Ballady, czyli powiew romantyzmu

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Sun Nov 16, 2003 6:36 pm

co za straszna siostra !
Wcale nie taka straszna, bo moja siostrzyczka ma oryginały albumów (nie wiem, ile zapłaciła, ale podobno były strasznie drogie).... jak przyjedzie, to sobie wgram do biblioteki i juz nie będę formatować dysku, choćby nie wiem, co....
Image

User avatar
malina
Zainteresowany
Posts: 316
Joined: Tue Jul 29, 2003 10:54 pm

Post by malina » Tue Nov 25, 2003 8:43 pm

A mnie się ostatnio spodobało "Behind blue eyes" Limp Bizkit...
czy ta pani występująca w teledysku to Halle Barry :?:

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Nov 25, 2003 9:04 pm

no prosze... ja tez od paru dni slucham tego na okraglo... 8)

tak, to Halle, aczkolwiek musialem sprawdzic, bo glowe bym dal, ze to tylko uderzajace podobienstwo... :shock:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
sysia
Zainteresowany
Posts: 302
Joined: Wed Aug 13, 2003 2:01 pm
Location: d. śląsk

Post by sysia » Wed Nov 26, 2003 11:21 am

do moich ulubionych, takich naj,naj należą ballady Guns n Roses:
Cyvil war
So Fine
14 Years
Coma
Knocking on Heavens Door (oryginał Bob Dylan)
Dont Cray
Live and Let Die (oryginał Paul Mc Cartney)
Nowember Rain
a tak w ogóle to poprostu całe Use Your Illusion z 1991, pełne rockowych ballad, polecam młodszym forumowiczom :wink:
Zycie jest jak pudełko czekoladek,nigdy nie wiesz co ci się trafi

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Thu Dec 18, 2003 5:14 pm

Prześliczna jest piosenka Sydney Forest : Once in a Blue Moon . Oglądałam sobie wczoraj "Simply Irresistible" (czyli "Zniewalająca pokusa") --> ze względu na Sarah Michelle Gellar, choć aż tak bardzo za niąnie przepadam, ale co tu dużo kryć - nudno mi trochę było to sobie oglądnęłam i ...wychwyciłam tam tą śliczną pioseneczkę:) Martina Mc Bride też ma piękne piosenki, np. "My Valentine" , czy - to wiadomo - "Concrete Angel":)

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon Dec 29, 2003 11:36 pm

To ja tu powrzucam parę paskudnych :D starych :D ballad - klasyków: moze być "It must have been love"? albo "Everything i do i do it for you" czy "Please forgive me"? kto tego nie zna?? ostatnio znów puścili w telekuku Robin Hooda z Costnerem i gdybym tylko była wtedy w domu znów słuchałabym tej piosenki... wielki come back Adamsa, ale ta melodia zrobiła o wiele więcej dla świata muzyki miłej i przyjemnej... zreszta sam Adams śpiewał ją i po hiszpańsku, i z Celine Dion i kazdy wszędzie się jej domagał...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Aug 12, 2004 9:24 pm

Przepiękne "Marry Me" Amandy Marshall. Jedyny utwór tej pani, który mi się podoba. Proste słowa, gitarka i nic mi więcej nie potrzeba. Uwielbiam takie jedno-instrumentowe utwory!

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Sat Aug 14, 2004 10:48 pm

Ja natomiast kocham Counting Crows i Colorblind... szczerze mówiąc nie rozszyfrowałam jeszcze textu ale sądze że to ballada... bo piosenka wydaje mi się bardzo romantyczna a przy okazji jest naprawde cudowna ( i te pare dzwięków fortepianu w tle lubie takie...)
Piosenke poznałam przy filmie Szkoła Uwodzenia :D przy tym jak Sebastian i ta babka z jasnymi włosami (nie pamiętam już jak się nazywa) się kochają.

Zresztą dla mnie wszystkie wolne piosenki to ballady chociaż wydaje mi się że to są te które opowiadają o miłości itp.
Last edited by brendanferhfan on Sat Aug 14, 2004 11:52 pm, edited 1 time in total.

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sat Aug 14, 2004 11:26 pm

Ghost Of The Robot - "Good Night Sweet Girl"

zespol, kiedy jeszcze istnial, mienil sie rockowym. w zasadzie byl, chociaz moim zdaniem troche na pograniczu rocka i punku... niewazne. wazne jest to, ze maja kilka posenek, ktore mi przypadly do gustu. miedzy innymi wymieniona powyzej - naprawde ladna ballada.
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sat Aug 21, 2004 3:19 pm

Większość ballad wymieniliście. Dorzucę jeszcze "Bohemian Rapsody", Dover ''Otherside'', Radiohead "Fake plastic tree'', "Fade out'' :mrgreen: , ''Black Star'' i wiele innych. RHCHPP słynne "Under the Bridge''.

W ''Behind blue eyes'', które uwielbiam :P rzeczywiście wystąpiła Halle Barry. Nie wiem czy wiecie, że piosenka pochodzi z filmu z tą panią pt:"Ghotika'' , zapomniałam jak się dokładnie pisze. Oglądałam. Świetny. Jeden z horrorów z przesłaniem.
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Fri Aug 27, 2004 10:37 am

pamiętam okres, kiedy zepołu metalowe zaczęły wypuszczać ballady. Pamiętam unforgiven mMtallica, a zwłaszcza wersję z orkiestrą filharmonii. Coś cudownego. Mam jednak pewną przypadłość, której się nie mogę pozbyć: jeśli czegoś jest za dużo w końcu mam od tego czkawkę. Wole sama stopniować sobie pewne piosenki. Tak bylo z Immortal Evenesene. Piękna. Maxel polecił mi ją w październiku lub listopadzie zeszłego roku. Cieszyłam sie nią jak dziecko dopóki nasze rozgłośnie ie zaczęły z uporem maniaka namiętnie i bezkońca jej emitować na antenie..
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Fri Aug 27, 2004 10:46 pm

Nawet nie wiem czy to tak naprawde mozna zaliczyc do ballady ale jesli tak to jest moze bardziej taka punkowa ballada: For The Longest Time (Yellow Card) bardzo lubie takie klimaty.

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Sat Aug 28, 2004 2:39 pm

A ja jeszcze tradycyjnie dodam "Here With ME" do którego po jakimś czasie i tak zawsze powracam (chociaż zeby nie wiem jak to było nude)
Co do Gotiki to pisenka była na samym końcu, film fajny. Beznadziejne zakończenie

(wypuścili ją z zakładu jak zabiła męza i ta druga wariatke ktora "gwalcily demony" ktora tez kogos zabila, jak mozna wypuscic zabojcow. I jeszcze niech powiedzia ze sąd im uwierzyl ze je duchy opentały... :/)

Wiecie co jeszcze lubie...
Craig Amstrong & Elizabeth Fraser - This Love (albo coś takiego) - Ładne nastrojowe też z Cruel Intentions, na początku jej nie lubiałam ale... po czasie... bardzo ją lubie :]

emilusiowy36
Gość
Posts: 26
Joined: Fri Feb 26, 2021 3:54 pm

Re: Ballady, czyli powiew romantyzmu

Post by emilusiowy36 » Mon Apr 12, 2021 1:49 pm

Pierwsze ballady, które przychodzą mi do głowy to: "Love of my life", "Love hurts", "When the smoke is going down", "Wish you were here". :D
https://lavaro.pl/posciel-tivolyo

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests