Piosenki w Smallville

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Oct 12, 2003 7:37 pm

w zyciu nie zgadniecie, dlaczego pisze wlasnie w tym temacie... :D
otoz niedawno uraczylem Was przykra dla mnie osobiscie wiadomoscia o Franticu w pierwszym odcinku trzeciego sezonu smallville'a... dzisiaj mam podobnego niusa... otoz drugi odcinek tegoz wlasnie sezonu konczy White Flag... jestem ciekaw czy Waszym zdaniem to dobrze, czy zle... mnie to wisi i powiewa... 8)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sun Oct 12, 2003 8:24 pm

akurat przeciwko white flag w smalville nic nie mam, bo ta piosenka nie pochodzi i nie kojarzy mi się z Roswell tak jak np. everything - lifehouse. Jak tamta usłyszałam w supermanie, to myślałam, ze nic głupszego nie mogli zrobić. Przecież producent 2 seriali z podobnego segmentu docelowego nie może, nie powinien, dublować tematów nawet muzycznych. Stworzyli klimat tam, a teraz chcą za pomocą takich samych zabiegów zdobyć publiczność w supermanie... Proszę Państwa: tak się nie robi .

PITER: wisi i powiewa powiadasz ?? :D
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Sun Oct 12, 2003 9:11 pm

Słońce ma racje co do lifehouse.. Pamietam ta scene doskonale bo do tego spartolili ja az milo. Zrobili to czego nienawidze najbardziej - pocieli piosenke... Nie pamietam slow piosenki... ale przejscie miedzy refrenem a slowami z jakiejs-tam-nastepnej-zwrotki bylo tak.... wymuszone (?). Niech ich blah :evil: :evil: Jak juz robia to niech robia to porzadnie :evil:
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Oct 12, 2003 9:43 pm

nowy temat...? czyj to byl pomysl..? ja wcale nie mam zamiaru opisywac Wam calej sciezki dzwiekowej Smallville'a...
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon Oct 13, 2003 6:27 pm

PITER - ja nie mam z tym nic wspólnego :D Słowo .

MAXEL - a pamiętasz jak był koncert jakiegoś z zespołów, których piosenka była w Roswell... zaraz... to chyba było Remy Zero? i ten kolega naszego Clarka krzyczał z radości "go Remy, go!" ... albo coś równie beznadziejnego , żeby podkreślić ten występ ??
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Mon Oct 13, 2003 6:33 pm

ja pamietam... juz samo to, ze wzieli ta ekipe do zagrania tytulowej piosenki w ostatnim odcinku pierwszej serii bylo beznadziejnie banalne a te wrzski Pete'a byly po prostu zalosne... :?
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
zulugula
Zainteresowany
Posts: 418
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:06 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by zulugula » Mon Oct 13, 2003 6:34 pm

Co prawda Smallvile nie oglądałam ale wiem, ze leciało tam Save Me. Leo co ty na to. Powiedz jak użyli tej piosenki, normalnie :roll:
Tell me why it costs so much to live...

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon Oct 13, 2003 6:55 pm

No to jest właśnie to. Umieć podać piosenkę to największa sztuka. My tutaj rozpisujemy się jak maniacy na temat muzyki i interpretacji poszczególnych utworów, podczas gdy w wiosce, tak to nazwijmy, muzyka jest moim zdaniem wręcz wmuszana, a co jest nakazane i w muszane musi zostać odrzucone. Moze dlatego mnie, i widzę, że i Ciebie Pier i Maxela, denerwują piosenki wciskane do wioski na siłę. TYM BARDZIEJ, że to ten sam repertuar co w Roswell.

ZULUGULA - tylko które save me? :) Bo ja też wioski nie ogklądałam, tylko parę ostatnich odcinków - tylko dla Lexa i jego łysej czaszki ;) (nie łąćzyć z "łysymi" ) i wiem, że "save me" jest piosenką tytułową i szczerze mówiąc podoba mi sie z niej tylko refren.

żeby temat rozszerzyć, powiem vel napiszę, że kiedyś słyszałam Here with me podczas filmu z sandrą Bulloc i ... jakimś panem.. ona grała babkę, której mąż zamienił się biletami lotniczymi i zginął w katastrofie.. BEN AFFLECK grał tego facetya z którym mąż się zamienił biletem... no i oczywiście romans i scena na meczu baseballa i here with me. No normalnie faux pas. :)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Mon Oct 13, 2003 9:44 pm

He he, a czy to nie przypadkiem Maxel wyśpiewywał kiedyś na forum "Soomee Boodyy Saaaaveeee Mee"? :D :P
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon Oct 13, 2003 10:07 pm

To by się zgadzało biorąc pod uwagę ten napis supermena pod wiewiórczym futerkiem ;)

Maxel - hotori your luv - she'll save ya ?

;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Mon Oct 13, 2003 10:59 pm

zgadza sie 8) kiedys spiewalem (darlem sie :D) SAAAAAAAVEEEE MEEEEE chcac tym wyrazic protest przeciwko maltretowaniu kurczakow w hodowlach :evil: Obejrzalem wczoraj 302 wioske i tak jak Piter wspominal - uslyszalem tam Dido - White Flag - OCZYWISCIE CI IDIOCI JA UCIELI :evil: :evil: prosto z 1 zwrotki do refrenu :evil: :evil: nienawidze tego
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Mon Oct 13, 2003 11:39 pm

Skracanie piosenek jest jak picie zielonej herbaty zalanej wrzątkiem...

Odnośnie tego filmu - też to słyszałem. W pewnym momencie - coś znajomego. :shock: Ojej! I zaraz patrzę do programu, co to takiego. No i obejrzałem reztę filmu (nie bardzo wgłębiając się w akcję - raczej w odgłosy w tle :wink: ).
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Tue Oct 14, 2003 12:00 am

...ale w ten sposób robi się z dobrej muzyki "plastic music" ... :(
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Oct 14, 2003 1:04 pm

welcome to Hollywood 8) - w wolnym tlumaczeniu "witajcie w swietym gaju..."

ps: chcialbym dolaczyc sie do protestu w sprawie kurczakow:
SOMEBODY SAAAAAAAAAAAAAAAAVE MEEEEEEEEE!!! 8)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Tue Oct 14, 2003 1:58 pm

..... JUST SAAAAAAAAAAAAAAAAAAVE MEEEEEEEEEEEEEEEEE !!! :mrgreen:

ps. Ale niektore piosenki byly dobre... np odcinek z "bratem" Clarka, ostatnia scena -> David Gray "jakas tam fajna piosenka" :D
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
NISZA
Nowicjusz
Posts: 68
Joined: Sat Aug 30, 2003 9:50 pm
Location: Gliwice
Contact:

Post by NISZA » Tue Oct 14, 2003 3:15 pm

Piosenki z ROSWELL w Smallvile to jeszcze nic! Ja kiedyś skacząc po kanałach usłyszałam piosenkę z ROSWELL (niestety nie pamiętam jaką) w ...VIP :evil:
"TO MY TWORZYMY SWÓJ LOS"Niech moc "Czechosłowaków" będzie z wami!!!

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Oct 14, 2003 3:55 pm

racja Maxel - sa i dobre - scena w odcinku 212, gdy Lex patrzy za odchodzacymi Kentami nalezy do najlepszych w calym serialu, glownie za sprawa piosenki "Tomorrow" SR-71... o takim zespole nigdy nie slyszalem.. :D ale piosenka swietna 8)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Tue Oct 14, 2003 6:40 pm

bardzo mi sie podobala piosenka Nelly Furtado ktora poznalem (piosenke nie Nelly :P) w odcinku w ktorym panna Kreuk wykonuje slynny skok do basenu w czerwonej bieliznie 8) :D i wlasnie + ta piosenka w tej scenie... zaraz powiem jaka...

mam :D -> Supernatural by By Divine Right (basen)
i Nelly Furtado - I will make you cry (korytarz) - odcinek Nicodemus :D

ps. Wlasnie przeczytalem cos niezlego na http://www.kryptonsite.com - fanstronie Smallville :D
"White Flag" by Dido - Played at the very end of the episode. Too long and too loudly. Dido should have stayed in Roswell.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Last edited by Maxel on Tue Oct 14, 2003 6:45 pm, edited 1 time in total.
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Oct 14, 2003 6:44 pm

jakos nie zwrocilem wtedy uwagi na piosenke... :twisted:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Tue Oct 14, 2003 6:48 pm

Piter nie wyciagaj pochopnych wnioskow :roll: ja zwrocilem uwage na ta piosenke gdy obejrzalem ta scene w zwolnionym tempie po raz dziesiaty ;) :D wtedy zainteresowal mnie dzwiek...
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests