W trosce o nasze oczka {głosujcie !!!}

Moderator: {o}

Post Reply

Czy miałbyś coś przeciwko zmianie kolorów skórki naszego forum ?

Nie, to nawet się przyda.
12
46%
Tak, bo nie chcę zmian...
10
38%
Obojętnie.
4
15%
 
Total votes: 26

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

W trosce o nasze oczka {głosujcie !!!}

Post by Hotori » Sat Mar 26, 2005 11:06 pm

Kochani !!

Mam taki postulat, nie wiem czy wszyscy przyznają mi rację, ale myślę, że przynajmniej większość...Otóż problem tyczy sie kolorów ''skórki'' naszego forum. Kontrast czarne -białe jest dla wzroku zabójczy, i dlatego postuluję o zmianę wyglądu forum. Najlepiej jeśli pójdziemy za RF, którego moderatorzy bardzo rozsądnie postawili na kolory biały i zielony, czyli te które są dla oczu odprężające, a już na pewno conajmniej neutralne. Wiem, że niektórzy pokręcą nosami, ponieważ nasz dotychczasowy szablonik wprowadza atmosferę wręcz kosmiczną :mrgreen: , ale apeluje o rozsądek i rozpatrzenie interesów tych, którzy i tak mają ze wzrokiem problemy (nie mówię tu o sobie, ale wiem że tacy tu są). Z tego powodu proszę o głosowanie w ankiecie...a potem niech zarząd odniesie się do tego.
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Weronika Evans
Starszy nowicjusz
Posts: 139
Joined: Tue Nov 16, 2004 9:25 pm

Post by Weronika Evans » Sat Mar 26, 2005 11:11 pm

Jestem totalnie ZA.Moze i ładnie to wygląda ale po przeczytaniu paru postów bolą mnie oczy i mam ochote wyłączyć forum.Na Komnacie są świeta kolorki (niebiesko-białe) dzięki temu oczka odpoczywają i wcale się nie męcząc.Wchodząc na to forum mam wrażenie że ktoś kto robił skórke zapomniał że nie tylko wygląd się liczy.
Popieram Hotori.
"I felt like Jason Behr and I had such a unique chemistry.
He just walked in and we started reading together, it was just there." - Shiri

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sat Mar 26, 2005 11:58 pm

dzieci drogie poproście ładnie admina,a moze doda wam jakaś skórkę (kiedys mozna bylo zmieniac, teraz jest tylko ta co jest..)
Puki co możecie sobie wpisac do adresu:

Code: Select all

javascript:t=document.getElementsByTagName("link"); t[t.length-1].href="http://www.phpbb.com/admin_demo/subSilver.css";void(0)
i bedziecie miec jasność na forum..
Mi taki kolor jaki jest pasuje i raczej niechcialbym tu widziec domyslnie jakis tradycyjnych stndardowych phpbbowskich kolorow, ale ogolnie zmiany sa konieczne;]

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Mar 27, 2005 12:53 am

jak mi ktos zmieni defaulta, to znajde, wyrwe paznokcie, obedre ze skory, odetne.. cokolwiek sie nada do odciecia, sprzedam do pracy na czarno przy uzupelnianiu brakow w zyciu seksualnym ludnosci krajow trzeciego swiata, ponownie znajde, odkupie od akutalnego alfon.. wlasciciela, wykapie we wrzacej smole, wyrwe wlosy (jeden po drugim), polamie rece i nogi.. a pozniej zrobie sie niemily... :evil:

dodawanie skorek - jasne. zmienianie defaulta - never.
jest genialna. tak w zasadzie to jest najlepsze (poza mna, rzecz jasna), czym to forum moze sie pochwalic...
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: W trosce o nasze oczka {głosujcie !!!}

Post by {o} » Sun Mar 27, 2005 1:17 am

Hotori wrote:Kontrast czarne -białe jest dla wzroku zabójczy, i dlatego postuluję o zmianę wyglądu forum
Zawsze myślałem, że taki jest najwyraźniejszy... Jak się rozglądniesz po stronach, które mają wersję dla słabo widzących, to zauważysz, że są one w podobnych barwach...
Hotori wrote:Najlepiej jeśli pójdziemy za RF, którego moderatorzy bardzo rozsądnie postawili na kolory biały i zielony, czyli te które są dla oczu odprężające, a już na pewno conajmniej neutralne.
Administratorzy RF przede wszystkim postawili na dziurawe oprogramowanie, stąd nie uświadczysz dzisiaj biało-zielonego :twisted:
Hotori wrote:a potem niech zarząd odniesie się do tego.
Rząd może się odnieść od razu - kiedyś tu były inne skórki ale potem się zmyły z okazji licznych awarii i przenosin. Może kiedys wrócą... Może kiedyś pojawią się jakieś nowe...

A SpacePilot wcale nie jest taki rewelacyjny. Np. dla mnie jest mało czytelny... Tymczasem subBlack uważam za jedną z najlepszych skór...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sun Mar 27, 2005 2:04 am

Jak dla mnie obecny jest świetny, zmieniać nie chcę. Mnie tam oczy nie bolą.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Sun Mar 27, 2005 12:09 pm

Mi bardzo odpowiada skórka na tym forum i nie byłabym za jej zmianą ... w sumie to niech ktos spróbuje a piterowi pom0oge przy tej masakrze ...... Weronika a co do tej na komnacie to ona mniee bardzo drażni ... ale tam to chyba mozna zmieniac skórki .. (komnata) cos mi się tak wydaje ..
:)

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Sun Mar 27, 2005 2:29 pm

Te kolory naprawdę męczą wzrok ?? Ja mam wzrok bardziej zmęczony czytając posty na komnacie. Tutaj się odprężam.
P.S.
Mam wadę wzroku.
Czytaj między wierszami...

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Sun Mar 27, 2005 3:55 pm

ja się tam przyzwyczaiłam i tak już pocharatane oczy od takiej ilości siedzenia w kompie, a subBlack ma atmosferę i klasę :) na komnacie to mnie wqrza najgorsza ta glaktyka w tle, kosmiczne to to jest na 100% ale klasy nie ma...
Image

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Sun Mar 27, 2005 7:01 pm

Kolorystyka czarny-biały męczy przede wszystkim wieczorem, ale z tego co ja widzę to tu mamy czarny-beżowy i to mi w zupełności wystarczy. Kolorki jak dla mnie sa fajne, ale jeśli kogoś męczą to może warto by się zastanowić nad dodaniem skórek do zamiany :wink: (Tak, wiem, wiem, że już {o} się wypowiedział) :wink:
Image

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Sun Mar 27, 2005 8:21 pm

Mi pasuje jak jest. RF jest stanowczo za jasne, a przez to bardzo dla mnie męczące, a Komnata- ten niebieski też jest niezły, ale wolę tutejszą szarą czerń.

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Thu Mar 31, 2005 3:02 pm

EKHM... :evil: Czy wam tez nie wchodziło forum przez kilka dni ?! Bo mi tak..ehh...

co do skórki - wyobrazcie sobie, że tak- taki kontarst męczy oczy..Szczególnie gdy tło jest czarne :!: {o} w tym kontekście to...cóż, naprawdę rozbawiłeś mnie tym stwiedzeniem, że większość stron dla słabo widzących ma takie kolory :shock: Proszę podać konkretny przykład, linki... :?

piter :twisted: gdyby nie dzielące nas tysiące km kabli to bym się bała :twisted:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Thu Mar 31, 2005 3:46 pm

konkretny przykład - pierwsza strona, na której znalazłem wersję dla niepełnosprawnych: http://www.msp.gov.pl/index_msp_blind.php

Czarne na białym, żółte na czarnym to wręcz podręcznikowe przykłady... Wygląda na to, że tylko dwie osoby mają jakieś zastrzeżenia, z czego jedna jako dobry przykład podaje coś, co jest przez innych uważane za kiepskie. Zostałaś sama... Może po prostu ustawiłaś sobie zbyt duży kontrast w monitorze?...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Lissy
Nowicjusz
Posts: 101
Joined: Tue Nov 16, 2004 2:30 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Lissy » Fri Apr 01, 2005 2:37 pm

Mnie tam ten kolor naprawdę męczy. Jakoś dużo bardziej mi się tutaj oczy męczą niż na komnacie. Ale właśnie myślę, że najlepiej byłoby zrobić dwie skórki, i żeby każdy mógł sobie wybrać. Jakby komuś się chciało to zrobić. :wink:

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Fri Apr 01, 2005 4:45 pm

Tymczasem możesz wyłączyć arkusz stylów na stronie, albo go zastąpić własnym. Nowoczesne przeglądarki dają takie możliwości...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sun Apr 10, 2005 1:38 pm

no cóż, a ty {o} chyba masz teraz satysfakcję, że zostałam jak to się wyraziłeś -sama :?

ten link świadczy o niewiedzy niektórych albo o przerażającej wręcz głupocie :shock: , bo nie sądzę żeby lekarz okulistyki , znany świetnie w całej Polsce doktor Zagórski działający na lubelszczyznie, a konkretnie w Nałęczowie wprowadził mnie w błąd...

proponuję ustawić dwie skórki tak, by każdy mógł sobie wybierać...

P.S Oj, chyba nie zostałam sama :lol: wystarczy spojrzeć na ankietę...remis, a więc nie pozostaje nic innego jak pójść na ten wyżej zaproponowany kompromis...Ci, co chcą zmian nie są już mniejszością, więc raczej przeciwnicy nie poradzą...
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Emila
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Sun Feb 13, 2005 8:54 pm
Location: Bydgoszcz

Post by Emila » Sun Apr 10, 2005 2:06 pm

Nie zostałaś sama Hotori!!Według mnie także przydałaby się zmiana skórki.Jak siedzę sobie dłużej na forum,to zaraz mnie oczy bolą :( Mam nadzieję,że nasza prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona. :)
"Now you're flirting with death
you think then the hurting will stop
But your life is so damn precious
and has only just begun"...

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sun Apr 10, 2005 3:05 pm

jak bola was oczy to jesli nie macie to instalnijcie sobie firefoxa albo opera potem:
ff:
widok - styl strony - ignoruj style.

opera:
widok - styl - tryb uzytkownika

I macie czarne na bialym.
Jak takie kolry beda was razic to sami mozecie sobie zrobic swoj wlasny styl, ale do tego to musicie sie CSS'em pobawic.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: W trosce o nasze oczka {głosujcie !!!}

Post by {o} » Sun Sep 09, 2007 3:04 pm

Od dzisiaj nie powinno być powodów do narzekań. Komu nie pasuje styl proBlack, może sobie włączyć w UCP styl proSilver i mieć wszystko na jasnym tle.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
baklo
Redaktor
Posts: 63
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Location: daleko stąd
Contact:

Re: W trosce o nasze oczka {głosujcie !!!}

Post by baklo » Sun Sep 09, 2007 9:39 pm

Hotori wrote:Kontrast czarne -białe jest dla wzroku zabójczy
Nie chcę się wychylać, bo może się mylę, ale wydaje mi się, że obecna skórka forum wcale nie męczy wzroku! Połączenie czarnego z białym rzeczywiście męczy wzrok, ale tylko jeśli kolory są odwrócone, tj. gdy mamy czarne litery na białym tle (tak jak w edytorach tekstu). Białe litery na czarnym tle wzroku nie męczą i wydaje mi się, że jest to nawet poparte badaniami :).

Na dodatek na forum wcale nie ma czarno-białego kontrastu. Wprawdzie mam monitor LCD, więc może kolory trochę przekłamuje, ale litery chyba nie są 100% białe, a tło tekstu postów na bank nie jest czarne. Mi obecna kolorystyka generalnie nie przeszkadza... Ale to oczywiście tylko moje zdanie :).
Pozdrawiam,
BAKLO
roswell.pl

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest