Nullarbor Song

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

Post Reply
User avatar
pablo
Gość
Posts: 31
Joined: Thu Jul 24, 2003 1:33 pm
Location: Wałbrzych

Nullarbor Song

Post by pablo » Wed Nov 05, 2003 4:28 pm

Czy ktoś wie co to znaczy "nullarbor" oraz czy Kasey Chambers była lub jest piosenkarką country :?:

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed Nov 05, 2003 5:30 pm

Dla mnie nieważne, country czy nie, liczy się fakt, że jest to jedna z najpiękniejszych piosenek jakie słyszałam...

"Nullarbor, nizina w południowej części Australii (stany: Australia Południowa i Australia Zachodnia), nad Wielką Zatoką Australijską. Zbudowana z mezozoicznych i trzeciorzędowych skał osadowych, głównie wapieni.

Stanowi płaską równinę, wzniesioną do 200 m n.p.m. Dobrze rozwinięte zjawiska krasowe (występują polja, leje i żłobki krasowe oraz jaskinie), czego efektem jest całkowity brak powierzchniowej sieci wodnej. Klimat zwrotnikowy suchy o opadach nie przekraczających 300 mm rocznie.

Obszar Nullarbor w większości pokryty jest scrubem i nie jest wykorzystywany gospodarczo. Nieliczne, parodomowe osady skupiają się wzdłuż linii kolejowej i szosy, łączących wschodnią i zachodnią część Australii."

WIEM/ONET

User avatar
Doreen
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sat Sep 20, 2003 11:54 am
Location: Poznań
Contact:

Post by Doreen » Thu Nov 06, 2003 10:56 pm

Hehe, nie ma to jak wyczerpująca odpowiedź na pytanie :P
A co do piosenki to zgadzam się - jest prześliczna :D

User avatar
;-)
Pleciuga
Posts: 577
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:07 am
Location: from Rome
Contact:

Post by ;-) » Sat Dec 06, 2003 10:40 am

no piosenka jest super. A może wiecie jak nazywa się piosenka z Destiny gdy Michael ratował Maxa i Liz przed agentami FBI. Bardzo mi zależy na tej piosence
"You are not my mother, Rome is my mother"Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests