Muzyka z serialu

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Muzyka z serialu

Post by Nan » Sun Jul 13, 2003 4:08 pm

Tak, oto mój sztandarowy temat :D Którą piosenkę z serialu lubicie najbardziej? Przy której kręci wam się łezka w oku...?

Na pierwszy rzut powiem o Mazzy Star "Fade Into You". Zapewne nie kojarzycie, ale była grana, gdy Max budzi się w obserwatorium po nocy z
Tess i zdumionym wzrokiem patrzy na dziewczynę...
Image

Pedros
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sun Jul 13, 2003 12:31 am
Location: Wrocław
Contact:

Post by Pedros » Sun Jul 13, 2003 5:48 pm

oj nan, temat bardzo trudny, gdyż muzyka w roswell jest naprawde piękna. Ogólnie jakos z 2 sezonu mi nie przypada, bardziej 1 i 3 sezon. Jest kilka perełek z których ciężko mi się zdecydować na jedną, wymieniamy :))
1.Coldplay - Trouble(wiadomo Departure i Jeep)
2.RemyZero - Perfect Memory(dwa razy chyba w ostatnim odcinku 2 serii i w 3- chyba 2odcinek)
3.Collective Soul - Run(dokładnie nie pamiętam ;p)
4.Dave Matthews band - Crash into me(Pilot - rozmowa pod koniec Max-Liz)
5.Grant Lee Philips - Beautiful Dream
6.Sense field - save yourself(chant down babylon)

Naprawdę ciężko się zdecydowac, a dodałbym tu jeszce kilka piosenek, ale nie przesadzajmy :))

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sun Jul 13, 2003 6:00 pm

No to ja też powymieniam :)
1. Fisher "Human" (na stadionie w Cry your name)
2. Ash "Shining Light" (końcówka Graduation)
3. Santana feat. Everlast "Put Your Lights On" (początek Heat Wave)
4. Gomez "We haven't turned around" (chyba nie muszę mówić kiedy.... :D )
5. Jane Sibbery "Calling All Angels" (The Miracle, gdy Max uzdrawia dzieci w szpitalu)
6. Kasey Chambers "Nullarbor Song" (końcówka Four Alieens)

Remy Zero było w Departure (ostatni II serii) i Significant Others (3 III serii)

Poza tym mówiłam, że to można ciągnąć w nieskończoność... :) A z pierwszej serii?
Image

User avatar
zulugula
Zainteresowany
Posts: 418
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:06 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by zulugula » Sun Jul 13, 2003 6:03 pm

Fakt temat trudny gdyż piosenek jest naprawdę wiele (ponad 300) i większość genialnie oddaje klimat serialu. Moje ulubione to między innymi:
1. Sense Field - Save Yourself
2. Lifehouse - Everything
3. Collective Soul - Run (Pedros to jest ta scena z Mchaelem pod oknem Marii :D )
4. Better Than Ezra - Closer (koniec odcinka Control gdy Max rozmawia z Liz)
5. Fisher - I will love You (kiedy Liz jest na lotnisku gotowa jechac do szwecji podczas gdy Max jest z Tess)
i jeszcze kilka innych naprawdę dobrych kawałków
Tell me why it costs so much to live...

Pedros
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sun Jul 13, 2003 12:31 am
Location: Wrocław
Contact:

Post by Pedros » Sun Jul 13, 2003 6:09 pm

przede wszystkim dzieki nan i zulugula za przypomnienie tych scen, akurat słucham 3 dzień wszystkich mp3 po kolei i nie chce mi się właczać, gdzie to dokładnie było ;))
nan z pierwszej serii jest właśnie colective soul - run z independece day i dave matthews band z pilota.
Zapomniałem także dodać, iż bardzo chętnie wracam do wszystkich piosenek śpiewanych przez aktorów, szczególnie jima i marię. Boski jest także Max z Mariachi ;))
no i nie śmiałbym zapomnieć Kyle i Alexa z ich wersją American Pie.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sun Jul 13, 2003 6:16 pm

  • Mandalay - Deep Love
  • Lifehouse - Everything
  • Coldplay - Trouble
  • Travis - More Than Us
  • Jane Siberry - Calling All Angels
  • Windsor For The Derby - The Egg
  • South - Paint the Silence
  • i mnóstwo innych...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sun Jul 13, 2003 9:30 pm

Wiedziałam!!! Wiedziałam, że na pierwszym miejscu wymienisz Mandalay... :)
To ja bym jeszcze dorzuciła może Elbow "Red" (Four Alieens)... I Heather Nova "If I Saw You In The Movie" (Interruptus) no i IVY!!! Przepiękne "Edge Of The Ocean"... Eh, można tego słuchać przez cały czas...
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sun Jul 13, 2003 9:35 pm

Skąd wiedziałaś? :wink:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sun Jul 13, 2003 9:47 pm

Powiedzmy, że powiedziały mi to karty, chociaż dzisiaj jest niedziela, więc powiedziały mi wczoraj :D Albo wyczytałam z ręki :D To nie było trudne... :)
Image

User avatar
;-)
Pleciuga
Posts: 577
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:07 am
Location: from Rome
Contact:

Post by ;-) » Mon Jul 14, 2003 2:10 pm

ja bardzo lubie piosenkę która leci w destiny gdy Michael wysiada z samochodu i ratuje Maxa i Liz. Niestety nie wiem jak ona się nazywa, puścili ją też w chant down babylon gdy Liz miała zabić Maxa. Lubie też Under the sun z Busted, Closer z Control i kilka innych. Oczywiście lubie też Here with me

User avatar
zulugula
Zainteresowany
Posts: 418
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:06 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by zulugula » Mon Jul 14, 2003 2:34 pm

Heh ja też sobie cioś przypomniałam. Co powiecie na Lifehouse - Quasimodo :?:
Tell me why it costs so much to live...

megga
Gość
Posts: 48
Joined: Sat Jul 12, 2003 9:27 pm
Location: Łódź

Post by megga » Mon Jul 14, 2003 2:38 pm

Ja osobiście uwielbiam wszystkie piosenki z Roswell... hmmm... Ale co do mojej ulubionej to z pewnością jest to Coldplay z "Trouble" i Sense Field i ich "Save yourself" :))))

akasha
Gość
Posts: 2
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:03 pm
Location: Kraków

Post by akasha » Mon Jul 14, 2003 3:50 pm

Moja ulubiona?..hmmm...zdecydowanie "Trouble" Coldplay
Moze nie jest to najbardziej optymistyczna piosenka (raczej wrecz przeciwnie), no ale kiedy jestem w takim nieco melancholijnym nastroju, zwlaszcza pod wieczor to puszczam ja sobie i...nie, nie spiewam na szczescie :wink: (sasiedzi by nie zareagowali entuzjastycznie na takie popisy wokalne) siadam przy herbatce i ciasteczkach.. :D
spiderweb...and it's me in the middle

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Thu Jul 17, 2003 2:10 am

Nikt nie wymienił Sarah McLachlan ze wszystkimi jej piosenkami tak charakterystycznymi dla Dreamers.
Poza tym z tych rzadziej słuchanych może dlatego że nie bardzo je słychać w tle a są wspaniałe, polecam szczególnie do odsłuchania:
Cirque Du Soliel - Incantation -"Balance"
Van Morrison - Sometimes I Feel Like A Motherless Child "I-nto the Woods"
Polecam prawie wszystkie piosenki z odc. "The Convention", a szczególnie B52's - Planet Claire
Cudowną balladę, Bush - 40 Miles From The Sun - "Indenpendence Day",
7th House - Gypsy Queen - Crazy"
wszystkie piosenki Euphori...no, można tak wymieniać bez końca.
Jest jeszcze jedna ważna wiadomość, jaką w ostatnich newsach przekazał nam setka, a na którą nikt nie zwrócił uwagi: koszty wydania Roswell na DVD są zbyt wysokie ze względu na prawa autorskie wykonawców piosenek. To również coś mówi o bogactwie (w sensie wartości artystycznej) utworów jakie posiada serial...

Przy okazji, wiecie że za zakup 1 odcinka Roswell, Polsat zapłacił 12OOO dol. Łatwo policzyć 12000x 61 ....jaki wspaniały prezent dostaliśmy od tej stacji... :shock:

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Thu Jul 17, 2003 8:16 am

Tam w końcu powtarzały się tylko... dwie piosenki...? Remy Zero i Euphoria... I może Ivy "Edge", ale nie jestem pewna... No nie, jeszcze Fatboy Slim... I to chyba tyle...
A co do Sary McLachlan... No cóż, szczerze mówiąc to ja akurat wolę jej inne utwory niż "Fear", "I Love You" i "Fumbling Towards Ecstasy", więc jej nie wymieniałam... Choć nie przeczę, że jest niesamowita.
Mnie jeszcze zapadły w pamięć Hole (Pilot) i Tarsha Vega (Ask Not). I ja z kolei polecam 285 South... i nikt nie wspomniał jeszcze o Linkin Park...? Jak dla mnie idealne do duplikatów... Ach, i Emer Kenny! Ona ma jeszcze lepszy głos niż Sarah McLachlan... "Heaven" (Cry Your Name) i moje ukochane "Dance Until Down" (Significant Others)... Eh, o tym to ja mogę w nieskończoność... :)
Image

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Thu Jul 24, 2003 9:54 am

no ja się bezsprzecznie zakochałam w jednej piosence, jak ją usłyszałąm już rzadna inna tego nie przebiła - mianowicie to Kasey cośtam i Nullarbour Song czy jakoś tak to się pisze,a le dosłownie uwielbiam ją, a tak poza tym to jest tego trochę, jak sporządzę listę to ją tu wkleję ;)
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Jul 25, 2003 8:21 pm

Kasey Chambers "Nullarbor Song". Też to uwielbiam... Po tej scenie, w której to jest grane... Zawsze przy tym płaczę. To raz, dwa to odwołuję i odszczekuję to o Sarze, a skąd, jest rewelacyjna!!! No i doszukałam się jeszcze jednej piosenki, która się powtarza - Grassy Knol "Safe" - "256 South" i "White Room"...
Image

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Mon Jul 28, 2003 9:05 pm

"Nullarbor Song". ... Tak, tak odkąd tylko odeszłam od TV, pobiegłam sobie ją ściągnąć. I teraz słucham... Piękna...
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Mon Jul 28, 2003 11:44 pm

Dlaczego na mojej liście nie znalazła się Emer Kenny??
Dlateżo, że doskonałych piosenek w Roswell jest za dużo, żeby je sprawiedliwie na małej liście umieścić...
No i teraz się zastanawiam - co mi się bardziej podoba - Heaven czy Light Of You? To drugie świetnie pasuje do jeszcze jednego momentu serialu. A dokładniej - druga zwrotka:

"There is forgiveness inside you
To free you if you choose to
There is forgiveness inside you
To forgive the world and you
Forgive the world and you
As only you can do
Free the world and you
As only you can do"

Wiecie już, o jaki moment mi chodzi?
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

sorry

Post by Asia » Tue Jul 29, 2003 12:59 pm

Chciałam tu wszystkich przeprosic za moją nieuwagę i pospieszne dodanie do forum tematu o muzyce. Tak, nie przeczytalam wszystkich topicow, za co przepraszam :(((
nie złośccie się

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests