Soundtracks

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

Czy muzyka w filmie jest dla ciebie ważna?

Tak
26
100%
Nie
0
No votes
 
Total votes: 26

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Soundtracks

Post by freja » Sun Jun 13, 2004 3:25 pm

Macie może jakieś ulubione soundtracki??? Czym w zasadzie byłby film bez odpowiedniej muzyki, która nadaje mu swoisty nastrój, atmosferę, wyzwala w nas jakieś uczucia...
Pisze ten temat, bo w ciągu ostatnich dni po raz pierwszy obejrzałam Dirty Dancing i Dirty Dancing Havana Nights oba film zawierały w sobie świetną muzykę, ale ten drugi uf aż mi się gorąco zrobiło, te rytmy kubańskie ta mzuyka, ten taniec - poprostu coś naprawde niesamowitego, wciąż słucham teraz tej muzyki...
Szczególnie polecam Mya - "Do you wanna dance" to chyba moja ulubiona pisenka z tego filmu no i "Johnny's Mambo". To całkowicie nowy rodzaj muzyki, który rzeczywiście mi się spodobał...
Tutaj można dodać jeszcze, że soundtrack spodobał się bratu mojej koleżanki, który pisze recenzje do znanego na pewno niektórym pisma muzycznego, a jego fav to hip-hop, więc to jest naprawde już coś...
Image

User avatar
Liz_Parker
Zainteresowany
Posts: 301
Joined: Sat Aug 16, 2003 11:23 pm
Location: z Sanoka
Contact:

Post by Liz_Parker » Wed Jun 16, 2004 12:11 am

Moja ulubiona muzyka z filmu (pomijając Roswell) to muza z Władcy Pierścieni. Też podoba mi się główny motyw Harry'ego Pottera. Myślę, że filmy bez muzyki nie byłyby takie same jak z muzą. Ona nadaje charakter scenom, w chwilach grozy potęguje strach. ;) Czasami ponura muza zwiastuje takie (straszne) sceny.
"I Have Promises To Keep, And Miles To Go Before I Sleep." ROBERT FROST
"So That's The End. Our Life In Roswell. What A Long Strange Trip It's Been"
Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Wed Jun 16, 2004 12:59 am

Mnie sie podoba ścieżka dzwiękowa z takich filmów jak: 'Highlander', 'Twierdza', 'Braveheart', 'Kill Bill' itd..

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Fri Jun 18, 2004 4:09 pm

muzyka z LOTR, jest taka nieziemska, szczególnie podobało mi się "May it be", w ogóle Enya ma taki fajny głos... jak wcześniej wspomniałam Dirty Dancing 1 i 2 ma extra piosenki w jedynce podoba mi się "Big girls don't cry" i "Mickey i Sylvia" po częście dlatego, że nazywam się Sylwia :P, a w 2 wszystkie piosenki są fajowe, no i nie można zapomnieć o mocniejszych dźwiękach z Matrixa... według mnie muza nadaje ten klimat... szczególnie w chwilach strachu jak w Van Helsingu...
Image

User avatar
Liz_Parker
Zainteresowany
Posts: 301
Joined: Sat Aug 16, 2003 11:23 pm
Location: z Sanoka
Contact:

Post by Liz_Parker » Fri Jun 18, 2004 4:28 pm

Zgadzam się muzyka z Władka jest wspaniała. Enya jest okej, ale ta inna muzyka... Rozpływam się... ;)
"I Have Promises To Keep, And Miles To Go Before I Sleep." ROBERT FROST
"So That's The End. Our Life In Roswell. What A Long Strange Trip It's Been"
Image

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Fri Jun 18, 2004 11:25 pm

Mnie się podobają ścieżki dźwiękowe z " Zakochanej złośnicy ", " Szkoły uwodzenia 1 ", " Legalnej blondynki ", " Romeo musi umrzeć ", " Od kołyski, aż po grób " :)
Czytaj między wierszami...

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed Jun 23, 2004 11:31 am

To Roswell sprawiło, że zaczęłam zwracać na ścieżkę dźwiękową w filmach/serialach. Moim zdaniem jest ona niezbędna - przede wszystkim, żeby oddać emocje bohaterów. Od dłuższego czasu jestem pod ogromnym wrażeniem soundtracku z "Orange County" z Colinem - to naprawdę potężna dawka punkowo - rockowej muzy :D Są tam takie przeboje jak "Butterfly" kapeli Crazy Town czy "The One" Foo Fighters. Najbardziej do gustu przypadły mi utwory: Social Distortion - "Story of my life"; Bad Ronald - "1st time"; LIT - "Everything's cool"; Pete Yorn - "Lose you" oraz Sugarbomb - "Hello". Miałam szczęście, gdyż płytkę kupiłam za stosunkowo niską cenę (jest oryginalna!) na wyprzedaży w jednym z łódzkich supermarketów - nie wiedzą ludzie co dobre :P A co najzabawniejsze - na długo przed obejrzeniem filmu.

Bardzo podoba mi się też piosenka zespołu Oasis - "Stop cryin' your heart out" z filmu "Butterfly effect" (finałowa scena) - uważam, że świetnie ją dobrano do sytuacji na ekranie.

Przepadam także za muzą ze Shreka - a już zwłaszcza za Smashmouth - I am believer" i "All star" oraz najnowszą, promująca drugą część filmu - Counting crows - "Accidentally in love"!

Co do Dirty Dancing Havana Nights - najbardziej podoba mi się tytułowa piosenka Black Eyed Peas, a także Mya.

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Wed Jun 23, 2004 12:41 pm

lizzy_maxia wrote: Co do Dirty Dancing Havana Nights - najbardziej podoba mi się tytułowa piosenka Black Eyed Peas, a także Mya.
o tak tak...
we "Freaky firday" jest naprawdę fajna muza, szczególnie "Hit me baby one more time" w mocniejszym wykonaniu oraz "Ultimate" i inne
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed Jun 23, 2004 3:52 pm

Tak! "Freaky Friday"! Świetna komedia ze świetną muzą! :D Początkowe "Happy Together" Simple Plan (bardzo interesujące są te "odgrzewane" kawałki w rockowej przeróbce), Christina Vidal z "Take me away" czy "Ultimate" w wykonaniu Lindsday Lohan...No a "Baby one more time" śpiewana przez Chada Michaela Murray'a ( :oops: ) jest zabójcza :lol:

Sophia
Gość
Posts: 31
Joined: Thu Jun 24, 2004 10:06 pm
Location: Poznan
Contact:

Post by Sophia » Mon Jun 28, 2004 6:22 pm

Dla mnie muza jest baaaaardzo wazna w filmie, musi byc zeby robic odpowiedni klimat :)

Co do moich ulubionych soundtrackow to uwielbiam wspomniane juz Dirty Dancing 1 i 2, a takze muze z Bravehearta i Brother, Where Art Thou (no przy tym to trzeba bluegrass lubic, hehe :D)

Ania

User avatar
zulugula
Zainteresowany
Posts: 418
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:06 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by zulugula » Tue Jun 29, 2004 2:11 pm

film bez muzyki... to jak kotlet bez panierki :lol:
A poważnie.. dla mnie muzyka jest szalenie ważna. Czasmi nastraja nas na to co ma się stać, a czasami oddaje to czego na ekranie nie widać. To jest poprostu niederwalna cześć całości. Uwielbiam soundtrack z Dirty Dancing (z resztą jak cały film :D ) Ta muzyka jest :shock: :!: :!: w Havana Night jest "dobra" muzyka i to chyba tyle dobrego z tego filmu :roll: poza tym to chyba w każdym filmie jest chociaż jedna piosenka którą można słuchać trochę więcej niż 1 raz :wink:
Tell me why it costs so much to live...

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Tue Jun 29, 2004 4:32 pm

Jeśli w radiu slychać: "big girls don't cry", albo "She's like the wind", to nie ma chyba nikogo, kto by nie wiedział, co to za film. Podobnie z "take my breath away" czy chociażby znakomity motyw przewodni ojca chrzestnego...

Zgadzam się z kazdym, kto chwali muzyke filmową. Widziałam kiedyś bardzo ciekawy program, w którym pokazali jedną scenę; jak pani domu wstawiała popcorn do mikrofalówki. Do tego dano 3 podkłady muzyczne. Nie uwierzyćcie co z tego wyszło; harlequin, komedia i horror. To się nazywa potęga muzyki ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Tue Jun 29, 2004 5:54 pm

film bez muzyki... to jak kotlet bez panierki
a ja lubię kotlet bez panierki nawet bardziej niż z nią :lol:
Oczywiście tak jak wszyscy uważam, że muzyka w filmie jest bardzo ważna :D (jak ja mogłam zapomnieć o Dirty Dancing :mur: ).
Czytaj między wierszami...

User avatar
Aineen
Gość
Posts: 7
Joined: Wed Jun 30, 2004 2:10 am
Location: Piekary Śląskie
Contact:

Post by Aineen » Wed Jun 30, 2004 2:33 am

Ja najbardziej ubostwiam muzyke z filmow Requiem For A Dream i Butterfly Effect. Sa genialne. Oddaja klimat calego obrazu i gdy slucham tych soundtrackow, to obrazy z filmow same mi sie przesuwaja przed oczami... Ponadto klaniam sie nisko przed panem Howardem Shore, sciezka dzwiekowa z LOTR'ow jest idealnie wspolgrajaca z ksiazka Tolkiena :)

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon Jul 12, 2004 7:48 am

Tak a propos Dirty dancing... ostatnio słuchałam ścieżki dźwiękowej do DD2 ... sławy śpiewają, rytmy... hm... 3, może 4 piosenki wydają mi się wręcz geenialne i porywają, ale w porównaniu z DD1 te 12 czy 13 utworów wydaje mi ise wręcz... biedne. Mało muzyki na OST, nie nadrabia tego nawet moim zdaniem 'obsada'. Co Wy na ten temat sądzicie?
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Thu Jul 15, 2004 3:40 pm

Mnie praktycznie wszystkie sie podobają z DD2, spodobały mi się te kubańskie rytmy itp. trudno mi powiedzieć, który soundtrack był lepszy...
Image

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Thu Jul 15, 2004 4:28 pm

Soundtrack do "MI:2" Rox ! :mrgreen:

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Thu Jul 15, 2004 5:08 pm

A czy ktoś słyszał o muzyce z filmu K-Pax? Jak dla mnie to najlepszy soundtrack, jaki w życiu słyszałem. 10 spokojnych, delikatnych, elektronicznych kawałków. I do tego ten fortepian... ech... Muzyka idealna na szary, pochmurny dzień, jaki akurat dziś mamy na Pomorzu.

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Thu Jul 15, 2004 5:21 pm

luki ja słyszałam, nawet przegrałam sobie od koleżanki :) Mi ta muzyka pasuje zwłaszcza do deszczu, nie wiem dlaczego, ale jakoś uspokaja, jakby zlewa się z pogodą na zewnątrz :roll:
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sun Jul 18, 2004 9:06 am

Czasami jest dzień, kiedy włączam i słucham ścieżki dźwiekowej do Ostatniego Samuraja... Ale czasami potrzebny mi dźwięk z "the Rock" czyli "twierdzy". Mam jakiś sentyment do Zimmera i Hornera. :)

Nie wiem od czego to zależy, ale np. w lutym często wracam do piosenek pochmurnych i wg niektórych dołujących, czasami o charakterze Shined O'Connor. Ale muzyka "płynna" jak ją nazywam, czyli spokojna i niosąca ulgę, jest jak najbardziej pożądana w upalne popołudnia i wieczory.

Co do DD2 ... representing cuba jest genialne. Mya i Do you only wanna dance jest też genialne ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests