Rasa

Religia... Filozofia... Poszukujemy odpowiedzi na trudne pytania... Demaskujemy fałsz...

Moderator: {o}

Post Reply
inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Rasa

Post by inti » Fri Feb 27, 2009 12:59 pm

Ludzie, naukowcy spieraja sie co do definicji slowa "rasa" w stosunku do odmian badz populacji osobnikow ludzkich i do dzis nie ma na ten temat jednoznacznej definicji, dlatego ciekawi mnie jakie jest wasze zdanie. W którym momencie ewolucyjnie możemy powiedziec ze dana populacja przybrala cechy innej rasy?

Ciekawszy artykuł jaki znalazłem na ten temat: http://www.zgapa.pl/zgapedia/Rasa.html

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Re: Rasa

Post by Graalion » Fri Jun 26, 2009 9:53 am

Hmm, całkiem ciekawy artykuł. Mnie w szkole uczono, że są 3 rasy i nie sądziłem że są co do tego wątpliwości. Zwłaszcza zaś do samego faktu występowania wśród ludzi odmiennych ras. Jak widzę, takie wątpliwości jednak są. Choć mnie osobiście owi wątpiący nie przekonali. Daleki jestem od oceniania którejkolwiek rasy, ale samo ich istnienie uznaję.

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Re: Rasa

Post by inti » Mon Jul 13, 2009 9:17 pm

Wg mnie te wszystkie odmiany człowieka jakie są nam znane mają ze sobą zbyt dużo genetycznie wspólnego ażeby to wszystko w ten spoósb segregować. Jednak ważniejszy wydaje mi się aspekt mentalny, czyli jeśli do ludzi dotrze, że czarny/biały/niebieski różni się tylko niewielkimi cechami, głównie fizycznymi-wizualnymi, a nie psychicznymi, to znikną tacy ludzie jakich można oglądać np. w LPR.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests