Dido i "White Flag"

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

Co sądzsz o "White Flag"

Super
29
64%
Nawet ujdzie
8
18%
Może być ,ale nie jest rewelacyjny
5
11%
Kompletne dno
0
No votes
Nie wiem bo nie słyszałem/łam
3
7%
 
Total votes: 45

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sun Sep 21, 2003 10:02 pm

A co powiedzielibyście na teledysk odrealniony; barwy,, domysły, półcienie? Nie wyraźne postaci i fabuła, ale coś bliżej nieokreślonego?
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Sun Sep 21, 2003 10:04 pm

Jednym słowem "psychodeliczny" ?

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sun Sep 21, 2003 10:55 pm

Niekoniecznie psychodeliczny. Gra światła i ceinia, kolorów, kształtów, to coś, co wpływa na naszą wyobraźnie niekoniecznie jako coś psychodelicznego. Może to równie dobrze w odczuciu być przyjemne, uspakajające lub szokujące.

Dla każdego : polecam teledysk george'a michaela "praying for time". Nie ma w nim nic, prócz granatowo - błękito - czarnego tła i napisów, które pojawiają sie w tak sugestywny sposób, że miano "symboliki utworu' zyskuje nowy wymiar. Słowo jest kluczem i ten klip pokazuje to chyba w najlepszy sposób.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Sun Sep 21, 2003 11:12 pm

jak reklama z dziecmi autystycznymi... nie zartuje tak mi sie to skojarzylo... niewazne
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Mon Sep 22, 2003 7:22 am

Wybacz ale teledysku wyzej wspomnianego pana nie zobacze... pamiętam moją powolną 3,5 min agonie podczas oglądania innych jego teledysków... według mnie najbardziej sugestwnym teledyskiem jest "Until It Sleps" Metallicy...

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon Sep 22, 2003 6:34 pm

MAXEL - dzieci, z którymi Ci się skojarzył clip, to zapewne ludzie z Woodstock, którzy przez pare sekund sa pokazani w teledysku jako zdjęcie - czarnobiałe, które też jest na okłądce płyty. Wg mnie nie mogłeś trafniej odebrać tego teledysku, ponieważ Ci ludzie, którzy spotkali się z innymi, by przeżywać to samo, to przenośnia. Ludzie, którzy chcą się bawić, chcą zrozumieć ale ... No właśnie. Moim zdaniem to obraz ludzi - czarno-białych i kalekich... tekst mówi resztę.

XANDER - ja postaram się zobaczyć teledysk, o którym pisałeś. tylko dlatego, że nie przepadam za metallicą, ale sa piosenki, które mnie urzekły. Absolutnie nie życzę Ci agonii. Nie maltertuj się :) tylko nie wypowiadaj się o tym wokaliście w kontekście tego konkretnego teledysku, ponieważ to jedyny taki teledysk nie tylko w jego karierze, ale uważam w historii clipów. Akurat ten wykonawca jest jednym z nielicznych, którzy DAWNIEJ potrafili pisać utwory, które nie sięgają do pięt wielu innym piosenkarzom i piosenkarkom :)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Mon Sep 22, 2003 10:36 pm

Bzdura... weź choć jeden dowolny tekst Metallicy i skonforntuj go z twórczością G.M.... On tworzył tylko ckliwe i płaczliwe banały...

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Mon Sep 22, 2003 10:40 pm

ckliwe i placzliwe banaly 8) zapachnialo mi britney spears i reszta tlenionych panienek ;)
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Tue Sep 23, 2003 12:07 am

XANDER - oglądnęłam ten clip Metallici. Muszę przyznać, że był zrobiony ładnie. Jednak nie sprzeczałabym sie z Tobą w kwestii interpretacji, ponieważ oba teledyski - w przeciwieństwie do Ciebie mam porównanie ;) -to dwa różne bieguny pod wieloma względami.

Zakładam, że lubisz muzykę ostrzejszą, o silniejszym brzmieniu. jak każdy prawie facet. Mocniejsze uderzenia i większa ekspresja. Jednak jak dla mnie clip metallici był zbytnio przeładowany symboliką. Piekny wizualnie, dopracowany, ale dla mnie po prostu zbyt wypełniony "drugim dnem". Postaci biblijne, napisy, takie a nie inne kolory stosowane w przekazie z użyciem symboliki węży... dobry, ale ja wolę prostotę Praying For Time. Nic, tylko tło - jednolite i tekst. Może to i babski wybór, pewnie tak. Gdy widzę słowo "hope" a ono znika z widoku, to ma to jedno znaczenie. Ulotność. Gdy widzę, jak po zdaniach na ekranie zostają tylko 2 słowa :love i hate, to to mówi już wszystko.

Xander - ile utworów GM czytałeś - piszę o płytach konkretnie: listen without prejudice i older? ja metallicę znam z paru kawałków, bardzo podoba mi się unforgiven, który jest dla mnie już klasyką.

Prosze Was Panowie :) , nie przyrównujcie GM do Panny Britney, bo to tak, jakbym jak porównała metallicę do pink floyd albo tego melatowca, który wygrał II edycję idola zdaje się. Nic do niego nie mam, ale jego kunszt woklany nazwijmy to - dopiero się rozwija. Poza tym granice muzyki pop sa baardzo szerokie. Podobnie jazz czy rock. Nie przyrównujmy wykonawców w ten sposób, zwłaszcza, jeśli ich nie znamy. :)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Tue Sep 23, 2003 12:21 am

Leo panne britney skojarzylem z wypowiedzia Xandera nie z konkretnie z GM - po prostu nie slucham takiej muzyki. Co do teledysku untill it sleeps, przed chwila go obejrzalem - jako ze na metallice sie nie znam ale lubie oceniac rezyserie - dobra robota
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
malina
Zainteresowany
Posts: 316
Joined: Tue Jul 29, 2003 10:54 pm

Post by malina » Tue Sep 23, 2003 10:36 am

LEO nie rozumiem analogii: "GM ma się do BS tak, jak Metallica do Pink Floyd" czy "metalowca" z Idola...o co chodzi?czy stawiasz tym samym znak równości między Pink Floyd a Krzyskiem Zalewskim?Wyjasnij to proszę,jeśli możesz,bo chyba nie zrozumiałam...

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Tue Sep 23, 2003 4:05 pm

Leo: I tu Cie zaskocze... oprócz ostrzejszych brzmień jak np. Metallica... słucham również... Mozarta, Chopina, Dvoraka...

I ważna informacja:

Każdy klip Metallicy ma głeboko zakorzeniony podtekst symboliczny :!: (nie mówie oczywiście o klipach koncertowych)

iryda
Gość
Posts: 60
Joined: Fri Aug 29, 2003 6:17 pm

Post by iryda » Tue Sep 23, 2003 5:37 pm

"White Flag" jest świetna! Jedna z lepszych piosenek Dido. Xander co do Metallicy to szanuję twój gust, ale mówiąc szczerze nie sądzę aby ich piosenki coś w sobie miały sensownego. Ale to tylko moje zdanie.

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Tue Sep 23, 2003 5:41 pm

Ars moriendi...

iryda
Gość
Posts: 60
Joined: Fri Aug 29, 2003 6:17 pm

Post by iryda » Tue Sep 23, 2003 5:46 pm

Że co niby? :?

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Tue Sep 23, 2003 5:55 pm

Sztuka umierania.
Ach te dzieciaki - w ogóle nie znają łaciny...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

iryda
Gość
Posts: 60
Joined: Fri Aug 29, 2003 6:17 pm

Post by iryda » Tue Sep 23, 2003 5:58 pm

Tylko nie dzieciaki. Nie jestem z przedszkola. A łacinę nie każdy zna. Poza tym co to ma do mojej wypowiedzi?

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Tue Sep 23, 2003 6:03 pm

To tylko moja odpowiedz na Twoją apatie w stosunku do Metallicy...

iryda
Gość
Posts: 60
Joined: Fri Aug 29, 2003 6:17 pm

Post by iryda » Tue Sep 23, 2003 6:07 pm

nie rozumiem. Z jednej strony mnie bronisz z drugiej mi grozisz. :?: I oto wpływ Metallicy na ludzi. Ale mniejsza o to. Ja ci nie bronię ich lubią, ja powiedziałam, ze mnie ich muzyka nie rusza. :?

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Tue Sep 23, 2003 6:10 pm

Dobra nie wytrzymam :!:

To jakiś fenomen... iryda jest bardziej irytująca niż ja :!:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests