Umysł zbrodniarza

Religia... Filozofia... Poszukujemy odpowiedzi na trudne pytania... Demaskujemy fałsz...

Moderator: {o}

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Fri Aug 06, 2004 1:41 pm

Inti nic do ciebie nie dociera, z przykrością stwierdzam. Ja nie zamierzam pociągać za spust, bo nie szafuję śmiercią. I nie traktuję nikogo z góry, chyba raczej ty uważasz się za nieomylnego :?

Nie jesteś Polakiem ? Mentalnie, moralnie czy w ogóle ? To może jesteś jakimś Saudyjczykiem ? 8)

Posłuchaj- nie zamierzam być ręką Boga. Nigdy nie byłam. Usiłujesz mnie obrazić i sprowokować, ale to ci się nie uda. Bo znam zasady debaty. Ja nie mówię, że każdego trzeba zabić. Ale szaleńca, bezwzględnego zbrodniarza ?! Co ty uważasz, że należy mu wybaczać ? Jak zabija ciągle nowe osoby ? To jest według ciebie sprawidliwość ?! TAK ?!!!!! Czy ty człowieku nie rozumiesz, że taki mechanizm ciągnie się bez końca ? Niemcy podczas II wojny mordowali niemiłosiernie. Dzieci przebijali drutami lub zabijali waląc ich czaszkami o mur. I co ? Wybaczyłbyś takiemu ? Któy zabija dla chorej ideologii ?! Nie pojmujesz, że teraz też są tacy- którzy mordują dla przyjemności. O takich tu mówię. I takich należy karać śmiercią. Więc nie przekręcaj moich słów, i nie dodawaj sobie, że najchętniej powybijałabym wszystkich. Tak się składa, że przeżyłam śmierć kogoś bliskiego. I nie mów mi, że w takich sytuacjach nie można kierować się uczuciami. Jak jesteś taki mądry, to powiedz matce któej dziecko zgwałcono i zabito, żeby "nie kierowała się uczuciami"...Jesteś żałosny w tych swoich poglądach.
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Fri Aug 06, 2004 2:51 pm

I teraz powiedz tej matce: "Daj upust swoim uczuciom. Zabij tego drania." Myślisz, że poczuje się lepiej?
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Guest

Post by Guest » Sat Aug 07, 2004 6:25 pm

Hotori wrote:Inti nic do ciebie nie dociera, z przykrością stwierdzam. Ja nie zamierzam pociągać za spust, bo nie szafuję śmiercią. I nie traktuję nikogo z góry, chyba raczej ty uważasz się za nieomylnego :?

Nie jesteś Polakiem ? Mentalnie, moralnie czy w ogóle ? To może jesteś jakimś Saudyjczykiem ? 8)

Posłuchaj- nie zamierzam być ręką Boga. Nigdy nie byłam. Usiłujesz mnie obrazić i sprowokować, ale to ci się nie uda. Bo znam zasady debaty. Ja nie mówię, że każdego trzeba zabić. Ale szaleńca, bezwzględnego zbrodniarza ?! Co ty uważasz, że należy mu wybaczać ? Jak zabija ciągle nowe osoby ? To jest według ciebie sprawidliwość ?! TAK ?!!!!! Czy ty człowieku nie rozumiesz, że taki mechanizm ciągnie się bez końca ? Niemcy podczas II wojny mordowali niemiłosiernie. Dzieci przebijali drutami lub zabijali waląc ich czaszkami o mur. I co ? Wybaczyłbyś takiemu ? Któy zabija dla chorej ideologii ?! Nie pojmujesz, że teraz też są tacy- którzy mordują dla przyjemności. O takich tu mówię. I takich należy karać śmiercią. Więc nie przekręcaj moich słów, i nie dodawaj sobie, że najchętniej powybijałabym wszystkich. Tak się składa, że przeżyłam śmierć kogoś bliskiego. I nie mów mi, że w takich sytuacjach nie można kierować się uczuciami. Jak jesteś taki mądry, to powiedz matce któej dziecko zgwałcono i zabito, żeby "nie kierowała się uczuciami"...Jesteś żałosny w tych swoich poglądach.
Ja wiem, że jestem żałosny ale wiesz gdzie to mam? Zresztą wole byc żałosny niż myśleć tak jak Ty. Dziwnie się tu czuje jak piszesz do mnie takie teksty. Nie obrażasz mnie ale to nie jest zbyt przyjemne jak ktoś źle interpretuje czyjeś intencje. Przeczytaj jeszcze raz to co wczesniej pisałem i ponownie spróbuj to na nowo zrozumieć. Zaparała się za tą karą jakby ona miała cos zmienić. Nie jestem najmoądrzejszy (nie lubie jak ktos mi pisze takie ze swojej strony właściwie ironie) wyrażam tu swoje zdanie i tym samym w ogole nie mam zamiaru sie tu wymadrzać.

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sat Aug 07, 2004 6:42 pm

Nie jesteś Polakiem ? Mentalnie, moralnie czy w ogóle ? To może jesteś jakimś Saudyjczykiem ?
Jestem obywatelem polskim ale korzenie mam gdzie indziej. Czemu akurat Saudajczykiem? Piszesz jakby o mentalności Polaków a tu i tak nie o to chodzi. Każdy sie może łudzic nie tylko Polacy. Tak samo jak ty stwierdziłaś tak i ja moge stwierdzic, że i Ty się łudzisz pisząc, iz kara śmierci coś może pozytywnie zmienić w psychice potencjalnych morderców.

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Thu Aug 26, 2004 10:01 pm

Echhhhhhhh<westchnienie osoby dobitej>....
inti- z tą narodowością napisałam to w konwencji żartu, bo skąd niby miałam wiedzieć co masz na myśli mówiąc , że nie jesteś Polakiem... 8)

1. Wydaje mi się że doskonale zrozumiałam co miałeś na myśli.
2. Ja ciągle o tej karze, ty ciągle o resocjalizacji więzniów. A więc kwita.
3. {o}...ja już nie mówię o karze dla takiego, ale o tym, że nie może być wybaczenia. Odróżniajmy od siebie zrozumienie w znaczeniu "pogodzenie się'' od prawdziwego wybaczenia, czyli "już ci to zapomniałem''. Nie sądzę żeby taką rzecz można było zapomnieć, i nie czuć cierpienia , gdy się o tym myśli. Gdzie jest cierpienie, zawsze będzie i gorycz. A gdzie gorycz, nie ma prawdziwego wybaczenia. O to mi chodziło, ponieważ jak mi się zdaje od kary przeszliśmy z intim do debaty nad wybaczeniem.

Acha- inti, nie lubisz ironii, a sam ją stosujesz. Może sam przeczytaj jeszcze raz swoje wypowiedzi. :?
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

~inti

Post by ~inti » Thu Aug 26, 2004 10:24 pm

O co Ci chodzi z ta ironia? Gdzie ty w moich wypowiedziach widzisz ironie? Nie przeszkadza mi ona ale w tego typu tematach kompletnie nie pasuje a jesli ma do tego glupi podtekst to juz wogole..

User avatar
Smerfeta
Nowicjusz
Posts: 82
Joined: Mon Jul 19, 2004 6:21 pm
Location: Smerfolandia :)
Contact:

Post by Smerfeta » Thu Aug 26, 2004 10:27 pm

No dobra, zawsze coś zostaje. Na początku na pewno nie jest łatwo wybaczyć człowiekowi który zabił twojego bliskiego ale po paru latach gdy czujesz, że naprawdę żałuję swojego czynu czy nie można się przełamać i mu wybaczyć? Wtedy jesteś spokojniejsza nie wypełnia Cię straszna gorycz która może spowodować, iż będziesz taka jak on. Co innego jak ten ktoś nie żałuje tego co zrobił- wtedy jest o wiele trudniej "przełamać ten lód", uważasz, że nie warto spotkać się z takim człowiekiem bo on jest kompletnie zepsuty ale i takiej osobie można przebczyć- jest o wiele trudzniej ale można
"Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
Czy pierwsza jest ostatnią
Czy ostatnia pierwszą. "
Jan Twardowski

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Thu Aug 26, 2004 10:42 pm

Skąd to wiesz?

A Sokratesa to otruli...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Thu Aug 26, 2004 10:52 pm

Zgadzam sie ze Smerfeta. Nie wiem skad ona to wie ale taka jest prawda. Hotori poszukaj ludzi, ktorzy nie wybaczyli zbrodniarza swoich bizki a tych, ktorzy to uczynili sama zobaczysz roznice.
Osoba, ktora nie wybaczy nigdy nie pogodzi sie ze strata i bedzie sie tylko meczyc, ewentualnie zyc w jakis swoich zludzeniach...

User avatar
Smerfeta
Nowicjusz
Posts: 82
Joined: Mon Jul 19, 2004 6:21 pm
Location: Smerfolandia :)
Contact:

Post by Smerfeta » Thu Aug 26, 2004 11:00 pm

No w końcu ktoś się ze mną zgadza w tej sprawie. A już myślałam, że ja mam całkiem odmienne zdania od innych. Inti dzięki Ci !!!
"Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
Czy pierwsza jest ostatnią
Czy ostatnia pierwszą. "
Jan Twardowski

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Thu Aug 26, 2004 11:26 pm

Szkoda tylko, ze tak niewiele osob to pojmuje.

Napisalem tu cos dluzszego ale nie chcialem rodzic nowego tematu, bo chyba nic dobrego by z niego nie wyroslo...

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Fri Aug 27, 2004 12:53 am

Od rodzenia sa kobiety :roll:

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Fri Aug 27, 2004 1:05 am

A skad ty wiesz ze ja nie jestem kobieta? To ze pisze jak on jeszcze o niczym nie swiadczy... :wink:

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Aug 27, 2004 1:44 am

Jak zeszliśmy na to czy lepiej zbrodnię wybaczyć czy nie? :shock:
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Guest

Post by Guest » Fri Aug 27, 2004 10:22 am

Trudne ale mysle, ze zbropdnie powinno sie wybaczyc, choc watpie aby to w jaki kolwiek sposob mialo pomoc winnemu. Zbrodniarz, ktory wykazuje ludzkie odruchy spewnoscia nigdy nie zazna spokoju. Moze uciekac i kryc sie przed tym jednak sumeinie juz zawsze bedzie mial nieczyste, chocby nie wiem jak sie staral rechablitowac. Dlatego nie powinnismy myslec, ze wybaczajac zbrodniarzowi jakby oczyszczamy go z winy. Przebaczenie skutkuje pozniejszymi konsekfencjami w naszej psychice.

Przebaczenie nie powinno miec wplywu na ludzi popelniajacych zbrodnie. Oni zyja jakby na innych plaszczyznach myslowych. Nie zastanawiaja sie nad konsekfencjami takimi jak porazka a tym bardziej czy zostanie im to wybaczone czy tez nie. Zreszta nie musimy sie tym afiszowac, mozna wybaczac w duchu.

Mam pytanie do was - czy kiedykolwiek przebaczyliscie osobie, ktora wam w jakis sposob uprzykrzyla zycie?

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Fri Aug 27, 2004 10:24 am

Gosc to ja.

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Fri Aug 27, 2004 2:30 pm

Smerfeta i inti- ech, ech, ech...dlaczego nie czytacie dokładnie ?

Czy ja gdzieś napisałam, że nie wybaczę zbrodniarzowi, który żałuje ? Przecież mówiłam cały czas o zwyrodnialcach, którzy nie mają w zasobie swojego słownictwa czegoś takiego jak :"żałuję''.
Jeśli tak stawiacie sprawę, to owszem- jestem skłonna wybaczyć. Ale tylko wtedy, gdy naprawdę żałuje. Tak jak zamachowiec, który strzelał do Jana Pawła II.

Poza tym z racji zawodowych, wszelkie takie dyskusje ze mną, będą zabarwione politycznie, trudno. Taka jestem, zajmuję się politologią i mam określone poglądy. Co nie oznacza, że kiedyś, pod wpływem jakiegoś wypadku ich nie zmienię. Mądre przysłowie głosi : "Tylko krowa, nie zmienia poglądów''. Na razie jednak twierdzę, że nareszcie w naszym kraju czas na zdecydowane posunięcia. Zawsze coś paratyczymy. Jak nie budowę dróg, to coś innego. Bo się na to pozwala i wszystkim pobłaża !! Jak będziecie wszystkim wybaczać, to będzie tak samo i w tej kwestii- zle. Czy nie widzicie jak teraz jest zle ? A więc tak, jestem za karą śmierci. Mam prawo do tego zdania(podkreslam że chodzi mi o zwyrodnialców, żeby potem inti nie mówił, że najchętniej pociągnęłabym za spust i takie itp.).
Cóż, zawsze są dwie strony medalu. Można, a nawet trzeba wybaczać i nigdy NIE NAPISAŁAM ŻE TEGO NIE ROBIĘ. Ale najpierw, człowiek któremu wybaczamy musi być tego wart. W innym przypadku zasługuje tylko na karę.
To, że opowiadam się za karą śmierci, NIE OZNACZA, że jest to rozwiązanie najlepsze. Na świecie prawdopodobnie nie ma dobrych rozwiązań. To JEST MOJE ZDANIE. I na tym kończę swój udział w tej dyskusji.

P.S. Mam nadzieję, że tym razem dobrze przeczytacie :wink:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Fri Aug 27, 2004 2:54 pm

Dopiero teraz zauważylam pytanie intiego, a więc jeszcze wtrącę swoje trzy grosze...

Otóż inti- jesli o to pytasz, to tak. Zdażało mi się wybaczać i to nie jednokrotnie. Ale nie były to tak ekstremalne przypadki, bym musiała wybaczać zbrodnię na kimś bliskim.
Raz przebaczyłam człowiekowi, który uczynił kawałek mojego życia piekłem, a ja go kochałam. Może teraz niektórzy się dziwią, dlaczego w kółko piszę, że coś mi w życiu nie wychodzi(ci co mnie dłużej znają na tym forum wiedzą o co mi chodzi). Cóż, tak a nie inaczej układa mi się los, i śmiało w moim przypadku można stwierdzić, że w miłości jestem trochę podobna do serialowej Isabel- femme fatale.
Wracając do tego wybaczenia...wtedy mu wybaczylam, bo SAM przyszedł, a w jego oczach dostrzegłam to, co tak trudno przechodziło mu przez gardło. Że ma wyrzuty sumienia. Ostatecznie się pogodziliśmy i już hmm...za dużo powiedzieć ''przyjaznimy się'', ale ''nie wchodzimy sobie w drogę''...o, tak.
Chyba cały czas usiłuję wam właśnie to wyjaśnić- że wybaczenie jest piękne, ale ludzie dzielą się na tych, ktorym się wybacza, i na tych którym się nie wybacza, bo oni nie chcą, nie żałują i ciągle robią to samo.

P.S. Inti- mam nadzieję, że ta burzliwa miejscami dyskusja nie zrazi nas do siebie, bo wcale nie o to mi chodzi. Po prostu mam trochę inne poglądy niż ty, i mam wrażenie , ze jeśli ktoś tu kogoś nie rozumie, to chyba oboje się nie rozumiemy(choć teraz może juz tak).
P.S. P.S. Graalion- odpowiadając ci- a wiesz,jakoś w miarę rozwoju tematu sama przeszłam do tej kwestii :mrgreen:

Acha- Inti, no cóż.. w twojej wcześniejszej wypowiedzi była ironia, a jeśli jej nie znajdujesz to ja ci w tym nie pomogę. I...nie musisz mi radzić, żebym szukała ludzi, którzy wybaczyli, i porownywać z tymi, co zrobili odwrotnie. Nie chcę być wredna i przemądrzała, ale w kwestii wybaczania, i nie, problemów związanych z uczuciami...wydaje mi się że mam troszkę więcej doświadczenia niż ty...Oczywiście nie wiem tego na sto procent...jeśli się mylę, to mnie popraw.
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Aug 27, 2004 3:18 pm

Cóż, to że komuś wybaczymy nie znaczy, że nie możemy go skazać na karę śmierci 8) (heh, filozofia jak ze "Sługi Bożego").
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Fri Aug 27, 2004 3:40 pm

Graalion :twisted: nie próbuj bawić się słowami...i nie próbuj mnie wciągać w jakieś filozofowanie :twisted:

Przebaczam- tym, którzy na to zasługują. Nie przebaczam tym , i jestem w takich przypadkach za karą śmierci- którzy tego nie chcą, a chcą zabijać dalej...nie jest to żadna moja filozofia, ale jak mi się wydaje normlane podejście do sprawy.
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests