Page 1 of 1

Zasady dotyczące spoilerów

Posted: Mon Sep 10, 2007 1:31 am
by {o}
Spoiler - Słowo pochodzi z języka angielskiego, to spoil = psuć. Spoilerowanie oznacza mówienie o wydarzeniach, które mają dopiero nastąpić w nadchodzących odcinkach serialu, co zwykle psuje całą zabawę związaną z zastanawianiem się nad zagadkami fabuły.
Nie każdy sobie tego życzy, dlatego zostały wprowadzone pewne zasady, które mają na celu zapobiegnięcie przypadkowemu poznaniu przyszłych losów bohaterów:

Na Forum wyróżniamy 3 strefy różniące się zasadami traktowania spoilerów:

Strefa zwykła
Obejmuje wszystkie działy i tematy, za wyjatkiem tych, które wyraźnie oznaczono inaczej.

W tej strefie dopuszczalne jest napisanie spoileru ukrytego. Do ukrywania spoilerów służy specjalny znacznik BBCode [spoiler]. Podczas pisania postu należy zaznaczyć fragment będący spoilerem i kliknąć przycisk spoiler znajdujący się nad polem edycyjnym. Zaznaczony tekst zostanie objęty tymże znacznikiem. Efekt po wysłaniu posta będzie następujący:
w następnym odcinku wszyscy zginą
Aby zobaczyć ukryty tekst, należy kliknąć przycisk.

Zabronione :!: jest zamieszczanie spoilerów nieoznaczonych w wyżej opisany sposób. Złamanie zakazu będzie skutkowało otrzymaniem Ostrzeżenia. Ponowne złamanie zakazu będzie skutkowało dodaniem do grupy Pleciug. Pleciuga:
- nie może ustawić wasnego avataru
- niemoże ustawić własnej sygnatury
- może pisać tylko moderowane posty (takie posty muszą zostać zatwierdzone przez Moderatora, zanim pojawią się na stronie)
- ma pseudonim napisany w kolorze różu majtkowego :twisted:

Strefa zaostrzonego rygoru
Obejmuje te działy i tematy, w których to wyraźnie zaznaczono.

W strefie zaostrzonego rygoru zabronione :!: jest zamieszczanie jakichkolwiek spoilerów, także ukrytych. Złamanie zakazu skutkuje dodaniem do grupy Pleciug bez uprzedniego ostrzeżenia.

Strefa wolna
Obejmuje te działy i tematy, w których to wyraźnie zaznaczono.

W tej strefie można zamieszczać oznaczone jak i nieoznaczone spoilery. Nie grożą za to jakiekolwiek konsekwencje.

Uwaga
Miej na uwadze, że te zasady weszły w życie 10 września 2007, zatem przeglądając stare tematy, możesz natrafić na nieoznaczone spoilery niezależnie od strefy, w której się znajdują :!: