Mój ulubiony film

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Mój ulubiony film

Post by ela12 » Sat Sep 25, 2010 8:46 am

Tu można pisać o swoich ulubionych filmach, mam nadzieję, że będą gorące dyskusje na ich temat, także zapraszam do postowania. :)
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Mój ulubiony film

Post by MAX EVANS » Sat Sep 25, 2010 11:54 am

Zdecydowanie ponadczasowy "Samotny wilk McQuade" z lat mojego dzieciństwa.
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Mój ulubiony film

Post by Beauty_Has_Come » Sun Sep 26, 2010 11:03 am

MAX EVANS wrote:Zdecydowanie ponadczasowy "Samotny wilk McQuade" z lat mojego dzieciństwa.

Max - a coś więcej? Dlaczego właśnie ten film, kiedy się z nim zetknąłeś, jakie wywarł na Tobie emocje, jak często do niego wracasz, komu go polecasz itp. Trudno utrzymać rozmowę na forum, jeśli każdy rzuci tylko tytułem - 3 posty i temat wyczerpany. Trudno utrzymać żywe forum przy postach z jednego zdania ;)

Mój ulubiony film... Nie przepadam za kategoryzowaniem, wiele jest filmów do których wracam jak tylko widzę ich zapowiedź w telewizji. Jak już wspomniałam w temacie o mnie, mam ogromny sentyment do twórczości australijskiego reżysera Baza Luhrmanna. Twórca takich obrazów jak "Roztańczony buntownik" (sekwencja solowego tańca Paula Mercurio w zamkniętej, ciepło oświetlonej sali prób do dziś pozostała w moim umyśle - i stoi na mojej półce z DVD), magicznego, kiczowatego i pełnego patetyzmu (a jednak.. podobało mi się :cheesy: ) "Moulin Rouge" (w którym McGregor pokazuje, że o ile nie jest być może najlepszym aktorem, to głos ma fenomenalny, a Jacek Koman wbija mnie w fotel fenomenanie zaśpiewanym i cudownie choreograficznie zaplanowanym "El tango de Roxanne"). Jak to w życiu bywa, w twóczości Luhrmanna znajduję też dwa gorsze od wymienionych obrazy - "Australię" i "Romea i Julie" - ale uważam, że ma ogromny potencjał i zawsze z bijącym sercem oczekuje premiery każdego jego filmu.

Wkrótce kolejne filmy z półeczki Beauty ;)
Image

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Mój ulubiony film

Post by MAX EVANS » Sun Sep 26, 2010 11:16 am

Beauty_Has_Come wrote:Max - a coś więcej? Dlaczego właśnie ten film, kiedy się z nim zetknąłeś, jakie wywarł na Tobie emocje, jak często do niego wracasz, komu go polecasz itp. Trudno utrzymać rozmowę na forum, jeśli każdy rzuci tylko tytułem - 3 posty i temat wyczerpany. Trudno utrzymać żywe forum przy postach z jednego zdania ;)
\
Pierwszy kontakt w wieku ok 7 lat :D
Emocje wielki a szczególnie ścieżka dźwiękowa.
Polecam wszystkim choć mało kto go doceni bo jest to kino sensacyjne.
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Mój ulubiony film

Post by ela12 » Sun Sep 26, 2010 6:08 pm

pierwszy raz słyszę o filmach o których wspominacie, serio ;)
mój nr 1 to Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona (z Bradem Pittem - ulubiony aktor) oraz Małe Dzieci (z Kate winslet - ulubiona aktorka)
na szczęście ja nie z tych, co podniecają się w nieskończoność Zmierzchem itp, bo takich filmów jest i będzie cała masa (nie chodzi mi o motyw z wilkołakami i wampirami, tylko o filmy które maję swoje 5 minut, jednak 5 minut musi się kiedyś skończyć) Małe Dzieci oraz CPBB uwielbiam, ponieważ grają w nich moi idole oraz za scenariusz, ten dreszcz emocji, za inność i takie różne :)
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Mój ulubiony film

Post by Beauty_Has_Come » Sun Sep 26, 2010 7:33 pm

ela12 wrote:pierwszy raz słyszę o filmach o których wspominacie, serio
Nic nie szkodzi, poznawaniu filmów ma służyć ten temat przecież ;)

A kiedy będziesz miała okazję, polecam "Moulin Rouge". O filmie można poczytać tutaj; http://www.filmweb.pl/Moulin.Rouge a za rekomendację służyć mogą - jeśli nie słowa recenzetki Beauty :mrgreen: , takie nagrody jak:
- Oscar: najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy
- nominacja do Oscara: najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepsza charakteryzacja, najlepsze zdjęcia, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż

.. że o Złotych Globach nie wspomnę ;)

Przypuszczam, że będziesz miała ciary :cheesy: - jeśli lubisz romantycznie, patetycznie, choreograficznie i z rozmachem :]
ela12 wrote:mój nr 1 to Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona
Oglądałam, i miałam momenty zarówno zasascynowania jak i ... nudy :) Nie mniej jednak, o ile mnie pamięć nie myli, przyznałam filmowi 7 w skali Film Webu, więc nie jest żle ;)
Małe dzieci, Samotny wilk McQuade - nie oglądałam, ale obejrzę jak trafię :)

A co do fascynacji wampiami - minie :) Pamiętam, jak w latach 90 triumfy świecił girlsband Spice Girls - kto jeszcze do niego wraca - a tak wielkie wzbudzał emocje :)
Image

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Mój ulubiony film

Post by ela12 » Mon Sep 27, 2010 5:52 pm

Beauty_Has_Come wrote:O filmie można poczytać tutaj; http://www.filmweb.pl/Moulin.Rouge a za rekomendację służyć mogą - jeśli nie słowa recenzetki Beauty :mrgreen: , takie nagrody jak:
- Oscar: najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy
- nominacja do Oscara: najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepsza charakteryzacja, najlepsze zdjęcia, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż
ooo Oscarowy film, widzę :D obejrzę na pewno niebawem !
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Mój ulubiony film

Post by Beauty_Has_Come » Mon Sep 27, 2010 6:20 pm

ela12 wrote: ooo Oscarowy film, widzę :D obejrzę na pewno niebawem !
Elu, jeśli obejrzysz, napisz koniecznie jak Twoje wrażenia :) Z przyjemnością podyskutuję o jednym z moich ulubionych filmów! :)
Image

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Mój ulubiony film

Post by irien7 » Sat Oct 16, 2010 4:56 pm

Odnośnie "Moulin Rouge" to pamietam że puścili go jakiś czas temu póżno w nocy w TV, ale obejrzałam tylko początek i poszłam spać.
Może nie miałam wtedy nastroju na tego typu film, ale widze że muszę do niego wrócić.

Hmmm mój ulubiony film, zależy w jakim okresie, bo z wiekiem gusta się zmieniają i cos co kiedyś było nr jeden, może teraz okazać się przeciętne, ale muszę przyznać, że dwa dni temu zapuściłyśmy sobie z kumpelką na doła komedie z naszą Katherine i wiecie co znowu uśmiałam się do łez. Naprawde polecam szczególnie w te jesienne pochmurne dni przyda sie odrobina uśmiechu :)

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Mój ulubiony film

Post by Beauty_Has_Come » Sun Oct 17, 2010 9:40 pm

irien7 wrote:Odnośnie "Moulin Rouge" to pamietam że puścili go jakiś czas temu póżno w nocy w TV, ale obejrzałam tylko początek i poszłam spać.
Może nie miałam wtedy nastroju na tego typu film, ale widze że muszę do niego wrócić.
Z niezrozumiałych dla mnie powodów każda emisja Moulin Rouge w polskiej TV zaczyna się w okolicach 22 :| W filmie nie ma ani jednej sceny, która by wymagała emisji o takiej porze... I przez to sympatyków ma mniej. Ja mam swoje wydanie DVD (dzięki mojej siostrzyczce, która mi to wydanie sprezentowała :cheesy: ) i mogę wracać do filmu kiedy tylko mam ochotę, o każdej porze i w wielu językach :) Choć i tak najbardziej lubię oglądać w oryginale, bez napisów. Język nie jest trudny, historia prosta, każdy kto zna angielski na średnim poziomie powinien sobie poradzić. A to dodatkowa korzyść, przy okazji oglądania podszkolić język :)

Irien, mam zapotrzebowanie na dobrą komedię - może polecisz coś warto uwagi? Mam ochotę naprawdę solidnie się pośmiać :)
Image

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Mój ulubiony film

Post by irien7 » Mon Oct 18, 2010 9:19 pm

A ogladałaś tą o której wpominam wyżej-> Brzydka prawdę ?
Naprawde sie na niej ostatnio usmiałam :)

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Mój ulubiony film

Post by Czips » Sun Dec 05, 2010 12:08 am

Mój film nr jeden to chyba jednak będzie Ojciec chrzestny. Cała otoczka życia mafijnego, Marlon grający Padre, jakby sam nim był... pierwszy raz w życiu książka nie dała mi tyle dreszczyków emocji, co ekranizacja. Z tego typu filmów polecam jeszcze Człowieka z blizną... ciekawe kino :)

A co sądzicie o Matrixie? Dzisiaj prawie oglądałam pierwszą część i zastanawiam się, czy są jeszcze osoby, które na sam tytuł reagują delikatnym podnieceniem, czy jednak szala popularności już opadła na dno?
ela12 wrote:na szczęście ja nie z tych, co podniecają się w nieskończoność Zmierzchem itp, bo takich filmów jest i będzie cała masa (nie chodzi mi o motyw z wilkołakami i wampirami, tylko o filmy które maję swoje 5 minut, jednak 5 minut musi się kiedyś skończyć)
ej.. ;p a co to są za "Ci"? ;p ja z niecierpliwością czekam na jutrzejszy dzień, kiedy to pójdę do Empiku kupić 3 część na blu-rayu ;p
może nie jest to wytrawne kino dla koneserów, ale lepsze to niż bezmózgie polskie komedie, czy inne amerykańskie oparte na tym samym schemacie.

A wtrącając polskie komedie widzieliście Śniadanie do łóżka? Bardzo mile się zaskoczyłam, bo mimo, że komedia znów oparta na tym samym schemacie co wszystkie, to miałam wrażenie, że była zupełnie inna. A postać Sochy i Karolaka? Bardzo dobre!
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
Goya
Zainteresowany
Posts: 311
Joined: Sun Jan 30, 2011 7:15 pm
Location: Szczecinek/ Poznań

Re: Mój ulubiony film

Post by Goya » Mon Apr 11, 2011 9:39 pm

Ja osobiście bardzo lubię filmy akcji np salt ale chyba pierwsze miejsce zajmuję ponad czasowa Szkoła uwodzenia no i utalentowana Sarah Michelle Gellar która gra w bardzo dpbrej ekranizacji powieść Paula Coelha Weronika postanawia umrzeć. A wciąż czekam aż znajdzie się miły człowiek który postanowi nakręcić ekranizację do powieści Czarwonica z Portobello

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Mój ulubiony film

Post by femii » Mon Apr 11, 2011 9:46 pm

" Kotka na gorącym blaszanym dachu" z Elizabeth Taylor i Paulem Newmanem. Jak dla mnie genialny film.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Mój ulubiony film

Post by irien7 » Mon Apr 11, 2011 10:12 pm

Goya wrote: (...) Sarah Michelle Gellar która gra w bardzo dpbrej ekranizacji powieść Paula Coelha Weronika postanawia umrzeć.
I jak Ci się podobała ta ekranizacja w odniesieniu do książku.
Muszę przyznać, że w mojej opini wypadła dobrze, fajnie oddali klimat książki.
Goya wrote:A wciąż czekam aż znajdzie się miły człowiek który postanowi nakręcić ekranizację do powieści Czarwonica z Portobello
Mi się bardzo podobała ta książka, ale myśle, że ciężko będzie...
A jak już jesteśmy przy moim ulubionym pisarzu to nie chciałabym, aby ktoś zabrał się za alchemika.

User avatar
Goya
Zainteresowany
Posts: 311
Joined: Sun Jan 30, 2011 7:15 pm
Location: Szczecinek/ Poznań

Re: Mój ulubiony film

Post by Goya » Tue Apr 12, 2011 12:07 pm

Z ta ekranizacją czarownicy to na pewno było by ciężko bo książka jest trochę trudna w zrozumieniu (nie dla każdego oczywiścię chce tylko powiedzieć że nie każdy zrozumiałby jej sens) No i Atenę musiałaby by zagrać bardzo utalentowana aktorka :D A co do Weroniki to bardzo mi się podobała tylko była któtsza od książki to zrozumiałe ale żałuję że tak szybko mi zleciał film :cry: Paulo Coelho troszkę mnie wkurza z tą swoją filozofią bo czasami mam wrażenie że próbuję być mądrzejszy od Boga i trochę za bardzo kozaczy :roll: A w jednej książce nie pamiętam tytułu bo czytałam już troszkę czasu temu a do tytułów mam słabą pamięć przytoczył cytat z biblii i źle go zinterpretował. Przynajmniej tak mi się wydaję ponieważ na czytaniu i interpretacji biblii spędziłam pół swojego życia :D

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Mój ulubiony film

Post by irien7 » Tue Apr 12, 2011 4:18 pm

Goya wrote:Z ta ekranizacją czarownicy to na pewno było by ciężko bo książka jest trochę trudna w zrozumieniu (nie dla każdego oczywiścię chce tylko powiedzieć że nie każdy zrozumiałby jej sens) No i Atenę musiałaby by zagrać bardzo utalentowana aktorka :D
Wszystkie książki Coelha mają drugie dno, czasami bardzo głęboko. Co ja osobiście uwielbiam :0
Goya wrote:Paulo Coelho troszkę mnie wkurza z tą swoją filozofią bo czasami mam wrażenie że próbuję być mądrzejszy od Boga i trochę za bardzo kozaczy :roll: A w jednej książce nie pamiętam tytułu bo czytałam już troszkę czasu temu a do tytułów mam słabą pamięć przytoczył cytat z biblii i źle go zinterpretował. Przynajmniej tak mi się wydaję ponieważ na czytaniu i interpretacji biblii spędziłam pół swojego życia :D
A czytałaś "Czarodzieja" ?
Jest to bibliograficzna książka o tym jakże popularnym pisarzu w dzisiejszych czasach.
Polecam naprawdę warto. Całkowicie inaczej spojrzysz na jego dzieła po przeczytaniu tej lektury.

User avatar
Goya
Zainteresowany
Posts: 311
Joined: Sun Jan 30, 2011 7:15 pm
Location: Szczecinek/ Poznań

Re: Mój ulubiony film

Post by Goya » Wed Apr 13, 2011 3:10 pm

Nie nie czytałam czarodzieja bo ostatnio skupiłam się na twórczości Jodi Picoult bardzo polecam no i na studium książek z anatomii :D Jeśli zanjdę chwilkę od razu zabiorę się do czytania :tak:

lulek10
Gość
Posts: 3
Joined: Sat Sep 14, 2013 10:07 pm

Re: Mój ulubiony film

Post by lulek10 » Sun Sep 15, 2013 2:20 pm

Mój ulubiony film to Leon Zawodowiec z Jean Reno :)

daisy10
Gość
Posts: 3
Joined: Thu Oct 03, 2013 5:29 pm

Re: Mój ulubiony film

Post by daisy10 » Tue Oct 08, 2013 10:44 am

Uwielbiam Romeo i Julię z 1994, gdzie gra Leonardo Di Caprio :P

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests