Harry Potter #1

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

Locked
User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Fri Nov 04, 2005 9:45 pm

Mając na myśli "Several..." z pewnością użyłabym zwrotu "ckliwa scena z książki" :twisted:

A zagipsowali mnie po niefortunnej wysiadce z minibusa. Człowiek sam nawet nie wie jakie ukryte zdolności w nim drzemią :cheesy:

Obrazeczki: 3, 4 i 6. Miodzio! Chociaż Syriusz Czarny (Viva Polkowski ;)) ma aparycję przeciwnej płci ;)

W nawiązaniu do teledysków z Roswell, w których obficie łączono w parę Liz i Michaela podaję link to teledysku, który jeden z fanów podesłał na mugglenet. Ostrzegam, parą w teledysku są Harry i Hermiona. Ja się uśmiałam jak nigdy :cheesy:

1. Snape by elleine... myślałam, że widziałam już wszystkie jej prace, ale to przegapiłam... piękne!
"It was unnerving to think that the little boy who had been crying as he watched his parents shouting was actually standing in front of him with such loathing in his eyes."
2. Tom Marvolo Riddle
3. Draco i Bella
4. Draco w młodszej wersji by CecilBrown
5. Draco na szóstym roku by CecilBrown
6. Draco i Harry (rys. do opowiadania Draco Veritas)

kilka prac napalmnacey

7. Draco, Hermiona i Harry
8. Hermiona i Harry
9. Tonks
10. Lupin i Tonks

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image 6.Image

7.Image 8.Image 9.Image 10.Image

...edycja...

Testrale... powiem wam, że niezłe cudeńka wychodzą spod palców różnych autorów. Ten pierwszy wygląda tak, jak ja sobie wyobrażałam czytając Zakon feniksa. A jeśli chcą wiernie oddać charakter piątego tomu w filmie, nie wpuszczałabym na niego dzieci poniżej 13 roku życia :roll:

Image Image Image Image Image

Image Image Image Image

Image Image Image Image Image

Resztę zostawiam na później bo jest ich na prawdę dużo :cheesy:

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Mon Nov 07, 2005 6:31 pm

Widzialyscie zdjecie Bonny (tak to sie pisze?) aktorki grajacej Ginny z wczorajszej premiery? Ugh jak dla mnie wyglada jak mala dziewczyny w ciuchach mamusi i to ma byc ta powalajaca pieknosc, ktora zdobedzie serce Harryego? :roll:
Image

Olus ladne te rusuneczki Testrali a no i Draco/Hermione/ Harry tez powala :haha:

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Mon Nov 07, 2005 10:41 pm

No tak. Rzeczywiście cóś pięknego :lol: na pierwszy rzut oka widać że ma już za sobą lekturę 6 tomu i postanowiła należycie wczuć się w rolę 8)

Apropo filmów- Elisabeth Hurley wygrała casting do roli Bellatrix Black.

Olka, boskie te testrale. I i Harry z Hermioną- cudo.

Na Fictionalley z jakiś czas ogłaszają "wybory" na "naj..... bohatera w książce" w różnych kategoriach, przytoczę kilku zwycięzców jako przykład generalnych tendencji :mrgreen:

Najbardziej znienawidzona postać z książki

1. Fenrir Greyback (6 tom)
2. Dolores Umbridge
3. Bellatrix Black
4. Tom Marvolo Riddle akka Voldemort
5. Peter Pettigrew

Najbardziej wkurzająca postać

1 Dolores Umbridge
2 Korneliusz Knot
3 Draco Malfoy
4 Stworek
5 Percy Weasley

Ulubiona postać

1 Ronald Billius Weasley
2 Hermiona Jane Granger
3 Harry James Potter
4 Remus John Lupin
5 Syriusz Black
6 Neville Longbottom
7 Fred i George Weasley
8 Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore :wink:
9 Luna "Loony" Lovegood
10 Minerva McGonagall
...a gdzie Sevvy? :twisted:

Najbardziej sexy :roll:

1 Harry James Potter :shock:
2 Syriusz Black
3 Remus John Lupin :shock:
4 James Potter
5 Charlie Weasley :shock:
...a to dopiero interesujące. Z wyżej wymienionych panów tylko Syriusz jest opisany jako przystojny. Harry jest cool i wogóle ale co sexownego może być w chudym, rozczochranym siedemnastolatku który zawsze wygląda jakby przed chwilą zwlokł się z wyra? Lupin, uroczy mężczyzna, ale nie licząc fascynacji "ukrytą bestią" :wink: co w nim do cholery jest sexownego? O Charliem nie wspominając. Ech ci fani 8)

Najbardziej zboczona para na jaką wpadł fandom :twisted:

1 Harry&James
2 Harry&Lily
3 Fred&George
4 Draco&Narcyza
5 Ginny&Fred

...jednym słowem niech żyje kazirodztwo. Chociaż słyszałam już o gorszych przypadkach ( w sensie obrzydliwości) typu Hagrid&Hardodziob albo Zgredek&Stworek :x

I jeszcze kilka prac Bloody Mary

1. Rodzinka Malfoyów
2. Lily
3. Ginny
4. Tonks
5. Bellatrix z małżonkiem
6. Lupin i Tonks
7. Lucjusz i Narcyza

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image 6.Image 7.Image

...edycja...

Trafiłam na kilka świetnych IMO fanartów...najpierw najnowsza caladan

8. Bracia Black ( autorka napisała że narysowała Regulusa przystojniejszego niż Syriusza bo w książce pewnie skończy się na tym, że był blondynem i bratu nie dorównywał urodą 8) )
9. Harry i Ginny
10. Snape i Draco - SPOILER
11. Lupin i Tonks
12. Dumbledore i McGonagall
13. Ron i Hermiona
14. Lupin i Kingsley
15. Snape i Tonks by nebulaean
16. I'm not a coward! - SPOILER
17. Bazyliszek
18. Jesienni Draco i Harry :roll:
19. Kompleny idiotyzm z Syriuszem i Snapem, ale jak narysowany :lol:
20. Nasza ukochana heroina :wink:
21. The Letter to a Dead Man by Nassima - część trzecia- subtelny SPOILER
22. Snape i Kelpie

8.Image 9.Image 11.Image 12.Image

13.Image 14.Image 15.Image 17.Image

18.Image 19.Image 20.Image 22.Image
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Athaya
Zainteresowany
Posts: 298
Joined: Sun Jun 20, 2004 2:14 pm
Location: Kalisz

Post by Athaya » Wed Nov 09, 2005 12:43 pm

:shock:

Prześliczne arty! Ale Snape i Draco.Khm znaczy się chodzi mi o art, na którym są razem (twarze) Kurcze. Oni są niesamowicie do siebie podobni :shock: Czyżby... Jeśli jest tak jak myślę to teraz teraz ja mam mętlik w głowie :roll:
A tak wogóle to 5 część HP trafiła w moje łapki (jestem w połowie książki) i to już na zawsze! Zostały jeszcze tylko dwie :twisted:
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Wed Nov 09, 2005 9:33 pm

Czytałam sobie własnie najnowszy Przekrój (który kupiłam w kiosku po niestrudzonej wędrówce przez miasto w dresie... mam nadzieję, że nikt mnie nie widział ;)) i trafiłam na artykuł o kreatywnym myśleniu. Niewinny cytat z samego końca przywiódł mi na myśl jedną z moich ulubionych 'potterowych' postaci - Lunę Lovegood. Otóż by ćwiczyć kreatywne myślenie zalecono odejście od rutyny nawet w najbardziej błahych czynnościach: piszesz zawsze czarnym długopisem, zacznij używać niebieskiego; myjesz zeby prawą reką, zacznij lewą... czytaj gazetę do góry nogami :) Rzuca to nowe światło na tą postać, która nie koniecznie jest tylko i wyłącznie szalona. Może być najnormalniej w świecie kreatywna ;) Żarty, żartami (na pewno?), miło jednak powrócić do tej osóbki, która wprowadza do książki tyle... no właśnie, czego? Kiedy czytam na forach teksty jej poświęcone, zwykle wszyscy się śmieją, a bo zrobiła to, a bo znów zrobiła tamto. Krótko mówiąc 'kupa śmiechu'. A mnie jednak najbardziej utkwiła w głowie jej rozmowa z Harrym, kiedy to inni uczniowie pod koniec Zakonu Feniksa pochowali jej rzeczy. Potter spotkał ją przed wielką uczta, kiedy wieszała zawiadomienie prosząc o zwrot książek itd. Pamiętam też jej teorię co do obecności "ich" za zasłoną. I taką Lunę mam przed oczami - tajemniczą, postrzegającą świat z innej perspektywy, która nie tyle jest szalona, co nie próbuje tłumaczyć swojego zachowania (w jej świecie nie ważna jest opinia innych). Zatem nadszedł czas na Pomylunę - nieco nierozgarniętą, ale niekoniecznie pomyloną, jak to się wielu wydaje. Mam nadzieję, że Rowling rozwinie jej postać i Luna odegra jeszcze ważną rolę w książce.

Image Image Image Image Image Image Image

Co do Bonnie, pamiętajmy, jak w początkach swojej kariery wyglądała Emma, a bądź co bądź ładnie jej się wyrosło :) Myślę, że z Bonnie będzie tak samo i jeszcze zagra nieustraszoną piękność w akcji piątego i szóstego tomu 8)

I jeszcze powrócę do sprawy rodziny Malfoyów. Genialny w swojej prostocie jest ich portret zrobiony przy pomocy markerów (powyżej, pozycja nr 1). Bo przecież nie ważne, jak źli są ludzie, są sprawy, którye wszystkich cieszą tak samo. Każda rodzina (no, w porządku, pomijam tu patologie, które raczej w środowisku zamożnych rodzin mieszkających w wielkich domach, z wielopokoleniową tradycją nie mają miejsca itd.) cieszy się na przyjście dziecka. Przyjście na świat Draco, w rodzinie Malfoyów na pewno było szczęśliwą chwilą, nawet jeśli Lucjusz już wtedy planował, że jego syn podąży jego ścieżkami, bądź co bądź z jego perspektywy będącymi jedynym słusznym i dobrym wyborem. Zatem taki spacer w przeszłości mógł jak najbardziej mieć miejsce. A to z kolei rzuca kolejne światło na Draco i drogę, jaką wybrał/wybierze (?) Zła czy dobra... póki co nie wiadomo. Wiemy jednak, że w życiu miał styczność lub zaznał jednego i drugiego, a to kolejny powód by uznać go za postać niejednoznaczną i skrywającą więcej niż na pierwszy rzut oka się wydaje.

P.S. Ja tylko przypominam ;)
onar-ek -> Pkt 6. Regulaminu. Jeśli oprócz swoich przemyśleń, chcesz się podzielić obrazkami znalezionymi w sieci podaj do nich linki. (W rzadnym wypadku nie wklejaj ich bezpośrednio!) Moderator tematu, coby nie mówić JA 8), jak najszybciej postara się zamieścić ich miniatury, które po kliknięciu odeślą cię do oryginału.

Uprasza się również o traktowanie SPOILERów czerwonym kolorem. Dziękuję za uwagę :cheesy:
Last edited by Olka on Wed Nov 09, 2005 9:49 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Justynka
Starszy nowicjusz
Posts: 189
Joined: Sat Aug 16, 2003 5:43 pm
Location: Toruń...

Post by Justynka » Wed Nov 09, 2005 9:38 pm

To ja wklejam malutkie zdjęcie na którym możemy zobaczyć uśmiechniętego Snapa :D
Image
Image

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Wed Nov 09, 2005 11:36 pm

ROTFL :haha: to zdjęcie jest pocieszne.
A oto i Harry z Syriuszem...już się zabrali za kręcenie OOTP...no proszę :lol:

Image

Olka, świetne obrazki Luny, zwłaszcza piąty i ostatni...i podpisuję się pod wszystkim co napisałąś o Lunie...wielu ludzi uważa ją za tzw. "Comic relief" podczas gdy ta rola w książce tak naprawdę należy do Freda i Georga, oraz w pewnym stopniu- do Hagrida. Luna ma w sobie coś przejmująco smutnego. "I see them too". "It was like having friends". A jej rozmowa z Harrym na końcu piątego tomu to jedna z najbardziej gorzko-słodkich i pełnych nadziei scen jakie przeczytałam...a sporo czytałam :wink: A najsmutniejsze jest to że tacy ludzie istnieją obok. Wartościowi, mądrzy, kompetentni, w sytuacjach kryzysowych wykazujący się zaskakującą inteligencją i refleksem. A potem odsuwani na bok, kiedy już jest po wszystkim.
Też mam nadzieję że Luna odegra jeszcze większą rolę...choć muszę przyznać że coraz mniejszą :roll: światem HP zawładnął płomiennorudy cynicznie uśmiechnięty Ginbot miotający klątwami, trzepoczący rzęsami i powiewający swymi legendarnymi włosami :twisted:
Chociaż...po wypowiedzi reżysera "Zakonu..." nabrałam nieco nadziei...facet powiedział coś w tym stylu że " W tej książce pojawia się pewna postać, która aczkolwiek ekscentryczna, jest jednocześnie pełna nieodpartego czaru. Ta dziewczyna odegra kluczową rolę, więc poszukujemy odpowiedniej aktorki". Kluczowa rola hm...wiadomo że Rowling zdradza filmowcom nieco z fabuły przyszłych tomów, żeby wiedzieli na czym stoją.

I jeszcze jedna Luna ode mnie...dokładnie- tajemnicze, smutne, wielkie oczy.

Image

A co do Malfoyów...kręgosłupa im brak, oj brak, ale przynajmniej nie kwalifikują się do natychmiastowego leczenia w Tworkach albo długich godzin spędzonych na kozetce u psychoterapeutki :mrgreen: czego nie da się powiedzieć o naszych boskich Blackach. Ktoś moim zdaniem celnie ich podsumował.
I see Sirius as a highly tuned sports car - like a Ferrari, but one with the ignition stuck at 'on'. He cannot switch off or gear down. If he's forced to stand still he burns out. He's either UP or he's DOWN. Azkaban would hardly have a beneficial effect, but I think he was that way inclined when he went in.

I never really thought about the sanity of the entire family until now. But yep, they're totally inter-bred (see Mrs Black's 'the blood of my fathers'). Bellatrix is cracked - waaaaay worse than Sirius ever could be. She ended up in Azkaban because she was crazy - she went there because she was already a sick, torturing cow. I wonder if that's how she survived it? - she thought 'bad me' was a good thing? All the Dementors revealed to her was a series of 'flashbacks of my greatest moments'?

Ach...a nam tu się premiera "Czary" zbliża. A wraz z nimi kiczowate dialogi ( jako że scenarzysta uznał że napisze lepsze niż Rowling), pokraczne reżyserskie inwencje, chybione wizje, Ron półgłówek a przede wszystkim Hermiona Pink Power Ranger Princess Granger 8) sama nie wiem co gorsze- filmowa Hermiona czy książkowa Ginny.
W recenzjach można wyczytać "Harry i Ron zdają sobie sprawę że obaj żywią do Hermiony uczucia nie całkiem platoniczne" :shock: :shock: :shock:
Ktoś już przewidział jak będzie wyglądała słynne scena w Departamencie Tajemnic w filmie numer 5, biorąc pod uwagę miłość scenarzysty do Hermiony Pink Power Ranger Princess Granger i jego talentu do przeraźliwych dialogów.
VOLDEMORT: I have nothing more to say to you, Potter. You have irked too often for too long. AVADA KEDAVRA!
HERMIONE: *slow motion* Nnnnoooooooooooooo. *leaps in front of Harry, the Killing Curse hits her tight pink sweater, artfully ripping it apart, and then bounces off*
VOLDEORT: What the - ? *gasp* Hermione Granger!
HERMIONE: It was foolish of you to come tonight, Tom. The Aurors are already on their way. *casts spell*
VOLDEMORT: *conjures shield, blocks it* Not going to kill me, Hermione? Above such brutality, are you?
HERMIONE: Brutality my tush! *draws wand* Be gone from this earth forever, vile being! Avada kedavra!
*glorious, visually stunning Killing curse emanates from Hermione's wand, causing her hair on its end; the Killing Curse heads towards Voldemort, grazing the side of his face, causing him to stumble over, tripping on his robes comically, his face bloodied*
VOLDEMORT: Little brat. Have you not heard the prophecy? No man can kill me!
HERMIONE: But I am no man. *casts a wordless Killing Curse* I am a woman!
VOLDEMORT: You really are the brightest witch of your age, Hermione. *disapparates*
HERMIONE: Harry, are you OK??
HARRY: Uh, yeah, I think.
VOLDEMORT: *suddenly reapparates by Harry* MWAHAHAHAHA!
*Voldemort stretches Harry's mouth open and jumps inside*
HARRYMORT: Kill me now, Hermione.
HERMIONE: Harry!!! Oh, HARRY!!!
HARRYMORT: If, you're so girl power, then kill the boy.
HERMIONE: *hugs Harry* Harry, THIS IS NOT YOUR HEART. Your heart is HERE!! COME BACK TO IT!
VOLDEMORT: Blarrrrgggh. Too much love. *jumps out of Harry's mouth* We shall meet again, Potter! *disapparates*
DUMBLEDORE: *walks in* Well, it looks like my work is done.
HERMIONE: What do you mean your work? You didn't do anything.
DUMBLEDORE: Didn't I, Ms. Granger? *winks* Well, so long. *mounts broomstick*
HARRY: Wait, Professor, aren't you going to tell me about the prophecy?
DUMBLEDORE: What prophecy? *winks* Good night. *flies away*
HERMIONE: Harry, listen, I know what the prophecy is.
HARRY: You do?
HERMIONE: Yes, I read it in Hogwarts: A History. Harry, in the end, you're going to have to kill Voldemort. Neither can live while the other survives.
HARRY: So, you knew. You knew all along and you never told me!
HERMIONE: Harry, I....
HARRY: YOU WERE MY FRIEND!! YOU WERE MY FRIEND!! And YOU BETRAYED ME!!!
HERMIONE: Harry, I, I just wanted you to be happy.
HARRY: *tears streaming down his cheeks* Oh, Hermione, I can't do this alone.
HERMIONE: You won't have to. *they hug*
EDIT ponieważ trafiłam na najnowszą caladan. Kobieta moim skromnym zdaniem przebiła samą siebie. Zakon Feniksa słuchający transmisji Quidditcha. Jakby ktoś miał problemy z identyfikacją to facet który chce wpełznąć do radia to oczywiście Syriusz, za nim siedzi Lupin, na kanapie Dumbledore, McGonagall, Tonks, Kingsley i Alastor "Szalonooki" Moody a ten czarny ponurak z miną "mam to w d..." a i tak nasłuchuje to of course nasz drogi Sev :mrgreen:

Image
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Nov 10, 2005 4:22 pm

Caladan, jak zwykle powala :respekt:

Zdjęcie, które wrzuciła Justynka od samego początku, gdy tylko pojawiło się w sieci sprawiło, że uśmiechałam się za każdym razem, ale zastanawiałam się czego dotyczy ta scena. A potem pojawiło się tych 13 filmików jednego dnia i wszystko stało się jasne. Jest to dość zabawna scena, kiedy podczas zajęć Fred zaprasza Angelinę na bal, a Ron nie mając pomysłu z kim iść radośnie stwierdza "Well, Hermione... you are a girl..." :lol: Snape za gadanie ładuje im (Harry'emu i Ronowi) książką, którą ma w ręce, po głowie (nawiasem mówiąc Emma nie popisała się w tej scenie :?).

BTW: Justynka, fajny avatar :haha:

Fragment walki z Voldemortem powalił mnie całkowicie. Już przy 'vile being' parsknęłam śmiechem i zabierałam się za cytowanie co lepszych fragmentów, ale sprowadziłoby się to pewnie do przytoczenia całości :cheesy: Ale może jednak pozwolę sobie na choć końcóweczkę: "HARRY: YOU WERE MY FRIEND!! YOU WERE MY FRIEND!! And YOU BETRAYED ME!!! | HERMIONE: Harry, I, I just wanted you to be happy. "

Ginbot (ROTFL!!!) - trafiłam jakiś czas temu na temat... muzyczny. Ktoś po przeczytaniu HBP uznał, że ruda z pewnością mogłaby zastąpić Enrique Iglesiasa śpiewając Harry'emu:

I can be your hero, baby.
I can kiss away the pain.
I will stand by your forever.
You can take my breath away.


A tak wogóle to mnie zainspirowałaś tym określeniem, Lizziett, więc skleciłam takie cuś na szybko 8)

Image

A na koniec zagadka. Znalazłam taki oto obrazek :arrowd: i się zastanawiam, czy uda nam się odgadnąć imiona wszystkich postaci. Ja jestem pewna co do niektórych, z resztą może wy sobie poradzicie.

4. Hagrid
10. Dumbledore
5. Minewra
9. Knot
14 i 15. James i Lilly (?)
16. Szalonoki
19, 20, 21 Trio

Image

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Nov 10, 2005 11:50 pm

A tak wogóle to mnie zainspirowałaś tym określeniem, Lizziett, więc skleciłam takie cuś na szybko
Image Nie. Mogę. Oddychać. To jest po prostu piękne. I drugie w kolejce ( po Zakonie Caladan) w drodze na mój pulpit.

Co do Ginbota to wiesz...inspiracja Lizbotem :twisted: Kocham Liz w serialu a przede wszystkim w niektórych naprawdę dobrych ff- jak "Innocent" albo "Revelations" ale to co się spotyka w większości da się określić tylko jednym słowem- Lizbot. No wiesz, ta odmiana przy której K-4 to stado niedorobów, prawdziwa królowa Antaru, kapłanka Granilthu, Super!Agentka od tajnych operacji, transgeniczna mutantka zapieprzająca na motorze i powalająca zastępy wrogów jednocześnie rodząc dziecko, w której kochają się na zabój wszyscy od Maxa poprzez Khivara aż do Aleca i innych gwiazd ze wszystkich możliwych seriali.
Uff...pewnie nie byłabym tak uprzedzona do panny Weasley gdyby nie doświadczenia z Lizbotem :mrgreen: ( a wiesz że zetknęłąm się z fanficami crossoverami Roswell i HP).

Co do tego obrazka...wydaje mi się że to ma być fota którą Szalonooki pokazał Harry'emu na Grimauld Place. Dlatego też sugerowałabym że numerki 19, 20 i 21 to nie Trio tylko James, Peter i Lily, wobec czego 17 i 18 to Lupin i Syriusz. 11 to Aberford Dumbledore a 8 to chyba Madame Rosmerta. Nad resztą muszę jeszcze trochę pogłówkować 8)

Jak lubisz takie parodie, to mam tu jeszcze coś.

Scena której zdaniem jednego z fanów zabrakło w filmie numer 3 by dopełnić wizerunku Hermiony Pink Power Ranger Princess Granger. Ta w której Syriusz odchodzi.
SIRIUS (suddenly having a light bulb moment after about twenty feet and turning that damned hippogriff around): You're kind of cool, too, Harry. A little. Not as totally rad as Hermione, but don't let that get you down.
I jeszcze dwie parodie napisane przez fanów po HBP, fanów którym wyraźnie nie spodobała się pewna para- UWAGA Spoiler

Przyszłe losy RL&NT

Oraz alternatywna wersja HBP :wink:

Pytanie za dwa złote- fanami jakiej pary są autorzy tych tekstów? 8)

I jeszcze kilka avatarów

1. Hermiona/Emma
2. Kofany Snape
3. Takie cóś:wink: SPOILER
4. SPOILER HBP
5. Syriusz i Snape mają małe nieporozumienie
6. Remus i Tonks - SPOILER
7. Ron i Hermiona

(Olka: Poniżej rzut wszystkich avatarów z ukryciem spoilerów. Jeśli chcecie, ściągnąć któryś avatar lub w przypadku spoilerów zobaczyć go w całości, kliknijcie na linki powyżej)

Image

I jeszcze mała parodia romansu Harry'ego i Hermiony :mrgreen:
At the Dursleys

Harry: *cries* OMG Sirius!! OMG so dead!!! Oh, Sirius Sirius Sirius Sirius! Siriusly siriusing Sirius!

Hedwig: *swoops in and brings three letters* Peace out!

Harry: *opens letters*


Hermione: *in the letter*

My Nearest and Dearest Harry,

I’ve been so worried for you that I hardly ate or slept this last month! My parents are starting to worry for my health, but I care not – all my care is devoted to you. Oh, I cannot wait until the fates permit us to meet again!

Yours always,

Hermione


Dumbledore: *in the letter*

Dear Harry,

You are to spend the rest of the summer with the Grangers, because they are cool and it’s been years since your last dental check-up. Chop chop!

Albus Dumbledore


Ron: *in the letter*

Hey Hari

Howsit goin? Nott 2 hott I guess with Serious ded & al dat sh**. Quiditch iz cool and I like candi hope ur havin a gr8t summr

Ron

Harry: *rips Ron’s letter to shreads* He doesn’t understand me… and never has! Thank God I’m going to spend my time at the Grangers, and not at the Burrow, that godawful boring place.

The Grangers: *eventually come pick Harry up and Vernon gets angry and Harry tells him to piss off blah blah blah.*


At the Grangers

Mr. Granger: Welcome, Harry! We’ve never met but you’re like a son to us!

Mrs. Granger: Oh, Harry, you’re just as handsome as Hermione told me!

Hermione: *blushes* Come on, Harry, I’ll show you my room.

Mr. Granger: No funny business now, kids! Always keep the lights turned on!


[All laugh.]


Harry: Wow, Hermione, your room is cool.

Hermione: Yeah, and look, my dad framed the first piece of dental floss I used.

Harry: Oh, Hermione, your family is wonderful! I wish I had one like that… *sniffles*

Hermione: *hugs him LIKE OMG JUST LIKE IN THE MOVIE!!!* Oh, Harry, I understand… Don’t be ashamed to cry… There, there… Blow your nose, now, that’s a good boy.

Harry: *cry cry cry Prophecy sob sob Sirius cry cry cry Voldemort*

Hermione: I wish there was something I could do to cheer you up.

Harry: Let’s play Quidditch, or Exploding Snap, or Wizard’s Chess, or Gnome Tossing.

Hermione: Or we can read Hogwarts, a History!

Harry: *suddenly interested because he’s smart and not stupid like Ron* What a great idea! Man, I’m sure glad I didn’t go to the Burrow!


On the train

Draco: *is still evil*

Ginny: *is still slutty*

Ron: Hi guyz! How wuz ur summr?

Harry: Fine, and don’t ask me about the Prophecy, because I won’t tell you, because you’re not my nearest and dearest.

Loudspeaker: It is herby declared that Ronald Weasley is no longer a Prefect because he was only second choice and it’s only fair that Harry Potter replaced him.

Harry: *is so smug*

Hermione: *hugs him again SQUEEE LIKE IN OOTP AND I CANT WAIT 4 DAN & EMMA TO DO THAT!!* I knew you were the one! I knew it!

Pidwidgeon: *circles above them*

Theory of Movement Versus Stagnation: *is so true OMG!!*


At Hogwarts

Draco: *is still evil and has a sekrit crush on Hermione but won’t admit it *

Ginny: *is still slutty and kicks ass at Quidditch cuz she’s possessed by Voldemort*

Harry: Hermione, I found a leak in the boys’ room! I bet this is the Death Eaters’ doing, they’re digging a tunnel under the castle to penetrate it––

The readers: *snicker at the word penetration*

Mind: *is hopelessly in the gutter*

Harry: ––and they must have a secret agent in here somewhere!

Hermione: I’ll go straight to the Library and look it up, Harry.

Ron: Im hungri, guyz!

Luna: I love you, Ronald, hahaha!

Ron and Luna: *snog in a closet for rest of the book because who cares about them*


In the Common Room

Hermione: *takes Harry’s assignment from him* Here Harry, let me do that for you cuz I’m so selfless and smart.

Ron: Wil u do mine 2, Herm?

Hermione: *emo tears* I’m not your slave, you illiterate bastard!!

Ron: *leaves* Ur such a hor I think Ill go snog Luna!

Harry: *realisation* Hermione, you almost died last year at the Department of Mysteries and my head was spinning like whoah!

Hermione:Yeah, and you also took a step forward towards me while you were yelling at me, remember?

Harry: I totally love you.

Hermione: *grabs Harry’s arm* I totally love you too.

*hawt snog yet platonic cuz sex is yucky*


During the rest of the book

Draco: *is still evil but repents cuz all Slytherins aren’t bad, you racist!!*

Ginny: *is still a slut and sold them all to the Death Eaters and OMG she’s such a Mary-Sue cuz she’s pretty and athletic and I’m not and those popular girls totally picked on me in gym class ten years ago!!!*

Harry and Hermione: *solve the whole mystery by themselves and kiss and grab each other’s arms and ride Buckbeak again and defeat Voldemort cuz Hermione’s totally the Ying-Yang Jungian Wife the Dark Lord did not know*

Ron: *dies*

No one: *cares*

Rupert Grint: *isn’t even hott like Dan anyway even if Dan cut his hair like OMG I totally cried when I saw that!!!*

The readers: *would like to thank God Harmony will never get anywhere near canon*


THE END



"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Fri Nov 18, 2005 10:19 am

:haha: :haha: :haha: parodia byla swietna :haha: :haha: :haha:

Ktos cos wspominal o usmiechajacym sie Snape?
Image
avatar by lilpotter

i link do fotki z Voldemortem, ale radzilabym nie wchodzic jesli ktos nie lbui brzydkich obrazkow :haha:

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sat Nov 19, 2005 3:33 pm

Widziałam tego Voldiego jakiś czas temu, ale najprawdopodobniej redaktorzy czasopisma się pomylili i jest to jeden ze Śmierciożerców.

Co do Parodii
Hermione: *hugs him LIKE OMG JUST LIKE IN THE MOVIE!!!*...
Hermione: *hugs him again SQUEEE LIKE IN OOTP AND I CANT WAIT 4 DAN & EMMA TO DO THAT!!*
Powyższe cytaty rozbroiły mnie całkowicie. Jakbym widziała te wszystkie komentarze na potterowych forach. Łomatko, albo na mugglenecie :twisted: jakiś czas temu podałam wam link do klipu zrobionego przez jakąś fankę tejże pary. Muszę przyznać, że bardzo zmyślnie to skleciła i na prawdę z miłą chęcią pogratulowałam jej w komentarzach, jak setki innych osób (komentarzy było ponad 800 :wow:) Pomijając jednak wszystkich tych, którzy byli rozsądni, pojawiła się tam cała masa wypowiedzi niemal identycznych z cytowanymi. Uśmiałam się jak nigdy :haha:

Wracając do obrazków, tym razem cię ubiegnę Lizziett i podrzucę linka do najnowszych obrazków (jeden pod drugim) caladan. UWAGA SPOILERY

W sprawie filmu, wczoraj była światowa premiera dla śmiertelników i co recenzja to pozytywna ocena, zatem mam nadzieję, że się nie zawiodę. W każdym razie bileciki już zarezerwowane w Multikinie :cheesy: I jeszcze słów kilka o muzyce. W wielu zapowiedziach słyszałam już cudowne kawałki, choć nie powiem, na jednym się zawiodłam. Natomiast na jednej z japońskich stron pojawił się fragment z drugiego zadania, pod wodą - widzimy w nim Harry'ego i na moment Fleur - czysta poezja! Uwielbiam chóry gregoriańskie. Chyba zaopatrzę się w soundtrack!

... edycja...

I kilka avatarów, które wzbudziły we mnie jeśli nie zwykły uśmiech to szczery... rechot ;) (podobnie, jak wcześniej, odnośniki do poszczególnych avatarów pod żółtymi linkami, a pod nimi screenshot wszystkich razem, żeby łatwiej było obejrzeć :))

Świąteczne: Harry, Draco, Snape, Luciusz, Remus.

1. What the f*ck (.... all I need is U?... taka mała dygresja. ależ jestem wulgarna ;) :haha:)
2. Delusional - Harry i Hermiona :lol:
3. Remus
4. Aberforth Dumbledore
5. Harry - SPOILER
6. Avda Kedavra - ruchome
7. Hermione :twisted:
8. YMCA - Dumbledore
9. Gryffindor - ten wiatrak ostatecznie mnie powalił. Ucieleśnienie Hermiony z powyższych parodii, ewentualnie Ginny ;)
10. Draco ;)

Image

Polecam jeszcze fajną stronkę o Potter Puffs, tworzoną na podstawie Power Puff Girls :D Jeszcze nie przyjrzałam sie dokładnie temu LJ, ale zapowiada się całkiem fajnie.

...edycja...

Ale mnie naszło. Dowcip często nie jest wysokich lotów, ale co tam. Można się pośmiać :D

1. Sevvy
2. Harry i Remus - to mnie rozbroiło :lol: - ruchome
3. Tańcujący Sevvy ;) - ruchome
4. bojkot JKR
5. H & R did what? - ruchome
6. Dr. WHO
7. bez komentarza :D
8. ZNP i różdżka. Jakieś pytania? ;)
9. Trio - ruchome
10. The Saviour
11. czary mary
12. koniec świata!
13. Króliczek
14. Quidditch
15. Sexy Snape
16. Dark side
17. Whoohoo - ruchome
18. Kochamy Snape'a!!!!! - ruchome :haha:
19. Sex symbol
20. Ginny the beautiful czyżby czyżyk? ;)

I nieśmieszne, ale bardzo ładne :D

21. Voldi-Fines
22. Harry

Image

Postacie z HP wyglądem przypominające lampy :D

Rysunek caladan, ale nie znalazłam go na jej LJ tylko na photobuckecie. Nie przypominam sobie, żeby tu był. A może jednak :roll: UWAGA SPOILER Dumbledore i Harry

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Tue Nov 22, 2005 6:27 pm

Olka zarąbiste te avatary :lol: zwłaszcza 1, 2 ( kiedy zobaczyłam go po raz pierwszy z rozradowania wyplułam colę na ekran :oops: ), 15 i 19. Cudo! ( choć do własnego też mam słabość :wink: )

Ponieważ z nową caladan ktoś już mnie ubiegł :wink: wrzucę jeszcze kilka jej dawnych prac, które- jak mi się wydaje- nie były tu jeszcze pokazywane...przy okazji jak na dłoni widać, że z upływem czasu jest coraz lepsza.

1. Bliźniaki, Bill i Charlie
2. Syriusz, James i Lily, oraz Snape i Lucjusz Malfoy ( jedne pod drugim)
3. Dumbledore, Lupin i Fawkes
4. Lupin
5. Huncwoci
6. Lupin
7. Dwudziestoletni Lupin
8. I Lupin nastolatek
9. Scena której imienia nie wolno wymawiać
10. Lupin i Syriusz na Grimauld Place
11. Lupin i Tonks - SPOILER
12. Zraniony Lupin
13. Lupin i Harry
14. Dumbledore - SPOILER
15. Harry i Dumbledore - SPOILER

i już nie caladan, za to coś na wesoło... Atak fanek

16. Rysunek który wdg. mnie idealnie oddaje esencję filmowego Trio 8)
17. I uhm...jakiś czas temu pisałam że mam nadzieję iż Ginny nie umrze w siódmym tomie, bo nie przetrawiłabym pogrzebu w stylu Padme z obsypaną białym kwieciem Ginny leżącą na marach i wszystkimi bohaterami łkającymi jeszcze głośniej niż na pogrzebie...ci którzy powinni, wiedzą kogo :wink:
Najwyraźniej jednak niektórzy uważają taką perspektywę za niezwykle poruszającą :lol:

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image

5.Image 6.Image 7.Image 8.Image 9.Image

10.Image 12.Image 13.Image

16.Image 17.Image
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Wed Nov 23, 2005 8:53 pm

9. bezapelacyjnie trafiła na mój pulpit. Najpiękniejsza praca caladan, jaką do tej pory widziałam. Zwyke postacie z jej obrazów są nieco sztywne, mam wrażenie że to swego rodzaju manekiny. W tym przypadku od obrazu bije ogrom żalu, uczuć. Świetna praca!

1. Harry i Ginny
2. Młody Snape
3. Snape by ellaine
4. Śmiercio...żerne majteczki :lol:
5. Śmierciożerca
6. Znów Sevvy
7. Śmierciożerca - i tak według mnie powinni oni wyglądać, a nie banda kuklux klanu rodem z filmowej czary ognia :?
8. Harry opłakujący Rona na polu bitwy by Fiendling
9. Snape... który to już raz? ;)

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image

6.Image 7.Image 8.Image 9.Image

Z serii za zasłoną

Image Image Image Image

Wracając do Ginny. Gdzieś na deviantart mignał mi przeuroczy avatar, który radośnie miga hasłem "DIE Ginny, DIE" :twisted:

User avatar
Athaya
Zainteresowany
Posts: 298
Joined: Sun Jun 20, 2004 2:14 pm
Location: Kalisz

Post by Athaya » Thu Nov 24, 2005 2:53 pm

Zastanawiam się dlaczego wy tak nie trawicie te Ginny :lol: Naprawdę! A tak swoję drogą to gdzieś... Nie pamiętam gdzie, ale było napisane podobnoż prawdziwe imie Ginny (i jego też nie pamiętam :roll: ). Brzmi ciekawie :)
Bardzo nie lubię tych spoilerów bo to jeszcze bardzie wzmaga moją ciekawość na temat tego cóż się wydarzy w 6 tomie, a nie znam anglika na tyle by wertować angielski tom :roll:
Co oznaczał wyjec do Petuni w 5 tomie ze słowami "Pamiętaj o moim ostatnim!" bo mnie to niesamowicie ciekawi :twisted: mam pewną hopotezę, ale cóż... trzeba poczekać na kolejne tomy.
Chciałabym też wyrazić zachwyt nad tymi przepięknymi artami, które się tutaj pojawiły :cheesy: To się nazywa talent!
Image

User avatar
ji
Gość
Posts: 24
Joined: Sun Jul 11, 2004 4:51 pm
Location: Oświęcim/Polska

Post by ji » Thu Nov 24, 2005 4:33 pm

Arty i avatary jak zwykle boskie :) Uwielbiam Sevva, 7 (Rupert), SexSymbol i Dark Harry :twisted: Oluś zgadzam się z tobą, że tak powinni wyglądać Śmierciożercy (7). And I want that knickers! :D

Dziś podaję linki do kilku filmików. Proszę o tylko pozytywne komentarze ;P

numero uno: http://www.potterpuppetpals.com/sexy.swf

numero duo: http://www.eviltrailmix.com/emmyxmas.swf

numero trio(?): http://www.eviltrailmix.com/~bindi/MugglePants.html

Enjoy!

Ps. Jeśli mnie pamięć nie myli Ginny to chyba Regina, ale pewności nie mam :D

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Thu Nov 24, 2005 4:52 pm

Zgodze się z wami śmircożrca ma tak wyglądać.

Nie udzielam się w tym temacie ale czesto i gęsto do niego zaglądam. Mam pytanie idzie ktoś na jutro na premiere HP i Czara Ognia?
:)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Nov 24, 2005 6:07 pm

Magea - Ha! Kochana, toż to pytanie retoryczne 8) Ale dla jasności: Oczywiście, że tak :) Już 2 tygodnie temu zarezerwowałam najlepsiejsze miejsca, na seansie o godz 21, żeby uniknąć wrzasków, szeleszczących papierków, siorbania colą i... a może przede wszystkim dubbingu, który za każdym razem wzbudza we mnie dreszcze bynajmniej z wrażenia. I jeśli mnie pamięć nie myli, ten przebrzydły psiak dwa posty wyżej dotrzyma mi towarzystwa :twisted: A potem, jak mi się spodoba pójdę jeszcze raz i jeszcze... a potem ściągnę sobie emulem, bo jak podają tajne źródła film dostępny jest już w sieci 8)

Athaya - nie bój się chwycić po angielską wersję HP. Język naprawdę nie jest skomplikowany i właściwie powiedzmy po 4 latach jego nauki nie powinnaś mieć problemu z HBP. A to i tak ocena na wyrost. Nie czekaj do stycznia, tym bardziej, że panu Polkowskiemu daleko do pierwowzoru, choć mam dla niego dużo szacunku.
Zagadka "Pamiętaj o moim ostatnim" zostaje rozwiązana, choć nie spodziewaj się fajerwerków. Poświęcono tej kwestii raptem krótki dialog z tego co pamiętam :roll:

ji aka przebrzydły psiak :cmok: Numero uno wymiata! Zawsze byłam pod wrażeniem prac Neila! BTW pisze się 'tre' ;) a Ginny to Virginia, choć są i tacy którzy upierają się przy Ginewrze :D

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Nov 24, 2005 11:54 pm

Olka, Śmierciożerca rewelacyjny! I byłabym dozgonnie wdzięczna gdybyś znalazła ten avatar :mrgreen: A jeśli chodzi o ten art caladan...ktoś skomentował że najlepsze w nim są oczy Lupina- wyraźnie mówią że choć fizycznie wciąż jest obecny, duchowo już go tam nie ma.
Mam pytanie idzie ktoś na jutro na premiere HP i Czara Ognia?
Mój najmłodszy brat i mama :mrgreen: ( która jest- no może nie fanką, ale sympatyczką i książek i filmów i zawsze wygłasza ironiczne uwagi słysząc w telewizji komentarze o "sataniźmie", "czarnej magii" i "złym Potterze")
Zastanawiam się dlaczego wy tak nie trawicie te Ginny Naprawdę! A tak swoję drogą to gdzieś... Nie pamiętam gdzie, ale było napisane podobnoż prawdziwe imie Ginny (i jego też nie pamiętam ). Brzmi ciekawie
Pełne imię Ginny to Ginevra Molly Weasley- tak to wygląda w HP Lexicon bo tak potwierdziła Jo. A dlaczego jej nie cierpię? Cóż pisałam już o tym kilka razy więc nie będę się powtarzać, ale myślę że sporo wspólnego ma z tym niejaka Liz Parker, a raczej to co z jej postaci zrobili fani i znaczna część fanfictions. Brzmi enigmatycznie? No cóż :wink:

Z okazji premiery "Czary Ognia" kilka prac Marty zainspirowanych 4 tomem.

1. Hermiona i Wikuś na balu
2. Drugie zadanie
3. Harry, Ron, Ginny i Hermione
4. Hermiona i Wiktor
5. Cedryk ( pewnie uznacie mnie za sentymentalną idiotkę ale jednym z powodów dla których nie wybieram się na "Czarę" do kina jest fakt że nie mam ochoty oglądać sceny w której Harry wlecze za sobą jego trupa by oddać go ojcu)
6. Hermione i Ron po balu


1.Image 2.Image Image 3.Image

4.Image 5.Image 6.Image

I jeszcze kilka innych autorstwa Marty, już nie do "Czary"

7. Święta Weasleów
8. Lato w Norze
9. Trio na plaży
10. Ron i Hermiona
11. Upojne chwile - SPOILER
12. Several Sunlit Days - SPOILER
13. Magiczne Dowcipy Weasleyów - SPOILER
14. Trio i Ginny
15. Bracia Black
16. Huncwoci
17. Syriusz Black
18. Remus Lupin
19. Trio i Ginny, Peter w 1981 i Huncwoci (Olka: jeden pod drugim, poniżej miniaturka pierwszego)

7.Image Image 8.Image Image

9.Image 10.Image Image 14.Image

15.Image 16.Image 17.Image 18.Image 19.Image

i już nie Marty

20. Snape :mrgreen:
21. I jeszcze dwa portrety Hermiony
22. No i Hagrid...przecież nasz wielkolud jest tutaj KARYGODNIE zaniedbany

20.Image 21.Image Image 22.Image
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Athaya
Zainteresowany
Posts: 298
Joined: Sun Jun 20, 2004 2:14 pm
Location: Kalisz

Post by Athaya » Fri Nov 25, 2005 11:46 am

11. Upojne chwile - SPOILER
12. Several Sunlit Days - SPOILER
13. Magiczne Dowcipy Weasleyów - SPOILER
Khy :shock:
Szczególny widok spoiler -> Ginny i Harrego RAZEM! <- Jej... Nie mogę się doczekać chwili gdy moje łapki wpadnie 6 cześć HP :twisted:
Ginewra :roll: Bardziej pasuje ta Ginny moim skromnym zdaniem. Mnie tam jeszcze nie zalazła za skórę. Zobaczę po szóstym tomie :lol: A te wszystkie prace... Nic tylko ci podziękować Lizziett za nie! są przepięknę i oddają ten oprawdziwy książkowy klimat. Bo film wywołuje u mnie niesmak. Reżyser zepsół go i tyle. Za duuuuuuużo błędów w sztuce :lol: moim skromnym zdaniem.

Olka - Ja się wcalę nie boję :roll: Tylko bym musiała na tą książką usiąść ze słownikiem i czytać dio upadłego więc w empiku mieli by ze mną problem. Może i język nie jest trudny, ale jak przeczytałam 1 stronę to się z lekka przeraziłam. :lol: Ale te spoilery... Chyba mnie zachęciliście :mrgreen:
Image

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Fri Nov 25, 2005 3:13 pm

Żeby było jasne ja też idę dzisiaj seans mam na 16.30 .. może nie unikne siorbania colą i innych rzeczy ale to mi strasznie nie przeszkadza .. potrafie się wyłączyć ... Idę pierw na wersje z dubbingiem .. a za tydzień raze z tatą na wersje z napisami .. będe miała porównanie :)


Olka to było pytanie retoryczne :cheesy:
:)

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests