Harry Potter #1

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

Locked
User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Jul 28, 2005 12:23 pm

Znalzałam jeszcze trochę 8) Obrazki tych, których nie lubimy, albo lubić nie powinniśmy, bo źli są na wskroś ;)

1 i 2. Draco
3. Argus Filch i jego kotka - pani Norris
4. Narcyza
5. Irytek
6-8. Tom Riddle czyli Voldi za młodu :D
9. Ginny
10. Draco i Ginny

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image

5.Image 6.Image 7.Image 8.Image 9.Image 10.Image
Last edited by Olka on Sun Oct 02, 2005 12:25 am, edited 2 times in total.

User avatar
Primek1
Starszy nowicjusz
Posts: 155
Joined: Mon Jul 11, 2005 10:20 pm
Location: Z KrAiNy CiEnIa :D :P
Contact:

Post by Primek1 » Thu Jul 28, 2005 1:16 pm

Jak zwykle fajne fanarty. To wracając do tamtej strony, to byłem na niej i stwierdzam, że niektórzy fani HP naprawdę mają coś nie tak z głową. Np. Całujący sie Draco i Harry, lub też H&R&H razem ale bez odzieży żadnej...Normalnie myślałem, że to zupełnie coś innego będzie, nie zarze tam już raczej nie wiadomo na co sie mozna tam natknąc, ble... Fuj..... Żygać sie chce, więc naprawde podziwiam..

User avatar
Galadriela
Zainteresowany
Posts: 333
Joined: Sun Jul 13, 2003 1:41 pm
Contact:

Post by Galadriela » Thu Jul 28, 2005 1:23 pm

Obrazki tych, których nie lubimy, albo lubić nie powinniśmy,
No właśnie i jak mam przestać lubić Snape'a czy Draco (swoją drogą bardzo ciekawe postacie), no a Voldi w komnacie był niczego sobie :roll:
bo źli są na wskroś
:?: :?:
Image

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Thu Jul 28, 2005 1:35 pm

Heheh patrzcie jaki uroczy avatar :haha: -> Image

A fanart, nie wszystkie, ale wiekszosc, sa swietne szczegolnie spodobala mi sie Narcyza i Bill i Ginny 8) Wiecej prosze wiecej... Oby tylko nie H/Hr, Ginny i tych slash'ow :roll:

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Jul 28, 2005 1:47 pm

Galadriela wrote:
Obrazki tych, których nie lubimy, albo lubić nie powinniśmy,
No właśnie i jak mam przestać lubić Snape'a czy Draco (swoją drogą bardzo ciekawe postacie), no a Voldi w komnacie był niczego sobie :roll:
bo źli są na wskroś
:?: :?:
Ja tam dałam mrugające oczko, pod koniec 8) Taki Snape np. to ani zły, ani dobry na wskroś nie jest :lol: To teraz może Severusa wkleję? On raczej nie podpina się pod kategorię: H/Hr i Ginny, chociaż jest wyjątkowo częstym 'bywalcem' slashów 8) No, ale, że ja też takich cyrków nie lubię, wrzucam samego Snapa.

Image Image Image Image Image Image

I trochę z innej beczki - rodzinka Wesleyów

1. Artur
2. Bill
3. Fred i George (albo George i Fred 8)) oraz bohater off the menu -> Wood 8)
4-6. i troszkę Rona

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image 6.Image
Last edited by Olka on Sun Oct 02, 2005 12:43 am, edited 1 time in total.

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Jul 28, 2005 2:28 pm

Zwłaszcza po ostatnim tomie wiemy, że nikt nie jest taki do końca czarny, ani taki do końca biały...no ale cicho sza 8)

A Voldemort? No cóż, tacy "ludzie" się zdażają...nazywa się ich socjopatami. Nie są zdolni do żadnych głębszych uczuć. Nigdy.
Należałoby im tylko współczuć, choć zrozumieć nie sposób.

niektórzy fani HP naprawdę mają coś nie tak z głową. Np. Całujący sie Draco i Harry, lub też H&R&H razem ale bez odzieży żadnej...
No nie da się ukryć. Wczoraj gdy przeszukiwałam Potter Arts Daily w poszukiwaniu czegoś fajnego, trafiałam na rzeczy od których mózg się lasował. A te komentarze :? . Harry i Draco to małe piwo, omijam i nie rajcuje mnie, ale też nie bulwersuje straszliwie. Znacznie gorzej gdy łączy się dorosłych z nieletnimi, ale o tym już pisaliśmy, albo coś czego jeszcze do niedawna byłam nieświadoma, czyli łaczenie erotyki/seksu z przemocą, brutalnością i upokorzeniem :? Przykro mi to stwierdzić, ale celują w tym wielbiciele Snape'a, Malfoy'ów i Slytherinu, którzy najwyraźniej pałają żądzą zemsty :roll: za straszliwe krzywdy swoich idoli ( zwłaszcza biednego Severuska), obok czegoś tak ujmującego jak wspomniani przez Onar-ek "Bill i Ginny" znalazłam młodocianych Lucjusza Malfoya i Severusa wyczyniających z młodocianym Syriuszem rzeczy od których robi się człowiekowi zimno...oczywiście w odwecie za doznane upokorzenia :roll:
Świadomość że w głowach ludzi- i to naprawdę młodych- rodzą się takie pomysły jest jakaś taka....zresztą sami wiecie jaka.

Anyway...Weasley'owie

1. Charlie
2. Ginny
3. Molly
4. oraz Neville
5. Dumbledore
6. Szalonooki Moody
7. Syriusz- dorosły


1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image 6.Image 7.Image
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Thu Jul 28, 2005 2:43 pm

Ludzie maja dar... Tylko szkoda, ze niektorzy marnuja go na takie 'badziewia' o ktorych wspomina Lizziette :? Wybaczcie, ale ja naprawde staralam sie zrozumiec ludzi ktorzy to rysuja, ale niektorych sie nie da :roll: Same slash'e sa tak okropne,ze... Ugh bo jak mozna laczyc Harrego i Draco, albo Snape'a i Draco? Zreszta podawalam wam stronke kiedys :?

A tak bardzo zaintrygowala mnie sprawa laczenia nieletnich z profesorami, ze sama zapytalam sie fanow pary Snape-Hermiona dlaczego ich to kreci. I wiecie co? Wszyscy fani ktorzy mi odpisali mysla raczej o doroslej wersji Hermiony a nie malolaty z ksiazek... Normalnie kamien z serca Ci ludzie nie sa jeszcze straceni :lol:

User avatar
Primek1
Starszy nowicjusz
Posts: 155
Joined: Mon Jul 11, 2005 10:20 pm
Location: Z KrAiNy CiEnIa :D :P
Contact:

Post by Primek1 » Thu Jul 28, 2005 4:22 pm

Jak zwykle cudne. Ja tez spróbuje cos wrzucic, a czy mi sie uda? Zobaczymy...

1. McGonagall&Trelawny
2. Luna
3. Harry
4. Snape
5. Remus i Tonks<nie wiem czy tego uz przypadkiem nie było, ale zamieszcze, bo podoba mi się i jest dopuszczalne cenzuralnie :)
6. Młody Voldi

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image 6.Image

Narazie myślę, że starczy. Mam nadzieję, że sie wyświetlą.

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Jul 28, 2005 5:07 pm

Bardzo fajne Primek 8)
Mnie zwłaszcza do gustu przypadł Tom Riddle i Remus z Tonx...idealne...biedna dziewczyna jak zwykle potyka się o własne nogi, ale obok zawsze jest niezawodny Lupin gotów złapać ją w locie :mrgreen:

A co Hermiony i Snape'a...ręki nie dam, ale wydaje mi się że ta idea wzięła się z jakiegoś fanficu rozgrywającego się w okresie regencji...fanficów nie wiele przeczytałam, ale coś mi się o uszy obiło.
Mimo wszystko i tak tego nie pojmuję...mało to w tej książce facetów w przedziale wiekowym Granger? Ron, Harry, Fred i George, Wiktor, nawet nieszczęsny Draco...by wymienić tych bardziej popularnych. Po kiego grzyba Snape, ze wszystkich osób? Wszyscy wiedzą że jest najbardziej złożoną i skomplikowaną postacią w książce...nikt nie przeczy...ale on jest...on jest przecież odrażający, mówiąc brutalnie. Nie mam na myśli tylko jego wyglądu, choć "tłuste długie włosy", "wielki haczykowaty nos" i "pożókła cera" nie brzmią zbyt...zachęcająco :roll: ale o jego osobowość...bo oprócz tego że jest cholernie inteligentny, a jego sarkazm jest zabójczy to przepraszam, co on ma do zaoferowania? Zimny, wyrachowany, mściwy, okrutny i zakompleksiony. Ideał faceta poprostu.
Jak trafiam na te cytaty z ficów płodzonych przez niewyżyte panienki w których jakaś olśniewająco piękna wiedźma zawodzi "Sewerusie! Severusie! Wróć na stronę światła! Kocham cię! Kochaaaam cię!" to zaczyna mnie skręcać ze śmiechu.
No dodatek jeszcze niektórzy się upierają, że Severus wcale brzydki nie jest, a wszystkiemu winien głupi Harry i jego filtr (czytaj- jego punk widzenia)- bo nie lubi biednego Sevcia dlatego opisuje go jako ostatniego brzydala. A guzik, widział go takim od samego początku, zanim Snape zdążył otworzyć usta. A od początku postrzegał Bellatrix- potwora w ciele kobiety i Syriusza- o którym wówczas jeszcze myślał że jest mordercą- jako pięknych.
Zreszta co tam uroda Seva...jemu wypadałoby przeszczepić osobowość, a dopiero potem planować dla niego życie rodzinne :wink:

EDIT
:lol: skoro zeszło na radosną twórczość fanów to nie mogłam się powstrzymać żeby tego nie wkleić:

SŁOWNIK TERMINÓW FANFIKCIARSKICH

Dzieło knajpowe, zbiorowe, zebrane przez Semele. Ułożone alfabetycznie. Domaga się uzupełnienia.

Ałtor - osoba tworząca -->Dzieuo. (Arthur Weasley)

Beta - betareader, rodzaj kore- i redaktora fanfiktu. Pierwszy krytyczny czytelnik, mający za zadanie wyłapać i wskazać błędy, ocenić fanfikt pod kątem stylu, kompozycji, prawdopodobieństwa zdarzeń i postaci etc. Betować - czynić powinność bety. (Minerwa)

Dracofaństwo - wyrażane publicznie uwielbienie wobec postaci niajakiego Dracona Malfoya. Krótki opis: chudy, platynowowłosy wymoczek, chodzący z obstawa i co słowo podpierający się bogatym tatusiem. Ideał mężczyzny po prostu. (Leszek)

Dzieuo - fanfikt (lub utwór mający pozory fanfiktu) o bardzo niskim poziomie literackim, które z kanonem łączą głównie nazwiska bohaterów, często dotkliwie niekanonicznych (--> kanon), i dość dowolnie traktowane potterowskie realia. W d. często występują--> Mary Sue obojga płci oraz nagromadzenie błędów literowych, ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych i merytorycznych. (Arthur Weasley)

HarryPotteryzm - niczym nie uzasadnione wyrażanie uwielbienia dla lekko zarozumiałego pucołowatego dzieciaka w okularach i z blizną na czole, zachowującego się z reguły jak co-najmniej-pępek-świata i posiadającego niezrozumiały talent do pakowania się we wszystkie kłopoty, których otaczający go pragną mu oszczędzić?

(dorzuciłbym jeszcze typową dla wieku infantylność) (Peter)

Kanon - sześć (dotąd!) książek niejakiej JK Rowling, tekst, do którego musi sie ustosunkować każdy fanfikcjonista. Albo się go trzyma, albo tworzy wersję alternatywną. Najlepiej widziana jest albo pełna kanoniczność, albo kanoniczność z inteligentnymi i dobrze umotywowanymi odejściami od kanonu. (Minerwa)

Kingsleizm - uwielbienie dla niejakiego Kingsleya Shacklebolta.
Opis - wysoki Murzyn. Nie dość, że łysy, to jeszcze z kolczykiem (w uchu, w uchu...). Z zawodu auror. Więcej nic konkretnego nie da się o nim powiedzieć, bo to postać epizodyczna,. Gdyby zebrać w kanonie wszystkie sceny z jego udziałem, to wyszłoby może z pół strony. (Ida Lowry)

Kominek - ustrojstwo przeznaczone do komunikacji dwu- lub wielostronnej (Przewodowej, dodajmy, i nie będące --> feletonem. – dop. Arthur Weasley). W kanonie (patrz -> kanon) rozmawiający wystawiał łeb z płomieni. W warunkach netowych funkcję kominka spełnia gg. (Minerwa)

Lupinizm - wyrażanie uwielbienia dla niejakiego Remusa Lupina. Opis: wyniszczony, przedwcześnie postarzały, biedny, koszmarnie ubrany, wrażliwy, inteligentny, doświadczony przez życie. Drobna wada: raz na miesiąc zamienia się w dziką bestię i lata po Zakazanym Lesie czy innym odosobnionym miejscu, zżerając, co mu wpadnie w szczękę. (Semele)

Mary Sue - ja idealne autora (częściej autorki) podniesione do godności postaci literackiej. M.S. jest na ogół piękna, seksowna, bogata i inteligentna (przynajmniej za taką uważa ją twórca). Idealna M.S. w pierwszym rozdziale pławi się w mugolskim luksusie, w drugim w wieku piętnastu lat trafia do Hogwartu, a potem staje się obiektem westchnień Syriusza, Jamesa, Lupina, Harry'ego, Snape'a, Rona albo wszystkich jednocześnie. (Arthur Weasley)

Marysuista - ałtor (ob.) powołujący do życia --> Mary Sue. (Arthur Weasley)

Minerwianin - osobnik publicznie wyrażający swoje uwielbienie dla niejakiej Minerwy McGonagall. Opis: szczupła, w zaawansowanym wieku ciemnowłosa jędza, dla której regulamin jest rzeczą święta, o ile nie dotyczy to niejakiego Harrego P. (Leszek)

Miotła - pojazd jednoosobowy, jednośladowy (miotły prawidłowo używane są pojazdami bezśladowymi – dop. Minerwa), służący do transportu na mniejsze odległości lub gier sportowych. Patrz -> quidditch, zamiatanie. Magiczny odpowiednik mugolskiego roweru. Patrz -> mugol, mugolstwo. (Toroj)

Nextpart (Ostatnio bardziej "trendi" jest pisać "nekstpart" – dop. Semele) - odcinek --> Dzieua. (Arthur Weasley)

Piramida - duży --> sarkofag. (Arthur Weasley)

Sarkofag - duża --> trumna. (Arthur Weasley)

Sekcja zwłok - rodzaj --> trumny powstały przez rozłożenie utworu (najczęściej --> Dzieua) na pojedyncze zdania i wytknięcie, przeważnie w zjadliwej formie, stwierdzanych tamże błędów. (Arthur Weasley)

Snaperstwo - wyrażane publicznie lub/i wyczuwalne jednoznacznie w zawartości utworu uwielbienie autorki lub czytelniczki dla postaci niejakiego Severusa Snape'a. Krótki opis powyzszego: chudy, tłustowłosy, żółtozęby bydlak - może dlatego uwielbiany przez sporą liczbę czytelniczek cyklu HP. Co ciekawe - mężczyźni na tę przypadłość nie zapadają. (Leszek)

Sowa - przesyłka zawierająca informację, dostarczana drogą pocztową, poprzez sowy, listonoszy, lub elektrony (Tego ostatniego nigdy nie ruzumiałem). (Leszek)

Syriuszonarzeczeństwo (termin uknuty bezczelnie przez Semele bez wiedzy i zgody Autorki definicji) wyrażanie uwielbienia dla niejakiego Syriusza Blacka - opis: chudy, wytatuowany, wiecznie potargany długowłosy alkoholik, po 12-letniej odsiadce w ciężkim więzieniu. Straceniec z napadami furii. Miodzio!!!! (Beata)

Trumna - recenzja z --> fanfiktu. Nazwa pochodzi od ciągu skojarzeniowego: komentarz - comentarz - cmentarz - trumna. (Arthur Weasley)

Zamiatanie - czynność porządkowa wykonywana przy użyciu miotły (patrz -> miotła), używana przez wielu za haniebną degradację tejże, zwłaszcza przez czarodziejów zaangażowanych emocjonalnie w quidditcha (patrz -> quidditch). Wykonywana najczęściej niechętnie i z ociąganiem. (Semele)

Podsumowanie:
W tym całym "Harrym Potterze" to nie ma jednej normalnej postaci. Sami alkoholicy, paranoicy albo popaprańcy emocjonalni. Albo jeszcze gorzej. Zresztą, jakby nawet znaleźć jednaą normalną postać, to okaże się, że:
1) jest to postać epizodyczna, w kanonie pojawiająca sie kilka razy, a rozwinięta w FF
2) może i jest kanoniczna, ale nie ma fanklubu i ogólnie mało kto o niej pamięta (Ann)
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Jul 28, 2005 8:28 pm

:lol: A mnie w całym tym prześmiewczym poćwiartowaniu twórczości fanów szczególnie dobiła jedna rzecz, a mianowicie definicja Miotły. Przy czym zaznaczam, że chodzi mi tu o ałtorkę tejże definiszon, czyli Toroj. Niech mnie piorun trzaśnie, jeśli dziewczę to nie miało swego udziału w polsim tłumaczeniu Enahmy. Dla niewtajemniczonych jest to Dzieuo... cholera wie kogo, nie zaśmiecam gowy takimi bzdurami 8) Kiedy przebrnie się już przez pierwszy rozdział, czytanie kolejnych nextpartów wymaga syzyfowego wysiłku. W przypadku tego utworu jakakolwiek sekcja zwłok nie ma miejsca, gdyż oznaczałoby to komentarz niemal każdego zdania tegoż tasiemca. Jako dumna Snaperka (a co! :twisted:) muszę potwierdzić uwielbienie tej postaci przez autorkę, które niestety przerodziło się w najgorszą z możliwych form. Bohater ten w Enhamie... nie wybaczcie, brak mi słów, by go opisać. Takie postacie rodzą się jedynie w umysłach psychopatów (mimo że w zamyśle autorki Snape był veri pozytywną postacią).
I pytam się, jakim prawem Toroj ma udział w formowaniu takiego tekstu, skoro zabrała się za tłumaczenie Enahmy? No chyba, że dziewczyna ma wyjątkowe poczucie humoru :roll:

Osobiście na Mary Sue nigdy nie trafiłam, chyba, że pod postacią Ginny :twisted: Natomiast jestem na etapie zapoznawania się z definicjom Kingseizmu - ciekawe...

1. Syriusz, James, Lilly, Remus
2. Lilly i James
3. Lilly
4. Lilly i Narcyza
5. Śmierć Syriusza
6 i 7. Huncwoci

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image

5.Image 6.Image 7.Image

P.S. Mnie również bardzo spodobał się Riddle (ach te kolorki!), ale chyba nieco bardziej Harry w sepii. Miodzio :D
Last edited by Olka on Sun Oct 02, 2005 1:05 am, edited 2 times in total.

User avatar
ji
Gość
Posts: 24
Joined: Sun Jul 11, 2004 4:51 pm
Location: Oświęcim/Polska

Post by ji » Thu Jul 28, 2005 9:28 pm

Znalazłam kilka fajnych artów, może już się pojawiły ale nie sądzę :)

1. Remus
2. Voldi :D
3. Syriusz
4. Ginny, Ron, Draco, Harry, Hermiona
5. Oraz ukochany Snape (przynajmniej mój i Olki :*)
6. tak dla rozluźnienia 8)

1.Image 2.Image 3.Image

4.Image 5.Image 6.Image

Miał tu być jeszcze Draco i Huncwoci, ale coś mi się obrazki nie wczytywały (muszę to rozgryźć!!)

User avatar
Primek1
Starszy nowicjusz
Posts: 155
Joined: Mon Jul 11, 2005 10:20 pm
Location: Z KrAiNy CiEnIa :D :P
Contact:

Post by Primek1 » Fri Jul 29, 2005 11:07 am

No to teraz ja troche wrzuce: :)

1. Ginny
2. Bill
3. Syriusz
4. Lucjusz Malfoy
5. Harry Ron i Hermiona

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Fri Jul 29, 2005 1:45 pm

Primek świetne zwłaszcza te cztery pierwsze główki...widzę jednak ze wróciłeś na perwersyjną stronką :lol:

Olka- Toroj to nie żadne dziewczę, tylko niewiasta bywała w świecie :wink: , polonistka bodajże z wykształcenia i tłumaczka. Jej fanfici były nawet polecane w magazynie kulturalnym Esencja, jako przykład znakomitych ff ( nie muszę chyba dodawać że oba poświęcone Mistrzowi Eliksirów) a ona sama otoczona jest wręcz formą kultu, no wiesz- jak RosDeidre albo Deejonaise...no cóż, co kto lubi :wink: na jej wniosek zreszta ze Słownika usunięto przymiotnik "pucołowaty" z terminu "HarryPotteryzm"...i słusznie, bo Harry to buźkę ma podobno wręcz szczurkowatą, a co tu dopiero mówić o pucołowatościach.

A Słowniczek rzeczony się nam rozrasta

ANGST - zjawisko bardzo trendy, bez którego prawie żadne szanujące się ----> mrocne---> dzieuo nie ma prawa zaistnieć. Polega ono na poniewieraniu, katowaniu, głodzeniu, odchudzaniu, torturowaniu, biciu, zsyłaniu rozlicznych chorób, zmuszaniu do: płaczu, konania i omdleń naszego bohatera, w celu przydania mu głembi ( nie mylić z głębią). Bohaterowie szczególnie podatni na maltretowanie to- Harry Potter- co chyba nikogo nie dziwi ( opowiadanie takie powinno zawierać krwawiącego Harry'ego- okrutnego wuja Vernona- bladego z rozpaczy Syriusza- miazgę z wuja Vernona), Remus Lupin ( który w zasadzie powinien umrzec z wykrwawienia po każdej transformacji), Severus Snape ( zepchnięty z drogi cnoty przez brutalnego ojca i nie mniej brutalnych Huncwotów) i Syriusz Black ( którego mamuśka Black traktowała Crucio gdy wracał brudny z piaskownicy, a po ucieczce z domu przybywa do Potterów zalany krwią i na czworakach), oraz Hermiona Granger i Ginny Weasley- zazwyczaj padające ofiarą przemocy seksualnej wszelkiego rodzaju. (Mione)


Fandom - grupa --> potterystów żyjących na wspólnym terenie w przestrzeni realnej lub wirtualnej i powiązanych stosunkiem towarzyskim w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.(Minerwa)

Fanon - potterystyczny odpowiednik katolickiej tradycji ustnej i nauki ojców Kościoła. Powszechnie uznawany wśród ogółu potteromaniaków (f. ogólny) lub w określonym -->fandomie (f. lokalny) zespół wizji i poglądów dotyczących poszczególnych postaci (--> fanoniczna postać), wydarzeń lub realiów świata czarodziejów, nie wynikających z --> kanonu (np.: na grobie czarodziejów wyrasta drzewo z odbiciem jego twarzy), a niekiedy z nim sprzecznych (np.: Zabini Blaise jest porządnym człowiekiem i blondynem).(Minerwa)

Fanoniczna postać - postać fanfikcyjna lub epizodyczna postać kanoniczna rozwinięta przez fanfikcjonistę, której samo istnienie lub cechy wymyślone przez fanfikcjonistę weszły do --> fanonu. Przykładem p.f. I rodzaju jest Lucy z Potterów Blackowa, primo voto Blair, powołana do życia przez Idę Lowry, a p.f. II rodzaju Charlie Weasley będący człowiekiem głęboko wierzącym i równie głęboko zaglądającym do kieliszka i podobnych naczyń.(Minerwa)

Locha Snape'a - fanonowy moduł internetowy, mający na celu ocenę merytoryczną i językową --> blogasków.(Toroj)

MROCK - podstawowy element co najmniej połowy Dzieu. Polega na kreowaniu mrocznej atmosfery za pomocą środków takich jak: multum tajemniczych przepowiedni, hektolitry cierpienia i kilometry monologów wewnętrznych, bohaterka skrzywdzona przez los, przystojni łajdacy łamiący serce tejże bohaterki, liczne zdrady, śmierci i tortury, znoszone przez bohaterkę z cierpiętniczym uśmiechem. Należy dodać, że MROCK, tak jak ROMANTICZNOŚĆ, cechuje skłonność do WYSOKIEGO "C", a bohaterka najczęściej jest MARY SUE. (ann)

PLAGIAT - zbrodnia niesłychana, większa nawet od --> spojlera, karana ostracyzmem, dekapitacją, infamią, a także zaklęciem sprowadzającym parchy, żółtaczkę, siedem lat nieszczęścia i komornika. (Minerva)

Romanticzność - nie mylić z romantyzmem. Zjawisko bez którego nie może obyć się żadne --> dzieuo szanującego się --> ałtora. Sprowadza się do zespołu miłosnych uniesień, porywów namiętności i napadów romantycznego szału na poziomie powieści dla kucharek. (teraz takimi klimatami zajmuje się głównie Bravo Witch - komentarz Arthura Weasleya)Romantyczność wylewa się obficie z fanficów w których nasza heroina (Hermiona/Ginny/Luna/Lily/OC/--> Mary Sue) bez względu na kłody które okrutny los ciska jej pod nogi niezłomnie brnie do celu ( czytaj- zdobycia serca Harry'ego, Rona, George'a, Lupina, Syriusza lub Jamesa), po drodze zmieniając bydlaka (czytaj Dracona, Severusa albo Lucka) w czułego wrażliwego kochanka.
Romantyczność przewiduje takie motywy jak zubożała Ginny pełniąca rolę pomywaczki u Malfoyów w celu ratowania swej biednej, głodującej matki, swego ślepego ojca, swych braci z ropiejącymi, powojennymi ranami, wdowy po Fredzie i ich dziecka; oraz sentencje typu "Severusie! Severusie! Wróć na stronę światła! Wróć! Kocham cię! Kooocham cię!!!" (Mione)

Spojler - największa zbrodnia w świecie fanfikcyjnym, karana ostracyzmem lub dekapitacją. Mechanizm spojlera, w uproszczeniu, polega na zdradzeniu osobnikom nieuświadomionym kto zginął/zabił w kolejnym tomie HP (a także innych istotnych okoliczności - przyp. Arthura Weasleya). (Toroj)

Wen w płynie - ciecz spożywcza zawierająca alkohol etylowy, kofeinę lub inne związki chemiczne ułatwiające autorowi męki tworzenia. Arthur Weasley.

Mione to ja :mrgreen:

eeee...coś co powinno się spodobać wszystkim wielbicielkom Snape'a :lol:

Image
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Primek1
Starszy nowicjusz
Posts: 155
Joined: Mon Jul 11, 2005 10:20 pm
Location: Z KrAiNy CiEnIa :D :P
Contact:

Post by Primek1 » Fri Jul 29, 2005 3:44 pm

Jednak wróciłem na perwersyjną stronke.....<życie składa się z odejśc i powrotów :P> A słowniczek fajny :) Co do fanarta to. ja sie może nie będe wypowiadał, niech sie wypowiadają fanki snape. :D
Żeby nie było, że nabiam tylko sobie posty, to wrzuce też pare artów: :D

1. Hermiona Pirat :)
2. Harry transwestyta heheheh :P
3. Snape
4. Snape i Draco
5. Źli czarodzieje, śmierciorzercy<jak to sie pisze? :P>
6. Draco

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image 6.Image

Narazie chyba starczy, Do zobaczonka! :)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Fri Jul 29, 2005 4:58 pm

Miałam napisać, że definicja Romantyczności mnie powaliła. Odkurzać jutro nie będę, bo turlając się wyczyściłam cały dywan. Ale nic takiego pisać nie będę, bo w świetle ujawnienia twojego drugiego "ja" Lizziet zakrawałoby to na podlizywanie się :lol: Ale niechmnie kule biją - podejrzewałam, że maczałaś w tym palce :twisted:

A kim że jest to roznegliżowane dziewczę u stup Snape'a? Czyżbym rozpoznawała Ginny? :lol: I ten pejcz w rękach Severusa, i ten cytat! - ach, ach, ach, wyczułam dzieuo na kilometr :twisted: Sądząc po niebywałym wysiłku, jaki autor fanartu włożył w swoją pracę mniemam, że ff z którego pochodzi cytat jest już klasyką w potterowym półświatku 8) Jednak każdy lubi, to co lubi, a mnie jakoś ten fanart nie zachęca (chociaż Sev jest piękny :hearts: ). To tak, jak z opowiadaniem "Forever Alive" Mordreda - wychwalane pod niebiosa przez wszystkich i wszystko, co się rusza, a mnie tak znudziło, że mimo wczesnej pory wieczornej śpik mnie zmożył ;) Tyle dobrze, że zainteresował mnie grupą Huncwotów, których przygody zaczęły mnie intrygować i zwróciłam się w kierunku Robin i jej "Promises Unborken". Jak na razie ślędzę losy bohaterów z zaciekawieniem. Dzięki Lizziet za polecenie tych tytułów.

Widzę, że choć fanartów przybywa wcale, a wcale nie są gorsze od tych pierwszych. Szczególnie przypadł mi do gustu Snape (buziaki ji :cmok:) i Śmierciożercy na Knockturn Alley (rewelacja Primek!)

1-5. Remus
6-8. Syriusz
9. Syriusz - wyjątkowo radosna twórczość :lol:

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image

6.Image 7.Image 8.Image 9.Image
Last edited by Olka on Tue Oct 11, 2005 2:20 pm, edited 5 times in total.

User avatar
Galadriela
Zainteresowany
Posts: 333
Joined: Sun Jul 13, 2003 1:41 pm
Contact:

Post by Galadriela » Fri Jul 29, 2005 5:16 pm

Ten ostatni arty jakby wzięty z reklamy pasty do zębów. Już chyba wolę bardzie ponure i stonowane arty

1. Harry i Hermiona(?) na wesoło
2. Harry kontra dementor
3 i 4. I nasze trio
5. napis na koszulce

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Fri Jul 29, 2005 6:28 pm

Zapomniałam o ostatnim dziele pewnej fanki HP, której pracę wrzucona na Mugglenet. Nie tak byle jak do galerii - temu obrazkowi poświęcono newsa (krótkiego, bo krótkiego, ale to zawsze wyróżnienie - w końcu Emmerson, twórca strony rozmawiał z samą Rowling :cheesy:). W takich momentach mam ochotę rzucić się na Photoshop... i to właśnie zrobię! Tymczasem omawiane dzieło (bynajmniej przez pisane przez "u")

Image

I jeszcze Dementor bez kapturka 8) Nie wiem jednak, czy to praca jakiegoś fana, czy obraz z filmu (w czwartej części Harry chyba nie miał do czynienia z Dementorami, ale też film w kilku miejscach znacząco odstaje od książki, więc i Dementora mogli tam wrzucić :roll:)
Tekst obok to opis dementora cytowany z książki.

Image
Last edited by Olka on Tue Oct 11, 2005 2:29 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Primek1
Starszy nowicjusz
Posts: 155
Joined: Mon Jul 11, 2005 10:20 pm
Location: Z KrAiNy CiEnIa :D :P
Contact:

Post by Primek1 » Fri Jul 29, 2005 7:43 pm

Hm... Fan arty fajne. :)
A teraz a cos wrzuce:

1. Harry
2. Ron
3. Hermiona (chyba troche nie wyszła :P ale pasuje do tych u góry więc wrzucam :))
4. Nasze trio plus uroczy Norbert :D
5. Uczestnicy turnieju Trójmagicznego i Czara Ognia
6. Wybór- Tiara
7. Rodzeństwo Wesley'ów
8. Harry Potter- Chłopiec, który przeżł :P :D
9. Lupin :)
10. Pan blizna
11. Lily i Harry
12. Harruś :P
13. Hedwiga, Harry, Ron i Hermiona

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image

5.Image 6.Image 7.Image 8.Image 9.Image

10.Image 11.Image 12.Image 13.Image

To by było wszystko. Mam nadzieje, że sie podobają. Ten napis sample jest dobiający

(Primek, jak cię proszę, zmniejszaj duże arty, albo wrzucaj je w postaci linków, bo już mi się nie chce tego edytować, a strona nieznośnie się rozjeżdża. Z góry dzięki 8) - Olka)

User avatar
ji
Gość
Posts: 24
Joined: Sun Jul 11, 2004 4:51 pm
Location: Oświęcim/Polska

Post by ji » Fri Jul 29, 2005 8:12 pm

Ech no nic na to nie poradzę, ale kocham "czarne" charaktery 8) Takie brutalne, bezwzględne, które wykorzystają cię bez mrugnięcia okiem (nie miałabym nic przeciwko temu) :devil: :D ale cóż poradzić taka już moja spaczona psychika :D

Snape i Draco
Image Image Image Image Image

Snape i Draco

Image Image

User avatar
Primek1
Starszy nowicjusz
Posts: 155
Joined: Mon Jul 11, 2005 10:20 pm
Location: Z KrAiNy CiEnIa :D :P
Contact:

Post by Primek1 » Fri Jul 29, 2005 11:11 pm

Postanowiłem wrzucic troche artów.

1 i 2. Na pierwszy ogień idzie Harry
3. James i Lily
4. Ślub Harrego i Ginny chyba
5. Harry i Cho (nie lubie tej dziewczyny ale te fan art jest świetny, przynajmniejj dla mnie)
6. Harry, Syriusz w krótkich włosach(!) i Remus
7. Snape :)
8. Na obrzydzenie was :P Harry i Draco, w miare przyzwoite i tak, prawda? :)
9. Tu coś znacznie bardziej prawdopodobnego :D Harry i Draco again
10. Snape i Harry....
11. Nie wiem o co tu chodzi, ale ten fan art mi się podoba :D :P Harry i Draco
12. Harry i Draco
13. Cedrik Diggory
14. Cedrik i Cho
15. Trio
16. Musze dodać jeszcze to, bardzo mi sie podoba, Harry i Syriusz (a raczej ego duch :()

1.Image 2.Image 3.Image 4.Image 5.Image 6.Image

7.Image 8.Image 9.Image 10.Image 11.Image

12.Image 13.Image 14.Image 15.Image 16.Image

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests