Muzyka i aura

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

Post Reply

Czy wycieka ci coś podczas słuchania muzyki?

Tak
2
13%
Nie
3
19%
???
11
69%
 
Total votes: 16

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Muzyka i aura

Post by {o} » Thu Oct 02, 2003 3:45 pm

Niedawno dowiedziałem się pewnej ciekawej rzeczy, która bardzo mnie rozbawiła. Okazuje się, że słuchanie odpowiednich gatunków muzyki i odpowiednich instrumentów ma określony wpływ na czakry.

Dowiedziałem się, że organy dobrze mi robią na czakrę splotu słonecznego, jednakże ogólnie słucham muzyki niekorzystnej dla ciała energetycznego. :shock:

Podobno istnieją jakieś "rytmy życia" i jak muzyka jest w jednym z tych rytmów, to jest korzystna, a jak w innym, to powoduje "wyciekanie energii z czakr". :shock:

Szkodliwą muzyką jest techno - tu nawet mógłbym się zgodzić. Ale dlatego, że jest naukowo dowiedzione, iż uczestnictwo w paradach techno może uszkadzać układ nerwowy. Niepokoją mnie też pewne związki techno z satanizmem.

No ale dalej. Niezdrowy jest:
metal :shock:
blues :shock:
soul :shock: :shock:
jazz :shock: :shock: :shock:
rock :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Aż dziw, że jeszcze żyję... :shock: :lol:

A czy wy zauważyliście, żeby wam coś wyciekało :lol: podczas słuchania muzyki :?:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Thu Oct 02, 2003 6:20 pm

Czyli według tej teorii... pejoratywny wpływ na nasz zdrowie mają wszelkie ambitne gatunki muzyczne...

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Thu Oct 02, 2003 10:23 pm

heh widac musimy sie odizolowac od swiata zeby byc calkowicie "zdrowym" - tylko co to wlasciwie oznacza ? :shock:
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Fri Oct 03, 2003 12:35 am

nie wiesz co to znaczy "byc zdrowym"?
podam Ci definicje: byc zdrowym, to znaczy byc takim jak piter - pod kazdym wzgledem 8)

ps: jak sie dowiem co to jest czakra, to moze zwroce uwage, czy mi z niej cos wycieka 8)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
sysia
Zainteresowany
Posts: 302
Joined: Wed Aug 13, 2003 2:01 pm
Location: d. śląsk

Post by sysia » Fri Oct 03, 2003 3:06 pm

{o}zgadzam się z tobą, to cud że jeszcze żyję przy takiej ilości metalu i rocka jakiej wysłuchałam i nadal słucham to straszni dużo musiało mi wycie (ciekawe czego-energi? wydaje mi się że posiadam jej czasami aż nadmiar czyli dużo jej nie straciłam :D )
piter czakry to miejsca gdzie zgromadzona jest energia czy jakoś tak
Zycie jest jak pudełko czekoladek,nigdy nie wiesz co ci się trafi

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Fri Oct 03, 2003 11:15 pm

Hmmm , że blues i jazz to mogę zrozumieć, bo czarna muzyka tego rodzaju wypływała z bólu i smutku, więc wraz z nią i energia :) Co do techno - podzielam zdanie {o}, ale uważam też, że czowiek czasami musi odreagować stresy i muzyka, której rytm powtarza sie w każdej sekundzie jest całkiem dobra nawet przez 20 minut ;)

matko... chyba z nas wszystkich przez tę muzykę poza tym tak na marginesie wycieka :D

Co łata dziury? Klasyka? :D
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Fri Oct 03, 2003 11:22 pm

Koncerty fortepianowe, symfonie, muzyka patriotyczna...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Fri Oct 03, 2003 11:25 pm

LEO wrote:ale uważam też, że czowiek czasami musi odreagować stresy i muzyka, której rytm powtarza sie w każdej sekundzie jest całkiem dobra nawet przez 20 minut
przeciw stresowi to ja polecam Mandalay (oczywiście - zgodnie z powyższą teorią - jest to muzyka szkodliwa, bo ma rytmy-połamańce)
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sat Oct 04, 2003 9:54 am

{o} - muzyka patriotyczna?? :D Zrobię sobie serię hymnów.. chociaż w wykonaniu niektórych działałaby zapewne na kompletną destrukcję czakr niż na ich łatanie ;)

Koncerty fortepianowe... Hm... a mozna pójść na kompromis i posłuchać powiedzmy jazzu granego na fortepianie?

Mandalay to ja znam tylko z deep love - piosenki z Roswell :D
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
zulugula
Zainteresowany
Posts: 418
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:06 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by zulugula » Sat Oct 04, 2003 12:49 pm

Bradzo ciekawe. Przy tej ilości rocka i metalu i inyych jaką sobie serwuję to może, ja juz się pzrygotuję na.... :wink:
Tell me why it costs so much to live...

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sat Oct 04, 2003 3:05 pm

... zmianę oleju ?? ;)

Niektóre przeglądy ponoć są darmowe, ale za to za inne to się płaci jak za zboże :D
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sun Nov 23, 2003 7:37 pm

JAK JA UWIELBIAM TOPICKI {O} ! WYCIEKANIE PODCZAS SŁUCHANIA MUZYKI....JESTEM POD WRAŻENIEM I DZIWIĘ SIĘ, ŻE JESZCZE ŻYJĘ :wink:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Nov 26, 2003 7:16 pm

Dziś muszę się przyznać, że nie ma co ze mnie wyciekać, ponieważ jestem tak wypluta, że siedze siłą woli przed monitorkiem, by Was o tym poinformować :D A tak naprawdę to już dawno tu nie zaglądałam i postanowiłam z przyjemnością zaglądnąć w te progi.

Tęsknię za muzyką łopatologiczną z wyjątkiem pań, które w języku francuskim denerwują moje uszy jakimś techno-popem co godzina w jednej ze stacji radiowych. Nie mogę ich uniknąć, bo każdy tego słucha. Czy ja jestem nienormalna? A może nie zauważyłam jak się zestarzałam?? :D
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Nov 26, 2003 7:46 pm

Leo, czyżbyś miała na myśli Kate Ryan...? Jeśli tak, to łączę się w bólu, mam z nią na pieńku o zniekształcenie Mylene Farmer - chociaż jej górne C czasami trudno znieść :scep:
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Nov 26, 2003 9:43 pm

NANIUŚ - strzał w 10!! + ta pani - mam nadzieję, że nie mylę; Natasha St Pier i Elizee. Nie mogę już. Wszystko fajnie, ale nawet nadmiar szczęścia szkodzi :)

Za to z lubością oddaję się muzyce Horonera i Zimmera. Od czasu do czasu jeszcze duet trevor Jones i Randy Edelman z Ostatniego Mohikanina... Widzę ten las i te delikatne, wplatane wszędzie irlandzkie motywy.. i te wspaniałe bębny...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Nov 26, 2003 10:49 pm

Oj, Leo, Leo... Alizee. Nie mam pojęcia dlaczego dziewczyna nazywa się jak, zdaje się, jarzębina. Te panie są jakoś mało oryginalne, wszystko u nich jest na jedno kopyto. Tylko walić głową o ścianę :mur: Nienormalne. Ale wiesz, Leo, jakoś tak jest, że przy pogodzie serwowanej nam za oknem (co to za pogoda, 10 stopni na plusie pod koniec listopada!) woli się co innego niż sieczkę dla niedorozwiniętych półgłówków (może nikogo nie obraziłam :roll: )
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Thu Nov 27, 2003 11:10 am

zgadzam się w zupełności....nie cierpię tych pań (szczerze)... :jezyk:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sat Dec 06, 2003 12:30 pm

A słyszałaś oryginalną Mylene Farmer a nie te podróbki?
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sun Dec 07, 2003 11:09 am

Ostatnio aura wyjątkowo paskudna. Zaczynają się Święta...AAAA :D Szał na ulicach, Mikołaje atakują każdego przechodnia, Elfy szwędają się za plecami, dzieci piszczą na maxa we wszystkich hipermarketach... obłęd. Ja chciałabym tylko posłuchać czegoś oryginalnego i przyjemnego. Może być Mylene, tylko prosże polecić jakiś konkretny tytuł. ;)

A wracając do aury. 1 grudnia usłyszałam chyba pierwszą świąteczną piosenkę - Adamsa... normalnie tak mi się miło zrobiło i pomyślałam o tej wielkiej machinie propagandowej, jaką stały się święta i już sama nie wiem, co o nich myśleć ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Mon Dec 15, 2003 8:14 pm

myslec jak najlepiej :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests