Soundtracks

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

Czy muzyka w filmie jest dla ciebie ważna?

Tak
26
100%
Nie
0
No votes
 
Total votes: 26

lyson666
Nowicjusz
Posts: 71
Joined: Sat Mar 27, 2004 7:49 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by lyson666 » Mon Jul 19, 2004 4:26 pm

Mi najbardziej podobają się soundtracki do "zakochana złośnica", "2 Fast 2 Furious" i do "Human Traffic" każda z tych płyt jest inna ale wszystkie są fajne
Cowards die many tiems before their deaths,The valiant never taste of death but once.

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Mon Jul 19, 2004 4:40 pm

wczoraj obejrzalem siodmy odcinek szostego sezonu Buffy "Once more, with feeling". jest o tyle szczegolny, ze zostal zrobiony w konwencji musicalowej - przez pol odcinka bohaterowie spiewaja.
moze zle sie wyrazilem... zaczalem go ogladac wczoraj i ogladam do dzisiaj... w kolko... 8) piosenki sa rewelacyjne.

szkoda tylko, ze SMG ma glos gorszy niz ja... na szczescie inni aktorzy maja sie czym pochwalic - Amber Bensson, Tony Head czy James Masters - az przyjemnie sluchac 8)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon Jul 19, 2004 11:48 pm

Piter, jak możesz, napisz co to były za piosenki, moze warto je przesłuchać?
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Fri Jul 23, 2004 10:03 pm

Właśnie ściągam ten odcinek i widze że dużo jest mp3 z tego odcinka... Skoro są mp3 to sama muzyka musi być dobra to musi być ciekawe :)

Ja lubie jeszcze soundtrack do Dirty Dancing 2 jest dużo lepszy niż film i ah.. te kubańskie gorące rytmu... najlepsze są "Dance like this" i piosenka May nie pamiętam jaki tytuł jakoś "I don't wanna dance" albo coś w tym stylu... ale mi się podobały

Prawie zapomniałabym o Szkole Uwodzenia 1 (aras mi przypomniała bo czytałam przed chwilą jej post) podobała mi się szczególnie ostatnia piosenka gdy Sarah Michalle Gellar wychodzi z kościoła. Ta piosenka jest świetnie dopasowana, tylko najgorsze jest to że nie wiem kto jest wykonawcą ani nie znam tytułu i tu mam dylemat...

Po chwili

Ta piosenka to "Bittersweet Symphony"-The Verve i jest rewelacyjna
Polecam też jedną z najlepszych piosenek romantycznych jakie słyszałam jeszcze jak ktoś oglądał film i sobie przypomni jak ginie Sebastian :cry: Counting Crows - Color Blind i jest również nieco mniej ciekawa ale równie fajna piosenka Placebo - Every You Every Me

Image
Last edited by brendanferhfan on Mon Jul 26, 2004 2:07 pm, edited 1 time in total.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Jul 26, 2004 11:19 am

brendanfehrfanka wrote:aras mi przypomniał bo czytałam przed chwilą jego post
Aras jest płci pięknej :wink:

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Mon Jul 26, 2004 2:06 pm

:oops: Eeee z wielkim uszanowaniem aras :roll:
Dziękuję za poprawienie lizzy_maxia

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Tue Jul 27, 2004 12:28 am

brendanfehrfan... o DD 2 pisałam, bo też jestem zauroczona tymi rytmami :cheesy: zwłaszcza May'a - do you only wanna dance i represent Cuba - Orishas ft. Heather Headley. POLECAM.

Natomiast do "szkoły uwodzenia" jakos nie mogę się przekonać. Moze muzyka jest dobra, ale film jako przeróbka "niebezpiecznych związków" na grunt rozpieszczonych dzieci wyższych sfer USA jakoś mnie nie podbił...

ps. widząc twojego avatarka mam nadzieję, że Cię nie uraziłam?
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Tue Jul 27, 2004 11:31 am

Nie uraziłaś mnie... bo po pierwsze nie oglądałam niestety niebezpiecznych związków (a ponoć opisywano szkołe uwodzenia jako plagiat) Od samego filmu wole muzyke... także stąd ten avatarek :) a i jeszcze z jednego powodu... kocham Rayana Phillipa (ciekawe jeszcze czy to dobrze napisałam :roll: ) szczególnie w niebieskiej koszuli...

Dopiero teraz skojarzyłam że Couting Crows miało też jakąś piosenke w Roswell...

LEO a co do DD to Represent Cuba też jest niezłe... widziłam tego teledysk na Onyxie miałam nadzieje że będą jakieś urywki z filmu...a tu nic (może dlatego że oglądałam gdzieś od połowy). Chyba nie ma żadnego teledysku z urywkami fimu?

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Tue Jul 27, 2004 8:53 pm

lizzy_maxia - dzięki za sprostowanie dotyczące mojej płci :P , brendanferhfan - ja szukałam tytułów tych piosenek w literkach na końcu filmu.
Czytaj między wierszami...

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Tue Jul 27, 2004 9:33 pm

Eh... Czemu ta dzisiejsza dzieciarnia ksiazek nie czyta ?

"Niebezpieczne Związki" Laclosa to PIERWOWZÓR który posłużył do stworzenia "Cruel Intentions" a nie żaden plagiat. Zbliżona fabuła, identyczni bohaterowie, główna myśl.

Cruel Intentions = Współczesne Niebiezpieczne Związki

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Thu Jul 29, 2004 8:57 am

co do niebezpiecznych związków najdokładniej określił to Xander ;) oryginał był zekranizowany z doborową obsadą: Michelle Pfeiffer, John Malkowich, Uma Thurman i ... paręinnych gwiaz, których w tej chwili akurat nie moge sobie przypomnieć.

Co do DD 2, to zapewne są jakieś urywki filmu w teledyskach, ale przyznam szczerze, że ja ani nie widziałam filmu, ani żadnego z teledysków. Widocznie wszystko przede mną ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Fri Jul 30, 2004 9:42 pm

Muzyka filmowa.... Mój żywioł. W zasadzie tylko takiej muzyki słucham. Mogę polecić wam mistrzów - Horner ("Titanic" lub cudowny "Braveheart", theme do "Czas Patriotów"), James Newton Howard ("Pretty Woman", debeściarskie "Za wcześnie umierać" - naprawdę warte posłuchania) oraz Thomas Newman (znany z kompozycji m.in. do "Fenomena", "American Beauty". No i oczywiście wielu innych - Hans Zimmer, Danny Elfman itd. Mnie osobiście bardzo podoba sie OST do "Requiem dla snu", "Miasta Aniołów", "Zakochanej złośnicy", "Empire Records", "Bezsenności w Seattle" i "Szkoły uczuć". I nie zapominajmy oczywiście o głównych motywach do "Fortepianu" i "Love Story"
No i oczywiście bajki Disneya - pocahontas, król lew, dzwonnik z Notre Damme i wiele wiele innych wspaniałych kompozycji. Można by przeznaczyć całą noc na wypisywanie
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon Aug 02, 2004 7:17 am

wow... TO SIĘ NAZYWA MANIAK SOUNDTRACKÓW :D

Może od początku... Horner - OCZYWIŚCIE zgadzam sie, że jest wspaniały :) i zgodzę sie co do Braveheart, ale tytanic... sama nie wiem... ten OST mnie kompletnie nie ujął. natomiast pamięam jak weszłam do empiku i poprosiłam o muzykę irlandzką. Sprzedawca chwilę stał, myślał (jak ja sobie coś ubzduram to później ludzie myślą strasznie długo - a chciałam irlandzka, ale w miarę uwspółcześnioną, coś ala shined o'connor ;) ) i podał mi kasetę wtedy... muzyka do "Devils Own" czyli "Zdrady" - filmu z Harrisonem Fordem i Bradem Pittem... Filmu wtedy nie oglądałam, ale jak włączyłam kasetę i The Cranberries zaczęło śpiewać przeszedł mnie dreszcz a łzy stanęły w oczach... i nagle zobaczyłam film... od jegeo pierwszej do ostatniej strony: irlandzka historia, która nie kończy się tak jak amerykańska, ból, strach, ucieczka...
Zobaczyłam scena po scenie i zapragnęłam zobaczyć film, by przekonać sie, czymuzyka wytworzyła w mojej wyobraźni właściwy obraz film, chociaż odrobinę zbliżony do rzeczywistych scen...

Sceny były identyczne w porównaniu z tymi, które widziałam oczami wyobraźni słuchając soundtracku... Wtedy pochyliłam głowę w szacunku do Hornera i ... zakochałam sie w większości komponowanych przez niego melodii...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Mon Aug 02, 2004 12:18 pm

Tak przeglądałam sobie właśnie wszystkie posty i tylko czekałam az ktoś napisze o K-PAXie. TO JEST POPROSTU TO! Muzyka spokojna, delikatna, trochę smutna, tak pasująca do filmu. Gdy oglądałyśmy K-PAXa poraz pierwszy z kumpelkami to co chwile, któraś z nas mówiła: Ta melodia... . Mimo że ogl. go tylko 2 razy (jak narazie :P)mogłabym z pamięci zanucić prawie każdy utwór, a szczególnie główny!
Oprócz tego bardzo podoba mi się ścieżka dźwiękowa LOTR (wspaniały głos) , HP (jak tego słucham czuję się jakbym była na jakimś musicalu), Dirty Dancing 2 (tylko poderwać nogi i tńczyć!)/
Image

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Tue Aug 03, 2004 2:18 pm

LEO masz absolutną rację co do irlandzkiej muzyki. Jest niesamowita, jedyna w swoim rodzaju. Horner bardzo upodobał sobie ten typ muzyki, tak jakby Horner=irish music. Ja na przyklad zawsze poznam czy to on komponowal czy nie. Udaje mi sie to jedynie przy Hornerze i Newtonie Howardzie.

BTW zapomniałam jeszcze o Gabrielu Yaredzie, który jest twórcą OST do "Miasta Aniołów". Warto zobaczyć film i wsłuchać sie uwaznie, gdyż w tej najważniejszej scenie (gdy anioł Seth zmienia sie w człowieka) można usłyszeć dzieło naszego rodaka, Kilara - "Zdrowaś Maryjo". Po prostu piękne...
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed Aug 04, 2004 12:43 pm

DD Havana Nights...O tak...te kubańskie rytmy...po prostu mnie urzekły :) Nogi same rwą się do tańca, jak słusznie zauważyła Maddie. Moje ulubione to: Black Eyed Peas - Dirty Dancing; Mya - Do you only wanna dance; Jazze Pha featuring Monica - Can I walk by;Wyclef Jean featuring Claudette Ortiz - Dance Like This; Yerba Buena - Guajira (I Love U 2 Much). Muzyka, w połączeniu z pięknymi krajobrazami, a przede wszystkim z tańcem, stanowi coś niezwywkłego. Potrafi zauroczyć od pierwszej nutki.

Scieżka dźwiękowa do "Spidermana 2" wydaje się być ciekawa - bo rockowa ;) Znalazły się na niej takie zespoły, jak Maroon 5, Hoobastank, Lostprophets, The Ataris...oraz Ana Johnsson z rewelacyjnym utworem "We are". Mam zamiar bliżej się z nią zapoznać :P

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Wed Aug 04, 2004 1:56 pm

LEO wrote:Piter, jak możesz, napisz co to były za piosenki, moze warto je przesłuchać?
LEO, przpraszam, ze tak dlugo nie odpowiadalem, ale to dlatego, ze rzadko tu wpadam. Tytulow piosenek Ci nie podam, bo i tak ten OST mozna znalezc prawie tylko jako calosc, wiec jak bardzo chcesz to szukaj po prostu "Once More, With Feeling". Tylko, ze w zasadzie watpie, zeby sluchanie go sprawilo Ci jakas duza przyjemnosc: 1. nie wiesz prawie nic o Buffy (tak sadze), a juz na pewno nie wiesz nic o akcji w 6 sezonie, wiec tekst Ci niewiele powie - wyda Ci sie glupi i nieadekwatny, 2. piosenki, wyrwane z kontekstu obrazu nie maja jakiejs szczegolnej wartosci artystycznej. tak wiec ogolnie sugeruje sluchanie mp3jek z tego odcinka zaczac od obejrzenia kilkunastu wczesniejszych odcinkow Buffy :roll:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Fri Aug 06, 2004 2:24 pm

PITER - dzięki ;) Faktycznie fanem Buffy nie jestem, ale ten serial przynajmniej ma swoją treść, nie tak jak wioska z superciem, który co rusz to dubluje sytuacje i muzykę z Roswell. Chłopak mnie po prostu martwi. Scenarzyści tego nieszczęśnego filmu też. Ach... gdyby nie ten Luthor Jr...

8)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Fri Aug 06, 2004 2:28 pm

kobiety... tylko jedno Wam w glowach... 8)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sat Aug 07, 2004 11:22 am

wiesz... żeby tak do końca byc szczerą to powiem, że tak bardzo to się nie różnimy w kwestii tego monotematycznego myślenia;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests