Nowy styl

Moderator: {o}

Co myślisz o umieszczeniu avatarów z prawej strony

Podoba mi się
4
25%
Bez różnicy
0
No votes
Dziwne, ale przyzwyczaję się
4
25%
Nie podoba mi się
8
50%
 
Total votes: 16

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Nowy styl

Post by {o} » Sun Sep 09, 2007 5:26 pm

Chciałbym w tym temacie przeczytać opinie na temat nowego stylu Forum. W sąsiednim temacie dyskutujemy o całokształcie, tutaj zaś chciałbym dowiedzieć się, co myślicie o samym tylko wyglądzie. W szczególności - często poruszanej kwestii, jaką jest umieszczenie avatarów po prawej stronie. Idea jest taka: umieszczenie szczegółów autora postów - a zatem większości przycisków, linków i innych dziwnych rzeczy - po prawej stronie ekranu sprawia, że obszar, na który patrzymy w pierwszej chwili wejścia na stronę jest mniej skomplikowany. Powinno to zmniejszyć prawdopodobieństwo przestraszenia sie nowicjusza. Wiele osób narzekało na to, że Forum jest strasznie skomplikowane i dlatego z niego nie korzysta. I faktycznie - mnogość przycisków poumieszczanych prawie wszędzie mógł przerażac. Teraz przerażająca jest tylko prawa strona - lewa jest prawie tak prosta, jak komentarze pod newsami. Jeśli prawa strona was przeraża, to na nią nie patrzcie :) (zresztą - nasze wcześniejsze doświadczenia pokazaly, że tak faktycznie się dzieje - np. stosunkowo mało ludzi zauwazało prawe menu w dziale Fan-fictions...)

Mam nadzieję, że docenicie zmiany :twisted:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Re: Nowy styl

Post by Kwiat_W » Sun Sep 09, 2007 6:44 pm

Wszystko fajnie, ładnie, ino jedno rzuciło mi się w oczy. Awatary i informacje o użytkownikach wyświetlane z prawej strony. Nie wiem jak reszta, ale mi jest to jedyne forum z takim układem :? Trochę to dziwne. No chyba będę musiał się przyzwyczaić. :?

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Nowy styl

Post by Magea » Sun Sep 09, 2007 7:10 pm

Też o tym pisałam. Dosyć dziwne i pierwszy raz się z czymś takim zetknęłam.
Pewnie się człowiek przyzwyczai...
:)

User avatar
gosiek
Fan
Posts: 541
Joined: Sat Sep 27, 2003 10:33 am
Location: Radom
Contact:

Re: Nowy styl

Post by gosiek » Sun Sep 09, 2007 7:19 pm

nio dla nie troche nackane i pomieszane, ale sie przyzyczaje. ale avatarki z prawej sa takie "inne" i sa ciekawe :)
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: Nowy styl

Post by Olka » Sun Sep 09, 2007 8:47 pm

To wszystko jest funkcjonalne w teorii, ale prawda jest taka, że jedyna rzecz, jaka bodzie w oczy większość z użytkowników forum to avatary po prawej stronie. Uważam, że nic na siłę i wcale nie musimy się przyzwyczajać, tym bardziej, że większość forów, z których korzystamy (jak wynika z postów powyżej) nadal funkcjonuje w poprzednim układzie. Stąd przyzwyczajanie się nie koniecznie będzie procesem szybkim. Uważam, też że ankieta jest tendencyjna :twisted: Zdecydowanie brakuje opcji "podoba mi się, ale denerwują mnie dane użytkownika z prawej strony". Jestem za przesunięciem danych użytkownika na lewo tym bardziej, że da się to zrobić.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: Nowy styl

Post by {o} » Sun Sep 09, 2007 8:50 pm

Tak to jest, jak się nie czyta pytań do ankiet :twisted: Bo ankieta dotyczy TYLKO owych avatarów z prawej, a nie calego stylu. Więc nie jest tendencyjna :P
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
baklo
Redaktor
Posts: 63
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Location: daleko stąd
Contact:

Re: Nowy styl

Post by baklo » Sun Sep 09, 2007 9:20 pm

Ja podtrzymuję swoje zdanie o avatarach po prawej - jest dziwnie, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Przez lata wszystkie fora (zazwyczaj phpBB i na nim się wzorujące) miały avatary po lewej i do tego wszyscy się przyzwyczaili. To tak jak ze Startem w Windowsie i innych systemach (np. w Linuksie) - od lat jest po lewej i wszyscy się do tego przyzwyczaili. Ale jakby był po prawej od zawsze, to umieszczenie go teraz po lewej byłoby zapewne dziwne. Dlatego myślę, że o avatarach po prawej więcej będzie można się wypowiedzieć za jakiś czas. Bo pierwsze wrażenie jest oczywiste - jest dziwnie. Ale myślę, że da się do tego przyzwyczaić i tak też odpowiedziałem w ankiecie :).
Pozdrawiam,
BAKLO
roswell.pl

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Re: Nowy styl

Post by Graalion » Mon Sep 10, 2007 4:51 pm

Nie podoba mi się. Na innych forach, z których orzystam dużo częściej niż z tego, zachowany jest klasyczny format, więc trudno tu mówić o przyzwyczajeniu. A owa część zawierająca dane Użytkownika tak naprawdę pozwala z miejsca skojarzyć post z jego autorem. I jeszcze nie spotkałem się z opinią, że fakt iż wzrok najpierw pada na imię i avek Użytkownika w jakikolwiek sposób zniechęca do zagłębienia się w forum. Tak naprawdę ma to efekt taki, że najpierw czytamy posta, a potem dopiero dowiadujemy się kto go napisał, co moze być bardzo mylące ze względu na rangę (mod, admin) czy płeć autora. Zaś jeszcze częściej jest tak, że zczynam czytać posta, śmiga mi myśl "a kto to tak w ogóle napisał?", zerkam na av i imię, wracam do posta i oczywiście muszę go zacząć czytać od początku.
Podsumowując - jestem na nie.

A tak w ogóle to dobra byłaby opcja ustawienia sobie widoku danych Użytkownika z lewe lub prawej strony, tak jak jest (jest?) opcja zmiany skina czy wyłączenia widoku avków/podpisów.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Weronika Evans
Starszy nowicjusz
Posts: 139
Joined: Tue Nov 16, 2004 9:25 pm

Re: Nowy styl

Post by Weronika Evans » Tue Sep 11, 2007 10:10 pm

Styl ładny tylko że zgadzam się z przedmówcami co do tej prawej strony...myślę że powrót na lewą będzie najlepszy.
"I felt like Jason Behr and I had such a unique chemistry.
He just walked in and we started reading together, it was just there." - Shiri

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Re: Nowy styl

Post by Ramzes » Wed Sep 12, 2007 1:10 pm

ale JOKE wpadam na foruma a tutaj całkiem inaczej ^^:P
nie znacie się fajnie jest inaczej a nie tak jak wszędzie :tak:
ale pomyliłem się i w ankieci dałem że mi sięnei podoba więc jeden glos w drugą strone ma iśc :mrgreen: :scep:
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: Nowy styl

Post by {o} » Wed Sep 12, 2007 1:13 pm

Możesz zmienić swój głos - teraz tak się da :mrgreen:

Graalion, a zauważyłeś, że nick autora jest też napisany nad postem?
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Re: Nowy styl

Post by Graalion » Wed Sep 12, 2007 7:18 pm

Ale to nie to samo co av :(

PS: Na bogów, wyróżnijcie jakoś post albo podpis, bo jedno zlewa się z drugim, a także post z postem.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Re: Nowy styl

Post by inti » Thu Sep 13, 2007 9:18 pm

Jak dla mnie lepiej wyglada ten nowy styl i avatary po prawej tez moga byc, zawsze to jakas odmiana

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: Nowy styl

Post by {o} » Thu Sep 13, 2007 11:23 pm

Wiedzę, że sporo osób zagłosowało na ostatnią opcję. No cóż - pozostaje mi zaistalować styl z avatarami umieszczonymi w klasycznym miejscu. Możecie wejść do Ustawień i wybrać subsilver2.

Konserwatyści :jezyk:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Re: Nowy styl

Post by Graalion » Fri Sep 14, 2007 4:38 pm

Nie chciałbym wyjśc na wiecznego marudę, ale czy to z zemsty zrobiłeś subSilver 2 zamiast proBlack 2? Bo jeśli tak, to to było bardzo niskie :P
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: Nowy styl

Post by {o} » Fri Sep 14, 2007 4:48 pm

Niestety nie ma tego, o czym myślisz. Kiedyś znajdę czas na przerobienie proBlack, żeby avatary byly po lewej, ale chwilowo musisz się zadowolić tym, co jest. Stylu subBlack2 po prostu nie ma. Trwają prace nad DivineBlack, które bazuje na naszm starym szablonie subBlack, ale na razie wygląda toto biednie i nawet nie jest kompatybilne z najnowszą wersją phpBB 3.0.RC5.

Cierpliwości.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Weronika Evans
Starszy nowicjusz
Posts: 139
Joined: Tue Nov 16, 2004 9:25 pm

Re: Nowy styl

Post by Weronika Evans » Fri Sep 14, 2007 7:43 pm

Z przyzwyczajenia do ciemnych barw na tym forum nie zmienię na silver ale czekam na prawą stronę w wersji black ;) Powodzenia w robocie ;)
"I felt like Jason Behr and I had such a unique chemistry.
He just walked in and we started reading together, it was just there." - Shiri

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Re: Nowy styl

Post by inti » Sun Sep 16, 2007 11:04 pm

moge sie zalozyc, ze gdyby od poczatku bylyby avatary po prawej i teraz zrobiono by je na lewo to ci sami co zadaja teraz lewej strony zadali by prawej

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: Nowy styl

Post by Olka » Sun Sep 16, 2007 11:08 pm

Mało odkrywcze ;) Rozchodzi nam się o estetykę, a to między innymi przyzwyczajenie. Gdybyśmy od dzieciństwa uczyli się siedzieć po turecku i nagle kazano nam siedzieć a'la Azjaci, też bylibyśmy niezadowoleni. Ot moc przyzwyczajenia.

User avatar
baklo
Redaktor
Posts: 63
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Location: daleko stąd
Contact:

Re: Nowy styl

Post by baklo » Mon Sep 17, 2007 6:16 pm

Olka wrote:Gdybyśmy od dzieciństwa uczyli się siedzieć po turecku i nagle kazano nam siedzieć a'la Azjaci, też bylibyśmy niezadowoleni.
Tak na marginesie, to jak siadają Azjaci? Bo wydawało mi się, że oni też właśnie jakoś tak a'la po turecku siadają na ziemi... Ale widać się mylę :).
Pozdrawiam,
BAKLO
roswell.pl

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests