Harry Potter #1

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Sat Jan 14, 2006 11:27 pm

A który konkretnie, bo to zdjęcia 4 różnych aktorów (?)
No fakt...zapomniałam ich podpisać :oops:
Ten pierwszy to Hugh Jackman znany przede wszystkim roli Wolwerina w "X-Manie", trzeci to nikt inny tylko Daniel Day Lewis ( "W imię ojca", "Bokser", "Wiek niewinności", ""Ostatni Mohicanin"), a trzeci to brytyjski aktor Jason Carter.
Moja Bellatrix to Carrie Ann Moss ("Matrix") a Narcyza- Naomi Watts ( "Mulholland Drive", "The Ring", "King Kong").

Olka fajne typy, zwłaszcza podoba mi się Cate Blanchett jako Narcyza- przyznam że o tym nie pomyślałam...
W roli opanowanej i stanowczej Belli
No ja nie jestem pewna czy "Bella" i "opanowana" mieszczą się w jednym zdaniu :lol: ...przez większość czasu ta kobieta miota się jak poparzona a Syriusz w porównaniu z nią może uchodzić za oazę spokoju.
Zawsze miałam wrażenie, że jego bunt nie polegał na fascynacji hasłem "czyńmy dobro", a raczej "róbmy wszystko na przeciw zasadom i rodzinie".
Też mam takie dziwne wrażenie...to znaczy wstręt do rasistowsko- faszystowskich przekonań rodzinki napewno również miał tu swoją rolę, ale jakoś nie kupuję Blacka jako cnotliwego bojownika o jedynie słuszną sprawę- ten gość zawsze był na "nie" kiedy reszta była na "tak", w "Zakonie Feniksa" posunął się nawet do DONOŚNY OKRZYK ZGROZY :wink: - przeciwstawienia się OCH ACH Dumbledorowi OCH ACH co w tamtym świecie zakrawa na koniec świata :roll:

trzy najnowsze prace Marty- Huncwoci, Hermiona i Ron oraz "Cztery Domy- Cztery Dziewczyny"- Hermiona, Luna, Hannah i Pansy.

Image

...mnie zwłaszcza do gustu przypadł pierwszy a szczególnie Wielka Kałamarnica którą karmi Remus...jak słodko 8) ...to taka Lupinowa rzecz.
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Sun Jan 15, 2006 12:17 am

A który konkretnie, bo to zdjęcia 4 różnych aktorów (?)

numer 1 ... :D

ale następni też mogą być :)
:)

Amaru
Gość
Posts: 31
Joined: Sun Jan 15, 2006 12:24 am
Contact:

Post by Amaru » Sun Jan 15, 2006 12:50 am

Witajcie!!!

Chciałam się przywitać.... :D Jako nowo przybyła na to forum. no normalnie nie moge się nacieszyć, że na nie trafiłam. Rewelacja.
Zagoszcze tu na dobre, to już wiem.

Chciałabym coś wnieść ze sobą.... więc postaram się tu wstawić linka...mam nadzieję, że zadziała :wink:

Klip - Snape, Luciusz i trochę Gilderoy'a

hmmm... no to chyba nie musze mówić, czyją fanka jestem :cheesy:

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sun Jan 15, 2006 3:45 am

Witaj Amaru! Miło widzieć w pokoiku nową twarz. Klip bardzo fajny. Co prawda fanką pary Luciusz-Severus nie jestem, ale bardzo lubię "Poison" w oryginale (choć elektroniczna przeróbka ostatniego lata nie jest najgorsza :)) Pomijając dedykację powyższej pary miło popatrzyć na jedynych 3 aktorów, których uważam za strzały w dziesiątkę (no może dziewiątkę ;) ) jeśli chodzi o dobór charakterów książkowych do aktorów. Większości obsady nie mam nic konkretnego do zarzucenia, ale tylko ta trójka (Rickman, Branagh, Isaacs) plus Fines w roli Voldiego i powiedzmy Miranda Richardson jako Rita spisali się w swoich rolach na medal. Nie mogę się doczekać rozbudowania postaci Isaacsa w Zakonie feniksa SPOILER -> nie wspominając już o rickmanie w ekranizacji half blood prince'a <-
Lizziett wrote:
Olka wrote:W roli opanowanej i stanowczej Belli...
No ja nie jestem pewna czy "Bella" i "opanowana" mieszczą się w jednym zdaniu :lol: ...przez większość czasu ta kobieta miota się jak poparzona a Syriusz w porównaniu z nią może uchodzić za oazę spokoju.
Masz rację, trochę nietrafiłam tym określeniem 8) Miałam raczej na myśli chłód i chyba wciąż mam przed oczami Bellę z fan-fictionów niż tą kanonową. Mimo to nie zmieniam zdania. Monica Bellucci to moim zdaniem idealna kandydatka do tej roli (taka Bella Królowa Luster - Nieustraszeni Bracia Grimm :))

Wrócę teraz do ról stricte pierwszoplanowych i obsadzenia tych postaci innymi aktorami. Ale nie chodzi mi tu o pozbycie się obecnych, czy umniejszenie ich wkładu w ekranizacje, ale o wybór dorosłych aktorów. Niech będzie to próba obsadzenia naszych młodych bohaterów w wieku 20-30 latków, tych, o którcyh najchętniej pisuje się fan ficki 8)

Niezmiennie Ian Somerhalder (1) to mój numer jeden jako Harry Potter. W roli Ginny upatruję sobie Lauren Ambrose (2). Nie wiem, czy oglądacie - dziewczyna wciela się w Claire w serialu "Sześć stóp pod ziemią", jest bardzo dobra. Wielu ludzi widzi w roli Ginny Keri Russell (3), ale ja wciąż mam przed oczami jej interpretację "Felicity" oraz rolę Lily w filmie "Magia zwyczajnych dni". Patrząc na te dwie postacie uważam, że byłaby świetną Hermioną Granger. O kimś, któ mógłby się wcielić w Rona myślałam już nie raz, ale za nic w świecie nie mogę przywołaś w myślach choćby jednego aktora, który byłby w stanie zagrać Weasley'a. Natomiast jeśli chodzi o Draco... tu mam dwa typy choć żaden nie jest wybitny ;) Do tej pory obaj panowie mieli po tyle samo punktów, jeśli chodzi o mój prywatny ranking kandydatów do starszej roli Malfoya, jednakże zważywszy na pewną istotną scenę w HBP - kto czytał ten wie, o którą chodzi :cheesy: - szala przechyla się na korzyść Haydena Christensena (4). Rolę w pewien sposób zbliżoną do Draco zagrał w serialu "Szkoła przetrwania" emitowanym jakiś czas temu na Polsacie. Poza tym uważam, że krytycy, krytykami ale chłopak dobrze poradził sobie w Zemście Sithów. Popatrzcie na zdjęcie w kapturku - czyż niebyłby uroczym Śmierciożercą ;) Ewentualnie na scenie mógłby się pojawić Rayan Philippe (5), ale tylko ewentualnie :P

1Image 2Image 3Image 4Image 5Image

...edycja...

A z prac Marty podobają mi się wszystkie! Spisałaby się idealnie w roli ilustratorki wydań HP.

Nie zgadniecie... w przyszłym tygodniu na tvn pójdzie Zakochany Szekspir :lol:

Bonus :lol:
Image

Amaru
Gość
Posts: 31
Joined: Sun Jan 15, 2006 12:24 am
Contact:

Post by Amaru » Sun Jan 15, 2006 5:37 pm

Ekhm...musze sprostować :wink:
Nie jestem fanką "pary" Snape-Lucjusz :roll: O nie, nie.... chodziło mi raczej o samego Snape`a :cheesy:

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sun Jan 15, 2006 6:31 pm

A to co innego... tym bardziej witaj w naszym gronie, bo wszytskie tu się zachwycamy (mniej lub bardziej ;)) Snapem bądź Allanem :)

Znalazłam kilka manipulacji związanych z wcielaniem w role młodych bohaterów starszych aktorów. I tak po koleim mamy:

1 i 2. Harry (Ian Somerhalder) i Ginny (?)
3. Cho Chang (Ziyi Zhang - Hero, Przyczajony tygrys Ukryty smok, Dom latających sztyletów)
4. Dean (zgaduję, że to Simon Solomon Webbe z brytyjskiego boysbandu Blue) i Hannah (Kirsten Dunst)
5. Neville (Tobey Maguire) i Levander (?)
6. Harry - Ian
7. Hermiona (Keri Russell - ktoś jednak pomyślał podobnie :)) i Ron (?)
8. Trio
9. Część drużyny Quidditcha - Gryffindor

1Image 2Image 3Image

4Image 5Image 6Image

7Image 8Image 9Image

Trochę satyry na serię HP: Andrzejczak, Extralife, napis na koszulkach - DUŻY SPOILER!!!, artykuł z gazety, ach ci amerykanie ;) , crazy-jokes.com, Teallin :lol: , Tealin 2.

Amaru
Gość
Posts: 31
Joined: Sun Jan 15, 2006 12:24 am
Contact:

Post by Amaru » Sun Jan 15, 2006 7:17 pm

:cheesy: A to ciekawe swoją stroną.... że Severus Snape stworzony jako charakter przez J.R a jako postać przez Alana wzbudza...hmmm... jakby to delikatnie ująć... :cheesy: aż taki zachwyt wśród płci żeńskiej :wink:
Ale tylko tej starszej.... moja 12-sto letnia siostra uważa Snape`a za "wstrętną kartkaturę" i zachwyca się tylko Danielem... :roll:

coś mi się udało znaleźć... mam nadzieje, że jeszcze nikt tego tutaj nie wklejał :

1. Snape i wilk... (chyba w zamyśle autora miał to być Lupin.... hmmm...z podtekstem..ale i tak wklejam)
2. Snape i Hermiona.... świetna kreska.. ale Snape jakoś starawo wyszedł...)
3. Snape i .... nie wiem kto :roll:
4. mały mroczny fotomontaż :twisted:

1Image 2Image 3Image 4Image
Last edited by Amaru on Wed Jan 18, 2006 3:52 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Wed Jan 18, 2006 1:13 am

Zastój jest nieunikniony i co jakiś czas dopada ten temat, gdyż surfowanie w sieci w poszukiwaniu ciekawych prac pochłania sporo czasu, a tego tylko nieliczni mają w nadmiarze ;) Znalazłam kilka nowych, ciekawych prac i wkrótce postaram się je tu zamiescić.

Tymczasem trzymajmy się regulaminu - na forum staramy się nie pisać postów jeden pod drugim. Jeśli twój post jest ostatni, a chcesz coś jeszcze od siebie dorzucić należy skorzystać z funkcji Image. Amarau, zerknij też do pierwszego postu w tym temacie - jest tam istotna notka związana z hotlinkami i wstawianiem obrazków. :)

P.S. Ciekawy manip z Rickmanem :cheesy: Szczególnie, że już po raz n-ty został okrzyknięty najseksowniejszym brytyjczykiem. Wiem, że te rankingi wciąż się zmieniają, w dodatku niemal każde pismo dla pań ma swójs spis panów godnych 'ochów' i 'achów' niemniej Allan zdaje się od kilku już lat przodować we wszystkich, ustępując pierwszego miejsca jedynie od czasu do czasu młodym idolom nastolatków, o których za rok już nikt nie będzie pamiętał.

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Wed Jan 18, 2006 5:53 pm

Cześć Amaru! :witaj: :witaj:
Większości obsady nie mam nic konkretnego do zarzucenia, ale tylko ta trójka (Rickman, Branagh, Isaacs) plus Fines w roli Voldiego i powiedzmy Miranda Richardson jako Rita spisali się w swoich rolach na medal.
Nie zapominaj jeszcze o Maggie Smith jako McGonagall, Robbim Coltrane jako Hagridzie i Julie Walters ( Molly Weasley) :wink:

Z tych fotomontaży najbardziej przypadli mi do gustu Ian Somerhalter ( fakt byłby z niego wykapany starszy Potter...a już zdecydowanie lepiej wyglądałby jako James niż ten...pan :roll:) i Lauren Ambrose...nie jest moim zdaniem zbyt ładna, ale ma w spojrzeniu coś takiego wyzywającego, że momentalnie przywodzi mi na myśl Naszą Ukochaną Heroinę ( w skrócie NUH :cheesy: )- notabene- boski avatar :mrgreen:
A Keri Russel to HERMIONA! Te włosy! Nie do podrobienia :P ( notabene co się stało z włosami Russel w ostatniej serii "Felicity"? Jakieś takie...zwiędłe były.)

I najnowsze prace caladan d- sześć portretów Dumbledore'a z Fawkesem- w różnych momentach życia. Miodzio 8) ostrzegam że 6 zawiera potężny SPOILER więc niewtajemniczeni oglądają tylko pięć pierwszych.

Image Image

EDIT
HA! Znalazłam genezę terminu Mary-Sue, tak często używanego w odniesieniu do NUH albo Liz Parker ( w fanficach).
Tekst ten – „Trekkie’s Tale” – był opublikowany w 1974 roku w fandomie "Star-Treka". Opowiadaniem tego nazwać nie można, bo akcja rozwija się tylko na początku (kiedy to Mary Sue, piętnastoletnia oficer floty kosmicznej, wchodzi na mostek Enterprise i kapitan Kirk natychmiast proponuje jej pójście do łóżka, ale ona z gracją odmawia), a cała reszta jest streszczeniem w stylu: „…członkowie załogi teleportowali się na planetę Xxxx, gdzie zostali uwięzieni przez zielone roboty, ale Mary Sue zrobiła wytrych ze spinki do włosów i wszyscy uciekli”.
Czyż to nie piękne :mrgreen: ?
Od razu sobie człowiek przypomina czekoladowe fale włosów Liz Parker i jej oczy niczym "dwa jeziora płynnej miłości", tabuny oszalałych z miłości Aleców, Michaelów, Maxów i Khivarów, Liz rozgramiającą jednym machnięciem dłoni tabuny kosmitów, Liz sprowadzającą na drogę cnoty wszelkiego rodzaju kosmiczne kanalie, Liz cierpiącą za miliony, Liz udręczoną, Liz cierpliwą, Liz kochającą, Liz świętą...litania trwa dalej.
Wcześniej myślałam że to zjawisko typowe wyłącznie dla "Roswell", a tu wygląda na to że sięga 1974 roku...a szczególne stężenie idiotyzmu osiąga w świecie HP- tu nie dość że istnieje Sue Oficjalna w postaci Ginny Weasley, nie dość że na Sue w fanficach przerabia się Hermionę, to jeszcze ludzie tworzą armie swoich własnych ( najlepsze są te co przyjeżdżają do Hogwartu na wymianę z Ameryki 8) ).
W polskich fanficach HP, nic nie przebije moim zdaniem niejakiej Beaty White ( ze skądinąd dobrze napisanego opowiadania). Krótka charakterystyka owej damy- młoda, piękna kobieta, z tajemniczą, tragiczną przeszłością. Anielsko dobra. Łagodna. Kochająca. Mądra. Wrażliwa. Utalentowana ( jest Animagiem zamieniającym się w ptaka). Przybrana córka Alastora "Szalonookiego" Moody'ego. Wielbiona przez cały Zakon Feniksa i wszystkie książkowe bachory. Zamienia Grimauld Place 12 w coś na kształt Arkadii. Idolka Hermiony. Molly traktuje ją jak córkę. Tonks jest jej najlepszą przyjaciółką. Fred i George ślinią się na jej widok. Ginny łazi za nią jak pies. Przed laty była ulubioną uczennicą McGonagall. Nawet Stworek ma do niej słabość (!!!). Durzy się w niej dwóch sexownych Aurorów. A ona sama kocha się w Syriuszu ( rzecz jasna z wzajemnością) lecz niezwykle silna, głeboka więź łączy ją również z Severusem Snapem.

Ach...to dopiero jest życie. :twisted:
Last edited by Lizziett on Thu Jan 19, 2006 1:16 am, edited 2 times in total.
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Wed Jan 18, 2006 7:36 pm

Lizziett rzeczywiście potężny Spoiler ... i gdyby nie to że na onecie były wpisywane WIELKIMI LITERAMI .. co się stanie w VI części byłby to dla mnie szok ... bo na początku był i to nie mały ...

4 praca tak powinien wyglądać filmowy Dumbledore takie jest moje wyobrażenie.


aaa.. i Witam Amaru :)
:)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Jan 19, 2006 1:38 am

Beaty White ( ze skądinąd dobrze napisanego opowiadania). Krótka charakterystyka owej damy- młoda, piękna kobieta, z tajemniczą, tragiczną przeszłością. Anielsko dobra. Łagodna. Kochająca. Mądra. Wrażliwa. Utalentowana ( jest Animagiem zamieniającym się w ptaka). Przybrana córka Alastora "Szalonookiego" Moody'ego. Wielbiona przez cały Zakon Feniksa i wszystkie książkowe bachory. Zamienia Grimauld Place 12 w coś na kształt Arkadii. Idolka Hermiony. Molly traktuje ją jak córkę. Tonks jest jej najlepszą przyjaciółką. Fred i George ślinią się na jej widok. Ginny łazi za nią jak pies. Przed laty była ulubioną uczennicą McGonagall. Nawet Stworek ma do niej słabość (!!!). Durzy się w niej dwóch sexownych Aurorów. A ona sama kocha się w Syriuszu ( rzecz jasna z wzajemnością) lecz niezwykle silna, głeboka więź łączy ją również z Severusem Snapem.
Niemożliwe! Cóż to za stworzenie? Czyż Ziemia godna jest dostąpić jej kroków? Chyab jeno Chuck Norris by jej dorównał ;) Czy ja mogę poznać tytuł tego 'dzieua'? bo mnie zaintrygowało.

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Thu Jan 19, 2006 11:50 am

OMG ... cokolwiek to jest chcę to poznać !
:)

Amaru
Gość
Posts: 31
Joined: Sun Jan 15, 2006 12:24 am
Contact:

Post by Amaru » Fri Jan 20, 2006 12:13 am

Witam witam...dziękuję za miłe przyjęcie

Tak sobie myślę...czy jest ktokolwiek z kim Beaty White nie jest w "głebokiej więzi" ? bo ta wyliczanka robi wrażenie...

Dumbledore jest rewelacyjny....naprawde..świetny. Jak czytałam książkę, zanim w kinach ukazał się HP I część to mniej więcej tak go sobie wyobrażałam... jakoś nigdy nie przemawiał do mnie Dumbledore - Dziadek

Wrzucam coś... jeszcze jeden klip... coś ostatnio mnie na klipy naszło. Ten mi się podoba... to was nim pomęcze

No a tak w ogóle, to zobaczcie, czego to ludzie nie wymyślą...

Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sat Jan 28, 2006 7:48 pm

Czy ja juz pisalem, jak bardzo lubie Harrego Pottera?

Amaru
Gość
Posts: 31
Joined: Sun Jan 15, 2006 12:24 am
Contact:

Post by Amaru » Sat Jan 28, 2006 9:09 pm

:cheesy: :lol: ^_^ Taaak...premiera !!! Ale ja i tak po angielsku już przeczytałam....a jednak uprasza się o nie spojlerowanie przez najbliższe..hmmm... co najmniej 2 tygodnie :wink: Chociaż już niedługo będziemy mogli bez ukrywania i zatajanie, oficjalnie snuć dalsze domysły... :mrgreen:

Image Image Image Image Image Image


Coś mnie kryzys wziął przed egzaminem na który nadal nic nie umiem... i się pocieszyłam szukając czegoś w necie :roll:

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Sun Jan 29, 2006 12:10 pm

Nie będe spilerować można czytać :) <-bynajmniej mi się tak wydaje

Hu.. wczoraj przeczytałam 6 tom i przyznam że albo Polkowski zmienił sposób tłumaczenia albo Rowling sposób pisania.
W sumie w książce podbał mi się jeden może dwa lub trzy fragmenty.
Jak dla mnie Potter stracił swój klimat - a może porostu dorasta ?
Te całe łączenie ich w zakochane pary wydawło mi się sztuczne, nieprawdziwe a dialogi przy tym (myśli bohaterów) dziecinne ?
Zamisat wyjśniać książka jeszcze bardziej miesza i wątpie czy to się wszystko wyjaśni w 7 tomie.
Akcja wogóle mi się nie podobała ta opsesja (jednak chyba spoiler) -> Harrego na punkcie Malfoy była pokazana conajmniej w taki sposobób jakby Potter był psychopatą..
Dopiero coś się zaczęło dziać w sumie pod koniec książki i tylko w tych momentach naprawdę czytałam nie tylko oczami ale i sercem.
Pisali że 6 tom jest trzymany w dosyć mrocznej atmosferze ja tego tak zabardzo nie odczułam. Faktem jest że końcówka jest dostyć przygnębiająca. Oczy zaszkliły mi sie jednynie w dwóch momentach.


Trochę napisałbym jeszcze na temat HP ale to już raczej podchodzi pod spilery więc poczekam aż większość z nas przeczyta ten tom.
:)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sun Jan 29, 2006 4:02 pm

Amaru, przy 2. i 4. nieźle się uśmiałam :) ... To zdaje się ta sama autorka, która zilustrowała pierwszą miłość Narcyzy, z nią i Luciuszem w roli głównej, który zdziwiony pyta, kim jest Legolas :lol:

Co do HBP również proponuję by odczekać około 2 tygodni i jeszcze przez ten czas ostrzegać o spoilerach. A potem, to już hulaj dusza, piekła nie ma :twisted: Co do samej części zdecydowałam, że wyjątkowo nie zaopatrzę się w polskie tłumaczenie. Przyczyn jest wiele, ale nie będe was zanudzać...

A jeśli chodzi o kolejne fanarty, to dziś pokręcę się wokół Bellatrix i Rodolphusa, bo jakoś tak mnie i Nachan, autorkę poniższych fanartów naszło ;). Prace są bardzo ładne tym bardziej, że kolorowane ręcznie (choć pozostaja w mniejszości). Mimo mojego zamiłowania do grafiki komputerowej wydaje mi się, że prace od początku do końca tworzone przy pomocy tradycyjnych narzędzi malarskich są cieplejsze.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sun Jan 29, 2006 6:03 pm

Ja proponuję wstrzymać się jeszcze choć tydzień. Rozmowa szykuje się gorąca, a chyba lepiej byłoby uniknąć pisania szyfrem, czarną, czy też minimalną czcionką :)

I jeszcze trochę obrazków

Prace Cealine

1. Lily (i James) - akt
2. Lily - motyw matki Ziemi
3. Harry spoglądający na zdjęcie Lily

1Image 2Image 3Image

Reszta to Malfoyowie

4. Na wygnaniu
5. 'Luciusz w Azkabanie'
6. Nagłówek: Atak Dementorów...
7. Dlaczego Draco jest taki, jaki jest ;)
8. Było, ale i tak nadal mnie rozbraja, szczególnie mały Draco :lol:
9. Spacer

4Image 5Image 6Image 7Image 8Image 9Image
Last edited by Olka on Sun Jan 29, 2006 6:33 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Mon Jan 30, 2006 5:28 pm

No dobra...Olka powiedziała żeby czekać, więc wstrzymam się z bólami i póki co jeszcze nic nie skomentuję. Napiszę tylko Amaru że podczas ataku wilkołaka w "Więźniu Azkabanu" nasz drogi Snape leżał nieprzytomny jak kłoda a dzieciaki ratował ale Syriusz, a co do nienawiści między oboma panami, to coś więcej na ten temat mamy się dowiedzieć w 7 tomie, a póki co...jeżeli rzeczywiście chodziło mu o Potterów to byłoby to raczej zabawne biorąc pod uwagę to czego dowiedzieliśmy się o nim w rozdziale "Seer Overheard" :twisted:

Ale muszę dodać dwa zdania na temat samego tłumaczenia 8)
W lipcu pomyślałam sobie że Bellatrix Black latająca za swoją siostrą po krzakach z okrzykiem "Cissy! Cissy!" to trochę więcej niż mogę strawić. Teraz stwierdziłam że wobec "Cyziu! Cyziu!" nie było co narzekać :wink:
"Seryjny" Black pozostawił mnie w stanie lekkiego szoku, zresztą na ten temat powiedziano już chyba wszystko dodam tylko że podpisuję się pod powszechnie postulowanym "Sergiuszem" obiema rękami i naprawdę dziwię się że panu Polkowskiemu się to nie nasunęło.
No ale ja wszystko jestem skłonna wybaczyć w obliczu "siuśki Weasley" :lol:

I trochę fanartów na osłodę

Harry i Hermiona

Image Image Image Image

dużo Hermion ( również ze Snapem)

Image Image Image Image Image

I kilka prac Leeli Starsky

Arthur i Molly- objaśniam- ma ilustrować wiosnę, lato i jesień ich życia ( mnie się ta jesień zdecydowanie najbardziej podoba) oraz Celtyccy Ron i Hermiona

Image Image

...a to opowiadanie z Beatą White można znaleźć na forum.twoj.net w dziale HP fanfiction...niestety nie mam czasu żeby dokładniej za nim kopać, ale tytuł brzmi "Zakon Feniksa. Alternatywa" a autorką jest Beata White (HA HA HAHA).
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

Amaru
Gość
Posts: 31
Joined: Sun Jan 15, 2006 12:24 am
Contact:

Post by Amaru » Mon Jan 30, 2006 9:19 pm

:? :oops: Ja się muszę przyznać, że jestem "dopiero-co-nowo-zaistniałą-fanką-HP" , a własciwie to od niecałego poł roku... więc ksiazki i filmy czytałam i widziałam tylko po 1 razie...w tym czesć czytałam po angielsku ( ambicja by sobie język podszkolić) ...z tąd np może mi się mylić film z ksiązka jak w przypadku PoA.

No...ale wszystko przede mną.... ale dopiero po sesji.... :roll:

Rewelacyjne arty Hermiony... ech... niektórzy to mają talent :roll:

Magea... ale ja nadal wierzę w pozytywny dla Snape`a 7 tom... :wink:

1. Harry - to być może ktoś snuje fantazje co do 7 części :wink:
2. Snape I Hermiona - takie bardzo ojcowskie... ale b. ładne
3. Mistrz przy pracy
4. Nie wiem, czy ktoś już zamieszczał tu prace tej autorki... strasznie realistyczna kreska... i takie jakieś..hmmm... złowrogie twarze, zwłaszcza Snape`a
5. Śmierciożerca


1Image 2Image 3Image 4Image 5Image

(Olka: Pozwoliłam sobie wyciąć prace caladan_d gdyż na forum pojawily się już wszystkie jej dzieła, również dwa, do których link podałaś. Blokowany jest również dostęp do przedostatniego obrazka - wrzucając prace z Devianart trzeba podawać linki do mniejszych wersji obrazka, gdyż większe często są blokowane, jeśli chce się je podejrzeć z bezpośredniego linka. Również ta praca nie chce się otworzyć. Jeśli udałoby ci się poprawić linki byłabym bardzo wdzięczna, bo szkoda nam każdej pracy, której nie można podejrzeć).

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests