Czas - pojęcie względne

Moderator: {o}

Post Reply
User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Czas - pojęcie względne

Post by {o} » Tue Oct 28, 2003 6:37 pm

Jak wiadomo - czas w różnych miejscach na ziemi jest różny - istnieją 24 strefy czasowe. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, iż wymyślono czas 'letni' i 'zimowy'. I jak tu teraz ustawić w profilu, żeby przy postach pojawiała się prawidłowa gozina? Już mówię:

Polska znajduje się w strefie czasowej GTM+1:00 (czyli mamy np. godzinę 5, jak w Greenwich jest 4).
Tym 'właściwym' czasem jest czas zimowy, natomiast tym 'przesuniętym do przodu' - letni.
Tak więc, aby widzieć na Forum prawidłowy czas, trzeba wybrać w Profilu, w polu Strefa Czasowa:
zimą - (GTM +1:00 hours) Berlin, Bruksela, Kopenhaga, Madryt, Paryż, Rzym
latem - (GTM +2:00 hours) Kaliningrad, Poł. Afryka
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Tue Dec 23, 2003 10:55 pm

co do czasu to wydaje mi sie, ze czas jest zmienny(ale podkreslam: tak mi sie tylko wydaje). To pojęcie jest trudne do wyjaśnienia ale wynikło ono z moich obserwacji i odczuć. Kazdy w swoim życiu miał wrażnie ze czas alebo sie dłużył albo niesamowicie szybko biegnie. Ktos może powiedziec ze to wynikałio z czynnosci jaką sie w danej chwili zajmowalizmy. Moze czasami to jest racją moze w jakiejs czesci to sie zgadza. Jednak ja zauwazyłem ze czas róznie mi biegnie w tych samych warunkach (ktos moze znowu powiedziec ze moze to wynikac np z mojego humoru jaki mam w danej chwili albo od pogody itd..)jednak nie.Zauwazcie ze z reguly jak wam sie dluzy to kazdemu obok was tez(ale to moze tez byc spowodowane czynnikami jakiw wywołuje np ziewanie i sennosc u ludzi) Nad tym faktem tyle razy zastanawiałem sie jadąc pociągiem że wysów wniosek iz czas moze być zmienny albo mózg ludzki jest tak mylny ze prowadzi człowieka do oglupienia przez co wysówa bez sensowne wnioski i spostrzezenia takie jak ja teraz;P
Ps to mój drugi post na tym forum i chciałem cokolwiek tu napsiac wiec przepraszam ze tak długo i bez sensu.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Tue Dec 23, 2003 11:05 pm

Wybaczamy :wink:

Z mojej strony dodam jeszcze, że prędkość upływu czasu zależy także od prędkości ciała i pola grawitacyjnego. Np. w pobliżu czarnej dziury płynie wolniej i jak się szybko poruszamy, to też.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed Mar 31, 2004 9:16 pm

Z soboty na niedzielę zmienialiśmy czas z zimowego na letni (o jedną godzinkę do przodu) - widzę, że na forum nie zostało to uwzględnione. Przypuszczam, że jest to spowodowane absencją {o}, ale ktoś powinien się tym zająć.

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Fri Apr 02, 2004 4:53 pm

Lizzy, z tego co wiem to chyba sami powinniśmy soie to zmieniać w profilu na GMT +2.00
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Fri Apr 02, 2004 5:24 pm

Tak? Przyznam się, że też o tym pomyślałam, ale jak sięgnęłam pamięcią wstecz, czyli do poprzedniej zmiany z letniego na zimowy, to nie przypomniałam sobie, żebym w ogóle coś takiego robiła. Ale to i tak nie ma znaczenia, bo Profilu zmienić NIE MOGĘ, tak czy siak :( Nie pytajcie dlaczego - po prostu nie da rady i to też jest dla mnie wielką zagadką. Ale dzięki Maddie za informację :)

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Fri Apr 02, 2004 6:56 pm

...szczęśliwi czasu nie liczą... :wink:

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Fri Apr 02, 2004 10:34 pm

Inti Inti :D Na razie to ja liczę czas do matury, a szczęśliwa będę dopiero na wakacjach :wink:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests