Jakiej muzyki słuchają fani Roswell?

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

Locked
User avatar
Sadie_Frost
Starszy nowicjusz
Posts: 181
Joined: Fri Aug 15, 2003 5:42 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Sadie_Frost » Sun Sep 07, 2003 2:22 pm

Osóbko, sting jeste reprezentantem tak zwanego rocka środka. Czysto popowy wykonawca to np.backstreet boys. Różnica chyba jest pomiędzy nimi prawda? Nie twierdzę że Sting gra ciężkiego rocka, bo tak nie jest ale ten gatunek jest chyba najszerzej pojmowanym w historii muzyki.
Image

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Sun Sep 07, 2003 5:23 pm

Sadie dzięki za wyjaśnienie. Wiesz jak sie tak bnardziej zastanowiłam (i przesłuchałam kilka jego piosenek) to chyba masz rację, rzeczywiście nie można go jednak przyrównać do popowych wykonawców. hehe zwłaśzcza jak za przykład podałaś BB ;) A swoja drogą wiesz zaczęłam szukać jakiś piosenek Stinga, bo nawet wpadają w ucho. Co wcale nie znaczy, ze wyrzeknę się mrocznych i ciężkich klimatów :)
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Sadie_Frost
Starszy nowicjusz
Posts: 181
Joined: Fri Aug 15, 2003 5:42 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Sadie_Frost » Sun Sep 07, 2003 6:55 pm

hehe, nie ma sprawy :) ale fakt faktem że w obecnych czasach, to style bardzo się mieszają i czasem ciężko okreśłić czy raczej dopasowac jakiegoś artyste do stylu. Bo z kolei jak ja się zastanowiłam to utwory stinga z lat 80ych np. "We'll be together" to taki taneczny kawałek,ale ni to pop ni to rock ;)
Image

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Sun Sep 07, 2003 7:01 pm

hehehe może by tak założyc nowy gatunek i jakoś go nazwać? Ja też często się zastanawiam np dlazcego dany zespól podciągnięto pod taki czy inny gatunek muzyczny, podczas gdy ten zespól ewidentnie do tego gatunku nie pasuje, szkoda, że nie ma więcej takch pośrednich gatnków
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Mon Sep 08, 2003 6:23 pm

ostatnio jestem pod przemoznym wplywem muzyki z Tormenta... ma tak nisamowity klimat, ze.... ech... az trudno wyjasnic... mroczna, tajemnicza, zagadkowa... nie wiem jak to podziala na tych, ktorzy nie grali w ta genialna gre, ale i tak polecam. jedynym mankamentem jest fakt, ze na ost z tej gry skladaja sie 32 1,5-minutowe utwory. ale ze wszystkie sa w podobnej tonacji, mozna ich sluchac w kolko :D
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Mon Sep 08, 2003 6:29 pm

Metallica...

User avatar
nephit
Zainteresowany
Posts: 383
Joined: Fri Aug 22, 2003 10:58 pm
Contact:

Post by nephit » Mon Sep 08, 2003 6:59 pm

nie przypominaj mi o tormencie!!! to jest taki swietny rpeg a nie doczekal sie drugiej czesci!!! to jest...!!!
Collect some stars to shine for you.

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Mon Oct 06, 2003 9:16 pm

Ok, no więc napiszę o piosence która ostatnio mi się spodobała (ale mi tesh ostatnio, miesiąc temu) Jest to Bring me to life - Evanescence. A co wy o niej myślicie??
Image

User avatar
zulugula
Zainteresowany
Posts: 418
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:06 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by zulugula » Mon Oct 06, 2003 9:17 pm

bardzo spoko :D Ale wolę Taking Over Me 8)
Tell me why it costs so much to live...

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Mon Oct 06, 2003 9:20 pm

Taking Over Me... Nie słyszałam (chyba) ale jush się ściąga 8)
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Mon Oct 06, 2003 9:22 pm

nie lubie Evanscene... maja dosc ciekawe piosenki, ktore jednak w wykonaniu kobiety brzmia kiepsko... gdyby spiewal je facet, bylyby duzo lepsze...

a mnie ostatnio spodobala sie piosenka SR-71 "Tomorrow"... ciekawe jak dlugo ja bede lubil... :roll: 8)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
natalii
Zainteresowany
Posts: 306
Joined: Wed Jul 30, 2003 1:41 am
Location: Poznań

Post by natalii » Mon Oct 06, 2003 9:59 pm

ja uważam że Evanescence jest świetnną grupą lubię ich piosenki i nie przeszkadza mi że śpiewa je kobieta :) :roll:

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Oct 07, 2003 11:18 am

Bring Me To Life to fajna piosenka, choć na początku mi się nie podobała. A co myślicie o Ice Queen zespołu Within Temptation? Albo o ich Mother Earth?
Last edited by Graalion on Fri Oct 10, 2003 10:35 pm, edited 1 time in total.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Post by Ramzes » Tue Oct 07, 2003 3:52 pm

Bring Me To Life spoko piosenka ale zespuł który ją wykonuje niepodoba mi się...
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Wed Dec 24, 2003 2:59 am

Chyba jestem odmieńcem poniewaz słucham muzyki, która jest raczej słabo znana zwłaszcza dla młodzieży (poza wyjątkami których ja jednak znam sporo) .Wydaje mi sie, ze mój gust muzyczny oparty jest głównie na wspomnieniach - poprostu mam świetne skojarzenia z tym gatunkie jakim jest mianowicie folk i muzyka celtycka. Uwielbiam tą muzyke od kąd tylką ją usłyszłem zwłaszcza tacy wykonawcy jak : Mietek Folk(genijalny szantowy zespół), Loreena McKennitt (szkocka muza), Enya(ją chyba wszyscy tu znają), Clannad (zwłaszcza płyta Legend - ściezka dzwiękowa do Robin Hood`a-serial) i pare innych, a poza tym Queen`a zwłaszcza muzyke z filmu Highlander no i na zakonczenie dodam jeszcze Eminema, Muzyke z płyty roswell i kilka piosenek hh... oraz stare przeboje z lat 60 -70 np mój ulubiony to "If you going to San Francisco" - ale to przez Twierdze o własnie uwielbiam ściezke dźwiękową z Twierdzy, ale takze lubie piosenki Krzysztofa Klenczona oraz troche poezje śpiewaną.. (pewnie teraz wszyscy myslą sobie ze mam z 40 lat;) Ogólnie moge powiedziec ze w karzdym gatunku moge cos dla siebie znlaesc ale jednak to co wymieniłem jest mi najblizsze jedyne czego nie moge strawic to disco pola-uwazam, ze to jest największym niewypałem w całej historii muzyki swiatowej.
Last edited by inti on Fri Dec 26, 2003 6:12 pm, edited 1 time in total.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Dec 24, 2003 12:24 pm

INTI... z przykrością Cię zawiadamiam, że NIE JESTEŚ ODMIEŃCEM :D Każdy z nas ma własny gust muzyczny, większości dalej się on kształtuje, dlatego tak chętnie słuchamy tego, co polecają nam inni, chociażby tu - na forum :) Ja uwielbiam klimaty celtyckie, często tradycyjne, często przerabiane na bardziej współczesne, gdy linia melodyczna jest zachowana, ale np. dodane są bardziej współczesne instrumenty. Lorenna, Enya, Clannad... dodam jeszcze gaelforce Dance i może samą muzykę Horonera, który motywy wyspiarskie (irlandzkie) uwielbia wplatać w każdy swój film, chociażby nawet delikatnie. Przepadam za największymi "przebojami" z gatunku muzyki filmowej Pana Zimmera... ścieżka dźwiękowa do Twierdzy, motyw muzyczny z rainmana czy inne.

Poza tym pozdrawiam, zapraszam częściej na forum i życzę WESOŁYCH I UDANYCH ŚWIĄT PEŁNYCH DOBREJ MUZYKI!!!

WAM WSZYSTKIM KOCHANI WSPANIAŁYCH ŚWIAT!!!
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Thu Dec 25, 2003 12:52 am

Ciesze sie, że jednak jeszcze ktos słucha podobnych rzeczy, zwłaszcza tu na forum.
Pozatym tez zycze wszystkim wesołych i szczesliwych Swiąt oraz szczesliwego Nowego Roku

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Thu Dec 25, 2003 2:51 pm

Inti, rzeczywiscie nietypowa muzyka... ja slucham innych klimatow, wiec sie nie wypowiem :P Nawet jakbym chciala :roll:

Co do Evanescence- nie przepadam za zespolem, ale uwazam, ze gdyby spiewal to facet, to zespol nie cieszylby sie takim uznaniem... po prostu sobie nie moge wyobrazic Bring me to life z meskim glosem :shock:
Moze tylko ja mam takie odczucia, ale wlasnie mocny glos wokalistki sprawia, ze piosenki sa takie nastrojowe...

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Post by Ramzes » Thu Dec 25, 2003 10:42 pm

ja tam sobie słucham Linkin Parku i jest mi z tą muzą bardzo dobrze odpowiada ona mojej osobowości ( tak mi się wydaje) i pozwale nieraz zapomnić o problemach dnia codziennego ... :roll: pozatym lubię jeszcze Limp Bizkit troche Hip hopu i to by było na tyle co do tego czego słucham .... :wink: 8)
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Thu Dec 25, 2003 11:37 pm

To ty hh sluchasz? :shock: ( psujesz sie chlopcze :twisted: ) Ja moze jadna, albo dwie mam na kompie, ale to wymuszone przez otoczenie bylo :shock:
Moja podstawowa hierarchia (czyli trzy podobne rodzaje, klasyka):
*Nirvana :hearts:
*Linkin Park :hearts:
*Metallica :hearts:
... ( reszta, utzrymywana w podobnych klimatach 8) )

Limp Bizkit tez fajne, tylko ze ta najnowsza ich plyta, to mi sie za bardzo nie podoba :roll:

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests