The Rasmsu

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

User avatar
niki
Zainteresowany
Posts: 327
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:35 pm
Location: Dolny Śląsk
Contact:

The Rasmsu

Post by niki » Tue Oct 14, 2003 5:45 pm

Taki temacik sobie wymyśliłam. Od jakiegoś czasu podoba mi się piosenka "In the shadows".Wczoraj kupiłam płytkę The Rasmus i muszę przyznać, że jest całkiem niezła. A co wy myślicie o tym zespole?
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Oct 15, 2003 8:35 am

NIKI - przyznam się, że powinnaś wkroczyć do pewnej stacji radiowej i kazać ją po prostu zamknąć. Otóż powód jest prosty. Każda piosenka jest dobra, ma szansę stać się jeszcze lepszą, pod warunkiem, że sie ją powoli "dawkuje" z głośników. natomiast jest sobie takie radio, co to robi hity z wszystkiego. Żywotność takiego hitu sięga max miesiąc, ale ja i tak nie jestem w stanie słuchać stacji dłużej niż 2 dni pod rząd. Ponieważ oni NON STOP puszczają te same piosenki, w kółko, niemal o tych samych porach. Do znudzenia, żeby nie korzystać z innego słowa. Podobnie było z The Rasmus. Piosenka nawet mi się podobała. Raz widziałam fragmernt teledysku i te "kruki"... nie mogłam oprzeć się porównaniu go z "frozen' Madonny, ale tylko ze wzgledu na te mroczne ptaki. Ale teraz... teraz musi minąć czas, żebym mogła znów posłuchać tego utworu. Albo może jakiejś innej piosenki tego zespołu.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Wed Oct 15, 2003 4:58 pm

Jak pierwszy raz usłyszałam ta piosenke to spodobała mi się do tego stopnia że ją nagrałam. Ale teraz po paru dniach, tygodniach juz mi sie znudziła. Ciągle leci w radiu. Teledysk jak czasem leci to przełaczam kanał. Najnowsza piosenka chyba " The first day of life" podobny tytuł, nie pamietam w tej chwili, podoba mi się ale juz nie zachwyciła.

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Wed Oct 15, 2003 5:21 pm

kto mi wykasowal posta!!!!? :evil: :evil: :evil:
to nie fair - napisalem co mysle, i uwazam, ze nie bylo to szczegolnie wulgarne! zazwyczaj nie czepiam sie jak mi kasujecie po kilkadziesiat postow, ale troche umiaru - nie wszystko co pisze nadaje sie na smietnik...
jakby ktos nie wiedzial, facet po kastracji ma cienszy glos (przynajmniej takie plotki kraza...), dlatego napisalem, ze ten woklaista piszczy jak kastrat, co w moim przekonaniu jest swieta prawda. "opierzony" - w kazym ich teledysku jaki widzialem mial na sobie czarne piora!! :evil:
jak ten post tez zniknie, to sie wkurze... :evil:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Oct 15, 2003 11:44 pm

PITER - ja chyba nie mam powodu go usuwać ;) Nie widziałam żadnego clipu w/w zesołu w całości, ale skoro ciągle te pióra się powtarzają, to moze być to albo dobre (pod warunkiem, że przenośnie odpowiednio i z umiarem skonstruowano) albo tragiczne (jesli ciągle widzi się ten sam prawie obraz to tak jak by się słuchało tę samą melodie w radiu). Co za dużo to niezdrowo :) Ale... ALE! Ale jak minie troche czasu, to będzie bardzo fajna piosenka...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sat Oct 18, 2003 5:45 pm

In the shadows jest niezłe...
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Post by Ramzes » Sat Oct 18, 2003 9:11 pm

tylko In the shadows jest niezłe... :twisted: dzis rano widzialem ich koncert i kompletnie mi sie niepodobal :? In the shadows brzmialo calkiem inaczej niz jest na teledysu (o wiele gorzej) ale i tak to byla ich najlepsza piosenka na tym koncercie ... :twisted:
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

User avatar
niki
Zainteresowany
Posts: 327
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:35 pm
Location: Dolny Śląsk
Contact:

Post by niki » Sun Oct 19, 2003 12:17 am

Morze było złe nagłośnienie.Leo masz rację jeśli cały czas słyszysz w radiu jedną piosenkę to może wyjść ona bokiem.Dlatego kupiłam płytę rzebym mogła sama decydować jaką piosenkę i kiedy będę słuchać!
O jaką stację Ci chodz?
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sun Oct 19, 2003 9:50 am

Co do koncertów. Napiszę, że koncert ma to do siebie, że zawsze powinien być mniej ciekawy jeśli chodzi o dźwięk, bo przecież to nie wyczyszczone ścieżki tylko szum, hałas i czasami źle ustawione nagłośnienie sali. Na koncertach spodziewam się jakiś aktualnych, indywidualnych wstawek, czegoś, co wyróżnia piosenkę. Nie piszę o jakimś tam dodawaniu końcówek w stylu "I love my home..pa pa pa.. In Poland" tylko danie ludziom do zrozumienia, że to nie playback ;) Nie znoszę jak przyjeżdżają artyści np. do studia jedynki i lecą z playback'u. Wstyd. Wielu się zresztą na tym wysypało :P Koncert to spotkanie. Nie każdy potrafi jak Tina, Adams czy może paru innych jeszcze szybko i skutecznie nawiązać kontakt z ludźmi. Poza tym jak widzę artystów, co przyjeżdżają i mają np.15 piosenek i nie zaśpiewają ani 1 więcej, bo NIE, bez konkretnego powodu ("musimy lecieć, bo mamy samolot" jakoś do mnie nie przemawia ;) ) to i zespół podupada w moich oczach.

NIKI - poleć inna ich piosenkę. Ja zapewne za jakiś rok wrócę do in the shadows ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Post by Ramzes » Sun Oct 19, 2003 11:51 am

dobrze wiem jaka jest róznica miedzy koncertami a teledyskami ... 8)
ogladam bardzo duzo koncertów ... :P ale zespul The Rasmus mi sie
poprostu niepodoba ... ale musze przyznac ze maja jedna piosenke która jest dobra ... poczekamy i zobaczymy czy im sie uda nagrac kolejna
dobra piosenke ... :twisted:
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

User avatar
megi
Nowicjusz
Posts: 112
Joined: Mon Aug 11, 2003 7:22 pm
Location: Łomża
Contact:

Post by megi » Sun Oct 19, 2003 1:57 pm

Niom, to bardzo fajna piosenka, a koncertu nie widziałam.
"Przyszłość jest prezentem,jaki robi nam przeszłość"Andre MalrauxImage

User avatar
niki
Zainteresowany
Posts: 327
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:35 pm
Location: Dolny Śląsk
Contact:

Post by niki » Mon Oct 20, 2003 10:29 pm

Ostanio podoba mi się "First day of my life" i "Still standing"
Image

User avatar
Justynka
Starszy nowicjusz
Posts: 189
Joined: Sat Aug 16, 2003 5:43 pm
Location: Toruń...

Post by Justynka » Tue Oct 21, 2003 9:55 pm

Szczerze? za pierwszym razem po usłyszeniu tej piosenki pomyślałm że jet całkiem niezła... ale to było tyko po pierwszym razie... ca włącze TV to co 15 minut na którymś z kanałów leci ta piosenka, w radiu co chwilę, idę przez osiedle słyszę tą piosenkę z okien w co drugim bloku, wchodzę do pubu i siedzę w nim 3 godziny to mam okazję ją 10 razy wysłuchać...
aż chce mi się żygać tą piosenką.... :evil:
Image

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Post by Ramzes » Wed Oct 22, 2003 9:32 am

tak masz zupelna racje ... ale niedlugo mam nadzieje ze ta piosenka
straci swoja popularnosc i przestana ja puszczac na
okraglo ... :twisted: ale znajac zycie na jej miejsce przyjdzie inna
piosenka ... 8)
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Post by Tośka » Thu Oct 23, 2003 8:08 pm

In the shadows podoba mi się, ale jak cały dzień słucham radia...To już staję się nudna. Idzie naprzemian Z Dido(piosenki Dido mogłabym słuchać na okrągło).Teledyski mi się nie podoba i uważam go za dno.(bez obrazy ale to moje zdanie)
Take my hand and if I'm lying to youI'll always be alone, if I'm lying to you

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Sun Nov 16, 2003 8:38 pm

In the shadows - hm, ktoś niedawno powiedział, że bardzo pasuje do Fatalnej decyzji II :D i bez wątpienia sie z tym zgadzam. ALe First Day of My Life pasuje też :))
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon Dec 29, 2003 11:09 pm

Napiszę to, a później wykasuję :D "co za dużo to niezdrowo". idę sobie spokojnie ulicą, a tu mi w radio zapowiadają mocne uderzenie. No i niby w miarę mocno się zaczyna, a potem te same jęki. Z początku wszystko gra, ale na księżyce Antaru! ILEŻ MOŻNA!! To zmieniam stację, a tam... zgadnijcie :twisted: i znów "First day of my life' czy to coś tam. Dlatego nie przepadam za stacjami komercyjnymi. Potrafią obrzydzić wszystko.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: The Rasmsu

Post by ela12 » Mon Sep 20, 2010 10:39 am

od czasu do czasu lubię Ich posłuchać, jednak na co dzień są dla mnie zbyt mroczni ;))
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: The Rasmsu

Post by Beauty_Has_Come » Mon Sep 20, 2010 11:45 am

ela12 wrote:od czasu do czasu lubię Ich posłuchać, jednak na co dzień są dla mnie zbyt mroczni ;))
A tam zaraz mroczni ;) Ledwo troszkę podmalowami, są o wiele mroczniejsze zespoły np w black metalu :cheesy: Rasmus wydaje mi się taką delikantą odpowiedzą na popularny swojego czasu HIM, kiedy chodziłam do średniej szkoły to sporo dziewczym lubiło Ville Vallo ;)

Rasmus kojarzę tylko z popularniejszych singlowych piosenek z ich debiutu. Wpadły w ucho, wypadły ;)
Image

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: The Rasmsu

Post by MAX EVANS » Mon Sep 20, 2010 5:33 pm

Słuchało się kiedyś :) ale kiedy to było :wink:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests