Harry Potter #1

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Tue Dec 27, 2005 5:24 pm

A polska premiera "Księcia Pół-Krwi" dokładnie za miesiąc
Ja z tego powodu bardzo się cieszę :D Nawet z dzisiaj przyszedł mi katalog ze Świat Ksiązki z cenami nowego tomu.
Syriusza ( ten ostatni "zabłysnął" zwłaszcza w roli bełkoczącej lawy
Bardzo lubię postać Syriusza i też byłam bardzo zawiedziona że było go w filmie jak na lekarstwo.
A najbardziej ujęła mnie końcowa scena z Trio odprowadzającym wzrokiem zagranicznych gości
Wczoraj oglądałam po raz drugi Czarę Ognia tym razem z napisami i też zwróciłam uwagę na tą scenę.-podobała mi się najbardziej nie licząc sceny kiedy Harry wrócił na boisko z martwym Cedrikiem.
:)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Dec 27, 2005 6:23 pm

No to jestem chyba jedyną w gronie, której ta scena (końcówka z triem) nie przypadła do gustu. No może nie do końca, ale w pewnym momencie Emma posyła przyjaciołom minę z której wynika... A zresztą, nie miejsce na takie skojarzenia ;)

Co do filmu, fakt, nie jest to arcydzieło, ale uważam, że odstaje od poprzedniej trójki w kierunku, który punktuję na plus. Zaś w porównaniu do książki - owszem film wiele stracił, ale jak już wspominałam nie cierpiałam z powodu braku Ludo, czy Mróżki. Top tak, jak z Tomem Bombadilem we Władcy :D

Jeśli chodzi o głosy innych, mój brat nigdy nie zakochał się ani w książkach, ani w filmie, ani w grze. Ominął zdaje się trzecią ekranizację. Po obejrzeniu czwórki stwierdził, że "polecieli na efekty specjalne" uznając, że w jedynce i dwójce była jakaś magia :) Niestety nie potrafię się ustosunkować do wypowiedzi człowieka, który "się nie zna" :haha:

Usłyszałam też, że w Czarze, oprócz końcowej sceny nie widać kompletnie przyjaźni pomiędzy trójką gł. bohaterów. I tu muszę przyznać rację. I nie chpodzi o kłótnię H i R. Nie wyczuwało się między nimi tego "czegoś".

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Dec 29, 2005 9:58 pm

Wczoraj się dowiedziałam że tom 7 prawdopodobnie ukaże się już pod koniec 2006 roku :mrgreen: albo na początku 2007 czyli nie jest źle. Co do tego że ma nosić tytuł "Piramida Furmatu" to raczej byłabym ostrożna :wink:

No dobrze...to może tym razem trochę "pairingowych" artów...w tym slashe.

1. Harry & Ginny by Leela Starsky ( w wersji celtyckiej :roll: )
2. Harry & Ginny by Starlette
3. Ron i Hermiona by Mudblood
4. Ron i Hermiona by Rainmaker
5 - 11. Harry i Luna by Rainmaker

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image 6.Image

7.Image 8.Image 9.Image 10.Image 11.Image

12. Harry i Luna by Ri
13. Ginny i Draco by Rainmaker
14 i 15. Ginny i Draco by Starlette
16. Ginny i Draco by allesandra
17. G i D by cupid
18. Neville i Ginny by Tielen
19. Harry i Draco by Linn
20. Luna by Ri
21. Ginny by Ri
22. Syriusz i Lupin w całej gamie emocji :lol: też by Ri
23. Syriusz i Lupin by Nassima

12.Image 13.Image 14.Image 15.Image 16.Image 17.Image

18.Image 19.Image 20.Image 21.Image 22.Image 23.Image

24. S i L by Marta
25. S i L By Rainmaker
26. S i L by Linn
27. Hermiona i Ginny by Sherant
28. Ginny i Lunaby Sherant
29. Lupin i Tonks

24.Image 25.Image 26.Image 27.Image 29.Image
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Thu Dec 29, 2005 11:17 pm

Co do tego że ma nosić tytuł "Piramida Furmatu" to raczej byłabym ostrożna
Ten tytuł mi się kompletnie nie podoba :x

Lizzett ja słyszałam że on najprawdopodobniej ma nosic takie tytuł .... i całe szczęście mam nadzieje że ulegnie zmianie.
:)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Fri Dec 30, 2005 12:26 am

"Piramida Furmatu
:lol: Ojejku... jeszcze się turlam. Ja rozumiem, że plotki i pogłoski w kwestii kolejnych tytułów HP to już tradycja. Świat się bez nich nie obejdzie, ale "Piramida Furmatu"?!? Oh, please..., że zacytuję Liz Parker :D Od razu przypomina mi się, jak "mądre głowy" z "The Sun", albo innego szmatławca wypuściły sensacyjną wiadomość, jakoby (na długo przed ukazaniem się 'Księcia Półkrwi" ) weszli w posiadanie tajnych dokumentów podobno należących do samej Jo, z których wynikało, że szósta część będzie zatytuowana 'the Mountain of Fantasy'. Albo jeszcze lepiej "The Toenail of Icklibõgg". Skąd ci dziennikaże biorą te pomysły :roll:, bo na pewno nie z głowy...

...edit...

Testrale once again - te stworzenia nigdy nie przestaną mnie zachwycać. To ciekawe, że tylu ludzi je widzi i postanawia się podzielić ich wyglądem ;) :haha:

Image Image Image Image Image Image

Image Image Image Image

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Jan 05, 2006 11:20 pm

Olka świetne Testrale...zwłaszcza ten z Luną dosiadającą Testrala niczym prawdziwa dama 8) ...swoją drogą zawsze intrygowało mnie co jeszcze mieszka w tym ich Zakazanym Lesie...póki co widzieliśmy Centaury, jednorożce i wyżej wspomniane stworzenia widoczne wyłacznie dla tych którzy widzieli czyjąś śmierć, ale jakoś nie wydaje mi się żeby tylko one czyniły las zakazanym :twisted:

Królowa Zimy aka Bill&Fleur

I jeszcze dwie najnowsze prace Caladan d...pierwsza to para Lupin&Snape- ale biedaczka musiała cierpieć podczas tworzenia, biorąc pod uwagę że pairinguje ukochanego bohatera z najbardziej znienawidzonym :roll: Swoją drogą ja też nie znoszę tej pary- to chyba najgłupszy slash wszechczasów...bo na Jowisza co oni mieliby robić ze sobą?! :twisted: blah. To ja już chyba wolę parę Snape&Syriusz- przynajmniej zabawnie wyobrażać sobie jak wydzierają się na siebie w er...sypialni :roll: a raczej Syriusz się wydziera a Snape syczy na niego spode łba.
Ale ci dwaj?
Blah.

Image

I jeszcze Harry i Ginny

Image

...i jeszcze Lupin&Syriusz i Snape&Malfoy :wink: (Olka: Jedno pod drugim)

ImageImage
Last edited by Lizziett on Sat Jan 07, 2006 10:48 am, edited 1 time in total.
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Zibi
Gość
Posts: 13
Joined: Tue Jan 03, 2006 1:36 am

Post by Zibi » Sat Jan 07, 2006 2:26 am

Rowling zdementowala ten glupawy tytul, takze nie trzeba sie obawiac.

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sat Jan 07, 2006 3:31 pm

Caladan znów nie zawiodła, chociaż język Ginny wygląda raczej jak plaster ;) Ostatnimi czasy zastanawiam się też, czy miniatur odsyłających do jej prac nie zamieniać w zwykły link tekstowy ze względu na 'commisiony' które zwykła zamieszczać na swoich pracach. Z drugiej strony nie mogę się oprzeć, by nie wrzucić choć malutkiego fragmentu jej obrazka :)

Cieszę się, że Jo zdementowała ten tytuł, chociaż z drugiej strony tylko czekać, aż inny głąb wyskoczy z "Pochodnią Prometeusza", czy inną "Kopalnią Salomona"...

A teraz rozsiądźcie się wygodnie, bo przyszykowałam niemal 30 obrazków godnych szczegółowego obejrzenia. Jest to jeden z najlepszych zbiorów, jaki udało mi się wyszukać w internecie. Mam nadzieję, że i wam się spodoba.

1. Hermiona
2. Centaury
3. Luciusz - To się nazywa Śmierciożerca, a nie zakapturzony szpiczastogłowy rodem z kinowego ekranu :?
4. Lastrange'owie - Rodolphus i Bellatrix
5. Huncwoci
6. Rodolphus
7. Młody Severus... moim zdaniem świetny! Jeden z najwierniej odzwierciedlających pierwowzór książkowy.
8. Młody Remus
9. Firenzo i Trelawney
10. Harry opętany przez Voldemorta pod koniec Zakonu Feniksa

1Image 2Image 3Image 4Image 5Image

6Image 7Image 8Image 9Image 10Image

11. Harry, Hermiona i Ron
12. Tańczący Luciusz i Narcyza
13. Mundungus, bliźniacy i Molly
14. Narcyza
15. Lilly i James
16. Narcyza
17. Nieco zapomniany aczkolwiek nadal kochany Gilderoy Lockhart :cheesy:
18. Voldi i Nagini :haha:
19. Dumbledore i Faweks
20. Bogin Hermiony

11Image 12Image 13Image 14Image 15Image

16Image 17Image 18Image 19Image 20Image

21. Luna na testralu - tutaj także dosiadająca go, jak dama, chociaż uważam, że jej charakter oddano tu o wiele lepiej niż na poprzednim obrazku (z harrym i nią w tle).
22. McGonagall - animacja
23. Hm... Cóż temu Seviemu chodzi po tej główce :)
24. Zwierzęta z Więźnia Azkabanu
25. Lastrange'owie na wesoło :)
26. Pierwsza miłość Narcyzy :haha:
27. Voldi... in the end :D
28. Ginny i Draco podczas meczu
29. Snape i profesor Sinistra

21Image 23Image 24Image

25Image 26Image 27Image 28Image 29Image

A wszystko ze strony utdallas.edu. Spośród kilkudziesięciu obrazków wybrałam te, które przypadły mi do gustu najbardziej. Nie mniej na stronie znajdziecie jeszcze całą masę naprawdę dobrych prac, więc koniecznie przeglądnijcie wszystkie :)

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Sun Jan 08, 2006 6:08 pm

No to Olka zaszalałaś :lol: wszystkie są cool ale najbardziej podobały mi się te z Lestrangami i Malfoyami...szczególną słabość mam zwłaszcza do Bellarix z chorągiewką :wink: Luna jak zwykle wypaśna...no i jeszcze James i Lily...

Co do prac Caladan to mam podobne odczucia względem języka Ginny :twisted: zapomniałam również wspomnieć że para Snape&Lucjusz mogłaby zrobić konkurencję Snapowi&Lupinowi pod względem głupoty- no bo dlaczego na orły Roweny zepsuty, zmanierowany, arogancki, wyrafinowany, żonaty z piękną kobietą arystokrata miałby polecieć na brzydkiego, trzydziestoparoletniego nauczyciela eliksirów z tłustymi włosami i wielkim nosem? :roll:
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sun Jan 08, 2006 6:29 pm

Yyy... przyciąganie przeciwieństw :lol:

Zapomniałaś też dodać, że to mężczyzna, a jak wiadomo kanonowi bohaterowie podążają ścieżką heteroseksualną. A to, co poza kanonem... no cóż widzimy właśnie jak dowolnie interpretuje się pierwowzory książkowe.

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Tue Jan 10, 2006 6:38 pm

Yyy... przyciąganie przeciwieństw
Taaak...to wszystko tłumaczy :wink:

I kilka "bajkowych" prac Nassimy

1. Hardodziob
2. Smok
3 i 4.Magiczny Świat
5. Trzech Animagów i pewien wilkołak
6. w Zakazanym Lesie

Image Image Image Image Image Image

7. Snape walczy z duchem świąt
8. Snape pisze do...Merlin raczy wiedzieć kogo
9. Syriusz pisze do Harry'ego
10. Snape i Syriusz
11. młody pan Black
12. Lupin i sowia poczta
13. młodzi świąteczni
14. Lupin i Black
15. pierwsze święta Harry'ego
16. Ron i Hermiona

7.Image 8.Image 9.Image 10.Image 11.Image

12.Image 13.Image 14.Image 15.Image 16.Image

17 i 18. dwie prace Steffy - Harry i Luna
19. jeszcze Luna by gredandforge
20. Snape
21. i Harry i Ginny (Nc-17)

17.Image 18.Image 19.Image 20.Image 21.Image
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Jan 10, 2006 8:48 pm

Piękne! Szczególnie te w pierwszym rzędzie :D Gdyby Harry Potter został opublikowany jakieś 20 lat temu, zapewne tak byłby ilustrowany. Niesamowity talent rysowania natury. Już zmieniłam tapetę i teraz piekny Hippogryf 'lata' po moim pulpicie :)

A właśnie! Jakiś czas temu potwierdzono, że Imelda Staunton (Vera Drake) wcieli się w postać profesor Umbridge w 5 części ekranizacji HP. To dobra wiadomość, bo aktorka jest zdolna tyle, że Oldmanowi i Thewlisowi także nie można było niczego zarzucić przed ich pojawieniem się na ekranie w rolach Syriusza i Remusa. Mam nadzieję, że pani Staunton podąży tropem aktorki, która rewelacyjnie wyczuła postać Rity Skeeter.

Prace by Luce

1. Śmierć Lilly
2. Hermiona i Krzywołap
3. Hermiona i Ron
4. Harry

by pumpkinjuice

5. Lilly
6. Bill i ktoś :) - SPOILER
7. Ginny

by Andrea-sama

8. Lily
9. Fleur

10. Dementor - dedykowany :]

1Image 2Image 3Image 4Image 5Image 7Image

8Image 9Image 10Image

Przejrzałam sobie poprzednie strony w tym pokoju i stwierdziłam, że uzbieraliśmy tu całkiem pokaźną kolekcję prac bardzo zdolnych artystów. Brak tu choćby jednego wrzutu, w którym nie byłoby warto rzucić okiem na przynajmniej jeden obrazek! A dlaczego sięgnęłam do poprzednich stron? Przypomniałam sobie, że swego czasu wrzuciłam tutaj prace pokazujące, których aktorów widzianoby w roli dorosłych bohaterów serii HP. Pamiętam, że wtedy zachwycałam się nad zdjęciem 'kogoś', kto idealnie pasował do roli tytuowej. Teraz ten 'ktoś' przestał być anonimowy - jest nim nie kto inny, jak Ian Somerhalder, który w Lost wcielił się w postać Boone'a. Jaki ten świat mały 8)

Image

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Wed Jan 11, 2006 7:35 pm

Jaki ten świat mały
o kurcze faktycznie :shock: :shock: wykapany dorosły Potter
:)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Jan 12, 2006 1:55 am

I aż chciałoby się powrócić do 'majstrowania' tapet... Szkoda, że czas omija jedynie Chucka Norrisa ;)

Tymczasem z braku innych środków na bezsenność buszuję po necie. Tym razem niewielka porcja prac. W dodatku mam wrażenie, że kilka już tu było, ale nie wiem, których. Może 4? :roll:

1. Ron
2. Severus Snape
3. Draco Malfoy
4. Bella i Rodolphus
5. Snape
6. Partia szachów Rona
7. Syriusz Black
8. Hermiona
9. Patronus Harry'ego
10. Remus kalendarzowy :)
11. Hermiona i Krzywołap

1Image 2Image 3Image 4Image 5Image 6Image

7Image 8Image 9Image 10Image 11Image

User avatar
Athaya
Zainteresowany
Posts: 298
Joined: Sun Jun 20, 2004 2:14 pm
Location: Kalisz

Post by Athaya » Thu Jan 12, 2006 2:39 pm

Ukradłam patronusa! Jest świetny :shock: Wogóle ostatnie prace są świetne! Ale najbardzie to ja się doczekać nie mogę 6 cz HP :lol: Jeszcze dwa tygodnie... Ptfu! Trzy. Muszę odchorwać studniówkę :twisted:
Image

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Jan 12, 2006 10:26 pm

Olka, świetne arty...a najbardziej 1, 2 i 4...no i spojrzenie Syriusza na 7 :twisted:
I aż chciałoby się powrócić do 'majstrowania' tapet... Szkoda, że czas omija jedynie Chucka Norrisa
Masz na myśli fotomontaże? Ze zdjęć z filmów?
A właśnie! Jakiś czas temu potwierdzono, że Imelda Staunton (Vera Drake) wcieli się w postać profesor Umbridge w 5 części ekranizacji HP. To dobra wiadomość, bo aktorka jest zdolna tyle, że Oldmanowi i Thewlisowi także nie można było niczego zarzucić przed ich pojawieniem się na ekranie w rolach Syriusza i Remusa.
No bo to rzeczywiście świetni aktorzy, a przynajmniej Oldman, tylko nijak się mieli do swoich ról...bo co Thewlis ma współnego z drobnym, niepozornym, młodym Lupinem, a Oldman z arystokratycznym Syriuszem?
Hah, dlatego tak lubię ten fanart 8)

Image

w sumie to Jamesa faktycznie w filmie urządzili :lol: w książce miał 21 lat kiedy został zamordowany, a w filmie pokazują łysiejącego gościa pod czterdziestkę :roll:
Nawiasem mówiąc, podobno role 15 letniego Snape'a, Jamesa, Syriusza, Lupina i Lily już zostały obsadzone.
Obsadzono również Bellatrix Black- zagra ją Helen McCrory, Amelię Bones i Arabellę Figg- tu są zdjęcia wybranych pań

........ Bella .......... pani Bones ... pani Figg

Image Image Image
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Fri Jan 13, 2006 1:24 am

Lizziett wrote:
I aż chciałoby się powrócić do 'majstrowania' tapet... Szkoda, że czas omija jedynie Chucka Norrisa
Masz na myśli fotomontaże? Ze zdjęć z filmów?
Raczej tapety/fanarty z lepiej obsadzonymi rolami bohaterów filmowych :) Jak chociażby Ian w roli Harry'ego. Macie jakieś pomysły na zastąpienie obecnych aktorów bardziej odpowiednimi? O! Np. ten pan jest często przedstawiany, jako starszy Draco. Cos mi w głowie świta, ale nie mogę skojarzyć, kto to :roll:

Image Image

Znalazłam kolejną pokaźną galeriię 8)

by Emily De Búrca

1. Remus
2. Luciusz
3. Sleeping Marauders
4. Młody Syriusz

1Image 2Image 3Image 4Image

5. Accio Firebolt (from GoF) by Krystal D. Tyler
6. Harry i Syriusz Loke Mei Yin
7. Hippogryf by Kerstin Eiben
8. Trio by Carina Beringuilho
9. Remus i Syriusz by A. Palmer

5Image 6Image 7Image 8Image 9Image

by Eeva Maria Nikunen

10 i 11. Hermiona
12. Malfoyowie

by Anneth 'Waterballoon Vixen' Lagamo

13. Harry i Ginny (coś mi mówi, że było, ale warto sobie przypomnieć 8)) - SPOILER w tekście nad obrazkiem
14. Umbridge, McGonagall, Potter
15. Tonks, Syriusz

10Image 11Image 12Image 13Image 14Image 15Image

A na koniec prace Mariny 'Mieronna' Degtjarova - świetne rysunki b&w!

16. Dementorzy - błonia
17. Hogwart - 1 września
18. Snape i Wierzba Bijąca w PoA - praca mniej udana, ale wciąż ładna
19. Mały Harry i Snape w roli ojca/opiekuna/strażnika - ilustracja do opowiadania AU
20. Viktor, Fleur, Cedryk w GoF
21. Voldemort, Snape i pojmany Harry
22. Ginny i Ron grający w Quidditcha - kolor

16Image 17Image 18Image

19Image 20Image 21Image 22Image

P.S. Nie mogę przestać się turlać. Ze śmiechu przepukliny dostanę. A patrząc na ostatni obrazek, wizja łączenia w parę Remusa i Syriusza nie wydaje mi się już tak absurdalna :lol:

Image Image Image
Last edited by Olka on Sat Jan 14, 2006 2:29 am, edited 1 time in total.

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Sat Jan 14, 2006 1:05 am

Świetne prace :P Mieronna to obok lizardspot jedna z tych autorek której prace podziwiam, ale jakoś nigdy nie mogłam znaleźć jej galerii.
A "The White Tomb" ( a gdzie SPOILER :P ?) Anneth powala- to chyba najlepszy Harry jakiego widziałam, a styl przypomina mi dziwnie Wyspiańskiego 8)

Najnowsza praca Leeli Starsky, wzorowana na "Narodzinach Wenus" Botticellego. Zgadnijcie kto robi za Wenus? :lol:

Image


:shock: nie wiem kim jest ten gość w avatarze ale faktyczie- wygląda jak starszy Draco.

Hm...jeśli chodzi o Trio to uważam że role zostały obsadzone bardzo dobrze ( co z Hermioną i Ronem zrobili scenarzyści to już inna sprawa), ale zawsze wydawało mi się że Emilie Rossum ( "Upiór w Operze", "Pojutrze"), pasowałaby jak ulał do Hermiony w 6 tomie.

Przydałoby się również znaleźć lepszą Ginny...niestety nikt nie przychodzi mi do głowy.
A co do reszty- Dumbledore- wiele osób uważa że perfekcyjny byłby Ian McKellen (haha) albo Peter O'Toole.
Co do Lupina- Ewan McGregor, Paul Battany albo David Wenham ( Faramir w LOTR)

Image Image Image

Syriusz?

Image Image Image Image

Bellatrix? ...................... Narcissa?

Image Image
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Sat Jan 14, 2006 5:20 pm

Syriusz ... tą postać scenarzyści dobrali najgorzej ... Minął się z moimi wyobrażeniami o 360 stopni ... Lizzett jestem w 100% za aktorem którego ty proponujesz na Syriusza .. jest booski :cheesy:

I też się zgadzam z tym że powinni sobie znaleź "lepszą" Ginny.
:)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sat Jan 14, 2006 9:34 pm

Lizziett wrote:(...) ( a gdzie SPOILER :P ?) Anneth powala- to chyba najlepszy Harry jakiego widziałam, a styl przypomina mi dziwnie Wyspiańskiego 8)
Jakoś przeoczyłam tekst powyżej, a z samego obrazka nie wynika, co się stanie w HBP. Wyspiański nie Wyspiański trzeba przyznać, że na twarzy Harry'ego bardzo dobrze malują się odczucia, które go pochłonęły. SPOILER -> Harry wreszcie podjął decyzję, że Voldemort musi zostać pokonany, ale już nie dlatego, że tak chce przepowiednia, czy z powodu faktu iż wszyscy inni tego po nim oczekują. Pod koniec 5 tomu Harry rozumie, co musi zrobić, teraz uświadamia sobie, że musi powziąć konkretne działania by dopaść Voldemorta. I przestaje to już być kwestia ocalenia magicznego i mugolskiego świata, pokonanie Lorda jest tym, czego gł. bohater potrzebuje by wreszcie zacząć żyć. Nie jako "ten, który przeżył", ani "wybraniec", zwyczajny a Harry Potter. <-
Magea wrote:Lizzett jestem w 100% za aktorem którego ty proponujesz na Syriusza .. jest booski :cheesy:
A który konkretnie, bo to zdjęcia 4 różnych aktorów (?) ;)

Pierwszy jeśli się nie mylę to znany z roli tytułowej serialowy Herkules. Albo ten drugi aktor, z którym tak często jest mylony, a którego nazwiska nikt nigdy nie pamięta :lol: ;)

Kolejny to Johny Depp. Na trzeciej pozycji jest zdaje się Billy Crudup, ale nie jestem pewna. (Wczoraj grał w "Uśpionych", nieprawdaż? BTW: genialny film!). Czwartego nie kojarzę.

Jeśli chodzi o moje typy, to uważam, że Johny Depp świetnie by się nadawał do roli Syruisza, a to za sprawą jego wszechstronności. Spisuje się bardzo dobrze w roli postaci dziwnych, ale za razem intrygujących (Edward Nożycoręki, Charlie i Fabryka czekolady, Neverland), nieco pokręconych (Jack Sparrow z Piratów z Karaibów), uwodzicielskich amantów (Don Juan DeMarco, Czekolada), czy tropicieli-detektywów (Jeździec bez głowy, czy mój ukochany :hearts: Donnie Brasco). Syriusz jest bardzo barwną postacią - nietypową czarną owcą arystokratycznego rodu Blacków. Zawsze miałam wrażenie, że jego bunt nie polegał na fascynacji hasłem "czyńmy dobro", a raczej "róbmy wszystko na przeciw zasadom i rodzinie". Syriusz stał się postacią pozytywną między innymi dlatego, że w czasie kiedy zaczął się jego bunt, trafił na Jamesa, Remusa i Petera (tfu!). Dla młodych ludzi zawsze najważniejsi są przyjaciele i to ich opinia kształtuje w dużej części czyjś charakter. A Johnny Depp ma dar wcielania się w postaci skomplikowane i nawet przy kiepskim scenariuszu potrafi wydobyć z bohatera jego kwintesencję i wiarygodnie przedłożyć ją widzom.

---------------------------------------------------------

Image Image

Remus Lupin - od początku była to dla mnie postać zagubiona, zatracona w sobie. Problem z którym nie mógł sobie poradzić odciskał się nie tylko na jego psychice, ale i na wyglądzie zewnętrznym. Jego rolę powinien dostać ktoś, kto potrafi połączyć oba sposoby wyrażania się by jak najwierniej oddać złożoność postaci. Uważam, że to tej roli świetnie nadawałby się Christian Bale. Pisząc o nim, jako Lupinie mam przed oczami jego rolę kleryka w Equilibrium oraz Trevora Reznika w Mechaniku. Ewentualnie pasowałby tu również Joseph Fiennes (Ukryte pragnienia, Zakochany Szekspir, Wróg u bram).

--------------------------------------------------

Image

W roli opanowanej i stanowczej Belli widzę Monicę Belluci. Tej postaci mogliśmy się bliżej przyjrzeć w 6 tomie. Dobierając aktorki skupiam się tu na pierwszym rozdziale, bo wydaje się on najlepiej oddawać jej charakter. Bellę powinna zagrać aktorka, która nawet uśmiechając się rozsiewa wokoło chłód. Pani wspomniana powyżej potrafi to zrobić aż za dobrze :) Belluci nie jest moją ulubienicą, ale do tej roli nadawałby się bardzo dobrze.

------------------------------

Image

Cate Blanchett to mój typ na Narcyzę. Nie jest to do końca postać jednoznaczna... znów kłania się pierwszy rozdział HBP. Swoje zachowanie dostosowuje do sytuacji przybierając różne oblicza w zależności od tego, co chce osiągnąć (jak Galadriela z Władcy Pierścieni grana przez Blanchett). Ma zarazem delikatną urodę, a tego Cate nie można odmówić. Jej stosunek do Draco zdradza nam, że nie jest aż tak zimna na jaką pozuje, ale ciężko określić ją mianem 'matki polki'. Choć rzadko daje to po sobie poznać ma uczucia. (tu kłania się wspaniała rola Cate w Elisabeth)

----------------------------

Image

Z Dumbledore'm to jest taki problem, że jego pierwowzór to człek 150-letni. Hollywodzcy producenci podążając tym tropem ubzdurali sobie, że zagrać go musi również bardzo wiekowy aktor, a takich w Hollywood za wielu nie ma. Jakby zapominali o tym, że skoro i tak jego charakteryzacja w postaci długiej brody i innych 'przymiotów' starości nie będzie łatwa. A wystarczyło sięgnąć po nieco młodszy rocznik i już pole chętnych do tej roli aktorów się powiększa. Dla mnie może nie idealnym, ale lepszym od obecnego dyrektorem Hogwartu byłby Geoffrey Rush. Pierwszy raz zwróciłam na niego uwagę w filmie Ned Kelly (z Orlando Bloomem i Heathem Ledgerem). A potem już nie umknął mej pamięci i pojawiał się na ekranie co i rusz - we wspomnianej już Elisabeth (genialna kreacja Sir Francisa Walsinghama), Nędznikach, Zakochany Szekspir, Piraci z Karaibów.

P.S. Zdaję sobie sprawę, że masa Oskarów dla "Zakochanego Szekspira" to jedno wielkie nieporozumienie, ale nadal uważam, że film, a w szczególności jego obsada zapracowali na pochwały.

P.S. 2 Patrząc na te filmy widzę, że wielu aktorów albo grało w tych samych obrazach lub są w jakiś sposób powiązani ze sobą, ale zbieżność jest całkowicie przypadkowa.

...edycja...

Właśnie oglądałam sobie telewizyjną "Helenę trojańską". Pomijając fakt, że film jest do bani, a scenariusz pisał ktoś, kto oprócz zlepienia wszystkich związanych z Helenką i Parysem mitów, nie miał pojęcia, jak opowiedzieć tą historię. Sięgając do starożytności trzeba się zdecydować, czy robi się film o namiętności, relacjach rodzinnych, czy twardej szkole żołnierskiej - nieodzownej towarzyszce tamtych czasów. Tymczasem Harrison (reżyser) i Kern (scenarzysta) postanowili zawrzeć w filmie wszystkiego po trochu i wyszło im coś na kształt harleqeenowatej opowieści o silnych, ale słabych kobietach ulegających 'prawdziwym' mężczyznom. Blee... ale ja nie o tym chciałam :) Mianowicie w filmie warto zwrócić uwagę jedynie na jednego aktora - Rufusa Sewella. Znam go tylko z Hamleta (1996, grał tu również Kenneth Branagh :)), Baśni 1000 i jednej nocy oraz Obłędnego rycerza (a tu grał z Paulem Battany'm :D, którego nawiasem mówiąc ubóstwiam! Śmiać mi się chce, bo kiedy czytałam "Kod Leonarda..." jego wyobrażałam sobie w roli Silasa, a teraz słyszę, że właśnie Paula wybrali do tej roli :D). A zmierzam do tego, że Rufus bez dwóch zdań nadawałby się do roli Luciusza Malfoya. Choć niczego nie mogę zarzucić Jasonowi Isaacsowi, mimo wszystko uważam, że Sewell perfekcyjnie wciela się w postaci zmanieryzowanych arystokratów, książąt itd.
Last edited by Olka on Sat Jan 14, 2006 11:31 pm, edited 1 time in total.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests