najlepsza piosenka

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

najlepsza piosenka z "Roswell" to... ?

Dido "Here with me"
37
49%
Sheryl Crow "I shall believe"
13
17%
Coldplay "Trouble"
9
12%
Kasey Chambers "Nullarbor Song"
3
4%
Lifehouse "Everything "
13
17%
 
Total votes: 75

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sat Apr 17, 2004 12:43 pm

Właśnie sobie sprawiłem ten słynny Coldplay 'Trouble' i słucham go w kółko tak od chyba półgodziny i nie widze w nim nic fajnego... Dla mnie jest nudnawy - nie podoba mi się jego klimat - sama muzyka po części by przeszła ale ogólne wykonanie już nie. A z tych wszystkich piosenek co słyszałem w Roswell podobają mi się właściwie tylko 3 są to: Fear, Save Yourself no i wstępna piosenka Dido.

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Sat Apr 17, 2004 1:06 pm

Tak, te piosenki co wymieniłeś są naprawdę dobre, zwłaszcza Dido i Save Yourself :D Ale inne też są niezłe, zresztą tu dużo od gustu zależy :)
Last edited by Liz16 on Sat Apr 17, 2004 8:28 pm, edited 1 time in total.
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sat Apr 17, 2004 4:08 pm

inti wrote:Właśnie sobie sprawiłem ten słynny Coldplay 'Trouble' i słucham go w kółko tak od chyba półgodziny i nie widze w nim nic fajnego... Dla mnie jest nudnawy - nie podoba mi się jego klimat - sama muzyka po części by przeszła ale ogólne wykonanie już nie.
Inti, Coldplay to według mnie specyficzny zespół, który gra bardzo alternatywną muzykę. Głos Chrisa Martina albo się podoba albo nie. Być może, kiedy słucha się go po raz pierwszy, wydaje się nudnawy. Ale potem człowiek się przyzwyczaja i łapie klimat. Tak przynajmniej było ze mną. "Trouble" to jedna z ich najlepszych piosenek, ale należy pamietać, że w Roswell pojawiły się także takie utwory jak "Brothers and sisters" (odc. "Crash" i słynna scena z Isabel) i "Don't panic" (odc. "Heart of mine" w momencie kiedy Sean podwozi Liz do szkoły). Jednak mimo to niezmiennie najlepszą wg mnie piosenką z Roswell jest - o czym już pisałam - "Nullarbor song". Wiele wiele innych plasuje się tuż za nią (m.in. Sarah McLachlan, Dido, Fisher, Ivy, Save Ferris czy Sense Field).

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sat Apr 17, 2004 6:21 pm

Głos Chrisa Martina albo się podoba albo nie. Być może, kiedy słucha się go po raz pierwszy, wydaje się nudnawy. Ale potem człowiek się przyzwyczaja i łapie klimat.
W tym przypadku u mnie to będzie tylko kwestja gustu - nie podoba mi się głos tego Chrisa Martina - dla mnie jest nużący jakby wycięty z amerykańskiego bankietu, a ja nie lubię bankietów. Nie lubię klubowej muzyki z użyciem głosu plus saksofonu, pianina, fortepianów itp. A ta piosenka mi się tak właśnie kojarzy i chyba nic nie zmieni mojego zdania o niej.
Ma dobry wstęp reszta jest zniszczona... - takie jest moje zdanie.

User avatar
Emilie_N
Nowicjusz
Posts: 98
Joined: Fri Apr 09, 2004 2:43 pm

Post by Emilie_N » Wed Apr 21, 2004 10:49 am

Zdecydowanie Sheryl Crow i jej "I shall believe". Gdy mam zły humor puszczam ją sobie na okrągło. "Trouble" Coldplay jest na drugim miejscu. A "Here with me" jakoś tak nie darzę sympatią (hm, to dosyć oryginalne).
Image"You look into my eyes, I go out of my mind"

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Sun May 02, 2004 11:43 pm

za mały wybór. Postawiłam na "Everything", bo to jedna z moich ulubionych piosenek. Ale prócz niej moją ukochaną, najlepsza, najdebesciarską piosenką na świecie jest "Crash into me" Dave Matthews Band. Postawiłabym też na Sense Field
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Mon May 03, 2004 9:36 am

A ja wam powiem że dla mnie jedną z najlepszych piosenek jest "Let Me In" - a przy tym taniec Isabel i Alexa w śnie Alexa :D Nie tak szczerze mówiąc to naprawde to jeden z najładniejszych momentów w serialu :D

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Sun May 30, 2004 9:46 pm

Moje ulubione - Ivy - Undertow (gdy Liz i Sean grają w kręgle) i Tarsha Vega - Be Ya Self (gdy dziewczyny tańczą, a faceci nie mogą wzroku odwrócić :mrgreen: )
Czytaj między wierszami...

User avatar
shiri11
Gość
Posts: 44
Joined: Wed Apr 14, 2004 8:41 am
Location: Warszawa
Contact:

Post by shiri11 » Sun Nov 21, 2004 9:28 am

Moja ulubiona piosenka jest piosenka I shall believe. Mile wspomnienia kojarza mi sie z moim cudownym przyjacielem.

Shirka
Bo byc z kims, kogo sam wybrales, to co innego niz byc z kims, kto wybral aby z Toba byc.

User avatar
Martuśśśśśśśśśś
Gość
Posts: 18
Joined: Thu Apr 21, 2005 3:26 pm
Location: Suwałki
Contact:

Post by Martuśśśśśśśśśś » Thu Apr 21, 2005 10:22 pm

zagłosowałam na Lifehouse...ale:
Dla mnie Sheryl Crow rlz
Poza tym bardzo mi sie podoba piosenka Save Ferris "Let me in".
A ja wam powiem że dla mnie jedną z najlepszych piosenek jest "Let Me In" - a przy tym taniec Isabel i Alexa w śnie Alexa Nie tak szczerze mówiąc to naprawde to jeden z najładniejszych momentów w serialu
Absolutnie się zgadzam..kocham ten utwór!
Coldplay też jest fajna...i na pewno wolę "Trouble" niż "Don't panic"...
Gdybym miała decydować (czyt. wymienić kilka piosenek) o tej ankiecie to napewno dodatkowo pojawiłyby się piosenki: Fear, Lucky, Edge of the ocean, Absence of fear czy rewelacyjna piosenka (odok "Fear") I love you...czy ktoś ją słyszał?
ImageImage

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Fri May 20, 2005 8:01 pm

ELU - zgadzam się co do fear w zupełności...

Dido stworzyła wersję "Here with me" jaka zapewne już dawno zepchnęła w cień wersję Sarah Brightman ale fear tej drugiej Sarah :) obroni się zawsze :)

to sedno i dusza Maxa. Lęk. Przed światem, miłością, bliskością i wszystkim tym, co nas wiąże dając jednocześnie prawdziwą wolność...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Weronika Evans
Starszy nowicjusz
Posts: 139
Joined: Tue Nov 16, 2004 9:25 pm

Post by Weronika Evans » Mon May 23, 2005 5:47 pm

Ja zagłosowałam na Sheryl Crow "I shall believe" ,do dziś gdy słysze tę piosenke czuje motylki w brzuchu i zaraz odżywają wspomnienia o magicznym okresie w moim życiu (o Roswell).Ciesze się ze jest taka melodia która uwalnie we mnie pokłady energii i emicji! :wink:

Dodam jeszcze tylko że muzyka w moim ukochanym serialu jest bardzo dobra i jest wiele tytułów które mi sie podobają np.Better Than Ezra-"Closer" albo Beth Orton-"She Cries Your Name" no i nie wspomne o Lon Rose-"I never thought that you would come".
"I felt like Jason Behr and I had such a unique chemistry.
He just walked in and we started reading together, it was just there." - Shiri

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests