Dido i "White Flag"

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

Co sądzsz o "White Flag"

Super
29
64%
Nawet ujdzie
8
18%
Może być ,ale nie jest rewelacyjny
5
11%
Kompletne dno
0
No votes
Nie wiem bo nie słyszałem/łam
3
7%
 
Total votes: 45

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Tue Sep 23, 2003 6:22 pm

Dla sprostowania - za młodzież uważam dopiero ludzi w liceum, i to nie wszystkich.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Tue Sep 23, 2003 7:46 pm

Chcialem tylko zauwazyc ze "sztuke dobrego umierania" poznaje sie chociazby na polskim... niekoniecznie na lacinie. A poza tym oboje jestescie irytujacy ;)
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Sep 23, 2003 7:48 pm

zaraz sie zaczna licytowac ktore z nich bardziej... 8)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Tue Sep 23, 2003 8:31 pm

MALINA - nie stawiam absolutnie znaku równości. Nie śmiałabym. To porównanie było po to, by poweidzieć, że gatunki muzyczne nie mają stałych granic (oczywiście pink floyd to nie metal, ale zespół słynny, z tradycjami i korzeniami o głębokich tekstach), że w ramach swoich granic są BAAARDZO płynne i tak np. pop i pop to tak samo jak rock i rock lub jazz i jazz. NIE TO SAMO. jazz jamboree a np. ... duke ellington ... albo niektóre utwory Elli Fitzgerald.

XANDER - nie zaskoczyłeś mnie. Słuchający metalu, przynajmniej ci z moich znajomych, słuchają klasyków. nikt nie wymaga dożywotniej dedykacji serca jednemu zespołowi :)

IRYDA - ja łacinę chowam na spotkania z takim, co to tylko łacinę stosują. Rozumiem Cię ;)

MAXEL - stuka dobrego umierania? Ja bym miała przeoczyć takie zajęcia i to z polskiego? Kiedy to było i konkrety proszę!!
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Tue Sep 23, 2003 8:34 pm

"Ars Moriendi" - Średniowiecze... np. "Pieśń o Rolandzie"

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Tue Sep 23, 2003 9:49 pm

Roland... ach ci rycerze umierający przy swych rumakach... ;)


kochani! - słyszałam całą płyte Dido, Life for rent,.... jak tylko wygospodaruję więcej czasu - napiszę parę słów, bo uważam, że WARTO!!
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Post by Tośka » Sat Oct 04, 2003 10:35 am

Tesh słuchałam u qmpeli i uważam że jest super...
Take my hand and if I'm lying to youI'll always be alone, if I'm lying to you

User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Post by Tośka » Sat Oct 04, 2003 11:56 am

zapomniałam się zapytać ile ona może kosztować?
Take my hand and if I'm lying to youI'll always be alone, if I'm lying to you

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sat Oct 04, 2003 3:00 pm

TOŚKU - ceny płyt wahają się od 40 do 60 zł i to jeszcze zależy gdzie. Im większe miasto tym ceny wyższe. Czasami nawet 70 zł. jednopłytowe oczywiście. Ja jestem również oczarowana tą płytą, bardziej nawet niż jej wcześniejszą "no angel". Dziś, dla rozrywki, jeden tekścik z nowej płyty. Poweidzcie, co myślicie:

"Life For Rent"

I haven't really ever found a place that I call home
I never stick around quite long enough to make it
I apologize that once again I'm not in love
But it's not as if I mind
that your heart ain't exactly breaking

It's just a thought, only a thought

But if my life is for rent and I don't lean to buy
Well I deserve nothing more than I get
Cos nothing I have is truly mine

I've always thought
that I would love to live by the sea
To travel the world alone
and live my life more simply
I have no idea what's happened to that dream
Cos there's really nothing left here to stop me

It's just a thought, only a thought

But if my life is for rent and I don't learn to buy
Well I deserve nothing more than I get
Cos nothing I have is truly mine

While my heart is a shield and I won't let it down
While I am so afraid to fail so I won't even try
Well how can I say I'm alive

If my life is for rent...

Dla mnie ta piosenka jest niesamowita i chętnie się wypowiem, ale może najpierw ktoś z Was powie co myśli?
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
niki
Zainteresowany
Posts: 327
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:35 pm
Location: Dolny Śląsk
Contact:

Post by niki » Sat Oct 04, 2003 10:43 pm

Mi bardzo się podoba "White Flag", tak jak inne piosenki DIDO! Jest jedną z moich ulubionych wokalistek, ma fantastyczny głos a jej piosenki są bardzo nastrojowe. Teledys też mi się podoba głównie dlatego, że występuje w nim David Boreanaz! :oops:
Image

User avatar
Doreen
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sat Sep 20, 2003 11:54 am
Location: Poznań
Contact:

Post by Doreen » Thu Oct 16, 2003 12:53 pm

Początkowo słysząc utwór "White flag" pomyślałam sobie: piosenka jak piosenka, nic nadzwyczajnego. Ale jak przesłuchałam jej już kilka razy (trochę nawet nieświadomie - ech, to radio w tramwajach :P ) i wsłuchałam się w tekst piosenki to zmieniłam zdanie. Bardzo mi się podoba!! :D Niesamowicie wpada w ucho!

Teledysk podoba mi się chyba tylko ze względu na Davida ;) Nie wiem, ale jakoś nie przepadam za taką koncepcją teledysku: dwoje ludzi kocha się w sobie, ale nie mogą się spotkać, cały czas się mijają, są w jednym miejscu a mimo wszystko się nie widzą. Nie przemawia to do mnie!! Oglądając taki teledysk ciągle się denerwuję bo mam ochotę krzyknąć do nich - podnieście głowy! obróć się! itp. :P

A co do nowej płytki Dido to akurat miałam okazję dzisiaj ją przesłuchać po raz pierwszy. Jeszcze nie osłuchałam się z wszystkimi piosenkami, ale ogólne wrażenie - SUPER!
Leo, też zwróciłam uwagę na tę piosenkę której tekst podałaś :) Piękne słowa, i piosenka również!

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Fri Oct 17, 2003 10:17 pm

DOREEN - Life for rent jest sliczne, ale Paris... to coś niesamowitego. Wręcz z pogranicza Cohena i Piaf, o ile da się zrobić takie porównanie do tak wybitnych piosenkarzy. Ja słuchając jej czuję ten jesienny klimat deszczowego Paryża, którego neony na montmatrze są zniekształcone kroplami ulewy, a artyści pochowali się po swoich poddaszach pijąc w zaciszu lampke wina i wypalając stare cygaro, podczas gdy jedna osoba idzie tymi ulicami samotnie.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Doreen
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sat Sep 20, 2003 11:54 am
Location: Poznań
Contact:

Post by Doreen » Sat Oct 18, 2003 12:39 pm

Jej dzięki Leo że podałaś mi tytuł tej piosenki!!!! Wcześniej o niej nie miałam pojęcia gdyż ona jest tylko na singlu, a na płycie już nie...
Ta piosenka jest prześliczna!!! Zupełnie inna, nie w stylu Dido. Pięknie opisałaś swoje uczucia co do tego utworu, zgadzam się całkowiecie, ta piosenka jest idealna na jesienne wieczory, powoduje niesamowity klimat :D Jest bardzo wzruszająca i romantyczna...

Paris

Coming back from Paris on the train
I really didn't care if the journey took all day
Trying to turn the pages of my magazine
While trying to keep a hold of your hand
And ordering an coffee that i wouldn't ever drink
Just to keep you and Paris on my mind
Just to keep you and Paris on my mind
I didn't know it would be the last time
The last time i saw you

At Waterloo we went our separate ways
When i got in my cab i didn't turn and wave
Didn't go to work just went to bed
Trying to keep you and Paris on my mind
Trying to keep you and Paris on my mind
I didn't know it would be the last time
The last time i saw you

I phoned your office this afternoon
They said they hadn't heard anything from you
It's been seven days without a word
I have to keep you and Paris on my mind
I have to keep you and Paris on my mind
I didn't know it would be the last time
The last time i saw you

Going back to Paris on the train
Raining and without you it's not the same
I have to do this journey one more time
Just to keep you and Paris on my mind
Just to keep you and Paris on my mind
I didn't know it would be the last time
The last time i saw you

The last time i saw you

The last time i saw you

The last time i saw you

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sat Oct 18, 2003 1:37 pm

DOREEN - ja z kolei jestem wdzięczna za wklejenie słów :) Paryż, to osławione miasto kochanków... również w tej piosence. Mnie ten klimat też podbił. Dido śpiewa -ja tak to słyszę - o tym, że Paryż zawsze będzie dla niej kojarzył się z miłością... miłość, która utraciła a miasto jest jedynym co ją z nim i tym uczuciem łączy. Wiem, że to troche sentymentalne, ale widziałam Paryż tak jak ona. Potrafi być brudny, obleśny, brzydki i deszczowy. Jego urok tkwi tylko i wyłącznie w miłości, którą tam można pielęgnować, bo absolutnie nie można jej tam szukać. Ci, którzy zakochają się w Paryży, to osoby wystawione na ryzyko utraty uczucia po powrocie w rodzinne strony. Ci, któzy pojechali tam zakochani mają szansę zakochać się jeszcze bardziej :). magia miejsca potrafi i pogłębia uczucie. Zarówno miłość, jak i ból oraz samotność...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Doreen
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sat Sep 20, 2003 11:54 am
Location: Poznań
Contact:

Post by Doreen » Sat Oct 18, 2003 2:05 pm

Ja nigdy nie byłam w Paryżu i nie mam pojęcia jak wpływa na ludzi, ale kobiecie z tej piosenki to miasto wiązało się z miłością jej życia. Musiała spędzić tam najpiękniejsze chwile z osobą którą kochała, i teraz gdy ją straciła musi pojechać jeszcze raz do Paryża by zobaczyć ostatni raz wszystkie te miejsca, i zachować w pamięci na zawsze... Wszystko inne nie ma sensu - kawa której nawet nie wypije, praca do której nie pójdzie bo woli leżeć w łóżku. Ogromna rozpacz po stracie ukochanego... Ale Paryż trzyma ją przy życiu, jedzie by go zobaczyć, i mimo że wszystko wokół jest już inne bez niego to musi zobaczyć te miejsca bo wtedy poczuje się lepiej :) Ja tak to odczuwam, i mimo że to sentymentalne to mi się bardzo podoba :D

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sun Oct 19, 2003 10:51 am

Kiedyś pisałam o zdjęciach. Nie mam fotografii z takich jednych moich wspaniałych ferii. i może dlatego właśnie zostały one w mojej pamięci takie doskonałe?

Ja bym tam, do Paryża, więcej nigdy nie pojechała, bo to miejsce potęgowałoby samotność. Może inne miejsce, ale Paryż.. Paryż pozostałby kolorowy i szczęśliwy w moich wspomnieniach jak ten, którego tak kochałam...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
megi
Nowicjusz
Posts: 112
Joined: Mon Aug 11, 2003 7:22 pm
Location: Łomża
Contact:

Post by megi » Sun Oct 19, 2003 2:07 pm

Dziasiaj na srtonie http://www.dragony.interia.pl można zagłosować na "White Flag" jako piosenkę tygodnia. Fajnie jakby wygrała;)
"Przyszłość jest prezentem,jaki robi nam przeszłość"Andre MalrauxImage

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Wed Dec 10, 2003 11:11 pm

white flag osobiscie bardzo mi sie podoba i piosenka i teledysk :) a teledysk chyba dlatego ze david w nim wystepowal :D a on jest super :D
ale tak po za tym to dido ma talent i naprawde pieknie spiewa

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Thu Dec 11, 2003 9:37 am

Ostatnio moi znajomi stwierdzili, że Dido ma w zasadazie podobne piosenki. Nie wiem, czy nazwać to jej stylem, czy uznać to za monotonię? Nie jestem pewna. Podobne wątpliwości miałam po przesłuchaniu płyty OLDER george'a michaela, ale po wsłuchaniu się w każdy kawałek stwierdziłam, że czekam na kolejną płytę. Niestety freek'a nie jestem w stanie zrozumieć :(
Dido ma specyficzny fgłos. Ostatnio w radiu promouą life for rent... coś w tym chyba jest...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Sun Dec 14, 2003 6:36 pm

jak dlamnie ona pieknie spiewa ma swoj taki styl.. no nie wiem jak to nazwac poprostu pieknie spiewa...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests