Muzyka a film - interpretacje utworów z Roswell cd. #1

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

Locked
User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Muzyka a film - interpretacje utworów z Roswell cd. #1

Post by Nan » Tue Aug 12, 2003 3:13 pm

Od razu na wstępie zaznaczam, że jest to jakby kontynuacja tematu, który założyła na komnacie Leo. Niestety forum na komnacie często bywa niedostępne, więc trzeba przenieść się tutaj.

Właściwie przypadkiem ściągnęłam wczoraj piosenkę Martiny McBride "Concrete Angel". Nie jest to co prawda piosenka z serialu, ale... Trudno, nie oprę się pokusie.

Concrete Angel
She walks to school with the lunch she packed
Nobody knows what she's holdin' back
Wearin' the same dress she wore yesterday
She hides the bruises with linen and lace

The teacher wonders but she doesn't ask
It's hard to see the pain behind the mask
Bearing the burden of a secret storm
Sometimes she wishes she was never born

Through the wind and the rain
She stands hard as a stone
In a world that she can't rise above
But her dreams give her wings
And she flies to a place where she's loved
Concrete angel

Somebody cries in the middle of the night
The neighbors hear, but they turn out the lights
A fragile soul caught in the hands of fate
When morning comes it'll be too late

Repeat Chorus

A statue stands in a shaded place
An angel girl with an upturned face
A name is written on a polished rock
A broken heart that the world forgot

Repeat Chorus

Ta piosenka mnie poruszyła. Historia dziewczyny, która miała tylko marzenia. Piękne. "It's hard to see the pain behind the mask" - życie. Łatwiej wierzyć w coś, co jest "z wierzchu" i nie wnikać pod to... To samo można by przełożyć na Roswell i postać Maxa - zawsze odpowiedzialny i doskonały... Święty Max... A co się w nim działo? Co czuł po odlocie syna? Nikt się w to nie wgłębiał...
"Sometimes she wishes she was never born" - chyba każdy ma chwile zwątpienia... Wolałby, żeby go nie było. Żeby nie sprawiał bólu innym... Ile razy coś takiego pomyślał Max? Po stracie syna, po "Changes", po napadzie na sklep w Utah...?
"Through the wind and the rain
She stands hard as a stone
In a world that she can't rise above
But her dreams give her wings
And she flies to a place where she's loved
Concrete angel"
Odwieczne pragnienie szczęścia i miłości, które siedzi w każdym... Nawet w kosmicie. W deszczu i na wietrze... Pomimo wszystko stara się być twarda, zachować pozory... Marzenia dodają skrzydeł, ukazują świat innym i lepszym...
"A fragile soul caught in the hands of fate" - nie jestem Leo, żeby to przetłumaczyć z całym urokiem tego zdania, ale... odwieczne przeznaczenie. Przeznaczenie, którego nie można zmienić czy przeznaczenie, które sami kształtujemy...? Tutaj również można wspomnieć o Maxie - ironia losu, w końcu te słowa to jakby opis jego sytuacji... Wrażliwy chłopak stający twarzą w twarz z Przeznaczeniem... Max... I na tym kończą się podobieństwa Maxa i bohaterki utworu. I obojętność ludzi, "tumiwsisizm"... brak serca? głupota? czy po prostu zamykanie się w swojej skorupce jako ucieczka przed złem...?
I ostatnia część historii dziewczyny, która miała jedynie marzenia... Smutna część. Jedynie kamień... imię wyryte w wypolerowanym kamieniu.. "A broken heart that the world forgot" - czy każdego "innego" czeka to samo? Zapomnienie? Max żyje. Może dlatego, że nie poddał się "przeznaczeniu". Że ktoś nie był obojętny na krzyk w środku nocy, na krzyk ranionej duszy. Może dlatego, że mimo wszystko nie był sam.

Eh, nie jestem Leo, mam nadzieję, że wpadnie tutaj i napisze słówko odnośnie tej piosenki... Elu, na ciebie również liczę... :wink:
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Tue Aug 12, 2003 3:55 pm

Boże, jakie piękne są te słowa. Szkoda że nie znam muzyki...
Ta piosenka jest dla mnie dokładnym odbiciem uczuć Liz po odepchnięciu od siebie Maxa w TEOTW.

Nobody knows what she's holdin' back
Wearin' the same dress she wore yesterday
She hides the bruises with linen and lace

Ukrywać głęboko tajemnicę odrzucenia swojej miłości, zranienia go głeboko. Cierpienie zadane komuś, kto nas kocha, ufa i wierzy, bez możliwości ulżenia mu w jakikolwiek sposób, to jak skrzywdzić bezbronne dziecko. Wie że ból jaki mu zadała, w rezultacie jest dla niego zbawieniem ale to przede wszystkim jej cierpienie od którego nie ma ucieczki. Chyba tylko w marzenia, sny w których wraca do tego kogo kochała i płacz, który słychać pośród nocy.

But her dreams give her wings
And she flies to a place where she's loved
Concrete angel

To cierpienie nigdy się nie skończy, trzeba go nosić w sobie i chować głęboko jak twarz skrywana w cieniu. Anielska dziewczyna na pozór jak posąg, ze złamanym sercem...w imię miłości...

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Tue Aug 12, 2003 4:00 pm

Nan...ta piosenka...zgadzam się z Elą...ona jest piękna ! Mam pytanie : jeśli masz ją w mp3...to czy mogłabyś mi ją przesłać do skrzynki ?
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Tue Aug 12, 2003 7:45 pm

Cieszę się, że piosenka trafiła... To już jest obsesja, że wszystko się kojarzy...?
Last edited by Nan on Tue Aug 12, 2003 8:02 pm, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Tue Aug 12, 2003 8:00 pm

Ja się w tej piosence zakochałam, a moja droga do niej też była ciekawa... Zaczęłam się zastanawiać, że skoro w Roswell była taka piękna muzyka... To może w innym serialu również będzie piękna. Wybrałam Charmed, swoją drogą jedyny inny serial jaki znam. Była tam jakaś inna piosenka Martiny, a tą znalazłam przypadkiem...
Elu, muzyka do tego jest przepiękna. Piękne słowa i cudowna melodia, do tego niemalże magiczny głos wokalistki... Miałam łzy w oczach gdy tego słuchałam.
Hotori, postaram się.... Z moimi talentami komputerowymi...

To jeszcze zaserwuję wam inną piosenkę, która też bardzo do mnie trafia. I też niby nie jest związana, ale...

Waiting for a train to catch
Waiting for the perfect match
Waiting for someone to make a call
If only you had to make a change
Every day and every night
As every hour goes

Today, tonight
Tomorrow, the next night
Too long too late
Till then I'll wait

Waiting for the plane to crash
Waiting how long can you stand
And you hope it never ends
Every day and every night
As every hour goes

Today, tonight
Tomorrow, the next night
Too long too late
Till then I'll wait
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Tue Aug 12, 2003 8:03 pm

Nan, a mnie również możesz, jak Hotori? Chcę poczuć tę piosenkę...

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Tue Aug 12, 2003 8:10 pm

Znając moje talenty... SPRÓBUJĘ :D
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Tue Aug 12, 2003 8:27 pm

A, i jeszcze jedno, tak a propos piosenek z Roswell... Otóż przeglądając spis piosernek w Charmed, natknęłam się nie tylko na takich wykonawców jak Tara McLean, Better Then Ezra, ale i na Jane Siberry "Calling All Angels"... Wzruszyłam się przy tym...
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Wed Aug 13, 2003 12:56 pm

oj Elu, zaraz poczujesz... :P
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Agusi@-chan
Nowicjusz
Posts: 120
Joined: Sat Aug 02, 2003 10:25 pm
Location: z Grodu Kraka

Post by Agusi@-chan » Wed Aug 13, 2003 2:47 pm

Chciałabym przytoczyć tekst jednej z moich ulubionych Roswelliańskich piosenek... Coldplay - "Trouble"... jest ona grana podczas sceny z Jeepem w "Departue"... Oto ona:

Trouble


Oh no, I see,
A spider web, it's tangled up with me,
And I lost my head,
The thought of all the stupid things I said,
Oh no what's this?
A spider web, and I'm caught in the middle,
Oh I turned to run,
The thought of all the stupid things I've done,

And oh, I never meant to cause you trouble,
And oh, and I never meant to do you wrong,
And oh, well if I ever caused you trouble,
Oh no, I never meant to do you harm.

Oh no I see,
A spider web and it's me in the middle,
So I twist and turn,
Here am I in my little bubble,

Singing out, oh I never meant to cause you trouble,
Oh, I never meant to do you wrong,
Oh, well if I ever caused you trouble,
Oh no, I never meant to do you harm.

They spun a web for me,
They spun a web for me,
They spun a web for me.

I znów powracam, by patrzeć, jak dnieje,By zło przeklinać, dobru błogosławić...[img]http://liam_valmont.w.interia.pl/1055955088YR.jpg[/img]

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Aug 13, 2003 3:12 pm

Agusiu, "Trouble" omawiano już na komnacie... Dość szczegółowo, z tego co pamiętam. Elu, Hotori i wszyscy pozostali - co podpasujecie pod tekst Dishwalla "Today, tonight", który przytoczyłam kilka postów temu...? Bo szczerze mówiąc to on mi się oczywiście kojarzy, ale cicho-sza, czekam na wasze opinie...
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Wed Aug 13, 2003 5:27 pm

Nie wiem Nan, tyle epizodów można dopasować do tego tekstu. Masz napewno na myśli nasz serial..., uczucie, ...a jak miłość, to Maxa i Liz...
Słowa mówią o tęsknocie i nadziei, która nigdy nie ma końca. Oczekiwanie na coś, a raczej kogoś kto może nadejdzie, na zmianę, na daną nam szansę....
Waiting for someone to make a call
If only you had to make a change
Every day and every night
As every hour goes

Przypuszczam , że kluczem do Twoich skojarzeń Nan, to:
Waiting for the plane to crash
Waiting how long can you stand
And you hope it never ends
Te słowa są jak modlitwa dodająca otuchy i siły trwania...
Ile takich momentów zwątpienia i rozpaczy było w trakcie trudnej drogi Maxa i Liz. Szczególnie po TEOTW. A mimo to wierzyli że wszystko się ułoży. Czas odmierzali w dniach, nocach, miesiącach...czekając aż będą razem.
Last edited by Ela on Wed Aug 13, 2003 5:52 pm, edited 1 time in total.

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Wed Aug 13, 2003 5:49 pm

To teraz ja, słowa które... a zreszta sami zobaczcie...

Nullarbor Song - Kasey Chambers

When the fire burns out here
It's brighter than the city lights
Warmer than a heart of gold
And dingoes howl just to break the silence
The sun comes up just to break the cold
Last night I woke
With the stars looking back at me
Swallowing the sky
I felt no anger, I felt no shame
I felt no reason to cry

If I'm not here in the morning
I'll cry a river of tears
But I'll learn to live in a new town
But my heart is staying here

When it's quiet out here
A hundred miles away
You can hear the train on the line
The whistle blows just to break the silence
I wave just to break the time
I close my eyes
I think of runnin' water
I think of runnin' away
But the fires burnt to ashes
And it's darker than before
But I can see as clear as day
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Wed Aug 13, 2003 5:57 pm

maddie, pod słowami piosenki umieść swój komentarz do nich, co czujesz słysząc te słowa, jak je odbierasz, jakie w tobie budzą skojarzenia w odniesieniu do naszego serialu (omawialiśmy tę piosenkę na komnacie...) Bo nie przypadkowo je wybrałaś. Słowa piosenki są piękne nie tylko ze względu na moment w jakim została wykonana piosenka ale same w sobie niosą dodatkowe przesłanie. :D
Last edited by Ela on Wed Aug 13, 2003 7:36 pm, edited 1 time in total.

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Wed Aug 13, 2003 6:12 pm

Nie jestem tak dobra w opisywaniu uczuć i emocji, jak ty - Elu i jak Nan. Ale te słowa gdy się je czyta, zapierajš dech w piersiach. Rozbudzajš emocje, które wypływajš na wierzch.
Nie umiem nic więcej napisać.
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Wed Aug 13, 2003 8:11 pm

Okey wkraczam do akcji :D
Piosenka, którą z początku podałaś nan...słuchałam jej. Ona przenika serce, burzy krew i sprawia, że oczy zachodzą mgłą. Miłość i nadzieja przeplata się z bólem :
'' Waiting how long can you stand''
''And you hope it never ends''
Tak samo jak tobie Nan i tobie Elu, kojarzy mi się to z sytuacją Maxa i Liz w TEOTW. Oczekiwanie na coś, nadzieja , że to się nie zburzy. W końcu bolesny, ale konieczny krok. Łzy powoli spływają po policzku. To koniec. Tak po prostu ? Poświęcić miłość dla świata. Piękna idea, piękny gest. Kiedy słucham dzwięków tej piosenki, w pamięci przesuwają się obrazy. Liz mówiąca do Maxa : ''Nie chcę dla ciebie umierać''. Jej oczy gdzieś błądzą...i nie ma już nadziei. I każda nuta powoduje drżenie, a każde drżenie to...wspomnienie.

A teraz moja propozycja. Nie wiem co omawiałyście na komnacie, ale myślę, że powtórek i tak nie za wiele, gdyż w każdej nowej interpretacji można znalezć coś nowego.

Addict ''Youth''

'' Show me God for I have forgotten
You mirror Him now
all smiles, all forgiven
Emotionally undone, especially in love
Throw me away
For I have become rotten
I look at you
and see how tired we are
Joy flows from you
How empty I feel
Show me God for I believe
It's your youth, that'll save me
In your eyes I'm free (...)
Show me God for I am weak
No memory
what I can to seek
I see Him now
Through you He breathes (...) ''

Pokaż mi Boga, o którym zapomniałem...pokaż mi Boga, w którego wierzę...słabość i zwątpienie...i tylko w twoich oczach jest wolność, w twoich oczach jest ratunek...Kiedy słucham delikatnego, cichego głosu wokalisty Addict, który śpiewa te słowa...coś we mnie pęka. Kładę się na dywnie i zamykam oczy. Słucham. Pod powiekmai coś się szamocze.Cienie. Widzę obraz kosmicznej czwórki- Michaela, Maxa, Izzy i Tess. I czuję ich strach. Przed śmiercią i przed życiem. Oni, bez historii i bez wiary...kto ma być ich ostoją ? Czy gdzieś tam , mają Boga ? Czy nasz Bóg to i ich Bóg ? Nie wiedzą. Idą, choć często potykają się w ciemności. W zagubieniu i bólu. Michael, Max, Izzy...musieli bać się śmierci. Może zadawali sobie pytanie : czy ktoś potrzyma ich za rękę ? Czy ktoś powie ''jestem tu z tobą''. Właśnie w chwili,gdy ich oczy będą gasnąć. I znalezli odpowiedzieć. Miłość. To w oczach Liz, Max widział ratunek. To w ciepłym dotyku Marii, Michael widział ocalenie. To w miłości Jessego i Alexa, Izzy odnalazła szczęście. I wtedy go ujrzeli. Boga. W oddechu miłości. W jej zapachu. W jej łzach. Na zawsze...
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Agusi@-chan
Nowicjusz
Posts: 120
Joined: Sat Aug 02, 2003 10:25 pm
Location: z Grodu Kraka

Post by Agusi@-chan » Wed Aug 13, 2003 8:43 pm

Piękna interpretacja Hotori... chciałam zaprezentować Collective Soul - "Run"... nie wiem czy nie była omawiana na komnacie...ale cóz...

Collective Soul
Run

Are these times contagious
I've never been this bored before
Is this the prize I've waited for
Now with the hours passing
There's nothing left here to insure
I long to find a messenger

Have I got a long way to run
Yeah, I run

Is there a cure among us
From this processed sanity
I weaken with each voice that sings
Now in this world of purchase
I'm going to buy back memories
To awaken some old qualities

Have I got a long way to run
Have I got a long way to run
Yeah, I run
Yeah, I run

Have I got a long way
Have I got a long way
Have I got a long way to run
Have I got a long way to run

Yeah, I run (have I got a long way to run)
Yeah, I run (have I got a long way to run)
Yeah, I run (have I got a long way to run)
Yeah, I run (have I got a long way to run)

Co miał na myśli Michael, mówiąc "że chce uniknąc ludzkich zachowań" ? Czy pragnął całkowicie stłumić swoje cżłowieczeństwo ? Wychowywał się sam... Rodzina... jego rodzina... jedyne osoby którym ufał... które kochał... Max - jego brat, w chwilach najtrudniejszych zawsze służył wsparciem... Isabel - jego kochana siostra... nigdy nie pozowoliłaby go skrzywdzic... wystarczył jeden jej serdeczny uśmiech... aby wszystkie troski odeszły w niepamięć... Byli tacy jak on... Byli obcy... W stosunku do innych ludzi obojetny, wyrachowany, pozbawiony uczuć... Nagle pojawiła się Ona... irytująca, denerwująca ale też ciepła i serdeczna... Zdzwiło go, że jeden z ludzi jest w stanie pojąc jego problemy i je zaakceptować. Jej pierwszej udało sie zburzyc mur... który tak skrzętnie budował przed długie lata... Jej pierwszej pokazał siebie... zrozumiał, że bycie człowiekiem nie oznacza słabości... Przy niej pierwszej zapłakał...
I znów powracam, by patrzeć, jak dnieje,By zło przeklinać, dobru błogosławić...[img]http://liam_valmont.w.interia.pl/1055955088YR.jpg[/img]

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Aug 13, 2003 9:03 pm

Elu - dokładnie o to mi chodziło... Waiting how long you can stand... Jedna z najpiękniejszych piosenek Dishwalla. Hotori - cieszę się, że jej słuchałaś.
Piękne słowa, Hotori...
Wyznam wam po cichutku, że to chyba mój ulubiony temat... Magia muzyki, tysiące obrazów przepływających wraz z muzyką, wypełniająca umysł i duszę, słowa budzące uczucia w sercu... Dlatego można słuchać muzyki godzinami i wraz z nią śmiać się i płakać...

Image
A teraz pora na jedną z moich ukochanych serialowych piosenek. Better Than Ezra i "Closer" (choć polecam również "Under You", refren jest magiczny).

CLOSER

And the morning light was breaking
Slowly moving across the bed
He gets up without her waking
To the voices in his head

Through the shadows in the hallway
To the room they painted blue
And on the inside he is frightened
At a loss for what to do

Until he opens up his eyes
And the angels all look down

Even closer than this life
Closer than your faith
Closer than the things that you hold dearly
And in vain
Closer than this life
Falling through again
Giving more than anything
That you could hope to win

And he knows his life is changing
It's never easy letting go
For the first time you are mortal
As the child before you grows
And he wonders at the sight
Of the joy that he has found

Even closer than this life
Closer than your faith
Closer than the things that you hold dearly
And in vain
Closer than this life
Falling through again
Giving more than anything
That you could hope to win

And what would you intend to find?
Solitude? Your peace of mind?
Holding out for something less
Than touching the hand of God?

Even closer than this life
Closer than this faith
Closer than the things that you hold dearly
And in vain
Closer than this life
Falling through again
Giving more than anything
That you could hope to win

Closer than this life
Closer finally
Living for the only thing
You ever made complete
Oh, for the one thing
That you both did perfectly


Pamiętacie, kiedy to było...? Max wraca z LA i wchodzi do kafeterii. Stracił właściwie nadzieję na uratowanie syna, w głowie ciągle brzmiały mu słowa Kala, tęsknił za ukochaną dziewczyną... Jechał całą noc usiłując zagłuszyć te słowa, zatrzeć je w pamięci, ale one jakby się wyryły, wypaliły w jego sercu...Starił nadzieję, że uda mu się uratować syna... Uświadomił sobie, ile zła wyrządził Liz i Kalowi... Poświęca wszystko dla życia małego chłopczyka... W jego sercu walczą uczucie do synka i miłość do ukochanej... Wie, że ją krzywdzi, ale nie może pozwolić, by jego synek cierpiał...Jego życie nigdy nie będzie proste. Zawsze będzie to w sobie nosił, tak samo jak Liz.
And what would you intend to find?
Solitude? Your peace of mind?
Holding out for something less
Than touching the hand of God?
Słowa Liz? Czy słowa jego własnej duszy...?
Obraz Liz przytulającej Maxa, po jego twarzy płyną łzy...


I trudno, zamieszczę jeszcze "Under You"...
UNDER YOU

ALONG THE EDGES, COLORS BLUR AT SEEM FAMILIAR.
WHILE YOU READ YOUR MAGAZINE,
I WAS COUNTING ALL THE MARKERS.

AND CALIFORNIA SEEMED TO DRAW YOU LIKE A SIREN
FROM A POSTCARD, OR A LETTER, IN A FRAME OF FILM MELTING.

BUT UNDER YOU, I HEAR YOUR BREATH MOVE IN, OUT SLOWLY.
UNDER YOU, LET GO COMPLETELY FEELING YOU TAKE OVER ME.

A HOLLYWOOD FLAT WHERE WE'D LAUGH ABOUT OUR FORTUNES
WELL WE HELD JOBS IN THIS BAR DOWN AT 3RD AND SAN VICENTE.
AND RAMEN NOODLES AT 4:30 IN THE MORNING,
WHEN WE BARELY COULD SURVIVE, I WAS NEVER MORE ALIVE.

UNDER YOU, I FEEL YOUR BLOOD FLOWING OUT SLOWLY.
UNDER YOU, LET GO COMPLETELY FEELING YOU TAKE OVER ME

YOU MOVED IN SLOW DEGREES
A SUDDEN MEMORY
YOU'RE A LEONARD COHEN SONG

BUT EVERY NOW AND THEN I'D SWEAR I SEE YOU STANDING ON A SIDEWALK, IN A
RESTAURANT, FROM A TAXI CAB PASSING.

UNDER YOU I FEEL YOU MOVING IN/OUT SLOWLY
UNDER YOU LET GO COMPLETELY FEELING YOU TAKE OVER ME.

TAKE OVER ME.
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Wed Aug 13, 2003 9:07 pm

Hotori, a ja słuchając tej pięknej piosenki mam przed oczami Michaela, zagubionego, nie wierzącego nikomu, odrzucającego od siebie myśl, że mógłby znaleść się ktoś, kto mógłby go pokochać dla niego samego....W swoim pokoju obok niego siedzi dziewczyna, przyszła do niego prosić o zrozumienie i tak bardzo się przed nim otwiera prosząc go o wybaczenie. Patrząc na nią zaczyna rozumieć swoją samotność, wyobcowanie i szansę na dar szczęścia, miłości o której zapomniał lub nie wiedział. Michael nie wierzył w Boga...Tym kimś do kogo bezgłośnie się modlił była Maria....
Wchodzil w jej dusze i wspomnienia, a tak naprawdę szukał w niej siebie.
I look at you
And see how tired we are
Show me God
For I have forgotten
You mirror Him now
All smiles
All forgiven
Emotionally undone
Especially in love
Throw me away

Słowa piosenek pokazują nam dusze naszych bohaterów.Przekonałam sie że twórcy serialu nie na darmo i nie przypadkowo dobierali piosenki. Nie tylko dla ich melodii ale często aby przekazać nam jakieś przesłanie lub pogłębic uczucia i emocje... One mają drugie dno i pozwalaja odkrywać serial na nowo...

I jeszcze coś. Mam czasem wrażenie, że niektóre sceny w serialu były tworzone pod słowa piosenki...Właśnie tak jak Closer. Piękne i mądre
Even closer than this life
Closer than your faith
Closer than the things that you hold dearly
And in vain
Closer than this life
Last edited by Ela on Wed Aug 13, 2003 9:33 pm, edited 3 times in total.

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Wed Aug 13, 2003 9:08 pm

tak Nan, muzyka to też mój ulubiony temat :D
ale pozwól, że ''Run'' skomentuję jutro, gdyż wiesz..muszę się wczuć, a dziś to już z czasem ciężko :cry:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests