Oficjalne reguły na forum

Moderator: {o}

User avatar
NISZA
Nowicjusz
Posts: 68
Joined: Sat Aug 30, 2003 9:50 pm
Location: Gliwice
Contact:

Post by NISZA » Tue Mar 02, 2004 7:40 pm

Jak przeczytałam ten regulamin po raz pierwszy to wydał mi się żartem!!! „…przenieś treść posta do Worda lub innego edytora tekstów i użyj funkcji autokorekty.” – przecież to śmieszne!!! A może będziemy jeszcze siedzieć przed kompem ze słownikami?!
Po drugie. Nie wyobrażam sobie tematu np. „Najpiękniejsze fotki Maxa i Liz” albo „Fan arty innych par” z samymi linikami – przecież to przeczy zupełnie idei tego tematu.
Rozumiem że jakieś zasady muszą być, że pewne posty zakłócają prace forum i zaśmiecają tematy, ale niektóre z punktów tego regulaminu są wg mnie troche niepoważne.
"TO MY TWORZYMY SWÓJ LOS"Niech moc "Czechosłowaków" będzie z wami!!!

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Tue Mar 02, 2004 10:19 pm

Dlaczego śmieszne? Chyba lepiej poświęcić chwilę, pomyśleć i napisać coś prawidłowo, każdemu się przyda. Nie przesadzajmy, to nie jest aż takie straszne. Nie chodzi o to, żeby nie było żadnych literówek czy drobnych błędów, ale żeby było ich jak najmniej. To akurat przyda się każdemu. I pewnie, jak pisze się szybko, nie zawsze zwraca się uwagę na pisownię, ale jest coś takiego jak opcja edycji posta. A w dziale ze zdjęciami - zauważyłaś może, jak czasami jest wlepiona ogromna tapeta, która wgrywa się pół godziny i wyłazi niemal poza ekran? A jak jest takich dziesięć? Z umiarem proszę...
Image

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Tue Mar 02, 2004 10:38 pm

A poza tym - czytaj ze zrozumieniem. Wyrażnie napisałem "Jeżeli masz problemy z zasadami j. polskiego", w domyśle mając głównie osoby z dysortografią.

Co do obrazków - "jak we wszystkim ważny jest umiar".

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Tue Mar 02, 2004 10:49 pm

NISZA wrote:Jak przeczytałam ten regulamin po raz pierwszy to wydał mi się żartem!!! „…przenieś treść posta do Worda lub innego edytora tekstów i użyj funkcji autokorekty.” – przecież to śmieszne!!!
Jak ktoś uważał za niepotrzebne nauczyć się ortografii, to może się teraz pośmiać. :lol:

Fotki. Przede wszystkim - zawsze, jak coś robicie, to MYŚLCIE!!! To nie boli. Nie kłamię! Pomyśl może o osobach, które mają modemy, małą rozdzielczość ekranu... Tych osób jest dużo...

I tu jeszcze jedna uwaga. Jak wstawiasz linka, to przydałoby się powiedzieć, co on otwera - niektórzy np. nie chcą oglądać tapet ani fan-artów, a jedynie najnowsze zdjęcia. MYŚLEĆ. MYŚLEĆ.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Wed Mar 03, 2004 8:56 pm

Myśleć... chyba dodamy to do regulaminu... tylko jak to egzekwować?...

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Wed Mar 03, 2004 10:10 pm

A ja jestem zadowolona za określenie jasnych zasad. I czy się to komu podoba czy nie, są potrzebne. Każde szanujące się forum zawsze odsyła nowo wstępujących do Regulaminu. Dlaczego jest potrzebne ? Jeden przykład: forum o Roswell na Polsacie. Miałam wątpliwą przyjemność śledzenia przez rok co się dzieje gdy puszcza się wszystko na żywioł ...w rezultacie, kasandryczne wizje pitera sprawdziły się w przypadku tamtego forum. Trzeba mieć odwagę by tam teraz wejść... :roll:
A poprawne i staranne pisanie, budowanie logicznych, zrozumiałych zdań o które tak często prosimy, jest objawem nie tylko szacunku dla tych co czytają ale zmuszają do wysiłku i okurzenia własnych główek w poszukiwaniu i doborze właściwych słów, wyrażania myśli i uczuć.

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Sun Mar 07, 2004 10:47 pm

Gruntownie uaktualniłem pkt.1 regulaminu. Dodałem też punkt 8. O czym... A jakże - o myśleniu!

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Sat Apr 03, 2004 10:20 am

hymmm mam taka sprawe... no wiec ne dziala mi tu zbytnio hymm jezyk Srodkowo Europejski (nie znam sie na tym ale tu mi chodzi o ogonki itp :) ) no wiec... to mi nie dziala przynajmniej nie chce dzialac wiec jak ja mam cokolwiek poprawnie napisac??
POzdroffka :)
Brendanferhfanka :)

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Sat Apr 03, 2004 1:12 pm

"Poprawnie" i zrozumiale można pisać nie stosując polskich ogonków (przykładami są Piter i Kwiat_W). Wystarczy nie robić literówek, stosować polską składnię, gramatykę itp. co jest przez ciebie zupełnie lekceważone. Dlatego też dostałaś dwa dni temu upomnienie. Jeśli nie zaczniesz w końcu myśleć, nad tym, co piszesz, będę zmuszony zacząć stosować mocniejsze środki perswazji od PM'ów.

A jeśli dobrze wywnioskowałem, na czym polega "zbytnie nie dzialanie hymmm jezyka Srodkowo Europejskiego", to prawdopodobnie masz ustawiony inny układ klawiatury niż Polski Programisty (Panel Sterowania -> Klawiatura -> Język w Win98, w XP pewnie będzie podobnie). A jeżeli nie widzisz polskich ogonków we wszystkich napisanych tekstach to musisz zmienić ustawienie kodowania w twojej przeglądarce (Widok -> Kodowanie -> Środkowoeuropejski (ISO) w IE).

I nie rozumiem co tu takiego śmiesznego, żeby wklejać do tekstu 3 emocjonki... Bo jak widzę tak napisany post, to płakać, a nie śmiać m się chce.

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Sun Apr 04, 2004 3:08 pm

dobra to ja sobie troche poplacze i cos z tym zrobie :/

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Fri May 21, 2004 11:46 am

Ręce opadają... kiedy czytam m.in. Avatarki i emblematy w Twórczości. Ileż to było już tematów o członkach klubu czerwonych krzyżyków i im podobnych? Posty usunęłam oczywiście, ale tego typu treści jest znacznie więcej. Generują je nowi użytkownicy, a czasem zdarzają się i ci doświadczeni. Zamiast wiecznie wysyłać pm'y z wyjaśnieniami, by zaglądać do Pomocy czy Spraw organizacyjnych, dodałam punkt do Regulaminu Twórczości... by zapoznawać się Oficjalnymi regułami.

Z pewnością Regulamin ulegnie pewnym zmianom, kiedy będą działały subfora. Twórczość jest teraz w stanie niejako zawieszenia pomiędzy nowymi a starymi regułami... Więc się tak zastanawiam, czy koniecznie musimy mieć podzieloną Twórczość? Hm, ale z tym powinnam chyba iść do Urzędu Forum.
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Wed Jun 30, 2004 12:30 pm

Jest mi smutno. Nie było mnie tu długo, i żałuję. Żałuję, bo widzę co się dzieje. Te wszystkie zasady...czy one nas nie zabiły ? Ja rozumiem, że potrzebny jest porządek. Ale co się z nami dzieje ? Czy nie potrafimy już rozmawiać jak przyjaciele ? Piter stracił swój humor i energię, {o} stał się zgorzkniały...wszyscy na siebie napadają. Ja też wolałam jak było luzniej. Bo czy dla "ogonków" warto tak się dzielić ?CZY WARTO ?!
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Athaya
Zainteresowany
Posts: 298
Joined: Sun Jun 20, 2004 2:14 pm
Location: Kalisz

Post by Athaya » Thu Aug 26, 2004 12:28 am

Regulamin przeczyałam i nie widze zbytniego sensu rozwodzenia się nad nim. Chociaż regulaminy są po to by je czasem łamać :) Ale mogą być tego przykre skutki :roll:. Nie po to tutaj przyszłam.
Zwracam się do {o} bo nie wiedziałam gdzie już pisać :cry: Jestem na tym forum od niedawna :) Bardzo mi ono się podoba :) Były przez jakiś czas problemy, ale to przeszłość :D Teraz najbardziej mnie nurtuje jedna sprawa.
Być może jestem dziwna, ale jednak bym chciała to wiedziec:) Mianowicie nierozumiem dlaczego moje wypowiedzi nie są zaznaczane jako nowe (złoty znacznik przy dodaniu posta w danym temacie) Pytałam, ale nikt nie potrafił mi na to odpowiedzieć :( Więc zracam się do samej góry by {o} mi to wyjaśnił :oops: Proszę nie patrz na ortografię :oops: Nie jestem w tym dobra :) Z góry dzięki :)
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Thu Aug 26, 2004 12:33 am

Nowe = nieprzeczytane przeze mnie (przynajmniej w teorii - obecny system nie realizuje tego zagadnienia w sposób perfekcyjny...). Dlaczego miałabyś widzieć własne wypowiedzi jako nieprzeczytane? Skoro je napisałaś, to chyba wiesz, co zawierają? :wink:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests