Roswell na DVD

Wszystko o serialu, książkach, DVD, WB, UPN...
User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Sun Jun 27, 2004 11:45 am

Liz_Parker wrote:Chodźcie napiszemy petycję, żeby dali wyciętą scenę z Graduation na DVD. Przetłumaczyć ją na angielski, niemiecki i jaki język się da, żeby ludzie z wielu krajów mogli się podpisać.
ciekawe czy ten pomysł by wypalił :? . Czy w innych krajach jeszcze na to nie wpadli ??. Takie międzynarodowe zbieranie głosów pewnie by bardzo długo trwało...dla jednej sceny...
Liz_Parker - lepiej napisz to do jakiegoś administratora, bo tutaj to pewnie nie wszyscy przeczytają, a tak to może coś z tego wyjdzie...
Czytaj między wierszami...

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sun Jun 27, 2004 10:19 pm

Aras wrote:Liz_Parker - lepiej napisz to do jakiegoś administratora, bo tutaj to pewnie nie wszyscy przeczytają, a tak to może coś z tego wyjdzie...
Administratora może niekoniecznie, ale wiem, że sprawami związanymi z DVD zajmują się Setka i Olka. A taka wycięta scena mogłaby się ewentualnie np. znaleźć w dodatkach...Tylko czy ona rzeczywiście istniała? :wink: Nie wydaje mi się...8)

User avatar
Liz_Parker
Zainteresowany
Posts: 301
Joined: Sat Aug 16, 2003 11:23 pm
Location: z Sanoka
Contact:

Post by Liz_Parker » Mon Jun 28, 2004 12:57 am

Istniała czy nie, spróbować można.
"I Have Promises To Keep, And Miles To Go Before I Sleep." ROBERT FROST
"So That's The End. Our Life In Roswell. What A Long Strange Trip It's Been"
Image

User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Tue Jun 29, 2004 1:23 am

Osobiście wątpię, że tak owa scena znajdzie się na DVD. Jak już się okazało przy sezonie 1 - dodatki zostały przez fanów z lekka skrytykowane... Jest rzeczewiście w tym wiele racji. Drugi sezon też będzie miał podobne dodatki, jednak bez komentarza odcinkow przez aktorow. Już pisałem o tym na xcomie, ale na forum chyba powtórzę. Oto lista dodatków, które będzie miał najprawdopodobniej sezon 2:

Here are some of the special features on the upcoming Season 2 DVD.


Here With Me : The Making Of Roswell Season 2

A Little Something Extra For The Fans

The Art Of Composing Roswell

The Shiri And Majendra Show

Storyboard

Commentaries on three episodes
* * *

From Zetaminor.com:

10th June

The second season of Fox's cult teen drama Roswell will be released on August the 9th.

The set will feature a thirty-minute making of... documentary, Here With Me; and four other featurettes: A Little Something Extra For The Fans; The Art of Composing Roswell; The Shiri and Majandra Show and a storyboard featurette. Three episodes will feature commentary tracks on three episodes: Ask Not (by Executive Producer Ron Moore), A Roswell Christmas Carol (by Executive Producer / writer Jason Katims and Director Patrick Norris) and Cry Your Name (by Ron Moore).

The episodes will be presented in 1.78:1 anamorphic widescreen, with Dolby Digital 5.1 audio. RRP for the set is Ł39.99.

14th June 2004 Update

I've now seen the discs, and can clarify what the bonus features actually are. A Little Something Extra For The Fans is a five-minute clips montage showing how some the relationships between the key characters developed. The Storyboard feature is a minute long, and compares storyboards with the finished shots for the episode Wipe Out! The Art of Composing Roswell is, as you might expect, an interview with musician Joe Williams, and this runs for four minutes. The Shiri and Majandra Show is a ten-minute on-the-sofa chat with actresses Shiri Appleby and Majandra Delfino (who played Liz and Maria, respectively). In addition to the commentary tracks, which were listed in last week's News page, the set also includes a DVD trailer for the season one set.

The episodes feature Dolby Digital 5.1 audio at 448kbps


Zobaczymy jak to będzie. W każdym razie jak coś będę wiedział poinformuje o tym na xcomie. Nie będzie jednak to prędko...

P.S. Sama scena z tego co wiem istniała, choć nikt jej nie widział. Co do pogłosek o 2 odcinkowym "Graduation"- to tylko plotki...

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Thu Aug 05, 2004 7:29 pm

To jest chyba okładka 3 sezonu Roswell na DVD...
Image
Chociaż zbytnio mi na nią niepasuje, bo w 3 sezonie ani Isabel nie ma długich bląd włosów, ani Michael krótkich, i Max wygląda jak ten z 1 sezonu.
Znalazłam jeszcze takie scereny... z 2 serii(jeśli wogle nimi są a raczej tak)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Na crashdown.com ukazało się takie zdjęcie...

Image
Image

majandra
Gość
Posts: 2
Joined: Sat Aug 07, 2004 7:08 pm
Location: Warszawa

Post by majandra » Tue Aug 17, 2004 3:21 pm

Witam wszystkich!Na tym forum jestem nowa,ale fanką Roswell jestem od samego początku,czyli od chwili kiedy POLSAT pokazał 1 odc.1 serii,czyli Pilot.Na serial trafiłam przez przypadek.Była niedziela wieczór i byłam zmęczona po nauce więc postanowiłam obejrzeć coś w TV.W programie TV przeczytałam Roswell-serial sf i to mnie zainteresowało.Pamiętam,że skończył się jakoś w nocy,a moja mam co jakiś czas zaglądała do mojego pokoju krzycząc,że pora iść spać bo jutro szkoła,a ja jej tłumaczyłam,że muszę obejrzeć ten odcinek do końca.I tak się zaczęła moja fascynacja Roswell.Znalazłam forum POLSAT-u poświęcone Roswell i często się na nim udzielałam.Poznałam tam masę wspaniałych ludzi podzielających moją pasję.Niestety później zaczęło się psuć na tym forum i wszyscy pewnie wiedzą jak tam teraz wygląda sytuacja.Ale dosyć tych wspominków bo mogłabym tak cały dzień,a weszłam tu żeby napisać o Roswell na DVD.Więc godzinę temu listonosz przyniósł mi 2 serię Roswell na DVD(dziwnie mi się przyglądał bo jak odbierałam paczkę to nie mogłam się przestać uśmiechać).Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam to obejrzałam wszystkie dodatki.Są one o wiele lepsze niż w 1 sezonie Roswell chociaż jak dla mnie to wciąż ich mało.Najbardziej podobało mi się jak aktorzy i Katims opowiadali o każdym odcinku 2 serii tylko,że to było też nie dopracowane bo skończyli na Cry your name.Z ciekawszych rzeczy to mówili,że zamiast Viva Las Vegas chcieli nakręcić odcinek w którym Tess i Liz zamieniają się ciałami.Chociaż lubię VLV to muszę przyznać,ze żałuje,że nie nakręcili tego odcinka z zamianą.Nie mówili dlaczego,ale mi sie wydaje,że dlatego bo w Buffy zrobili odcinek z zamianą ciał Buffy i Faith i nie chcieli się powtarzać.
Podobał mi się też montaż scen:Max&Liz,Maria&Michael,Tess&Kyle,Isabel/Alex/grupa.Przejrzałam też kilka scen w których muzyka była dla mnie najważniejsza.W Departure nie ma Trouble-Coldplay,ale za to jest u2-Walk on.Później z wielką obawą włączyłam The End of the World i na szczęście jest Sheryl Crow-I shall believe.Niestety wielkim rozczarowaniem dla mnie jest,że w Cry your name nie ma piosenki Cry your name-Beth Orton.Przed wczoraj oglądałam ten odcinek i płakałam,a raczej ryczałam cały czas(tak jak zwykle i nic nie mogę na to poradzić).Dziś włączyłam końcówkę tego odcinka na DVD i scena końcowa gdzie nie ma już tej piosenki to już nie to.Nawet się nie popłakałam.Naprawdę serial wiele traci bez oryginalnej muzyki.Na szczęście część zostawili.Jak by nie było I shall believe to nie wiem co bym Katimsowi zrobiła.Zresztą naprawdę nie mógł tego załatwić?Ciekawe czy w Smallville na DVD(które zresztą ma mnóstwo piosenek które były w Roswell)też kazano powymieniać piosenki?Czemu tym światem rządzi pieniądz?!Trochę się tym zdenerwowałam,ale i tak jestem szczęśliwa,że Roswell wydano na DVD i że jestem szczęśliwą posiadaczką 1 i 2 serii Roswell.
PS.Możecie mi powiedzieć jak wstawia sie obrazek przy swoim nicku?

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Sun Sep 12, 2004 10:42 am

Image
Image

Guest

Post by Guest » Tue Sep 14, 2004 10:15 pm

Ceny tych DVD są tak duże, że nawet gdybym chciała- nie będę ich mieć :cry: zresztą, gdybym już miała się decydować ma taką kasę- to tylko w polskiej wersji... która się nie ukarze :cry:

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Thu Sep 16, 2004 10:43 am

Minus tych DVD to cena i brak polskiej wersji językowaj, bo ja nie rozumiem jak można zrobić jedenym z języków do wyboru chiński (czy tam japoński:P) a nie dać polskiego :?: No tak, ale czego się tu spodziewać... A cena, cena to już w ogóle no i te koszty przesyłki... Jeżeli DVD byłoby u nas to oczywiście mogłabym zastanowić się nad zakupem... Raczej nawet bym sie nie zastanawiała tylko od razu pobiegła do sklepu :wink:

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Thu Sep 16, 2004 11:24 am

No ja nie wiem dlaczego dziwi cie jezyk chinski albo japonski. Ile jest polakow? Niecale 40 milionow, Chinczykow 1319 milionow a Japonczykow 126. Wiec pewnie tam zysk ze sprzedazy byl by wiekszy niz w takiej Polsce. Przypuszczam, ze chodzi o japonska wersje jezykowa wiec pod uwage nalezy rowniez wziasc to, ze w japonii jest z pewnoscia wiecej odtwarzaczy DVD.

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Thu Sep 16, 2004 11:50 am

Czemu Ty Kwiatq zawsze wysuwasz takie argumenty, że człowiek musi się wysilić, aby obronić swoje racje? 8) hehe niech Ci będzie Japończyków może i jest więcej niż nas, ale to co i tak wolałabym, aby DVD zawierało napisy polskie bądź lektora:P

User avatar
Unwanted83
Gość
Posts: 3
Joined: Tue Sep 28, 2004 4:30 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Unwanted83 » Wed Sep 29, 2004 9:12 am

Polska edycja na pewno będzie! Trzeba tylko zachęcić jakoś ludzi odpowiedzialnych za spolszczanie. A więc trzeba protestować, postulować, a jak będzie trzeba to i torturować aż się zgodzą 8) Ale tak poważnie, jakaś petycja, z kupą podpisów pod nią, byłaby nie od rzeczy! Inaczej trzeba się będzie wykosztować na wersję angielską (i tu głównie odstrasza cena :? )

User avatar
Tess_Harding
Starszy nowicjusz
Posts: 223
Joined: Thu Feb 12, 2004 10:06 pm
Location: Golenice
Contact:

Post by Tess_Harding » Tue Jul 12, 2005 9:34 pm

Ja ostatnio na urodziny dostałam pierwszą serię Roswell. Po angielsku. Specjalna brytyjska edycja. No i zobaczyłam sobie dodatki. W sumie nic ciekawego. Komentarze do odcinków (nie wszystkich), krótkie wywiady z aktorami itd. Największy szok przeżyłam, kiedy zobaczyłam Colina z rudą brodą. Nie poznałabym go, gdyby nie podpis :) Jeszcze tylko druga seria. Trezcia mam na video. Ale myślę, że w Polsce też powinno być i po stosunkowo normalnej cenie. To brytyjskie, po przeliczeniu na złotówki, kosztowało ponad 300 złotych, więc...
Jane Cahill

Image

User avatar
Justynka
Starszy nowicjusz
Posts: 189
Joined: Sat Aug 16, 2003 5:43 pm
Location: Toruń...

Post by Justynka » Thu Aug 11, 2005 2:20 pm

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60325721

tak sie zastanawiam czy to nie jest ściema.. ale cena kusi.. i to bardzo...
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Aug 11, 2005 2:38 pm

Ściema, czy nie ;) jest to okładka 3 sezonu wydanego w USA, a więc i kodowanie jest inne niż europejskie. Zatem jeśli nie macie specjalnego odtwarzacza dvd, który odczytuje płyty zapisane w regonie amerykańskim, płyty nie odtworzycie. Wydanie europejskie (które wygląda inaczej niż amerykańskie) znajdziecie na amazon.co.uk. DVD przystosowane jest dla osób niesłyszących (odpowiednie napisy) oraz posiada dwie ściezki dźwiękowe: francuską i oryginalną american english). Poniżej okładka europejska.
Image

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Thu Aug 11, 2005 2:39 pm

Nie wierzę...270 zł za całość? Trzy sezony, z polskimi napisami? Za piękne, aby było prawdziwe... A szkoda, bo choć mam wszystko na płytach i kasetach, to dvd jest o wiele wygodniejsze. Ciekawe czy ktoś się skusi?
Ola, żabko, nie nadążam za Tobą. Czyli pokazana okładka to ściema? Bo na niej napisano, że to drugi sezon, a nie trzeci. Jeśli to podpucha, to gratuluję, alez Ty masz oko! :cheesy:
Image

User avatar
zafiro
Gość
Posts: 28
Joined: Wed Jun 15, 2005 3:26 pm
Location: Łódż
Contact:

Post by zafiro » Tue Sep 13, 2005 8:53 pm

ja bym bardzo chciała miec na kompie odcinki z Roswell... a może ktos ma taką możliwosc przesłania mi ich? jak tak to piszcie na pw, plis...
Roswell na zawsze bedzie w nas...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests