Przeglądarki internetowe

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

Jakiej przeglądarki internetowej używasz?

Internet Explorer
13
57%
Netscape
1
4%
Mozilla
3
13%
Innej
6
26%
 
Total votes: 23

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Przeglądarki internetowe

Post by lizzy_maxia » Tue Jun 29, 2004 1:40 pm

Jakiej przeglądarki używacie?

Ja strony www przeglądam za pomocą Internet Explorera, w tej chwili mam najnowszą wersję (polecam, bo ma wiele nowych, przydatnych funkcji), ale miałam też styczność z Netscape'm i Mozillą (niedawno padł mi IE i musiałam się czymś ratować :? ). "Netszkapa" jest ... hmmm...delikatnie to przemilczę...Natomiast Mozilla - całkiem całkiem, używałam jej tylko przez parę dni, ale myślę, że mogłabym się do niej przyzwyczaić. IE jest chyba najbardziej narażony na różnego rodzaju błędy, ale mimo to wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Ostatnio miałam przez niego same kłopoty, a właściwie to przez pewnego sprytnego wiruska...Ale oszczędzę Wam tych moich opowieści :lol:

User avatar
Galadriela
Zainteresowany
Posts: 333
Joined: Sun Jul 13, 2003 1:41 pm
Contact:

Post by Galadriela » Tue Jun 29, 2004 1:45 pm

Do niedawna używała wyłącznie Explorera. Ale jakiś czas temu, nie mogłam otworzyć wielu stronek, w tym xcomu. W związku z tym przerzuciłam się na Avant Browser i Operę (bardziej to drugie). Wydaje mi się, że są one wygodniejsze ponieważ zamiast kilku okienek są zakładki.
Image

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Tue Jun 29, 2004 1:51 pm

Ja obecnie też używam najnowszej przeglądarki Explorera i jest niezła. Kiedyś używałam także mozilli i nie mogłam narzekać, była naprawdę dobra :D Ale zostałam przy Explorerze, jeszcze się na nim nie zawiodłam :D
Image

Pedros
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sun Jul 13, 2003 12:31 am
Location: Wrocław
Contact:

Post by Pedros » Tue Jun 29, 2004 5:14 pm

A ja używam Firefoxa(jest to przeglądarka internetowa dostępna w Mozilli). Zapraszam na stronę http://www.firefox.pl

Nie polecam używania IE, jego pierwsze miejsce jest tak samo zaslużone jak pierwsze miejsce gg wśród popularności polskich komunikatorów, czyli żadna. Zawdzięcza swoją popularność tylko temu, że każdy ją dostaje z Windowsem i co gorsza nie można jej odinstalować.
Ma masę błędów, nie jest rozwijan należycie i leje na ludzi z powodu i tak dużej liczby userów(kurde można zapomnieć o czym mówię, gg i IE mają te same cechy... ! )

Firefox ma np. otwieranie okien w zakładkach, blokadę okienek popup, zapamiętywanie haseł i loginów(gdy wchodzimy na stronę sam to wpisuje, my tylko musimy wcisnąć przycisk) i wiele innych rzeczy no i przede wszystkim nie ma dziur, przez które moga nam się włamać ludzie i wejść wirusy.
Image

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Tue Jun 29, 2004 6:20 pm

A można mieć dwie przeglądarki na raz ?? Ja mam IE, ale po tym co napisał Pedros :roll: ...
Czytaj między wierszami...

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Jun 29, 2004 6:37 pm

Mozilla i tylko Mozilla
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Tue Jun 29, 2004 6:38 pm

Oczywiście, że można. Ja w chwili obecnej mam IE (i z niej korzystam), ale w każdej chwili moge się przerzucić na Mozillę albo Netscape'a (tego ostatniego nie polecam). Zainstalowane mam wszystkie trzy, a korzystam tylko z jednej.

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Wed Jun 30, 2004 12:25 pm

Po tak zachwalającej wypowiedzi Pedros, weszłam na stronę, którą podał i zainstalowałam sobie Firefox i muszę stwierdzić, że działa świetnie, jak dla mnie o wiele szybciej niż Explorer :D
Last edited by Liz16 on Wed Jun 30, 2004 7:37 pm, edited 1 time in total.
Image

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Sat Jul 17, 2004 11:50 am

Ja tam wole moją stara, dobra Opere 7.

lyson666
Nowicjusz
Posts: 71
Joined: Sat Mar 27, 2004 7:49 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by lyson666 » Sat Jul 17, 2004 4:28 pm

Ja jak większośc użytkowników na świecie uzywałem na początku Explorera ale nie równa on się z Operą akltualnie mam wersje 7.23 i jestem bardzo zadowolony
Cowards die many tiems before their deaths,The valiant never taste of death but once.

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Sat Aug 28, 2004 11:10 pm

Rowniesz uzywam Opery, niestety, na przemian z IE. IE uzywam tylko dlatego, ze niektore strony w Operze nie wyswietlaja sie poprawnie, a polchat czasem laduje sie 5 minut (a dziala i tak jakos dziwnie).

User avatar
Naster
Gość
Posts: 17
Joined: Mon Aug 02, 2004 12:45 pm
Contact:

Post by Naster » Sun Aug 29, 2004 1:12 pm

Ja uzywam tesh FireFoxa, moje zdanie takie samo jak pedrosa. Przez ten shit IE straciłem swoje konto na allegro
Polakom gratulujemy-Wisły Kraków

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Tue Aug 31, 2004 4:56 pm

Wyprobowalem tego waszego firefoxa i... cieniutko, cieniutko. Przy operze wychodzi slabiutko. Ona ma to samo co on tylko, ze lesze i pare innych dodatkow. A to co mi na operze nie dzialao nie dziala i na lisku. Skusilo mnie to, ze podawali iz lisek ma najwiecej miejca do pracy tzn. najwieksze okno a najmniejsze paski zadan. Nie wiem jak oni wyliczyli, ze maja o, nie jestem pewien, 3-6% miejsca. Maja od opery mniej, a nie wiecej! No chyba ze liczyli to przy porownaniu liska z jakas stara wersja opery. Minusem opery jest tylko to ze ma reklame ktora zabiera miejsce z okna pracy. No ale sa na to sposoby :roll: Mam na mysli oczywiscie platna rejestracje :wink:

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Tue Aug 31, 2004 6:26 pm

A ja dzialam na IE 6.0 chociaz mam opere i netscape 7. Te 2 przegladarki nie czytaja polowy fajniejszy skryptow javyscript i w ogole strony czesto wyswietlaja sie nie tak jak powinny. Jak znacie jakas taka przegladarke co ma te wszystkie bajerki to dajci tu znac.

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Tue Aug 31, 2004 6:56 pm

Co to znaczy czesto? Mi w Operze zle wyswietla sie tylko jedna strona, ktora odwiedzam od czasu do czasu. Inne zle dzialajace strony zdarzaja sie sporadycznie i wtedy mozna wlaczyc IE. A opera procz bajerow jakie wymienil Pedros w opisie mozoliady ma jeszcze takie jak:
- dolny pasek stanu(?) pokazuje sie tylko przy ladowaniu strony, pokazuje on procentowy postep ladowania dokumentu, "wage" sciagnietej strony, ilosc pobranych obrazkow, ilosc wszystkich obrazkow na stronie, predkosc ladowania sie strony (wiec jesli strona sie nie laduje to o tym wiemy- nie ma sytuacji jak w IE kiedy to asek ladowania wydluza sie choc tak naprawde przegladarka niczego nie znalazla)
- mozliwosc nie ladowania obrazkow, przydatne gdy np. wchodzimy na forum w watek niejakiego Jasona Behra, mamy tam setki fotek ktore widzielismy i tylko te dwie nowe na koncu nas interesuja- w IE musielibysmy ladowac wszystkie, w Operze wylaczamy ladowanie grafik, czekamy az zaladuje sie sam dokument, a nastepnie klikamy w mijscu, w ktorym sa interesujace nas fotki i wybieramy wczytaj obraz,
- wbudowany program pocztowy stale dzialajacy w tle, calkiem przydatny i ja juz nie uzywam outlooka, netlooka czy innych takich,
- mozliosc powiekszania i pomniejszania ogladanej strony w zakesie 20-1000% - przydatne gdy np. ktos na forum napisal cos najmniejsza czcionka, nie musimy juz tego gdzies kopiowac czy tez uzywac lupy, powiekszamy strone i widzimy jak na dloni, mozemy w ten sposob rowniesz powiekszac czy pomniejszac zdjecia aby sie lepiej przyjzec,
- wbudowany modul do transferu plikow, nie jest lepszy moze od getrighta czy innych podobnych, ale jesli sciagamy male pliki nie musimy niepotrzebnie wlaczac innych programow, ma funkcje wznawiania pobierania
- dostosowywalne paski zadan,
- z lewej strony mozemy w kazdej chwili wysunac okienko podobne do tego z ww programow pocztowych, z ktorego mozemy uzyskac dostep do zakladek (odpowiednik "ulubionych" z IE)- jest to wygodniejsze niz za kazdym razem rozwijanie paskow- do transferow plikow, historii, poczty i innych funkcji
- zamiast blokowac popupy mozna otwierac je w tle- nie przeszkadzaja, a mamy pewnosc, ze nic nie stracimy

Wiecej w tej chwili nie pamietam.
Last edited by Kwiat_W on Tue Aug 31, 2004 7:39 pm, edited 1 time in total.

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Tue Aug 31, 2004 7:19 pm

Jest masa fajnych skryptow javascript poprawnie dzialajacych tylko pod IE. Jak strone robisz w tablekach to czesto jej wymiary nie odpowiadaj rzeczywistym wymiara zapisanym w kodzie strony. Moze zwykly uzytkownik nie widzi i nie przeszkadzaja mu takie drobiazgi ale sam wiesz ze wkurzajace jest jak robisz stronke i testujesz ja na jednej przegladarce gdzie wyglada dla ciebie rewelacyjnie a wlanczasz Netscape czy Mozille i strona sie jakby rozlatuje. Nawet kolory czasami sa inne w roznych przegladarkach. Oczywiscie wszystko to glownie estetyka, ktora czesto najmniej sie liczy dla zwyklego usera.
Podobno najlepiej robic w stylach css a nie w tabelkach, bo wtedy strona garficzni prawie pod kazdym wzgledem wyglada tak samo w roznych przegladaarkach.

Te zalety ktore wypisujesz pewnie sa przydatne i fajne ale to tez kwestja gustu. Mi np na niczym tak bardzo nie zalezy jak tylko na szybkosci otwierania sie strona no i na efekcie strony natomiast czy strona ma pasek ladowania, czy uwygodniony program pocztowy dla mnie nie ma wiekszego znaczenia.

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Tue Aug 31, 2004 7:36 pm

Jesli komus zalezy na szybkosci to najszybsza jest wlasnie Opera, zwlaszcza, ze wiesz czy strona w ogole sie laduje, a nie czy tylko IE sie tak wydaje (nie raz mialem tak, ze czekalem az strona sie zaladuje bo pasek ladowania w IE sie wydluzal a po dosjsciu do koca widzialem piekny komunikat ze strony nie odnaleziono). Poza tym jej dodatki zaoszczedzaja ci czas- nie musisz jednoczesnie wlaczac przegladarki, klienta poczty i jakiegos manager'a do sciagania.
A co do rozwalajacych sie tabelek to nie zauwazylem czegos takiego w Operze. Oczywiscie strony wygladaja nieco inaczej w IE i w Operze ale problemy sprawiajace, ze strona wyglada zle, ze cos nie dzilala zdaza mi sie bardzo zadko. Co do kolorow to to nie jest wina opery, netszkapy czy mozoliady, sam IE zle wyswietla kolory. Rozwiazaniem na to jest uzywanie chyba standardowych kolorow (czy jakos tak).

EDYTOWANE:
Przypomnialem sobie o jeszcze jednej funkcji:
- wklejajac adres strony w pole adresu mamy opcje "wklej i przejdz" zamist tylko "wklej". Dzieki temu nie musimy wklejac a nastepnie likac na "przejdz" jak w np. IE- znowu oszczednosc czasu

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Tue Aug 31, 2004 7:44 pm

Czasami sie poprostu nie wie, ze strona powinna wygladac inaczej. Natomiast jesli chodzi o ladnowanie strony to zazwyczaj ja po kilku sekundach juz wiem czy strona sie otworzy czy nie. Ale tez wiem ze na sdi czesto zwykla wcale nie jakas ajeista strona otwiera sie dlugo w takim przypadku pewnie to udogodnienie jest dobre.

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Tue Aug 31, 2004 7:52 pm

Uzywalem IE od zawsze, a Opery bo ja wiem? Dwa miesiace? I ze stron, ktore odwiedzalem wczesniej i teraz to chyba zadna nie wyswietla sie inaczej, nie liczac tych na ktorych zle dzialaja skrypty java, ale to sie akurat widzi od razu- w kazdym razie u mnie tylko takie skrypty nie dzialaja (tzn. takie po ktorych od razu kazdy sie zorientuje, ze cos tu jest nie tak).

A co do ladowania to nie jest to tylko kwestia sposobu polaczenia z netem uzytkownika. Odwiedzam rowniesz takie strony ktore nie wykorzstuja przepustowosci SDI bo sa na zbyt wolnych serwerach.

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Tue Aug 31, 2004 7:58 pm

A co do ladowania to nie jest to tylko kwestia sposobu polaczenia z netem uzytkownika. Odwiedzam rowniesz takie strony ktore nie wykorzstuja przepustowosci SDI bo sa na zbyt wolnych serwerach.
No tak ja tez czasami sie z takimi spotykam (np. hitnews - chyba ze to tylko ta stronka..) ale naszczescie bardzo rzadko..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests