Saga Zmierzch

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Saga Zmierzch

Post by ela12 » Tue Mar 16, 2010 10:54 pm

No i założyłam specjalny wątek do podyskutowania o wampirkach i nie tylko.
Zapraszam wszystkich chętnych do wypowiadania się na temat książki jak i filmu z serii Saga Zmierzch :D
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Saga Zmierzch

Post by MAX EVANS » Tue Mar 16, 2010 11:00 pm

ela12 wrote:No i założyłam specjalny wątek do podyskutowania o wampirkach i nie tylko.
Zapraszam wszystkich chętnych do wypowiadania się na temat książki jak i filmu z serii Saga Zmierzch :D
No to podrzuć jeszcze jakiś temat do dyskusji w tym wątku i już będzie ok ^_^
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Saga Zmierzch

Post by Czips » Wed Mar 17, 2010 12:14 pm

drodzy czytelnicy,a która część lubicie najbardziej i dlaczego?
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Saga Zmierzch

Post by MAX EVANS » Wed Mar 17, 2010 4:26 pm

Czips wrote:drodzy czytelnicy,a która część lubicie najbardziej i dlaczego?
Jeśli o mnie chodzi to nie czytałem żadnej z książek i znam Zmierzch jedynie z ekranizacji. A wracając do pytania to obydwie części lubię w jednakowy sposób bo zarówno pierwsza jak i druga ma w sobie to coś.
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Saga Zmierzch

Post by ela12 » Wed Mar 17, 2010 11:10 pm

przeczytałam wszystkie części, najbardziej chyba fascynuje mnie Przed Świtem jeśli chodzi o ekranizacje zaś - aż żal mówić. Zmierzch jeszcze jako tako ale KwN - wzięło mnie na wymioty dosłownie. a dlaczego lubię Przed Świtem? a no bo dużo się dzieje, narodziny dziecka, ślub, i w ogóle. lubię jak coś się dzieje ogólnie. :)
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Saga Zmierzch

Post by MAX EVANS » Thu Mar 18, 2010 12:21 pm

ela12 wrote:przeczytałam wszystkie części, najbardziej chyba fascynuje mnie Przed Świtem jeśli chodzi o ekranizacje zaś - aż żal mówić. Zmierzch jeszcze jako tako ale KwN - wzięło mnie na wymioty dosłownie. a dlaczego lubię Przed Świtem? a no bo dużo się dzieje, narodziny dziecka, ślub, i w ogóle. lubię jak coś się dzieje ogólnie. :)
ela12 może tak spoiler? Nie każdy jeszcze oglądał lub czytał wszystkie części?
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Saga Zmierzch

Post by Czips » Thu Mar 18, 2010 6:23 pm

Dla mnie każda z książek jest napisana rześko i ciekawie. Ale ulubiona to oczywiście ostatnia część. Jakby było inaczej?
Ale też motyw z narratorem w postaci Jacoba bardzo mnie zaskoczył, za pierwszym razem niekoniecznie pozytywnie, ale już przy drugim czytaniu, stwierdzam, że był to całkiem dobry pomysł :)
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Saga Zmierzch

Post by ela12 » Thu Mar 18, 2010 8:25 pm

Max, chciałam zrobić ale ... haha teraz dopiero jak piszę tego posta to zobaczyłam gdzie jest spoiler. przepraszam bardzo wcześniej nie zauważyłam. no ale na szczęście jeszcze wszystkiego nie zdradziłam, uf.
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Saga Zmierzch

Post by Beauty_Has_Come » Sun Mar 21, 2010 9:04 pm

Hmmm - chciałam przeprowadzić tutaj analizę serii, i zastanawiam się nad spoilerowaniem. Wszystkie 4 książki stanowiące sagę zostały już w Polsce wydane dość dawno, więc wydaje mi się, że można mówić o wszystkich czterech?

Przeczytałam całą serię i uważam, że jest dość przyzwoita. Historia jest pisana lekko, w lubianej przeze mnie narracji pierwszoosobowej (choć - co widać w dalszych tomach, nie tylko przez jedną osobę). Natomiast dosyć mnie dziwi ogromna popularność serii. Temat wampirów nie jest niczym nowym (wszak już w latach 90 spora rzesza nastolatek oglądała serial o Buffy zakochanej w wampirze Angelu), poziom pisania jest po prostu poprawny- a jednak ma tak wiele sympatyków.

Od strony filmowej widziałam tylko pierwsza część, i w porównaniu do książki wypadła dość nudno. Aktorka grająca Bellę praktycznie przez cały czas miała niedomknięte usta, i ta charakterystyczna mina jakoś nie przypadła mi do gustu :wink: Nie złapałam się też na urok Pattisona (może dlatego, że od dawna nie jestem nastolatką, więc wybaczcie :cheesy: ). Wyczytałam gdzieś ciekawostkę że do obsadzenia roli brany był pod uwagę Henry Cavill, http://www.filmweb.pl/o56028/Henry+Cavill, dla mnie byłby lepszym Edwardem ;). Wyszperałam w internecie, że odpowiadał samej Stephenie Meyer, ale jakoś roli nie dostał.

Chciałabym jeszcze przeanalizować bohaterów i ich zachowania, ale czekam na komentarz w sprawie spoilerów - czy chcecie wprowadzać i od której części :). I bardzo chętnie wysłucham komentarzy osób, które bardzo lubią czy wręcz uwielbiają sagę z uzasadnieniem, dlaczego :cheesy: Chętnie podyskutuję :]
Image

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Saga Zmierzch

Post by Czips » Mon Mar 22, 2010 12:31 am

a właśnie spoilerujmy... główne wątki ela i tak już napisała więc nie rozumiem, po co teraz czaić się ze spoilerami.

A urok tej książki? Bo to pierwsza książka o miłości nastoletniej, która jest zakazana ze względu na odmienność rasową kochanków. To pierwsza taka książka, w której wielka miłość przeplata się z chęcią morderstwa :D
A dlaczego nastolatki szaleją? A kto by nie chciał mieć takiego Edwarda za chłopaka? Dobrze sytuowany, przystojny, zakochany bez pamięci, nic się dla niego nie liczy po za Bellą. Przecież Edward t taki mały ideał...
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Saga Zmierzch

Post by MAX EVANS » Mon Mar 22, 2010 12:57 pm

Macie racje ten wątek nie będzie miał sensu ze spoilerami. Więc piszcie co chcecie ja po prostu nie będę tu zaglądał i tyle :wink:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Saga Zmierzch

Post by Beauty_Has_Come » Fri Mar 26, 2010 10:44 pm

Czips wrote:A urok tej książki? Bo to pierwsza książka o miłości nastoletniej, która jest zakazana ze względu na odmienność rasową kochanków. To pierwsza taka książka, w której wielka miłość przeplata się z chęcią morderstwa
Mimo usilnych prób nie udało mi się przypomnieć sobie innego tytułu, który by spełniał te kryteria :cheesy: choć generalnie temat miłości zakazanej (z różnych przyczyn) był szeroko wałkowany w literaturze) ;)
Chociaż, jest przecież Buffy (+Spike, +Angel - jak kto woli ;) )

Ponieważ Edward jest tak uwielbiany ;) to zostawimy go sobie na koniec, zaczniemy od Belli: lubicie ją, czy raczej was irytuje? ;)
Image

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Saga Zmierzch

Post by ela12 » Sat Mar 27, 2010 10:32 am

najpierw oglądałam film a w filmie mi się jej postać spodobała (tylko byłam zazdrosna o Edwarda więc miała malutki minus u mnie ;) ale w książce wkurzała mnie czasami...
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Saga Zmierzch

Post by Czips » Mon Mar 29, 2010 7:50 pm

od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką dwpłytowego wydania Blu-ray Disc Twiligth Saga: Księżyc w Nowiu :D:D niach niach...

Bella:
hmm... w jakiś sposób się z nią utożsamiam, też mam problemy z koordynacją ruchową, przyciągam wszystkie nieszczęścia, w pierwszych dwóch częściach bardzo ją lubiłam, jednak w 3! i może troszeczkę w czwartej bardzo denerwował mnie jej sposób postępowania wobec Edwarda i Jacoba, raz że strasznie wykorzystywała przeszłość, żeby szantażować Edwarda, to jeszcze nigdy nie potrafiła przez swój egoizm odejść od Jacoba.
Za to w czwartej części ją znowu podziwiałam za jej poświęcenie dla "ludzkiego" życia. Tego że potrafiła pokochać mimo takiego bólu :)

I po troszku jej zazdroszczę: tej wampirzej miłości i uwielbienia ;)
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Saga Zmierzch

Post by ela12 » Sat Apr 03, 2010 9:09 pm

Jacob - jakie emocje wywołuje u Was ta postać? ;) jest negatywna czy pozytywna Waszym zdaniem?
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

User avatar
Goya
Zainteresowany
Posts: 311
Joined: Sun Jan 30, 2011 7:15 pm
Location: Szczecinek/ Poznań

Re: Saga Zmierzch

Post by Goya » Fri Feb 04, 2011 5:20 pm

Ja jestem fanką Edwarda :cheesy: Jacob wkurzał mnie w drugiej części natomiast w trzeciej wywołał u mnie bardzo pozytywne emocje. W Przed Świtem to wręcz się w nim zakochałam za te jego teksty ..... najlepsze były te jego potyczki słowne z Rosalie. Fajnie ogółem się zakończyło, i Jacob był szczęśliwy nie chciałabym żeby cały czas cierpiał z powodu Belli. Znalazł najlepsze lekarstwo na niespełnioną miłość.... kolejna miłość :!: :D

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Saga Zmierzch

Post by Beauty_Has_Come » Sat Feb 05, 2011 9:01 pm

Goya wrote:Jacob (....) w trzeciej wywołał u mnie bardzo pozytywne emocje. W Przed Świtem to wręcz się w nim zakochałam za te jego teksty ..... najlepsze były te jego potyczki słowne z Rosalie. Fajnie ogółem się zakończyło, i Jacob był szczęśliwy
A ja Jaocoba od początku lubiłąm i to bardzo :) Rozumiem, że Bella zdecydowała się na Edwarda ( to coś jak Liz i Max :mrgreen: , nie ma alternatyw), ale ogromnie się cieszę, że Stephenie znalazła pocieszenie dla tak fajnego chłopaka, jakim niewątpliwie był Jacob :)
Image

User avatar
Goya
Zainteresowany
Posts: 311
Joined: Sun Jan 30, 2011 7:15 pm
Location: Szczecinek/ Poznań

Re: Saga Zmierzch

Post by Goya » Wed Feb 09, 2011 8:25 pm

Tak ja się cieszę że Jacob znalazł "tą jedyną" ale czy nie uważacie że to nie powinna być Reenesme? Fajnie że Bella i Edward mieli dziecko ale jakoś nie potrafię wyobrazić sobie dorosłą Nessie i Jake'a razem. I co w związku z tym czułaby Bella, ja chyba byłabym skrępowana. Co wy o tym sądzicie ?

User avatar
Goya
Zainteresowany
Posts: 311
Joined: Sun Jan 30, 2011 7:15 pm
Location: Szczecinek/ Poznań

Re: Saga Zmierzch

Post by Goya » Tue Mar 08, 2011 4:00 pm

Co ta ludzie nic nie piszecie ? Przecież o zmierzchu można pisać godzinami :d

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Saga Zmierzch

Post by femii » Thu Mar 10, 2011 11:46 am

Przeczytałam wszystkie części Zmierzchu. I jeśli chodzi o związek Jacoba i Nessie to trochę mi to nie pasowało. Ale później zrozumiałam dlaczego kochał Belle. Jake sam powiedział, że Bella nie jest jego tzw. wpojeniem, bo wtedy na pewno by wiedziała o tym. On kochał Belle swoją ludzką częścią natury. Ta wilcza strona czekała na Nessie. Kochał Belle bo gdzieś w głębi siebie czuł się z nią związany przez nieistniejącą jeszcze Nessi. Trochę zagmatwałam ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests