Nie tylko Graduation...

Wszystko o serialu, książkach, DVD, WB, UPN...
User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Nie tylko Graduation...

Post by Nan » Wed Sep 10, 2003 9:18 pm

... czyli inne "zubożone" odcinki. Oczywiście o rozszerzonej wersji Graduation słyszał chyba każdy... Ale są również odcinki, do których miały być pewne dodatkowe sceny... Wiecie coś o tym...? Może znaleźliście coś takiego gdzieś w Sieci?

Na przykład skrócone Missing... Nie jestem pewna, czy ta scena była nakręcona i "wypadła" w czasie montażu, czy to był tylko pomysł... Wygląda na to, że raczej już była. Scena na historii, Alex i Liz... Nie jestem pewna... może wkleję...
This is a great cut scene for you Alex/Liz friendship fans. Too bad it wasn't in the episode.

INT. WEST ROSWELL HIGH - HISTORY CLASS - LATER THAT DAY

Liz and Alex are completing their oral report in front of the
class.

ALEX
"...and so we would conclude by saying
that McCarthyism was without a doubt,
one of the darkest chapters in recent
American history."

Their teacher, MRS. BROWNING, nods, as Alex wipes some
nervous sweat from his forehead.

MRS. BROWNING
Liz?

LIZ
Hmmm?

MRS. BROWNING
What would you say was the climactic
event that led to the downfall of Senator
McCarthy?

LIZ
Well, um, that would definitely be the --

Liz looks at Alex. She's lost and he knows. Mrs.
Browning awaits an answer.

LIZ (cont'd)
...that would be the--

ALEX
(interjecting)
The Army-McCarthy hearings. When Army
lawyer Joseph Welch asked Senator
McCarthy if he had any decency, it was as
if he pulled the country out of a
nightmare. It exposed McCarthy for the
bully that he was.

MRS. BROWNING
And what would you say was the final cost
of those hearings?

LIZ
Um... well--

ALEX
(interjecting)
Careers were lost. Innocence, too. People
who once trusted each other, no longer
did.

Liz thinks, as Alex talks.

ALEX (cont'd)
Accusations were made that tore apart
life-long friends. Accusations, baseless
and without merit. Friendships were
lost. Many friendships were lost.

The BELL RINGS. The class files out. Alex retrieves his
books next to Liz, but he won't look at her. He turns and
silently exits. Liz watches him, thinks
Co wy na to?
Image

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Wed Sep 10, 2003 9:23 pm

wiadomo o dłuższej wersji Departure i Pilota zaraz zaraz był jakiś taki odcinek gdzie coś "zjedli" nie pamiętam co to było w każdym razie była scena z Roswell ale jej w Roswell nie było....
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Wed Sep 10, 2003 11:16 pm

Nan, była kiedyś świetna stronka gdzie jako osobny temat opisano sceny wycięte z poszczególnych odcinków. Wypadły w montażu albo na etapie scenariusza. Sporo ich było...Jedną z nich był scenariusz z całą sceną z Departure, gdzie Liz opowiada Maxowi o wizycie F.Maxa... Szkoda że ich wszystkich nie spisałam... :evil: Jak to mówią "mądry Polak po szkodzie" :cry:

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Thu Sep 11, 2003 6:07 pm

ja mam odcinek pilota z kazy, który jest cały. w telewizji bardzo go okroili, nie pokazali chyba z 4, 5 scen.
jesli ktos chce moge te sceny opisac...
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Thu Sep 11, 2003 9:18 pm

Tak więc Pilot, Leaving Normal, Missing, End Of The World, Departure i Graduation... No i jeszcze ten odcinek, o którym kiedyś pisała Olka w newsie na xcomie, The Dance... Ale nie tylko powycinano pewne sceny... Niektóre także dodano spontanicznie... :wink: Na przykład kilka scen pocałunków Maxa i Liz... Na przykład w A Tale Of Two Parties czy nawet w Graduation... (szczerze mówiąc ja nie wyobrażam sibie tych odcinków bez tych scen... :wink: )
Image

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Thu Sep 11, 2003 9:23 pm

Nie pamietak juz z ktorego odcinka wycieli ta scene:

Liz: Ach jak chcialabym byc taka jak Tess... Piekna, inteligentna, dobra i nmila...
Max: Nie badz smieszna! Nigdy jej nie dorownasz!
Liz: koro tak uwazasz to dlaczego chcesz byc ze mna a nie z nia?
Max: Bo nie jestem jej wart. Ona zasluguje na ideal taki jak Kwiat_W a nie na takiego....
Liz: Max nie badz dla siebie zbyt srogi. Tacy jak my musza sie trzymac razem.
Max: Tak...
[tu natepuje namietny pocalunek popdczas ktorego Max wyobraza sobe, ze caluje Tess, a Liz ze caluje Kwiata_W]

Jesli ktos pamieta, z ktorego odcinka wycieli ta scene to niech da mi znac.

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Sep 11, 2003 9:32 pm

ja, ja go pamietam! To mój ulubiony odcinek, najlepszy ze wszystkich! Destiny przy nim to gniot. Najbardziej lubię te wszystkie fragmenty z boskim Kwiatem W...ten cały Max wyglada przy nim jak kopciuch...gdyby Katims zafundował nam więcej takich, doczekalibyśmy sie nawet 8 sezonu. A potem jeszcze 9 i 10..."Tess, KwiatW and Videotapes".
Nanik, mogłabyś napisac coś więcej o tym odcinku "The dance"?
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Thu Sep 11, 2003 9:41 pm

Lizzie, o tym odcinku pisała kiedyś Olka, nawet można go sobie było ściągnąć (scenariusz...)
Roswell: "The Dance"

Written by Emily Whitesell

(This is an episode that was to come before #1ADA02: "Monsters" but was scrapped.)
Chodziło o to, że w Roswell High miało być coś związanego z tańcem - coś w rodzaju, nie wiem, rocznicy czegośtam, z konkursem tańca... Liz oczywiście chciała pójść z Maxem, ale on, rzecz jasna, przybrał postawę nie-możemy, więc Liz idzie zdaje się z Kyle'm, tyle że wczesniej poszła do Evansów, gdzie poznała Diane (więc widzimy tutaj, że troszeczkę zmieniła by sie historia, skoro Liz poznałaby Diane wczesniej, a nie w Blood Brother... no i konkurs tańca wygrywają oczywiscie Liz i Kyle.
Scene 1

FADE IN:

EXT. LIZ's ROOF - NIGHT

LIZ PARKER:, 16, alone on her roof. She writes in her diary.

LIZ's VOICE
(curled up in pajamas)
October 27, 1999. Here's what I'm noticing about high school. No--life. You have all these ideas about how things are supposed to be. Friends, sex, teachers, parents. And the thing about it is... they never are. Maybe the trick is trying to live in the moment; not have too many expectations.


Scene 2

EXT. WEST ROSWELL HIGH- FOOTBALL FIELD/SURROUNDING TRACK- DAY

CLOSE ON a set of running shoes, hitting the track. HEAR the sound of someone's labored, even breath as each foot rhythmically hits the pavement over and over again.

WIDEN to reveal MAX EVANS, (wife beater and running shorts) jogging around the periphery of the football field. He is followed closely by KYLE VALENTI, who pulls ahead and falls in next to him. Step for step they eye each other. Max increases his pace and Kyle does the same.

ANGLE ON : Liz, MARIA DELUCA, ISABEL EVANS and VANESSA MARTINEZ, an attactive classmate, doing calisthenics on the football field. MISS WELLS, an uninspired P.E. teacher, drones on.

MISS WELLS: and one and two and one and... Ms. Deluca. Fundamental rule of physical fitness: it involves actual movement of the body.

MARIA: (I'm moving)

LIZ's POV of Max. She can't take her eyes off him.

LIZ's VOICE
All expectations do is build false hope. Because even when, by some freaky twist of fate, things turn out better than you thought they would, you still want to have a mini-stroke when you realize that nothing--is ever--what it seems.
(still staring at Max Evans)

WIDE ON Max and Kyle, still running. Their pace has steadily increased. A clear competition is underway.

MISS WELLS: Keep going, girls. One and two and one and two...

MARIA: (to Liz, imitating)
General rule of life, Ms. Wells: being a gym teacher makes you an enormous, androgynous loser.

ISABEL's POV of two boys jogging near Max. They are STU WELDON, a bleached-out blonde and TED GREEN, a pumped-up jock with a ponytail. Stu passes Isabel.

STU: Hey Isabel.

ISABEL: Hey, Stu. Good hair.

CLOSER ON: Max and Kyle. They are neck in neck, sprinting now. Both have their eyes on the finish line. Kyle pulls ahead. Max keeps up. Max pulls ahead. Kyle keeps up. They cross the line at exactly the same time, then slow down and double over, catching their breath.

RESUME SCENE. Liz has seen the whole thing. Vanessa notices Liz watching the boys.

VANESSA: How cute is he?

LIZ: (surprise) Who?

VANESSA: Max Evans.

Liz is speechless.

VANESSA: (cont'd)
I know I've only been here a few months, but, I've scoped out every guy in this school and he--is definitely--it.

Off Liz, who looks at Vanessa, dumbstruck, and then back at Max. She's a deer caught in the headlights.

FADE OUT
ja bym chciała taki odcinek... Max na wf-ie... Hm :D
Image

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Sep 11, 2003 9:50 pm

O dzięki...no, moze to i lepiej ze nie wykorzystali tego pomysłu :roll: bo gdyby Max się wykręcał, a potem stał z boku z miną zbolalego psiaka, to czuje że mialabym wielka ochote przebic go włócznią :wink:
A Maxio na wf-ie był...w "Pilocie", jakies dwie sekundy...no i chyba pamietasz jak pieknie zmykał Kyleowi w "Blind date"?
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Thu Sep 11, 2003 9:56 pm

Lizzie, kogo ty się pytasz?! Jasne, że pamiętam... mam ci wymienić wszystkie sceny z Maxem trenującym, sportowym, w szybkim ruchu...? :roll: Bo wiesz... :twisted: A ta włócznia, to mi się już kojarzy, nieco,ekhm, hisorycznie i tego... :roll:
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Thu Sep 11, 2003 10:22 pm

No i coście zrobiły??? :shock: Teraz nawet włócznia będzie mi się kojarzyć z kosmitami... :lol:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Fri Sep 12, 2003 2:57 pm

Och, Kwiat, scena, którą opisałeś jest moją ulubioną sceną w serialu!
Max wyobraza sobe, ze caluje Tess, a Liz ze caluje Kwiata_W]
:DDD ...A dalej to jush bez komentarza...:D

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Sep 12, 2003 4:39 pm

{o}, a co ja mam powiedzieć, skoro dzisiaj na historii dostaliśmy kserokopie francuskiego podręcznika o starożytnym Egipcie?! Miałam wrażenie, że zaraz gdzieś w tekście ujrzę "Lizeth-a-Re" i "Valentiza"... (Ukłon w stronę Lizzie)...
Image

User avatar
natalii
Zainteresowany
Posts: 306
Joined: Wed Jul 30, 2003 1:41 am
Location: Poznań

Post by natalii » Fri Sep 12, 2003 8:54 pm

Asiu jak możesz to była bym Ci bardzo wdzięczna za opisanie tych wyciętych scen z pilota :)

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Fri Sep 12, 2003 9:04 pm

kwiat hm...wiesz jakoś nie słyszałam o takiej scenie :twisted:
może powinieneś sobie zaserwować jakąś terapię odwykową ? Bo chyba jesteś uzależniony od Tess/Emillie :twisted:
Co do wyciętych scenek to wiem o tych, które tu wymieniliście
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Fri Sep 12, 2003 10:43 pm

a jakie sceny wycieli w leaving normal, missing i jakims tam jece innym? nie slyszalam nic o tym

natalii - opisze wkrotce, dzis jest troszke za pozno.paps
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sat Sep 13, 2003 11:32 am

W Leaving Normal w ogóle troszkę pozmieniali, zresztą Ela o tym pisała i wie lepiej ode mnie... W Missing cytowałam na początku tego tematu, scena ta była gdzieś tak po oskarźeniu Alexa przez Marię. TEOTW - na początku została wycięta scena, gdy nasi kosmici rozmawiali sobie przy granilicie, zresztą, fragmenty tej sceny można sobie obejrzeć po ściągnięciu ze strony Emilie. A w Departure oczywiście ta scena, w kórej Liz mówi Maxowi o jego przyszłościowej wersji...
Image

User avatar
megi
Nowicjusz
Posts: 112
Joined: Mon Aug 11, 2003 7:22 pm
Location: Łomża
Contact:

Post by megi » Sat Sep 13, 2003 1:11 pm

Image
"Przyszłość jest prezentem,jaki robi nam przeszłość"Andre MalrauxImage

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sat Sep 13, 2003 7:31 pm

ten napis zawsze mnie rozczula ...
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Sat Sep 13, 2003 8:18 pm

ok, o teotw wiedzialam, widzialam te filmiki
a co do pilota, to tych scen jest masa. Np po strzelaninie Maria rozmawiala z Liz, pytała jej sie co jej Max zrobil, a Liz tylko odpowiedziala, ze musi isc do domu. Kolejna, jak Liz spotkala Marie w ubikacji, to nie bylo sceny, w ktorej Liz mowila, ze byla w szpitalu, ale przeciez nic jej sie nie stalo (czy jakos tak - nie pamietam dokladnie). i bylo jeszcze kilka takich malutkich scen wycietych, ale byly mniej wazne
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests