Dusza nieśmiertelna

Religia... Filozofia... Poszukujemy odpowiedzi na trudne pytania... Demaskujemy fałsz...

Moderator: {o}

Post Reply
User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Dusza nieśmiertelna

Post by {o} » Fri Sep 24, 2004 8:57 pm

Czy człowiek ma duszę? Czy jest ona nieśmiertelna? Czy wierzycie w to, co mówi na ten temat Biblia? A co mówi? A co mówi Koran? A Wedy? Jak się ma reinkarnacja do zmartwychwstania, a zmartwychwstanie do nieśmiertelności duszy?

Tylko bez infantylizmów rodem ze szkolnych rozprawek proszę.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Fri Sep 24, 2004 9:52 pm

Mi jako realiscie trudno co kolwiek na ten temat powiedziec. Fajnie jakby czlowiek miel dzusze tak jak Biblia o tym mowi. Wierzyc mozna ale byc tego pewnym to inna bardzo trudna kwestja.
Mam do tego tematu kolejne pytania: Czy dusza od strony ateistycznej moze miec sens? Czy wierzycie hipnozie? Skad sie moga brac czesto niewyjasnione wspomnienia w srod ludzi poddanych temu stanowi?

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Sat Sep 25, 2004 7:34 am

A co mowi na temat duszy Koran??? :?

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Sat Sep 25, 2004 12:27 pm

Wierzę, że żyłam już kiedyś. Było w moim życiu parę takich momentów, byłam w pewnych miejscach i wiedziałam, że nie pierwszy raz tu jestem, a w tym życiu to na pewno był pierwszy raz.
Nie wiem czy moja odpowiedź ma coś wspólnego z tematem :roll: .
Czytaj między wierszami...

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Sep 25, 2004 2:21 pm

To chyba deja vu :wink:

Cóż, ja wierzę, że duszę mamy, że jest ona nieśmiertelna i po śmierci nie przepada. Reinkarnacja? Może. Wtedy musiałaby być czyszczona ze wszystkich wspomnień, ale może są sposoby by je przywołać. Do mnie jednak bardziej przemawia Niebo i Piekło - stany nieskończonej szczęśliwości lub męki. Ale może rozwiązanie leży gdzieś pomiędzy - może cząstka duszy przechodzi do Piekła lub Nieba, a druga cząstka wnika w rodzący się żywy organizm. A może we wszystkie istniejace organizmy na swiecie. W końcu nie obowiązują tu prawa materialna, więc nie jest tak że jej "nie wystarczy na tyle organizmów".

Heh, tak czy inaczej to tylko próżne rozważania, bo przecież wszystko jest możliwe :roll:
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests