Po wejściu do UE

Religia... Filozofia... Poszukujemy odpowiedzi na trudne pytania... Demaskujemy fałsz...

Moderator: {o}

Post Reply
User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Po wejściu do UE

Post by Tośka » Mon May 31, 2004 7:44 pm

Chciałabym znać wasze zdani na temat zmian jakie następują w związku z naszym wstąpieniem do UE. Jęsteśmy w niej już miesiąc, a ja zauważyłam gwałtwone podwyżki niektórych produktów np. cukru. Towary idą w górę, a pensje stoją...jak tak dalej pójdzie...
Take my hand and if I'm lying to youI'll always be alone, if I'm lying to you

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Tue Jun 01, 2004 7:49 pm

Takie początki były do przewidzenia. W UE jesteśmy w pewnym sensie królikami doświadczalnymi. Wcześniej nie było kraju wstępując do UE tak skorumpowanego jak Polska. Trudno przewidzieć w takiej sytuacji co się może zdarzyć. Z resztą pamiętajmy, nigdzie nie jest powiedziane, że jak w Niemczech coś kosztuje tyle to i w Polsce prędzej czy później będzie tyle kosztować, a ceny jeśli będą wzrastać to stopniowo.
Ja osobiście nie odczułem jeszcze żadnych zmian cenowych (może dlatego, że nie kupuję cukru;). Ale tak się zastanawiam - skoro cukier tak wzrósł to i wytwory cukiernicze też powinny...

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Sat Jun 05, 2004 6:44 am

Tez nie zauwazylem zadnych podwyzek, no poza podwyzka cen cukru, ale to tylko dlatego, ze w TV o trabili. No a jesli tak dalej pojdzie to nasze dzieci beda mialy zdrowsze zeby :)

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Wed Jun 09, 2004 1:07 pm

Co ja zauważyłam? W sumie tak jak przewidywałam, zbytnio tego nie odczułam, cukier może i zdrożał, tylko, że ja kupuje kilogram średnio co dwa miesiące, i nawet nie wiem ile kosztował/kosztuje. :wink: Gdyby nie media non stop przypominające nam o całej tej europejskości to śmiem twierdzić, iż mało kto by o tym pamiętał. - ale to moje zdanie- A, jedno co nasuwa mi się teraz na myśl - na Słowację wjechałam bez paszportu i brak było szlabanów! :wink: To mi się podoba! I jeszcze wybory do Europarlamentu! Tak, to będzie fajne! Frekfencja przewidywana 30%. Nieźle, jak na nowych Europejczyków! :cheesy:
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

lyson666
Nowicjusz
Posts: 71
Joined: Sat Mar 27, 2004 7:49 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by lyson666 » Thu Jun 10, 2004 7:27 pm

Adka wątpię żeby frekwencja była az na tak wysokim poziomie 30 %:)
Ja jedyną rzecz jaka odczułem po wejściu do Unii to zniżka na zachodni wysublimowany alkohol np.Johny Walker potaniał o 10zł:)
Cowards die many tiems before their deaths,The valiant never taste of death but once.

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Fri Jun 18, 2004 2:38 pm

No może trochę przesadziłam z tymi 30% :oops: Niekiedy wydaje mi się, iż powinno się wprowadzić przymus chodzenia na wybory! :twisted: Oki. Żyjemy w wolnym państwie, ale mniej by było chyba narzekania na rządzącą władzę. Ale w sumie to były TYLKO wybory do Europarlamentu! Co Polaków to obchodzi... :wink:
A z alkoholem (tym dobrym) musze przyuważyć :wink: , nie zwróciłam uwagi. Chyba dlatego , że za drogie jak na moją kieszeń, ale teraz gdy staniały... :roll: . :wink:
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

lyson666
Nowicjusz
Posts: 71
Joined: Sat Mar 27, 2004 7:49 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by lyson666 » Mon Jun 21, 2004 3:09 pm

W Europie w 3 krajach głosowanie jest obowiązkowe(Grecja Belgia Luksemburg) dzięki nim średnia europejska jest taka wysoka ,a co do tego alkoholu to moje ulubione czeskie piwo nadal kosztuje tyle co zawsze :(
Cowards die many tiems before their deaths,The valiant never taste of death but once.

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Tue Jun 29, 2004 2:42 pm

tak, a tak Giertych straszył, ze jajka zdrożeją o 100% :cheesy:
a widzieliście takie ulotki LPR z tekstem : przeżyliśmy okupację, przeżyjemy integrację ? 8)
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests