WI - faza druga - testy beta

Moderator: {o}

Post Reply
User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

WI - faza druga - testy beta

Post by {o} » Tue Feb 02, 2010 12:11 am


Dawno dawno temu wspominaliśmy o WI, operacji przebiegającej w trzech fazach. Pierwszą było nowe forum, drugą jest to co ujrzycie za chwilę.
Na początku, zgodnie z obietnicą, wyjawię co znaczy skrót WI: otóż jest to Wielka Integracja.
Jedną z wad roswell.pl była pewna dychotomia - serwis ten składał się z dwóch niezaleznych członów, które praktycznie żyły własnym życiem - Portal i Forum. Na jednym i drugim trzeba się było osobno rejestrować, logować, wylogowywać. Z czasem wykształciły się praktycznie 2 obce sobie grupy ludzi. Nawet czasami dało się słyszeć słowa dezaprobaty jednych wobec drugich. Nie chcemy tego. Roswell zwykle ludzi łączyło... Nawet kłócili się pięknie...
Dlatego właśnie rozpoczęła się WI - Wielka Integracja. Integratio to z łaciny odnowienie. Słowo to oznacza tworzenie całości z drobnych kawałków (czasem też całkowanie, ale nie dręczmy humanistów :P). To własnie zrobiliśmy. Przedstawiamy oto zupełnie odnowione i złączone roswell.pl. Zarówno nasz nowy Portal, jak i Forum posługują się wspólną bazą użytkowników. Każdy, kto się tam zarejestruje, będzie użytkownikiem całego roswell.pl.
Na razie nowy Portal jest w wersji beta: nie zawiera wszystkich informacji ani funkcji ze starej stony. Będzie on systematycznie uzupełniany, rozbudowywany i poprawiany, dlatego czekamy na wasze uwagi i życzenia. Któregoś zaś dnia zakończymy testy i beta ostatecznie zastąpi stary portal.
Witamy na beta.roswell.pl!

Jeżeli masz konto na naszym Forum, możesz użyć do logowania na Portalu tych samych danych. Jeśli nie - po prostu zarejestruj się. To łatwe.
<!--break-->
Przeczytaj
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by Beauty_Has_Come » Sun Feb 28, 2010 2:08 pm

Beta roswell.pl się rozwija i dobrze. Choć jestem bardzo przyzwyczajona do starej strony to cieszę się, że szefostwo Roswell.pl chce iść do przodu i ciągle rozwijać swoją stronę.

A teraz krótki komentarz:

1. Bardzo podoba mi się wyeksponowanie shoutboxa na główną stronę. Na "starym" roswell był tak zakopany między zakładkami, że rzadko kto tam trafił, a co dopiero zostawił jakiś komentarz. Obecna wersja zdecydowanie na plus. Cieszy też możliwość edytowania wpisów, czasem wkradnie się jakiś błąd i dobrze, jeśli da się go poprawić.

2. Profile użytkowników zintegrowane z forum - też na plus. Przynajmniej wiadomo, że to jest ciągle ta sama osoba, z którą rozmawiano na forum. Tyczy się to szczególnie osób mających serialowe nicki, czasem jest tak dużo wersji Liz, że już nie wiem, z którą rozmawiałam ;). Brakuje mi jednak tego dodatku do profili, znanego ze starej strony. Tej krótkiej ankiety użytkownika, a szczególnie części poświęconej Roswell: ulubiony bohater, para, odcinek, seria, piosenka czy data dołączenia do Roswellian. Zastanawiam się, czy taka opcja zostanie dodana, czy też następuje rezygnacja z rozbudowanych profili?
Image

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by MAX EVANS » Sun Feb 28, 2010 2:26 pm

Niestety Beta roswell.pl nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem większość użytkowników pozostała wierna pierwotnej stronie. A szkoda bo Beta jest równie dobra co oryginał i jeśli o mnie chodzi to zaglądam na nią równie często jak na forum.
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by {o} » Mon Mar 01, 2010 12:37 am

Wcale nie musi się cieszyć wielkim zainteresowaniem. I tak w końcu zastąpi wersje starą ;] Musimy jeszcze tylko zrobić galerię, fan-fiki i coś tam jeszcze.

Jeśli chodzi o te różne informacje w profilu, to też niedługo się tym zajmiemy. Bez obaw :)
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by MAX EVANS » Mon Mar 01, 2010 1:10 pm

{o} wrote:Wcale nie musi się cieszyć wielkim zainteresowaniem. I tak w końcu zastąpi wersje starą ;]
To cieszy może dzięki temu w jakiś sposób dotrzemy do szerszej grupy osób i zachęcimy ich do częstszego wypowiadania się :D
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by Czips » Mon Mar 01, 2010 6:33 pm

hmm... mam wrażenie, że jeśli teraz ludzie wybierają starą stronkę zamiast nowej, jak nowa zastąpi starą, to ludzie przestaną ją po porstu odwiedzać.
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by {o} » Mon Mar 01, 2010 6:43 pm

ludzie nie odwiedzają nowej z dwóch powodów:
1. bo nie widać jej w google
2. bo mają zakładkę do starej
To nie jest tak, że ludzie "wybierają" starą - po prostu wejście na nową wymaga dodatkowej akcji, która nie daje dodatkowej korzyści, bo newsy na jednej i drugiej są takie same.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by MAX EVANS » Tue Mar 02, 2010 1:25 pm

Zgadzam się z {o} gdy nowa strona zastąpi już stara to ludzie nie mając innego wyboru przekonają się do niej. Natura ludzka już taka jest że jeżeli się do czegoś przyzwyczaimy to nie chcemy żadnych zmian ale w tym przypadku zmiany będą nieuniknione :D
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by Beauty_Has_Come » Fri Mar 05, 2010 10:44 pm

{o} wrote: Jeśli chodzi o te różne informacje w profilu, to też niedługo się tym zajmiemy. Bez obaw :)
Świetnie! Oczekuję z niecierpliwością i dokładnie przetestuję!
MAX EVANS wrote:gdy nowa strona zastąpi już stara to ludzie nie mając innego wyboru przekonają się do niej
:cheesy: tak się wprowadza postęp pomiędzy jednostki marudne
Image

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by MAX EVANS » Sat Mar 06, 2010 3:50 pm

Beauty_Has_Come wrote: :cheesy: tak się wprowadza postęp pomiędzy jednostki marudne
Nic dodać nic ująć :tak: Idealnie to określiłaś ^_^
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by Beauty_Has_Come » Fri Mar 26, 2010 10:51 pm

Odnotowuję ogromny postęp na stronce beta, dotyczący pojawienia się ogromniej ilości materiałów związanych z Lost. To bardzo dobrze, bo jeśli strona ma spełniać swoje wieloserialowe zadanie, to należy dbać o jej aktualizację także pod kątem tych pozostałych seriali. Choć już zostało niewiele czasu na przyciągnięcie uwagi fanów Lost (wszak to już ostatni sezon) to może jeszcze paru chętnych się znajdzie ;)

Domyślam się, że w drodze duży update dla fanów GA :cheesy:
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by Olka » Sun Oct 24, 2010 7:17 pm

W dorodze na pewno jest Vampire diaries. Chcemy mieć informacje o serialu na stronie zanim ten się skońćzy :D

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by Beauty_Has_Come » Sun Oct 24, 2010 9:32 pm

Olka wrote:W dorodze na pewno jest Vampire diaries. Chcemy mieć informacje o serialu na stronie zanim ten się skońćzy :D
Proponuje uparcie otworzyć pokoik dla VD, taki jak Lost i GA! Myślę, że to świetnie ożywi forum! :)
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by Olka » Mon Oct 25, 2010 5:03 pm

Gotowe! Gratulacje, zostałaś moderatorem :D

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: WI - faza druga - testy beta

Post by Beauty_Has_Come » Tue Oct 26, 2010 9:16 pm

Olka wrote:Gotowe! Gratulacje, zostałaś moderatorem :D
Serdecznie dziękuję :cheesy: i cieszę się, że powstał dział o VD. Liczę, że zachęci to większą liczbę osób do regularnych odwiedzin forum.
W miarę wolnego czasu postaram się zadbać o tematy w nowym dziale, zachęcam też sympatyków VD do tworzenia własnych, chętnie podyskutuję :)
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests