MATURA 2004

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Wed May 05, 2004 4:16 pm

Wiecie, nie chcę Was straszyć, ale... przed chwilą się dowiedziałam że jeżeli nie dostaniemy się w tym roku na studia, to za rok będziemy zdawać tak jakby nową maturę...
Ja szczerze w to wątpie.... Czyli z tego wynikało by że osoby, które maturą zdawały 1,2,3,4,..lat temu chcąc dostać się na studia też by musiały zdawać 2 raz maturę... - bez sensu... Jesteśmy już w Uni a polska oświata dalej w PRLu...

User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Sun May 09, 2004 5:21 pm

Coraz bliżej godziny "0". Coraz więcej stresu. Jutro muszę zacząć ściągi wycinać. Dla wszystkich maturzystów w celu "rozluźnienia" się nieco polecam http://komuch.da.ru/ :evil:

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Sun May 09, 2004 5:34 pm

Ja na szczęście maturę mam za niecałe 2 lata. Ale byłam na stronce i muszę powiedzieć, że bardzo pocieszająca jest :twisted: Na pewno wszystkim poprawi humor i uspokoi :wink:
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon May 10, 2004 8:14 am

Taaa, mnie bynajmniej nie poprawiła... :? Już bardziej ta druga, ze ściągami, którą mi wczoraj, Bartek podesłałeś :wink: Dzięki raz jeszcze...fajnie, że możemy się wspólnie wspierać w tych trudnych chwilach :) A teraz - zmykam pisać ściągi (własne, bo w cudzych się nie połapię). Cóż, tradycja tak każe, no nie? 8) Tylko pojęcia nie mam gdzie je schowam...ale to już jakoś pokombinuję później...A jutro nastanie dzień apokalipsy....byle nie spełnionej :(

A na koniec polecam tę stronkę (również od Bartka)--> to tak w ramach rozluźnienia: tematy maturalne.

User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Tue May 11, 2004 12:43 am

To już dzisiaj....:( za 8 godzin!!

User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Tue May 11, 2004 5:01 pm

Już po... Tyle ze ja boje sie, ze nie zdam!! Na przyklad pomylil mi sie Krasinki z Krasickim... Kurde jestem troche wkurzonmy. Napisalem na 8 stron. Prawie w calosci sam. Nie wiem jak to bedzie... Aha pisalem na temat nr 3 z mojego wojewodztwa
3. "Mądrzeję razem z moimi bohaterami" - uczę się życia, czytając.

Nie chce pisac co zawarlem w tej pracy, bo nie chce mi sie juz o tym myslec. Wlasciwie chcialbym zapomniec. Boje sie, ze moge nie zdac. Od poczxatku zreszta sie balem. No coz bedzie jak ma byc... Najwyzej rok w plecy....:(
Pozdrawiam
bartek

P.S. Jutro mam niemiecki. Dla mnie to bedzie czysta przyjemnosc. Bynajmniej jutro sie odstresuje.:)

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Post by Hypatia » Tue May 11, 2004 6:09 pm

Setka nie ma się co bać, jeśli tylko za bardzo nie obiegłeś od tematu to murowane jest, że zdasz. Zresztą statystycznie to nie zdaje tylko 1%, w dodatku jest to bardzo trudne, żeby nie zdać oczywiście. Raczej zrobią wam niespodzianke i pisemną to zaliczą wszyscy - no bo przecież to ostatni rok starej matury bla, bla bla.

Deutsch du sagst, wie gut, so Ich soltte dir ein sehr guten tag wunshen :lol: habt viel spass.
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

User avatar
natalii
Zainteresowany
Posts: 306
Joined: Wed Jul 30, 2003 1:41 am
Location: Poznań

Post by natalii » Tue May 11, 2004 7:39 pm

ja pisałam temat 3 w moim wojewódstwie brzmiał on: Szlachetny - występny - okaleczony... Jaki obraz człowieka odnajdujesz w literaturze powojennej XX wieku. Rozważ problem odwołując się do różnych utworów.

również nie jestem pewna czy zdam, napisałam tylko na 4 strony, nie mogłam się skupić, a dodatkowo pomoce naukowe odpadły gdyż siedziałam w pierwszej ławce :(

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Tue May 11, 2004 9:43 pm

Właśnie, ciekawa jestem na jakie tematy pisaliscie i jak wam poszło, ale tu chyba nikt xcom'a nie wykorzystuje na odstresowanie się :wink:
Wiem że już późno i pewnie już śpicie, ale mimo wszystko powodzenia jutro i na ustnych, będzie dobrze, jak mówi moja koleżanka " nie ma innej opcji" :cheesy:
Czytaj między wierszami...

User avatar
Kes_ALF
Gość
Posts: 40
Joined: Sun Jan 18, 2004 11:03 pm
Location: wawa
Contact:

Post by Kes_ALF » Tue May 11, 2004 11:18 pm

O rany co wy pleciecie!!! Nie wygląda na to żeby ktoś z was był niedorozwiniety psychicznie więc NA PEWNO wszyscy zdacie pisemny polski :? co do innych przedmiotów może być różnie rzeczywiście istnieje ten jakiś 1% ludzi którzy nie zdali matury.... no może i tych procentów jest więcej (znam takich którzy nie zdali tylko dla tego że stwierdzili że nie zdadzą i wyszli z sali "nie podejmując walki" -moim skromnym zdaniem koncertowa głupota... mam tylko nadzieję że to nie jest dziedziczne :? a może właśnie jest dlatego siedze teraz na forum Roswell :? ) ale żeby nie zdać polaka to już na prawdę .... niewykonalne chyba :/
Z ustnymi oczywiście może być różnie :wink:
Życzę powodzenia!!!!!!
I want out, because I love you so much Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed May 12, 2004 1:00 pm

Widzę, że tematy oznaczone numerem "3" górą :wink:
Temat, który wybrałam, brzmiał:
3. Bohater tragiczny. Na podstawie wybranych tekstów rozważ przyczyny i różne postaci tragizmu bohaterów literackich.
Prostacki, prawda? To chyba najłatwiejszy temat w historii matury...Tyle razy wałkowaliśmy to na polskim, ale ja oczywiście musiałam wszystko schrzanić :evil: :cry: Napisałam na 4,5 strony (Natalii, witaj w klubie...), wyszłoby 5, gdybym nie musiała wyrzucić kilkunastu zdań. Po raz pierwszy bowiem ledwo zdążyłam przepisać...A pisanie od razu na czysto nie wchodzi w moim przypadku w grę. Ze ściąg nie skorzystałam, bo akurat z tragizmu ich nie przygotowywałam, z wiadomych względów. Siedziałam raczej bliżej końca niż początku, w środkowym rzędzie. Na nieszczęście obok mnie siedzieli chłopcy z równoległej klasy, którzy doskonale się bawili, żartowali itp. więc nie mogłam się należycie skupić. Myślałam, że jak usiądę, przeczytam tematy, to wena spłynie na mnie i z łatwością napiszę w miarę porządną pracę. Tymczasem...pustka w głowie :? Nie wiem jakim cudem, ale zapomniałam wszystkiego, czego się uczyłam...Napisałam więc tylko to, co mi się przypomniało w związku z tematem, ale nie rozwinęłam tego, tak jak powinnam...Jednym słowem: ogólniki. Mój odwieczny problem, jeśli chodzi o wypracowania. Inaczej to sobie wyobrażałam...Naiwnie sądziłam, że pisanie matury, może będzie ciężkie, ale będzie też w swoim rodzaju przyjemnością. Nie jestem zadowolona z mojej pracy. Bardzo się boję, podobnie jak Bartek, że te 4 lata pójdą na marne...Nie wiem, co wtedy zrobię...Teraz modlę się, żeby tylko zdać, zaliczyc na tę 2. Za tydzień wyniki...Jak nie zemdleję przed szkołą, to będzie dobrze :( Ze względu na to, że temat o tragizmie wybrało 99% uczniów, może on być nieco surowiej oceniany....A moje wypracowanie będzie się wyróżniać na tle niekorzystnie :cry: Na szczęście dziś mam spokój, nie zdaję drugiego przedmiotu i mogę wykorzystać ten dzień na słodkie leniuchowanie :wink: Ale już od jutra, może nawet od dzisiejszego wieczora, zabieram się ostro za kucie na maturę ustną z polskiego (21 maja). Ustną historię mam 1 czerwca, więc chyba zdążę się jeszcze nauczyć :roll: Przekonałam się niestety, że z moją pamięcią jest coś nie tak, więc tym bardziej boję się ustnych...Kes --> wczoraj doszłam do wniosku, że nie wiem, jakim cudem znalazłam się w maturalnej klasie i do tej pory miałam nawet przyzwoite oceny, skoro IQ mam osoby opóźnionej w rozwoju (pamiętacie, był kiedyś test na inteligencję na TVN i tyle właśnie mi wyszło - pocieszać się mogę jedynie tym, że większość w nim pytań była związana z matematyką, a z tego nigdy nie byłam orłem) i powinni mnie chyba wysłać do szkoły specjalnej :? ...No, może odrobinę przesadzam, ale mimo wszystko...
Szati w temacie o testach gimnazjalnych wrote:Były jakieś przecieki :twisted: ??
Przecieków jako takich nie było, przynajmniej ja nic o tym nie wiem...Były natomiast przykładowe tematy z kuratorium, po których przeczytaniu totalnie się załamałam i zaczęłam sporządzać stosowne ściągi :wink: Gdyby ktoś był ciekawy: http://www.kuratorium.lodz.pl/aktualnosci.php?id=303. W niedzielę wieczorem koleżanka przysłała mi również możliwe tematy wygrzebane jak sądzę gdzieś na necie. Nie sprawdziły się jednak przewidywania, że będzie coś związane z UE lub rokiem gombrowiczowskim. Na szczęście się nie sprawdziły. Chyba tylko w Mazowieckim było coś o Europie...Wersję humorystyczną tematów przedstawiłam w jednym z poprzednich postów. Koledzy z równoległej klasy, ci sami przez których nie mogłam się skupić, przebąkiwali też coś o motywie muru :lol:

User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Wed May 12, 2004 5:40 pm

Lizzy_ nie wiem jak to z nami będzie. Dziś pisałem z niemca. W miarę wszystko dobrze zrobiłem, tylko zrobiłem niekiedy takie BARDZO głupie błędy. W jednym zadaniu ze słowotwórstwa - nie skumałem kilku zdań. Znaczy się mieliśmy utowrzyć jeden wyraz od jednego lub dwóch podkreśloncyh. Na 10 przykladow (na szczescie po 0,5 pkt) ma chyba 6 dobrze, moze 5. Jeszcze czasami takie drobne, przyznam sie szczerze głupie błędy. Jakbym wiecej pomyslal nad niektorymi zdaniami to na pewno bym je dobrze zrobil. Suma sumarum raczej dostane 4 ale liczę pomimo wszystko na 5. Bo tak nie musialbym ustnej zdawac, chociaz dla mnie to bez roznicy, ale i tak bylby wiekszy komfort... Ocena z matury z niemca i tak jest dla mnie mniej ważna niż z polaka. Bo gdybym teoretycznie z polaka nie zdał to nie zastanawiałbym się co mam z niemca, tylko zaraz wybiegł ze szkoły. Ale miejmy nadzieje, ze tak nie bedzie We wtorek wyniki o 13.00. Mysle, ze bede sie z wami mógł podzielić wynikami... :evil:
Pozdrawiam
bartek.
P.S. dzieki za słowa otuchy. :D

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sat May 15, 2004 6:21 pm

A jednak były przecieki...W Opolu...Szati, wykrakałaś :lol: Zresztą sami sobie poczytajcie:
http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35086,2075318.html
http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35086,2075319.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 75512.html
Bez komentarza :/

A już we wtorek po 15.00 wyniki...Trzymajcie kciuki... :?

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Sat May 15, 2004 6:37 pm

w wojewodztwie Śląskim były bardzo przyjemne tematy:

Temat 1

"Krzepić serca i rozdrapywać rany" - dwa wielkie tematy w literaturze polskiej i dwa sposoby uczestnictwa twórców w losie narodu. Zinterpretuj utwory literackie podejmujące te wątki.

Temat 2

Poezja jako lustro uczuć i refleksji człowieka. Podejmij tę myśl, interpretując liryki, które są dla Ciebie źródłem wzruszeń i przemyśleń na temat kondycji ludzkiej.

Temat 3

Utwory, które potwierdzają europejską tożsamość Polaków. Zinterpretuj przywołane przykłady wyjaśniając, z jakich postaw i przekonań wyrasta poczucie wspólnoty.

Temat 4

Analizując i interpretując wiersz Bolesława Leśmiana "Z lat dziecięcych", zwróć uwagę na sposób rozwijania przez poetę motywu arkadii dzieciństwa.


Byłam w szoku, gdy dowiedziałam się, ze tegoroczny wiersz do interpretacji to ten Leśmiana. To mój ukochany wiersz juz od dobrych kilku lat! Szkoda, ze nie poczekali z nim tego roku....
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Tue May 18, 2004 3:07 pm

Ja sie moge już "pochwalic". Polski - 3 (jestem zadowolony) niemiecki- 4 (tutaj mam lekki niedosyt, bo glupie bledy zrobilem)....
Pozdrawiam

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Tue May 18, 2004 5:29 pm

Bartek, gratuluję raz jeszcze :cmok:

I ja mogę się pochwalić - choć sama jeszcze w to nie mogę uwierzyć :!:

Czwórka z polskiego, OMG :!: Tego się niespodziewałam, nawet w najśmielszych marzeniach nie myślałam, że dostanę 4 :cheesy:

W piatek ustny polski (to dopiero będzie masakra!). Wróg u bram...

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Tue May 18, 2004 5:55 pm

To wszystkim wam Mocno GRATULUJĘ, świetne wyniki osiągneliście. Mam nadzieję, że ustne pójdą tak samo dobrze, a może nawet jeszcze lepiej :D Trzymam kciuki :wink:
Image

User avatar
natalii
Zainteresowany
Posts: 306
Joined: Wed Jul 30, 2003 1:41 am
Location: Poznań

Post by natalii » Tue May 18, 2004 6:50 pm

Hejka ja również mogę się już pochwalić :) z polskiego dostałam 3, a z gegry ….5 jeszcze nie mogę w to uwierzyć !!!!
Z polskiego niby rozumiem dlaczego 3 ale to i tak mnie nie w pełni satysfakcjonuje ale geografia wynagrodziła mi wszystko

Steka, Lizzy gratuluję zdania części pisemnej "egzaminu dojrzałości"
:cheesy:

User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Tue May 18, 2004 7:18 pm

natalii wrote:Steka
Hehe dobre.

Chciałem wam także pogratulować... I dziękuję za gratulacje. Pora uczyć się teraz do ustnej. Pierwszą ustną mam - 21 maja z niemca. Szkoda, że nie jutro:).

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Tue May 18, 2004 7:52 pm

Gratulacje :D , ale chyba nie tylko trzy osoby przychodzące na tą strone zdały, a gdzie reszta :?: Proszę się chwalić :wink:
Czytaj między wierszami...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests