Muzyka z serialu

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Thu Feb 12, 2004 11:10 pm

ja osobiście nie chciałabym słyszeć na weselu Edge of the ocean, bo tam jest pewien niepokój..."zrzucimy nasze skóry i pozwolimy słońcu wejrzeć wgłąb nas samych..." a za tymi słowami czai się jakby przesłanie, że na codzień musimy chronić się przed światłem, ktore może nas zranić... a może ja taka pesymistka tylko jestem?

Anyway... jak zaczęłam słuchać piosenek z serialu poznałam wiele wspaniałych zespołów, ktore o dziwo zaczynają istnieć również na takiej dziwnej planecie, jaką jest Polska ;) Nie mówię o tej relacji na żywo z VIVA'y i niemieckiej MTV (szczerze pisząc nie widzę różnicy) tylko o piosenkach, które sa głębsze niż "baby I love you" (nie to, żebym miała coś przeciwko, ale nadmiar słodyczy powoduje próchnicę). ostatnio drugi raz usłyszałam gravedigger Dave'a Matthewsa... robi wrażenie... spytano mnie o czym ona jest. Bez wdawania się w szczegóły odparłam: o grabarzu. Wyobraźcie sobie te parę oczu balansujących na granicy orbit. To raczej nie jest temat na piosenki, ale smierć istnieje i jest jedyną pewną rzeczą w życiu człowieka. Umieć pisać... ale nie. to już do interpretacji... :D
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Sadie_Frost
Starszy nowicjusz
Posts: 181
Joined: Fri Aug 15, 2003 5:42 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Sadie_Frost » Fri Feb 13, 2004 2:21 pm

zgadzam się w 100% co do DMB. Jak napisałam kilka postów wcześniej, jest to mój ukochany zespół. O dziwo, nie poznałam go dzięki "Roswell" aczkolwiek "Crash into me" która jedną z najcudowniejszych piosenek Dave'a cudownie pasowało do pilota :) Ale odbiegam od tematu. Muzyka DMB jest genialna, ma przesłanie,łączy ze soba wiele cudownych dźwięków. Rzadko w naszych czasach spotyka się zespoły grajace muzykę tak wielowymiarową i wręcz multiinstrumentalną. Gorąco polecam!!!
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sat Feb 14, 2004 3:30 am

LEO, jak mogłaś tak zdeptać moje marzenia :lol:
A na poważnie:
"Oohhh, we can begin again
Shed our skin, let the sun shine in
At the edge of the ocean"
Ja nie widzę w tym nic niepokojącego. Powiem więcej - to dość optymistyczne. Ja to widzę tak: "Zrzucimy nasze skóry, bo to nie wygląd jest ważny, tylko wnętrze człowieka. Pozwolimy, żeby słońce oświetlało dni naszego nowego życia, karmiło nas swoim światłem, kiedy te dni będą ponure i ciężkie." :)

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sat Feb 14, 2004 10:51 am

Piekno możliwości interpretacyjnych słów i melodii jest o tyle potężne, że jednych niepokoi, drugim pieści zmysły ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Sadie_Frost
Starszy nowicjusz
Posts: 181
Joined: Fri Aug 15, 2003 5:42 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Sadie_Frost » Sat Feb 14, 2004 8:02 pm

Leo, to bardzo piękne co napisałaś :)
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sun Feb 15, 2004 11:14 am

SADIE_FROST jeśli podoba Ci się DMB, to zapraszam do Muzycznych interpretacji, tam jest "Gravedigger"... chętnie poznam Twoją opinię na temat tej piosenki...
Oczywiście zapraszam każdego, kto nie ma nic przeciwko "smętnym" piosenkom i dzieleniu się uwagami na ich temat ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Fri Mar 05, 2004 11:49 pm

Lista najlepszych wedlug mnie piosenek to :)
1. Here with me (ma ten swoj roswellianski klimat)
2.Breathing On My Own - Majandra delfino (Behind The Music - :( )
3. She cries your name - Beth Orton ( Cry Your Name-Koniec Odcinka-Liz)
4.Trouble - Coldplay (wiadomo)
5.Shining Light - Ash (wiadomo :( )
6.Moved by you - Lifehouse

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sat Mar 06, 2004 12:19 pm

Szczerze sie przyznam, że here with me jest dla mnie sztandarową piosenką jeśli chodzi o ten serial. natomiast reszta piosenek, ich pozycja na top-liście zmienia sie w zależności od mojego nastroju i samopoczucia. Czasami w kółko słucham soundtracku z serialu, czasami tylko Dido, czasmi męcze sąsiadów U2 i ich znakomitym Walk On... Wydaje mi się, że każda lista jaka powstałaby na bazie utworów z Roswell jest tylko chwilowa...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Sat May 29, 2004 7:47 pm

Albo mi sie zdaje albo znany dobrze wszystkim zespól Ash wydal nowa plyte... nie jesyem pewna czy dobzr mowie ale...



ASH - "Meltdown"


Rok wydania 2004
Gatunek rock / alternatywa
Wydawca Warner Music Poland

Czwarty album irlandzkiej kapeli, która w 2004 r. obchodzi 10-lecie swojej kariery.

Niegdyś nazwani "nastoletnimi punkami z Ulsteru" powracają dość ostrym brzmieniowo, nowym singlem zatytułowanym “Orpheus”, a na płycie znajdziemy kolejnych 10 podobnych mu kompozycji. Edycja limitowana zawiera bonusowy krążek z piosenkami nagranymi na żywo.


Image


A teraz wielkie pytanie... czy Ash to znane nam Ash? (chyba zle sformulowalam to pytanie ale chyba kazdy wie o co chodzi) Jesli tak... to milo bo wydali plyte... :)

Vilandra_18

Post by Vilandra_18 » Thu Oct 21, 2004 2:38 pm

W Roswell oprócz świetnej fabuły, świetnej obsady jest jeszcze ta naprawdę piękna muzyka, która perfekcyjnie komponuje się z całą resztą. Niedawno zaopatrzyłam się w płytke "Roswell", jest po prostu magiczna!!!!!!!!! Najbardziej jednak podoba mi się Save yourself, śliczna, no i oczywiście tytułowa Dido- here with me...

Pozdrawiam wszystkich:*

User avatar
Weronika Evans
Starszy nowicjusz
Posts: 139
Joined: Tue Nov 16, 2004 9:25 pm

Post by Weronika Evans » Wed Jun 15, 2005 12:43 am

Od samego początku serialu urzekła mnie jego ścieżka dźwiękowa...jednak ostatnio zwróciła uwage na pewną piosenke...wczesnie jakoś przechodziła mi koło ucha bez większego echa jednak od jakiegoś czas króluje na mojej liście...mowa o Better Than Ezra i piosence "Closer"-pewnie ją znacie,tak więc chciałam poprostu napisać że uwielbiam tę piosnke tak jak inne...wspomne też o Lon Rose - "I never thought that you would come"...wywołuje u mnie bardzo pozytywne emocje i często dzięki niej się uśmiecham :) .
"I felt like Jason Behr and I had such a unique chemistry.
He just walked in and we started reading together, it was just there." - Shiri

neta84
Gość
Posts: 3
Joined: Thu Dec 22, 2005 4:23 pm
Location: znad Bałtyku
Contact:

Post by neta84 » Sat Dec 31, 2005 12:09 am

Najlepsza muzyka z Roswell? Trudno jednoznacznie określić, gdyż wszystkie w połączeniu z filmem brzmią wyjątkowo i przepięknie...
Ja wybrałam Sense Field "Save Yourself" i Sheryl Crow z jej "I shall believe". Ale nie mogę również nie wspomnieć o Sarah Mclachlan i jej niesamowitym głosie.
Gdzieś na forum przeczytałam, że podczas pierwszego pocałunku Liz i Maxa leciała piosenka "Satellite". Wiecie skąd można ją pobrać? Szukałam na eMule ale nie mogę znaleźć?
neta

AAgat
Gość
Posts: 2
Joined: Sat Aug 05, 2006 10:59 pm

Post by AAgat » Sat Aug 05, 2006 11:05 pm

Witam wszystkich
jestem nowa na forum i od razu z wielkim problemem
czy ktoś zna może stronę na której są wymienione wszystki utwory wykorzystane w serialu od odcinka 01x01 (Pilot) do odcinka 03x18???
Pomocy :roll: :roll:

User avatar
Emila
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Sun Feb 13, 2005 8:54 pm
Location: Bydgoszcz

Post by Emila » Sun Aug 06, 2006 12:14 am

Dutchroswell Na tej stronie znajdziesz cały spis. :)
"Now you're flirting with death
you think then the hurting will stop
But your life is so damn precious
and has only just begun"...

AAgat
Gość
Posts: 2
Joined: Sat Aug 05, 2006 10:59 pm

Post by AAgat » Sun Aug 06, 2006 3:15 pm

Właśnie się tam wbiłam jesteś genialna... DZIĘKI uratowałaś moje nerwy a może i życie
GRACIAS

Diesel
Gość
Posts: 24
Joined: Sun Sep 30, 2007 8:34 pm

Post by Diesel » Wed Oct 03, 2007 8:11 pm

Pierwszy raz oglądałem roswell dawno temu na Polsacie w TV. Właśnie intro początkowe i tytułow piosenka Dido - Here with me zachęciła mnie do oglądania. Można by powiedzieć, że dzięki niej dziś należe do tego forum. DZIEKUJE DIDO :D
Roswell 4ever

Michał
Gość
Posts: 58
Joined: Sun Sep 02, 2007 2:02 pm

Re: Muzyka z serialu

Post by Michał » Tue Oct 16, 2007 12:48 pm

Także uważam, że to piosenka Dido - "Here with me" zachęciła do oglądania serialu. Bardzo dobrze pasowała do niego, w pewnym sensie wprowadziła nastrój tajemniczości, w innym z kolei zaciekawienia i chęci poznania losów bohaterów.
Więc jak w słynnym cytacie Liz powiedziała:
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "
my musielibyśmy powiedzieć:
"Thank you Dido..." :)

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Re: Muzyka z serialu

Post by LEO » Sun Nov 18, 2007 6:51 pm

..to akurat powiedział Max ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Diesel
Gość
Posts: 24
Joined: Sun Sep 30, 2007 8:34 pm

Re: Muzyka z serialu

Post by Diesel » Sat Dec 08, 2007 2:49 pm

Bardzo chcialbym poznac autora oraz tytul pewnej piosenki z Roswell. Chodzi o 1 sezon odcinek 18 (Tess lies and videotape). Jest ona tlem do sceny kiedy cala klasa jest w pracowni bio-chemicznej i nauczyciel wyznaczyl Maxa na partnera laboratoryjnego dla Tess. Wtedy on podchodzi i zaczyna ja calowac. Tak pro po fajna scena :wink:
Bardzo prosze o jak najszybsza odpowiedz. Z gory dzieki.
Roswell 4ever

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Re: Muzyka z serialu

Post by Ela » Sun Dec 09, 2007 1:22 am

Ta piosenka to "6 Underground" Sneaker Pimps
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests