Dido i "White Flag"

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

Post Reply

Co sądzsz o "White Flag"

Super
29
64%
Nawet ujdzie
8
18%
Może być ,ale nie jest rewelacyjny
5
11%
Kompletne dno
0
No votes
Nie wiem bo nie słyszałem/łam
3
7%
 
Total votes: 45

User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Dido i "White Flag"

Post by Tośka » Wed Sep 17, 2003 6:42 pm

Co sądzicie o Nowym singlu Dido "White Flag"?
Take my hand and if I'm lying to youI'll always be alone, if I'm lying to you

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Post by Ramzes » Wed Sep 17, 2003 7:36 pm

wiesz powiem ci ze moze byc... ale nie jest doskonaly 8)
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

User avatar
malina
Zainteresowany
Posts: 316
Joined: Tue Jul 29, 2003 10:54 pm

Post by malina » Wed Sep 17, 2003 7:40 pm

Mnie "White flag"bardzo się podoba....

Guest

Post by Guest » Wed Sep 17, 2003 7:58 pm

toska "White Flag" jest do kitu :twisted:

User avatar
Justynka
Starszy nowicjusz
Posts: 189
Joined: Sat Aug 16, 2003 5:43 pm
Location: Toruń...

Post by Justynka » Wed Sep 17, 2003 7:59 pm

podoba mi się, ale to nie to samo co utwory z jej poprzedniego albumu :D
Image

User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Post by Tośka » Wed Sep 17, 2003 8:02 pm

Wyler...co ty robisz na forum:o
Boshe szoku dostałam jak cię tu zobaczyłam...
Ale spoko..przynajmniej niedługo będzie cała gromadka cztowa...
Take my hand and if I'm lying to youI'll always be alone, if I'm lying to you

User avatar
megi
Nowicjusz
Posts: 112
Joined: Mon Aug 11, 2003 7:22 pm
Location: Łomża
Contact:

Post by megi » Wed Sep 17, 2003 8:05 pm

Piosenka bardzo fajna, ale oczywiście nie tak jak "Here with me"... A dzisiaj była na pierwszym miejscu na Popliście w RMF.FM, tylko tak dalej :!: :!:
"Przyszłość jest prezentem,jaki robi nam przeszłość"Andre MalrauxImage

_liz
Fan...atyk
Posts: 1041
Joined: Fri Aug 15, 2003 4:07 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by _liz » Wed Sep 17, 2003 8:18 pm

Wyler tutaj... nie no to już nigdzie nie mozna miec spokoju :roll:
"White Flag" jest dobrym utworem, ale jednak Dido miała lepsze na poprzednim albumie.
Image

User avatar
zulugula
Zainteresowany
Posts: 418
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:06 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by zulugula » Wed Sep 17, 2003 8:36 pm

White flag nie jest zły. Niestety nie przesłuchałam jeszcze całej płyty, ciekawe jak tam reszta :roll:
Tell me why it costs so much to live...

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Wed Sep 17, 2003 9:03 pm

przyznaje sie... nie mialem dosc silnej woli, zeby przesluchac calosc... wymieklem po 30 sekundach i nie wiem jaka jest ta piosenka...
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Sep 17, 2003 9:06 pm

Wydaje mi sie, że Here With Me nic nie pobije. To zbyt prosta i zbyt piękna piosenka z charakterystyczną nutą, melodią i słowami. White flag... wydaje mi się być w stylu Dido, nie zmienia go i podoba mi się. Nie rzuciła mnie na kolana, ale też nie przeszła zupełnie bez echa. Teledysku nie znam, ale nie pamiętam też poprzednich. Szczerze pisząc teledyski niewiele dla mnie znaczą. Dido to dla mnie Here with me i Roswell. Kiedyś usłyszałam tę piosenkę w innym serialu i aż mnie zmroziło :) TAk bardzo nie pasowała tam.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Wed Sep 17, 2003 9:57 pm

Bardzo lubie głos Dido... jest bardzo głeboki i melodyjny... i w dodatku ten brytyjski akcent... "White Flag" mi sie bardzo podoba... a płyta Dido lezy w mojej osobistej kolekcji pomiedzy Metallicą a Motorhead...

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Sep 17, 2003 10:12 pm

XANDER - zgadzam się z Tobą. Dido jest charakterystyczną piosenkarką. Bałam się, że po "No Angel" nie będzie kolejnych płyt. Ale jest. Nie przesłuchałam jej całej i nie wiem kiedy znajdę na to czas, ale wydaje mi się, że może to być dobry album.

a tak poza tym... to: tak... nic dziwwnego, że Ci się podoba, skoro razem z nią w nim występujesz ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Wed Sep 17, 2003 10:17 pm

Są dwie zasady:

1) Nie zgadzaj sie ze mną... bo wczesniej czy później i tak sie z Tobą pokłóce... przepraszam... chciałem powiedzieć... rozpoczne polemike...

2) Nie badz dla mnie miła...

Ale ogólnie to do Ciebie nic nie mam bo jest inteligentna... nadwrażliwa ale ineligentna...

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Sep 17, 2003 10:31 pm

A wiesz.. ciekawy początek znajomości :) Nikt nie zaczynał jesxcze rozmowy ze mną od tego, żebym się z nim nie zgadzała :)

Co do zasad to wiesz co się mówi o regułach?? ;) Polemikę możemy ropocząć zawsze. A nawet dyskurs, może i dyskusję albo dialog? :) Zawsze fajnie jest się ... popolemizować? :) na dany temat. Może najciekawsz piosenka Dido z jej pierwszego albumu? Hm?? :)

No a teraz jedno pytanie: Ty tak z zasady nie lubisz, gdy ktoś jest dla Ciebie miły, czy może tu chodzi tylko o mnie?

I ta "nadwrażliwa" ... :) nie mogę powiedzieć (ups: napisać) co o tym myślę, bo złamałabym pierwszą zasadę (?) Ale czy to nie byłoby ciekawe ?? ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Wed Sep 17, 2003 10:34 pm

Najważniejsza zasada: Nie nawiązuj ze mną żartobliwej rozmowy...

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Sep 17, 2003 10:59 pm

Założę się, że jesteś Mnichem. Takim w kapturze. I z reszta poza kapturem też. Ale nie Robin-Kapturem tylko Monk Hood'em. Nie takim od sera, ale coś w stylu Zakonu czy tam Bractwa Róży... :) Twoim życiem rządzą zasady, reguły i wytyczne... jaki to ustrój ? :) Umiarkowana ego-dyktatura ? ;)

Poza tym to ja sobie wypraszam !! (tak już lepiej? :) ) , że ja nawiązuję żartobliwą rozmowę!! ABSOLUTNIE -jak to zwykła była mawiać Pani Żółkiewska w Klanie czy tam Nowolipskich (przepraszam obu fanów seriali za moją kompletną ignorancję w temacie)- powtarzam (dla podkreślenia logiczności wywodu i kontynuacji wątku) - ABSOLUTNIE nie nawiązuję żartobliwej rozmowy, ponieważ to by moggło oznaczać, że ... o nie! Że lubię czytać co piszesz?? ;)

To jak z tą piosenką DIDO? Może zaczniemy od Take my hand?

A wszystko to wina twojego avatarka. Zbyt sympatyczny. ZMIENIĆ!
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Wed Sep 17, 2003 11:22 pm

"Take My Hand" - pewnie oczekujesz pretesjonalnych banałów naładowanych patosem Roswell... nie dzięki... infantylny jestem tylko w poniedziałki...

Piosenka bardzo efemeryczna, zwiewna, ulotna... ale pełna gracji i finezji... ciekawa i kojąca linia melodyczna daje poczucie bezwładności i całkowitego poddania sie rytmowi... bardzo stonowany i ciepły wokal... dodaje nutki tajemniczości okraszonej szczypta subtelnego uwodzicielstwa...

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Sep 17, 2003 11:42 pm

XANDER - Jakbym słyszała Michaela odpowiadającego na stwierdzenie faktu, że MAx doznał efemerycznych przeżyć po tym jak we wspomnieniach zobaczył Antar ;) a potem reklamę kawy z nutką dekadencji ;)

Co do infantylności to dobrze, że tylko w poniedziałki, chociaż uważam, że to zdecydowanie za często.

Odnosnie tych pierwszysch dwóch akapitów... no cóż, bardzo mi przykro, ale muszę to napisać. NIE OBRAŹ SIĘ ZA NIE ;) Rzadko praktykue jako zołza, więc brak mi kompletnie doświadczenia, ale zgodnie z twoja sugestią staram się jak mogę, chociaż i tego nie powinnam pisać:).

A teraz do rzeczy czyli meritum. Postaram się bez (typowego dla mnie ?) bełkotu; piosenka w moim odczuciu niesie ze soba jakiś nihilistyczny element, który może być równie dobrze interpretacją eco'wskiego klimatu posępnego klasztora. Gdyby nie treść nastrój rodem z twórczości Nietzche'go. "Mało rozumiecie, więc kłamać musicie" - pytanie, czy tak można ją usłyszeć? Uważam, że nie tylko stonowany jest wokal, ale i cała linia melodyczna - chyba, że to moja wieża siada. Jedna z piosenek, która niesie niezwykły ładunek energetyczny jednocześnie uspakajając i nadając pewności, wręcz utwierdzając w przekonaniu o niezmienności praw ludzkich lub boskich. Skrzypce to instrument niepokoju w tym przypadku, szaleństwa, które udaje się opanować tylko słowom.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Thu Sep 18, 2003 8:27 am

Ciekawe interpretacja... swoją drogą bije od niej pewien eklektyzm emocjonalny charkterystyczny dla prozy Eco... np. sam topos "Ubi sunt" ... "Wczorajsza róża istniej tylko z imienia, imiona tylko puste pozostały" ... ehhh ale chyba dopuszczam sie nadinterpretacji...

Nietzche to idiota i grafoman...

A ładunek energetyczny to niesie pocisk plazmowy...

Dla mnie skrzypce to instrument brutalny... to z tego powodu, iż za bardzo polubiłem Marsjasza... natomiast wiolonczela to coś zupełnie innego (mój 3 ulubiony instrument)...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests