anioł i powiedział:
- Chodź ze mną a pokażę ci drogi Pana.
Nie namyślając się długo poszedł za aniołem. Spotkali na swojej drodze dwóch ludzi. Jeden człowiek zły wręczył złoty kielich drugiemu dobremu. Anioł zaczekał, aż zasną, zabrał kielich dobremu i zaniósł do złego. Człowiek idący z aniołem spytał:
- Co robisz przecież to złodziejstwo.
- Nie zadawaj pytań tylko chodź i patrz, a poznasz drogi Boże - odpowiedział anioł.
Poszli więc dalej do chaty pewnego biednego człowieka. Gdy wyszedł z domu, anioł podpalił jego dom. Zirytowany człowiek idący z aniołem oburzył się na niego i zaczął gasić płomień, jednak anioł mu nie pozwolił:
- Jak możesz podpalać dom tego biednego człowieka. Powinieneś pomagać ludziom, a nie ich dręczyć - krzyczał człowiek
- Powiedziałeś, że chcesz poznać zamysł Boga nie wtrącaj się więc tylko chodź dalej!
Idąc dalej dotarli do strumienia i zatrzymali się przed kładką. Gdy zbliżył się ojciec ze swoim synkiem i weszli na kładkę, anioł przewrócił kładkę tak, że ojciec z synkiem wpadli do wody. Prąd wody porwał dziecko i utopiło się. Ojciec wyszedł z wody i zasmucony wrócił do domu.
- Nie tego już za wiele. Zniosłem jak okradłeś sprawiedliwego, podpalałeś dom biednego człowieka, ale to że zabiłeś niewinne dziecko to za dużo. Nie jesteś żadnym aniołem tylko demonem - krzyczał człowiek zdzierając kaptur z głowy anioła.
- Jestem aniołem wysłanym na ziemię przez Boga aby wypełnić Jego wolę na ziemi, a tobie wyjaśnić jaka jest Jego droga - odpowiedział
- Nieprawda Bóg taki nie jest. Na pewno nie kazał Ci robić tego co robisz - krzyczał dalej człowiek.


Ja mam taki dziwny zwyczaj niedonańczania opowiadań...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Oct 10, 2003 11:25 pm

A mówił ci ktoś kiedyś, że twój zwyczaj jest bardzo denerwujący?
Na moje ze wszystkich tych czynów wyniknie coś dobrego. Może nawet są ze sobą powiązane. Czy chodzi ci o to, że ze złego gwałtu powstaje coś dobrego - dziecko? Co do którego Bóg ma jakiś plan? To chyba uwzględnił możliwość, że matka zechce usunąć?
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Fri Oct 10, 2003 11:27 pm

A człowiek mógł ugasić ten pożar.

Denerwujący. Wiem :twisted: Tak ma być. :twisted:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Sat Oct 11, 2003 8:57 am

Denerwujący. Zamysł Boga - nie wtrącam się. Tylko nie każdy ma tę wewnętrzną siłę i odwagę, by "ugasić pożar"!
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sat Oct 11, 2003 12:07 pm

Do nas zależy, jak przyjmiemy to, co gotuje nam los. jeden zaufa, drugi będze za wszelką cenę uciekał - odrzucał dary. Jeden pozwoli, żeby ze zła wyrosło dobro - inny nie będzie miał odwagi i poprzestanie na tym pierwszym.

Pewnej kobiecie przyśniło się, że za ladą w jej ulubionym sklepiku stał Pan Bóg.
- To Ty, Panie Boże! - zakrzyknęła uradowana.
- Tak to ja - odpowiedział Bóg.
- A co u Ciebie można kupić? - zapytała kobieta.
- U mnie można kupić wszystko - padła odpowiedź.
- W takim razie poproszę o dużo zdrowia, szczęścia, miłości, powodzenia i pieniędzy.
Pan Bóg uśmiechnął się życzliwie i oddalił na zaplecze, aby przynieść zamówiony towar. Po dłuższej chwili wrócił z malutką, papierową torebeczką.
- To wszystko?! - wykrzyknęła zdziwiona i rozczarowana kobieta.
- Tak, to wszystko - odpowiedział Bóg i dodał - Czyżbyś nie wiedziała, że w moim sklepie sprzedaje się tylko nasiona?
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Sat Oct 11, 2003 12:45 pm

{o}, ja wysiadam.... zawsze chcesz mieć ostatnie zdanie???
Image

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Sat Oct 11, 2003 1:00 pm

Wracając do tematu: jeden mały fakt dotyczący aborcji. Zgadnijcie, czego jest więcej: 1) aborcji dokonywanych przez kobiety nie żyjące w związku z żadnym facetem czy 2) aborcji dokonywanych przez zamężne kobiety żyjące razem ze swoim mężem?

Odpowiedź jest zaskakująca, także dla mnie. 7 na 10 aborcji dokonuje się w małżeństwie. Więc dziecko, gdyby się urodziło, wcale nie żyło w rynsztoku, nie tułałoby się po domach dziecka itd. To dla mnie bardzo zastanawiający fakt. Co sprawia, że małżeństwa po prostu nie chcą dziecka, choć mogliby je normalnie wychować? Czy ambicje zawodowe, studia, brak czasu czy kłopoty finansowe usprawiedliwiają zabójstwo? Dla mnie to jest największy bezsens aborcji.

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Sat Oct 11, 2003 2:45 pm

Luki, to nie są statystyki, które by mnie zaskoczyły. To nasza szara rzeczywistość...
Image

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Sat Oct 11, 2003 5:38 pm

A takim razie rzeczywistość mnie przeraża.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sat Oct 11, 2003 6:50 pm

Poczytaj sobie Biblię - w przeszłości wcale nie było piękniej.

Jedyne co możesz zrobić, to przemieniać ten mały kawałek świata, w którym teraz żyjesz.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
sysia
Zainteresowany
Posts: 302
Joined: Wed Aug 13, 2003 2:01 pm
Location: d. śląsk

Post by sysia » Fri Oct 17, 2003 10:30 am

przeczytałam wszystko, i wypowiem się w ten sposób:
nie popieram aborcji, ale pozostawiam wolność wyboru kobiecie, i powiem jedno - ja nie chciałabym musieć dokonywać takiego wyboru, zyczę wszystkim żeby równiez nie musieli, żeby wszystko było proste i oczywiste,
wydaje mi się że ja nie potrafiłabym usunąć dziecka, (takie przekonanie miałam jeszcze zanim zostałam matką)
ale można gdybać sobie na różne sposoby, co ma zrobić kobieta - albo nie ,powiem raczej co mają zrobić rodzice (aborcja dotyczy często obojga rodziców dziecka, rodziców mam na myśli jako tych co są sprawcami poczęcia dziecka, sama matka w ciążę nie zajdzie, ojcem jest się w chwili kiedy dziecko zostało poczęte, matkę dotyczy to w sposób fizyczny a ojca raczej metafizyczny) , czy nawet rodzice pozostający w zwiąku małzeńskim którzy dowiedzieli sie że ich długo oczekiwany potomek ma jakąś straszną wadę genetyczną, że nie będzie mógł samodzielnie funkcjonować w świecie, że wogóle nie będzie mógł funkcjonować, ale ciąż może być donoszona i tu zależy od decyzji rodziców czy takie dziecko wydać na świat, odpowiedź może wydawać się oczywista ale pewnie taka nie będzie
Zycie jest jak pudełko czekoladek,nigdy nie wiesz co ci się trafi

zajavka
Zainteresowany
Posts: 373
Joined: Mon Sep 15, 2003 5:58 pm

Post by zajavka » Fri Oct 17, 2003 7:51 pm

Nie czytałam wszystkich postów, tylko te z początku. Ciekawi mnie jedna rzecz. Co myślicie o wizycie statku Langenort (nie pamiętam dokładnie jak się nazywał - ale wiecie o co chdzi) w Polsce i o zachowaniu ludzi wobec tej wizyty - protesty, blokowanie portu i obrzucenie dziewczyn, wchodzących na statek jajkami??
Jam jest kielich bez dna. Jam jest śmierć bez grobu. Jam jest imię bez imienia.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Fri Oct 17, 2003 7:55 pm

Kiedyś to się rzucało nie jajkami, tylko kamieniami - więc chyba jest jakiś postęp w dziedzinie obyczajów...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Oct 17, 2003 10:06 pm

A co to ten Langenort :?: :shock:
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Post by Ramzes » Fri Oct 17, 2003 10:25 pm

to statek na którym dokonuje sie aborcji ... 8)
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Sat Oct 18, 2003 2:12 pm

Ten statek to tylko kolejny przykład braku tolerancji i chorej nienawiści do wszystkiego, czego się nie popiera i nie akceptuje. Takie statki będą (niezależnie od ilości ujajek/kamieni, którymi zostaną obrzucone) istniały tak długo, jak długo kobiety będa chciały dokonywać aborcji. Proste.
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Oct 18, 2003 10:42 pm

I słuszne 8)
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Sat Oct 18, 2003 11:48 pm

na chwile odejde od Langenorta. Rozmawialem ostatnio z kolega i pochwalil mi sie ze uprawial seks bez zabezpieczenia i nie "wpadl", zaskoczyla mnie jego lekkomyslnosc, wiec zaatakowalem od razu z najwiekszego dziala - a powiedzmy ze antykoncepcja twojej dziewczyny zawiedzie i jakims cudem zajdzie w ciaze ? Odpowiedzial ze w takim razie ciaze sie usunie...
Nie skomentowalem tego, bo myslalem ze mu przyloze ze zlosci - jak mozna sie zachowywac tak lekkomyslnie ??? JAK ? On mowi ze jest katolikiem ! Co wiecej haruje w kosciele jako ministrant ! Cala ta rozmowa przypomniala mi wlasnie ta dyskusje.. Jestem za aborcja, ale w takich przypadkach ? :evil: jak mozna w ogole do czegos takiego doprowadzic ? Luki mowisz o brutalnej rzeczywistosci ? To pomysl o wartosci zycia takiego malucha w porownaniu do paczki prezerwatyw za 8 zl :evil: To dopiero boli...
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sun Oct 19, 2003 12:07 am

ON usunie? :lol:
Ministrant?
No cóż... W kraju, gdzie 90% ludności deklaruje katolicyzm można się spodziewać wszystkiego...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest