Przeglądarki internetowe

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

Jakiej przeglądarki internetowej używasz?

Internet Explorer
13
57%
Netscape
1
4%
Mozilla
3
13%
Innej
6
26%
 
Total votes: 23

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Tue Aug 31, 2004 8:00 pm

Zapomnialem jeszcze dodac, ze z IE czasem sie zdaza, ze ta sama strona prezentuje sie inaczej gdy jest na innych serwerach, a w operze zawsze mi prezentuje sie tak samo.

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Wed Nov 24, 2004 8:36 pm

Ja od jakiegos czasu używam głównie Firefoxa 1.0 i uważam go za na razie najlepszą przeglądarkę z jaką miaałem do czynienia. Opera jest w porządku ale u mnie trochę wolno chodzi w porównaniu do fire-foxa. Poza tym jak dotąd ani razu mi się nie powiesił w odróznieniu od IE, który niestety jest zaraz po Foxie ale teraz głównie ze względu na szybkość....

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Przeglądarki internetowe

Post by Beauty_Has_Come » Sat Feb 27, 2010 11:22 am

Ożywię temat po 6 letniej przerwie, wszak informatyka idzie do przodu ;)

Od ok 4 lat używam tylko i wyłącznie Opery. Spełnia wszystkie moje wymagania i można ją bardzo intuicyjnie dostosować do swoich potrzeb. Dodatkowo ostatnio doposażyłam ją w słownik, i teraz mam większą kontrolę nad często przeze mnie robionymi literówkami.

Strony bardzo szybko mi się ładują, od dawna można w niej pracować z zakładkami i gestami myszy. Parokrotnie miałam też kontakt z FF, ale jednak lepiej i szybciej mnie osobiście pracuje się w Operze.

I jeszcze jest darmowa :cheesy:
Image

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Przeglądarki internetowe

Post by MAX EVANS » Sat Feb 27, 2010 4:09 pm

Jeśli chodzi o mnie to od zawsze używałem IE począwszy od 6 a kończąc na 8. I za żadne skarby nie myślałem nawet o tym by go na cokolwiek innego zmienić. Choć wszyscy polecali mi Firefox-a mówiąc że IE jest dziurawy itp? Co nie jest nie prawdą bo najnowszy IE8 jak i jego poprzednik IE7 są równie bezpieczne jak inne przeglądarki znajdujące się na rynku i uwierzcie mi wiem co mówię. Ale wróćmy do tematu o to dwa tygodnie temu stał się cud i z niewytłumaczalnych przyczyn przesiadłem się na Firefox-a 3.6. Przyznaje początki były trudne ale po 3 dniach praktycznie nie widziałem już różnicy w porównaniu z IE8 i nie zamierzałem do niego już wracać. Pewnie zastanawiacie się dlaczego a to dlatego bo w Firefox-ie urzekło jego funkcjonalność i wygoda no i oczywiście możliwość instalowania dodatków czyli tego czego IE od zawsze brakowało. POLECAM Firefox-a choć IE8 również jest bardzo dobrą przeglądarką :D
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: Przeglądarki internetowe

Post by {o} » Mon Mar 01, 2010 12:47 am

Obecnie największą wadą IE jest jego powolność w wykonywaniu skryptów. Używanie wielu zakładek czasami staje się wręcz niemożliwe... Ale i tak najczęściej uzywam tej właśnie przegladarki - chyba głownie ze względu na fajny czytnik RSS.

FF nie lubiłem nigdy. Korzystam z niego tylko wtedy, kiedy potrzebuję użyć Firebuga - rewelacyjnej wtyczki dla web developerów.

Najbezpieczniejszą i najszybszą przegladarką jest Opera. Używam jej głównie przy korzystaniu z serwisu mojego banku.

Coraz bardziej przekonuję się do Google Chrome... Tylko te wszechobecne Google... Ta firma robi się groźna...

A słyszał ktoś o Songbird? Taka hybryda :mrgreen: Firefoksa i Winampa. Napisałem do niej nawet wtyczkę.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Przeglądarki internetowe

Post by MAX EVANS » Mon Mar 01, 2010 1:22 pm

{o} wrote: Używanie wielu zakładek czasami staje się wręcz niemożliwe...
Nie zaobserwowałem takiej przypadłości ani w IE7 ani IE8 a codziennie otwierałem nawet do 30 zakładek jednocześnie.
A jeśli chodzi o Google Chrome to masz racje Google robi się ciekawskie a zbytnia ciekawość to pierwszy stopień do piekła :evil:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Przeglądarki internetowe

Post by Beauty_Has_Come » Mon Mar 01, 2010 2:47 pm

{o} wrote:A słyszał ktoś o Songbird?
Nie, nie słyszałam. Ale zaciekawiłeś mnie, i oglądam sobie co to takiego jest i co potrafi ;) A na pierwszy rzut oka bardzo spodobało mi się logo, z tym czarnym ptaszkiem w słuchawkach.
{o} wrote:Taka hybryda :mrgreen:
Hybrydy są zawsze mile widziane, niezależnie od rodzaju materiału wejściowego :mrgreen:
{o} wrote:Napisałem do niej nawet wtyczkę.
Tak właśnie myślałam, że jak {o} to wtyczka do Comprendo :)
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests