Kości (Bones) - serial kryminalny

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

Post Reply
User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Kości (Bones) - serial kryminalny

Post by Beauty_Has_Come » Sat Feb 13, 2010 10:17 pm

Obecnie jedyny serial kryminalny, który oglądam (nie przepuściłam ani odcinka :cheesy: ).

Kości (tytuł oryginału: Bones) to amerykański serial kryminalny. Jego bohaterami są naukowcy z Instytutu Jeffersona, współpracujący z FBI w sprawie identyfikacji zwłok oraz ustalenia przyczyny śmierci. Wiedza naukowa i zaawansowane technologie pozwalają im nie tylko odtworzyć jak przebiegało morderstwo, umożliwiają również wskazanie winnego.

Głowni bohaterowie serialu to dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) i agent FBI Seeley Booth (David Boreanaz). Ten ostatni może być znany użytkownikom forum z roli wampira Angela w serialu Buffy :wink: . Serial został luźno oparty na ksiązkach Kathy Reichs.

Powtórkę pierwszego sezonu można obecnie oglądać na Polsacie, mam nadzieję, że niedługo stacja powróci do nadawania premierowego w Polsce czwartego sezonu (przerwali w połowie).

Ktoś z Was ogląda? :)
Image

User avatar
MissIndependent
Nowicjusz
Posts: 69
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:21 pm
Location: Gliwice/Zabrze
Contact:

Re: Kości (Bones) - serial kryminalny

Post by MissIndependent » Thu Apr 22, 2010 1:45 pm

uwielbiam! chć niestety nie mogę powiedzieć, że nie przepusciłam ani jednego odcinka... ale oglądam kiedy mogę :) a jak widzę Davida.... :hearts:

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Kości (Bones) - serial kryminalny

Post by Beauty_Has_Come » Sun Apr 25, 2010 1:48 pm

Zastanawia mnie serialowe podejście do obcowania z ciałami zmarłych. Rozkładający się denat leży sobie w 99% przypadków po prostu na stole na środku ogromnego laboratorium (a jeśli był chory zakaźnie? a co ze specyficznym zapachem rozkładających się zwłok?) a ekipa Instytutu ma na rękach tylko rękawiczki...

W porównaniu z sekcjami zwłok w powieściach Robina Cooka (lekarza z wykształcenia) sekcja wygląda zupełnie inaczej. U Cooka anatomopatolodzy noszą specjalne , nieco kosmiczne stroje, maski itp - a w Kościach?

Trochę mnie ta nierealistyczność razi...
Image

User avatar
MissIndependent
Nowicjusz
Posts: 69
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:21 pm
Location: Gliwice/Zabrze
Contact:

Re: Kości (Bones) - serial kryminalny

Post by MissIndependent » Sun Apr 25, 2010 9:36 pm

mnie nie. z prostego powodu. guzik wiem o sekcjach zwłok ^_^ dla mnie to dobrze. im mniej wiem tym jestem zdrowsza. nie mam czego się czepić. i mogę się skupic na Davidzie. poza tym, realistyczne czy nie, Brennan jako antropolog jest super. śmiać mi się chciało jak grzebała kiedyś w g*wnie w poszukiwaniu czegoś tam i dla niej było to jak najzwyklejsza rzecz na świecie, jakby bawiła się w piasku :shock: :lol:

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Kości (Bones) - serial kryminalny

Post by Beauty_Has_Come » Wed Apr 28, 2010 10:04 pm

Taa, jednym z powodów dla którego lubię oglądać Kości są specyficzne relacje pary B&B. Teoretycznie wydają się zupełnie niedopasowani: twarda, racjonalistyczna i - wydawać by się mogło - pozbawiona jakiejkolwiek strony uczuciowej Brennan kontra wesoły, wygadany, pełen empatii, może nawet romantyczny Booth. A jednak w tej "parze" tak iskrzy, że od dawien dawna nie są tylko partnerami z pracy :cheesy:

Jest też druga sprawa - czasem rozumiem o co chodzi Hodginsowi, bo pewny zakres wiedzy pokrywa się z moimi studiami :cheesy: A to takie przyjemne uczucie wiedzieć, o co chodzi...

A co sądzisz o bohaterach drugoplanowych - Angeli, Hodginsie, Cam, Sweetsie, kiedyś jeszcze Zacku? :)
Image

User avatar
MissIndependent
Nowicjusz
Posts: 69
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:21 pm
Location: Gliwice/Zabrze
Contact:

Re: Kości (Bones) - serial kryminalny

Post by MissIndependent » Thu Apr 29, 2010 10:46 am

oh, Zack był słodki. niezbyt się jego postaci przyglądałam, ale jego podejście.... jak się go widziało to miało sie uśmieszek na ustach w niemal każdej scenie. nie wiem co w nim takiego było. ale nie tęsknię. był, teraz go nie ma i już. jakby nie było Hodginsa albo Angeli to odczułabym to bardziej. Booth, Brennan, Hodgins i Angela wydają mi się być trzonem tego serilau i mam nadzieję, że ten skład się nie zmieni. ok, bd szczera, dla mnie Booth jest trzonem serialu i jak go widzę to na nic innego nie zwracam uwagi, ale wiesz o co mi chodzi.... :oops: :mrgreen:

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Kości (Bones) - serial kryminalny

Post by Beauty_Has_Come » Sat Jun 05, 2010 9:55 pm

MissIndependent wrote:dla mnie Booth jest trzonem serialu i jak go widzę to na nic innego nie zwracam uwagi, ale wiesz o co mi chodzi.... :oops: :mrgreen:
Oczywiście rozumiem, w końcu obie jesteśmy tylko kobietami :cheesy: Choć dla mnie każde spojrzenie na Bootha przywołuje na myśl Anioła z Buffy i czekam, aż wyciągnie tylko kły ;)

Jeszcze tylko parę odcinków i Polsat skończy pokazywać czwarty sezon. Zaciskam łapki z całych sił i liczę, że po sezonie ogórkowym (czyli wakacyjnej przerwie) jak zawsze w niedzielę po 22 zobaczymy Kości :D
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests