Czy homoseksualizm jest chorobą?

Religia... Filozofia... Poszukujemy odpowiedzi na trudne pytania... Demaskujemy fałsz...

Moderator: {o}

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Homoseksualisci- czy sa odrzutkami spoleczenstwa?

Post by MAX EVANS » Wed Mar 17, 2010 4:13 pm

O o znów się zaczyna :haha:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by Czips » Thu Mar 18, 2010 12:21 am

bo gdybym miała rozpatrywać homoseksualizm jako chorobę, równie dobrze i heteroseksualizm, jak i biseksualizm musiałabym uważać za choroby.
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by {o} » Fri Mar 26, 2010 11:02 pm

W jaki sposób doszłaś do takiego stwierdzenia?
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by Czips » Mon Mar 29, 2010 1:52 pm

Bo czy homoseksualizm, tylko dlatego, że jest to mniejszość powinnam uważać za chorobę? Nie sądzę, żeby to jaka płeć nas pociąga miało coś wspólnego ze złym stanem psychicznym lub zdrowotnym.
A więc jeżeli pociąg do tej samej płci mam uważać za chorobę, to i pociąg do płci przeciwnej jak i do obu też powinnam uważać za chorobę.
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by {o} » Wed Aug 25, 2010 6:38 pm

Zapomniałem zupełnie o tej dyskusji :D Kontunuujemy?

Błędnie stosujesz indukcję. Nie można z traktowania specyficznego pociągu jako chorego wyprowadzić traktowania każdego rodzaju pociągu jako chorego. Czy z absurdu dendrofilii wywnioskujewsz absurd pociągu mężczyzny do młodych kobiet?

Z resztą sama przesłanka
Nie sądzę, żeby to jaka płeć nas pociąga miało coś wspólnego ze złym stanem psychicznym lub zdrowotnym
też jest błędna - jak najbardziej istnieje wyraźna korelacja między homoseksualizmem a innymi zaburzeniami.

Tak więc mamy tutaj błędny sposób wnioskowania w oparciu o błedne przesłanki. I nie - podwójny błąd to nie podwójna negacja ;)
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by inti » Thu Sep 16, 2010 8:08 am

czy ktos slyszal o statystykach kogo jest wiecej, homo czy bi?
A tak poza tym to wydaje sie byc po prostu sprawa psychiki, ksztaltowania swojej seksualnosci przez lat, niektorym wlacza sie w jakims momencie to homo i w najgorszym razie przy tym podswiadomie pozostaja.
Czy nalezy to leczyc czy tolerowac? Leczenie bym se darowal ale tez tego nie tolerowal. Jak ktos jest taki to niech sobie bedzie byle nie dopuscic do sytuacji ze jest 2 tatusiow lub 2 mamusie.

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by ela12 » Tue Sep 21, 2010 7:28 pm

inti wrote: Czy nalezy to leczyc czy tolerowac? Leczenie bym se darowal ale tez tego nie tolerowal. Jak ktos jest taki to niech sobie bedzie byle nie dopuscic do sytuacji ze jest 2 tatusiow lub 2 mamusie.
Oj tak, też jestem za tym, żeby zabronić posiadanie dzieci przez 2 mężczyzn/kobiety. Toleruję to, że istnieją, że tacy są. Ok, aleee niech tym nei amrnują życia ludziom, przed którymi jeszcze całe życie.
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by {o} » Sun Oct 03, 2010 12:58 am

A dlaczego mieliby marnować?
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by Beauty_Has_Come » Sun Oct 03, 2010 8:08 am

{o} wrote:A dlaczego mieliby marnować?
Kiedyś postawiłam sobie takie pytanie - czy wychowanie dziecka przez dwie matki lub dwój ojców wpłynie na jego późniejszą orientacje seksualną. Jeśli przyjąć założenie, że człowiek rodzi się z właściwą mu orientacją i nie jest to rzecz w żaden sposób zależna od środowiska, to wychowywanie nic nie powinno zmienić.

Z drugiej strony... dlaczego np. często dzieci mające rodziców pracujących w danym zawodzie wybierają ten sam zawód? Oczywiście nie zawsze, ale w wywiadach czy rozmowach można wyczytać "dorastałem/am w tym", "to zawsze było obecne w moim domu", "od małego dla mnie to naturalne, że".

Nie jestem badaczem tego tematu, nie mam podręcznikowej wiedzy i nie studiowałam psychologii, ot kiedyś podczas podobnej dyskusji zastanowiła mnie ta kwestia. Wychowanie a orientacja seksualna - jest wpływ czy go nie ma?
Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by inti » Sun Oct 03, 2010 12:55 pm

Dla mnie odp. jest prosta, po pierwsze para homoseksualna w Polsce i nie tylko jest mentalnie źle odbierana przez otoczenie, stąd dziecko mogło by być szykanowane przez rówieśników/środowisko co mogłoby wpływać źle na jego psychikę, po drugie taki wzorzec rodziny po prostu jest gorszy dla ogółu, choćby dla prokreacji. Gdyby społeczeństwo i prawo zaakceptowało taki porządek to krótka piłka do handlu dziećmi, "zbędnych" zapłodnień in vitro, zabawy genami i wielu innych rzeczy, które dziś są uważane za zwyrodnienia nawet dla osób szeroko tolerancyjnych.

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by Olka » Sun Oct 03, 2010 1:44 pm

inti wrote:Gdyby społeczeństwo i prawo zaakceptowało taki porządek to krótka piłka do handlu dziećmi, "zbędnych" zapłodnień in vitro, zabawy genami i wielu innych rzeczy, które dziś są uważane za zwyrodnienia nawet dla osób szeroko tolerancyjnych.
Coś tej krótkiej piłce długo zajmuje dolecenie do Kanady, gdzie związki tej samej płci są legalne od 1969 a od 2003 roku homoseksualiści mogą wchodzić w związki małeńskie uznawane przez prawo. W Argentynie także nie mają z tym problemów, ani w Isladii. Do listy dodajmy Norwegię, Szwecję, Belgię, Holandię i Hiszpanię. Wszędzie w tych krajach dopuszcza się związki homoseksualne i jakoś próżno szukać doniesień prasowych o zwyrodnieniach mieszkańców tychże krajów. W większości wspomnianych krajów dzici mogą być adoptowane przez te pary. Dzieci z tych związków nie mają zmarnowanego życia tylko dlatego, że mają dwóch ojców, czy dwie matki. Mają to szczęście, że żyją w kraju, w którym mijając wózek z dzieckiem prowadzonym przez dwóch mężczyzn, ktoś zatrzyma się i powie, "śliczne dziecko" i pomyśli "jaka kochająca się rodzina", a nie "trzeba im przyłożyć, bo to zwyrodnialcy".

Dodam jeszcze, że w Polsce faktycznie byłoby niemożliwe na obecnym etapie zalegalizowanie adopcji przez homoseksualistów, ponieważ polskie społeczeństwo w większości ich nie akceptuje. Z tego względu, jak wspomniał inti, dziecko miałoby szalenie trudny okres dorastania. Wszak dziecka nie wychowuje się jedynie w miłości i trzeba pamiętać, że społeczeństwo ma ogromny wpływ na kształotowanie psychiki dorastającej osoby. Jestem za legalizacją adopcji dzieci przez pary homoseksualne w Polsce, ale najpierw społeczeństwo musi w większości zaakceptować pary tej samej płci, żeby wychowywane w społeczeństwie dzieci nie były narażone na dyskryminację, wyszydzanie i przemoc, a to niestety zachowania na które homoseksualści i ich rodziny są narażone w obecnej polskiej rzeczywistości.

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by inti » Tue Oct 12, 2010 12:00 pm

Odnoszę się tu do granic Polski, więc zwyrodnienia dotyczyć mają Polaków. Wiem że w wielu krajach jest to już zalegalizowane i nikt się nie dziwi dwom ojcom czy dwóm motakom - mimo wszystko ja tego nie pochwalam i uważam takie poczynania za złe dla ogółu. Zwyrodnieniem nazwałem nie tylko adopcje przez homoseksualistów - ale nawet bardziej chodziło mi o dalszą ewolucje takich postępów – np. zwyrodnieniem będzie jak homoseksualiści masowo będą domagać się potomstwa in vitro, a w przypadku gejów dojdzie do kupowania matek tylko do rozrodu. Zdaje sobie sprawę, że już dziś się tak gdzieniegdzie dzieje, nie wiem jak prawnie sytuacja wygląda w tzw. krajach "rozwiniętych tolerancyjnie", ale taka sytuacja nigdy nie będzie dla mnie normalna - a właśnie do tego ten homoseksualizm zmierza, zapewne nie jeden gej wolałby mieć potomka niż obcego genetycznie podopiecznego.
Jeśli uważa ktoś, że sytuacja matki rodzącej dla kogoś dziecko za kasę jest OK, to niech przeanalizuje jak wygląda psychika matki która oddaje obcym ludziom - swoje/nieswoje ale przez siebie noszone te 9 miesięcy, a potem w męczarniach rodzone dziecko.

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Czy homoseksualizm jest chorobą?

Post by irien7 » Sat Oct 16, 2010 2:08 pm

Olka wrote:Dodam jeszcze, że w Polsce faktycznie byłoby niemożliwe na obecnym etapie zalegalizowanie adopcji przez homoseksualistów, ponieważ polskie społeczeństwo w większości ich nie akceptuje. Z tego względu, jak wspomniał inti, dziecko miałoby szalenie trudny okres dorastania. Wszak dziecka nie wychowuje się jedynie w miłości i trzeba pamiętać, że społeczeństwo ma ogromny wpływ na kształotowanie psychiki dorastającej osoby. Jestem za legalizacją adopcji dzieci przez pary homoseksualne w Polsce, ale najpierw społeczeństwo musi w większości zaakceptować pary tej samej płci, żeby wychowywane w społeczeństwie dzieci nie były narażone na dyskryminację, wyszydzanie i przemoc, a to niestety zachowania na które homoseksualści i ich rodziny są narażone w obecnej polskiej rzeczywistości.
Zyjemy w tak nietolerancujmym społeczeństwie, że niestety, ale nie dozyjemy czasów, gdzie homoseksualiści będą spokojnie przechadzać się ze swoimi dziećmi po ulicy. I taka jest prawda.

Osobiście jestem raczej tolerancyjną osobą i nie mam żadnych zastrzeżeń i uprzedzeń do homoseksualistów.
Ale załóżmy sytuację że miałabym być wychowywana przez dwie mamy albo dwóch ojców..... Wyobrażacie to sobie?
Ja jakoś nie, może sprawa wyglądała by inaczej gdybym od urodzenia miała doczynienia z tego typu rodzicami...
Ale moze gdybym zyla w innym kraju i innym spoleczenstwie mialabym inne zdanie na ten temat...
inti wrote: Zwyrodnieniem nazwałem nie tylko adopcje przez homoseksualistów - ale nawet bardziej chodziło mi o dalszą ewolucje takich postępów – np. zwyrodnieniem będzie jak homoseksualiści masowo będą domagać się potomstwa in vitro, a w przypadku gejów dojdzie do kupowania matek tylko do rozrodu. Zdaje sobie sprawę, że już dziś się tak gdzieniegdzie dzieje, nie wiem jak prawnie sytuacja wygląda w tzw. krajach "rozwiniętych tolerancyjnie", ale taka sytuacja nigdy nie będzie dla mnie normalna - a właśnie do tego ten homoseksualizm zmierza, zapewne nie jeden gej wolałby mieć potomka niż obcego genetycznie podopiecznego.
Jeśli uważa ktoś, że sytuacja matki rodzącej dla kogoś dziecko za kasę jest OK, to niech przeanalizuje jak wygląda psychika matki która oddaje obcym ludziom - swoje/nieswoje ale przez siebie noszone te 9 miesięcy, a potem w męczarniach rodzone dziecko.
Popieram inti. Sprawa z lesbijkami jest prosta... Ale chłopcy mają tu problem, skąd mają sobie to dziecko wytrzasnąć???
Oglądałam kiedyś program o surogatce która, po urodzeniu nie chciała oddac dziecka "rodzicom"......
Ja niewiem do czego ten świat dązy.....

Nie studiuje psychologi, ale czytałam kilka ksiażek które ewidentnie mówiły o tym że większość z nas dązy w swoim dorosłym życiu do odtworzenia klimatu jaki ponował w ich rodzinnym domu. Szukamy sobie meżów podobnych do ojców, ( zon do matek) itp.
Dlaczego wiekszość ( nie wszystcy oczywiście) dzieci alkoholików zostaje również alkoholikami albo mają problem z naduzywanie alkoholu.... bo to jest to co znaja i w czym tak naprawde czują sie swojo. Dochodza tu oczywiście sprawy genetyki. Ale sprawa wyglada tak że nieswiadomie często (zaryzykowałabym nawet stwierdzenie że zawsze) dążymy do zachowań jakie pokazali nam nasi rodzice i środowisko w jakim się wychowywaliście.
Nie mówie że "kopiujemy" wszystko ale pewne elementy. I tu do Beauty:
Beauty_Has_Come wrote:Wychowanie a orientacja seksualna - jest wpływ czy go nie ma?
Wg mnie i moich spostrzerzeń i wiedzy na dzień dzisiejszy uważam, że jak najbardziej wpływa to w jakimś stopniu.
Nawet biorąc pod uwagę, że dwie kobiety wychowują córkę, w przyszłości taka dziewczynka bedzie miala problemy w relacjach damsko-meskich co moze wplynac na to ze bedzie sie lepiej czula w towarzystwie kobiet, a tu pierwszy krok do....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests