Aborcja

Religia... Filozofia... Poszukujemy odpowiedzi na trudne pytania... Demaskujemy fałsz...

Moderator: {o}

Post Reply

Aborcja...

Za
7
21%
Przeciw
5
15%
Tylko w nagłych wypadkach (zagrażenie życia dziecka lub matki)
20
61%
Nie mam zdania
1
3%
 
Total votes: 33

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Aborcja

Post by freja » Sat Sep 20, 2003 6:26 pm

Aborcja legalna czy nie?
Jeśli ktoś się zastanawia nich wejdzie na tą stronę i ją przeczyta.
http://www.nienarodzone.blog.pl
Image

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Sat Sep 20, 2003 6:33 pm

Od razu piszę - Jestem przeciw!
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Sep 20, 2003 6:44 pm

Od razu piszę - jestem za!
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sat Sep 20, 2003 6:56 pm

A ja jestem za, w szczególnych przypadkach. To jedna z jantrudniejszych kwestii dzisiejszego świata. I uważam, że tutaj dużo do powiedzenia mają w szczególności kobiety. Aborcja- jedni mówią ''to morderstwo'', drudzy - ''to czasami konieczność''. Ja uważam, że to bolsena i straszna decyzja, która zostawia nieodwracalny ślad w psychice kobiety. Nie popieram kobiet, które najpierw z własnej głupoty zachodzą w ciążę, i mają warunki by wychować dziecko, a je usuwają. Ale są też przypadki, kiedy młoda, 18 letnia dziewczyna, która ma jeszcze całe życie przed sobą zostaje zgwałcona. I potem jest w ciąży. W takiej sytuacji uważam, że dziewczyna ma ASOLUTNE PRAWO DO USUNIĘCIA DZIECKA. Może to brzmi brutlanie...ale I teraz stawiam pytanie: czy te wszystkie staruszki, ci wszyscy ludzie, którzy nawet w takich sytuacjach oskrżają o morderstwo, którzy protestują wiedzą co czuja takie kobiety ? Czy wiedzą, jak to jest mieć złamane życie, tak niesprawiedliwie i nie z własnej winy, a z winy jakiegoś bydlaka ? I nosić w sobie owoc gwałtu ? A potem co czują, gdy muszą patrzeć na to dziecko, a za każdym razem widzą w jego twarzy tamtego mężczyznę ? Czy ci ludzie zdają sobie sprawę , ze w taki sposób można już tylko modlić się o śmierć ? Dlatego, uważam, że to kobiety powinny mieć prawo decyzji. I dlatego bardzo denerwuję się, kiedy słyszę opinie, wypowiadane przez jakiegoś faceta : '' To morderstwo ! Jak nie chciała, nie musiała się pakować.''. Tyle że, panowie, my kobiety czasami tak pokrzywdzone przez życie, nieraz nie mamy wyboru. Bo wy podejmujecie go za nas.
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Sep 20, 2003 7:00 pm

:( smutno się zrobiło
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Sat Sep 20, 2003 7:08 pm

jestem tego samego zdania co Hotori! Nikt nie ma prawa decydować o czyimś życiu! Jak jakaś idiotka sobie współżyła bezsensu ot taka letnia przygoda, a potem zachodzi w ciążę bo nie pomyślała to z takiej sytuacji nie ma odwrotu powinna urodzić to dziecko, bo przedtem nie pomyślała. taaa człowiek mądry po szkodzie... widział ktoś kiedyś jak wygląd dziecko po wykonaniu zabiegu? ja widziałam i płakałam widząc takie zdjęcie. czytałam też to co znajduje się na blogu wyżej. muszę powiedzieć, że brzydzę się kobietami, które z własnej winy się wpakowały w coś takiego, a potem zabijają własne dziecko, a także tych, którzy wykonują takie zabiegi, bo niby według nich to nie człowiek nie istota, która żyje. kto tak uważa sam się okłamuje...
Image

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Sat Sep 20, 2003 7:14 pm

Last edited by freja on Sat Sep 20, 2003 9:43 pm, edited 1 time in total.
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sat Sep 20, 2003 7:29 pm

tak to okrutne jeśli kobiety robią to świadomie, i jeśli wynika to z ich winy.
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sat Sep 20, 2003 8:18 pm

Popieram Hotori. 18-letnia dziewczyna to jeszcze nic... A co jeśli dziewczyna ma te 17, 16 lat? Albo jeśli w ogóle nie widziała tamtej twarzy, albo jej nie pamięta i nie chce pamiętać? A co, jeśli dziecko naprawdę jest zagrożeniem dla życia kobiety...? Wszystko zależy od punktu widzenia...
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sat Sep 20, 2003 8:22 pm

To, że gwałcone są nawet 12 letnie dziewczynki to jest po prostu ...trudno opisać co się czuje, gdy słyszy się o czyms tak wyrodnym i nieludzkim. A gwałty niestety zdarzają sie coraz częściej.
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Sep 20, 2003 9:06 pm

gwałcone są nawet 12 letnie dziewczynki
Zaje***bym takiego sk****syna :x :x :x
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sat Sep 20, 2003 9:24 pm

ja też Graalion, ja też...
i dzięki, że poruszyłeś ten temat.
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Sat Sep 20, 2003 9:37 pm

Freja moglabys zamienic to zdjecie w link? Bo mi sie strona strasznie rozjezdza na boki, a nie chce mi sie maczac mycha w prawo i lewo. :)

Ja jeste przeciwny z wyjatkami. A wlasciwie jednym. Gdy ciaza zagraza zyciu matki. Wowczas to ona powinna decydowac (te zgwalcone 12-latki podpadaja wlanie pod ta kategorie)

W przypadku gwaltu uwazam, ze nie powinno sie usuwac ciazy, bo to JET MORDERSTWO! jeli kobiecie ciaza zagraza zyciu i dokona ona aborcji (z czym ja sie godze) to to tez JEST MORDERSTWO, ale nie mamy prawa decydowac czyje zycie jest wazniejsze... matki czy dziecka. W przypadku gwaltu kobieta moze zawsze oddac dziecko do adopcji.

Hotori pytasz czy te staruszki ktore mowia, ze aborcja to morderstwo, wiedza co czuja zgwalcone kobiety. A czy ty wiesz? Czy wiedza to kobiety, ktore to popiraja, a ame tego nie przezyly? Wydaje ci sie, ze one tak mowia bo same nie wiedza co to znaczy, a nie przyzlo ci do glowy, ze po prostu tak wysoko cenia sobie ludzkie zycie? Wiele z nich pewnie ma dzieci, moze ona patrzac na nie nie moga sobie wyobrazic powodow dla ktorych moglyby zgodzic sie na odebranie im zycia?

Kobiet, ktore usunely ciaze powstala w wyniku gwaltu nie potepiam. Gdybym taka spotkal nie mialbym jej niczego do zarzucenie, gdyby byla to moja kolezanka lub ktos z rodziny traktowalbym ja tak samo jak przed tym wydarzeniem. Nie wim co one czuja wiec nie bede ich osadzal, ale tez nie bede im wszystkiego ulatwial i jeli mnie zapytaja co o tym mysle to powiem to co wam powiedzialem.

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Sat Sep 20, 2003 9:42 pm

Graalion wrote:
gwałcone są nawet 12 letnie dziewczynki
Zaje***bym takiego sk****syna :x :x :x
Ja jestem przeciwnikeim kaary smierci, ale jak slyze cos takiego to... :evil: Albo jeszcze mlodsze dzieci 4-letnie zmuszane do "brzydkich zabaw"! :evil: Nie wim czy i tak bym takiego zabil, na pewno by mnie do tego ciagnelo, ale jako osoba wierzaca chcialbym jednak umiec sie od tego powstrzymac, jednak co bym zrobil mam nadzieje, ze nigdy nie bede mial okazji sie przekonac :cry: W kazdym razie na poczatek, zawze mozna takie wykastrowac nozem zezniczym bez znieczulenia. :x

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Sep 20, 2003 9:45 pm

Dla mnie aborcja to nie morderstwo.
A za karą śmierci byłem, jestem i bedę.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sun Sep 21, 2003 1:28 am

I kobieta powinna być świadoma tych konsekwencji zanim zdecyduje się na aborcję.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Sun Sep 21, 2003 1:41 am

Ja uwazam, ze te nastepstwa o ktorych mowi {o} nie a az tak bardzo czete :( A takze, ze cos takiego jak jakis szczegolny instynkt macierzynski u kobiet to mit.

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Post by Ramzes » Sun Sep 21, 2003 9:24 am

ja jestem za aborcją jak kobieta chce to usunie ciąze a jak nie to nie ja bym im dal wolną rękę...
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Sun Sep 21, 2003 10:26 am

jeszcze jedno zdjęcie...
Image
Image

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Sun Sep 21, 2003 10:28 am

Image

"Aborcja ...

Nieurodzone poczęte dziecko JEST człowiekiem


Jak widać na tych fotografiach człowieczeństwo nieurodzonego dziecka nie podlega dyskusji. Nawet jeśli aborcja jest w pełni legalna, nie stanie się nigdy zgodna z prawem moralnym.

ABORCJA JEST ZŁEM:
Wielkie religie świata potępiają aborcję - np. w judaizmie i chrześcijaństwie obowiązuje nakaz: "Nie zabijaj". Aborcja jest złamaniem lekarskiej przysięgi Hipokratesa oraz Konwencji Genewskiej, która stanowi: "Będę okazywał najwyższy szacunek dla ludzkiego życia od momentu jego poczęcia".

ABORCJA NIE JEST KONIECZNA:

Nie leczy żadnej choroby. Jeśli dziecko skazane na aborcję byłoby chciane, lekarz podtrzymywałby ciążę wszystkimi znanymi metodami. Obecnie występująca epidemia aborcji (np. ponad 1,5 mln rocznie w USA dzieci abortowanych tylko metodami chirurgicznymi) spowodowała zanikanie działalności placówek adopcyjnych.

ABORCJA JEST NIEBEZPIECZNA:

Oprócz śmierci dziecka aborcja może zagrażać zdrowiu a nawet życiu matki. Jeśli niektórzy ludzie mogą legalnie zabijać innych dla swojej wygody, chore jest całe społeczeństwo. Powszechność aborcji musi doprowadzić do tego, że wkrótce zabraknie młodych ludzi, od których pracy zależą świadczenia dla emerytów. Spowoduje to nasilenie presji w kierunku stosowania eutanazji. "

[/list]
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests