NIEDOPOWIEDZENIA / PRZEOCZENIA / UCHYBIENIEA:-)

Wszystko o serialu, książkach, DVD, WB, UPN...
Post Reply
Michał
Gość
Posts: 58
Joined: Sun Sep 02, 2007 2:02 pm

NIEDOPOWIEDZENIA / PRZEOCZENIA / UCHYBIENIEA:-)

Post by Michał » Tue Sep 04, 2007 11:16 pm

Hey! Jestem po kolejnej lekturze wszystkich sezonów ukochanego "Roswell" i o ile wcześniej byłem skupiony na losach naszych bohaterów dopiero teraz zauważyłem pewne NIEDOPOWIEDZENIA / PRZEOCZENIA / UCHYBIENIA w scenariuszu :)
Pod koniec II sezonu dość istotną rolę odgrywają Larek i Sean a w III sezonie nie występują już ani razu. Nie było mowy o wyjeździe czy wyprowadzce Sean'a. O ile główną postacią świątecznego odcinka w II sezonie jest córka Larka, o tyle podczas świąt w III sezonie nie pojawia się ani ona ani Larek wogóle :?
W "Graduation" Liz pisze pożegnalny list do swego ojca, natomiast Maria nie napisała zupełnie nic do swojej mamy, o którą tak bardzo się troszczyła gdy podrywał ją szeryf Valenti w I sezonie :?
Jeśli dobrze kojarze to w III sezonie ani razu nie występuje mama Liz, nie ma jej nawet podczas nocy sylwestrowej w CrashDown, tylko w pożegnalnym liście Liz każe tacie by ją pozdrowił. Nie mamy zupełnie żadnej informacji co się z nią stało:?

User avatar
Emila
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Sun Feb 13, 2005 8:54 pm
Location: Bydgoszcz

Post by Emila » Thu Sep 06, 2007 2:43 pm

Matka Liz występuję chociażby w odc. Busted.

Amy - aktorka grająca ta role zrezygnowała z serialu.Maria w Graduation mówi Liz,że straciła wiele przez kosmiczną sprawę ,między innymi własna matka nie chce jej znać.Poza tym przy końcówce Liz mówi,że pamiętnik ma także przeczytać Amy.
"Now you're flirting with death
you think then the hurting will stop
But your life is so damn precious
and has only just begun"...

Michał
Gość
Posts: 58
Joined: Sun Sep 02, 2007 2:02 pm

Post by Michał » Thu Sep 06, 2007 4:44 pm

Powinna byc jednak informacja co się z nią stało, a nie że zniknęła bo zniknęła i jej nie ma. :)
Pani deLca polubiła Michaela, pomógł jej przecież "naprawić" zlewozmywak. Maria była dobrą dziewczyną, więc opuszczenie mamy i pozostawienie jej do przeczytania pamiętnika przyjacióki uważam za nizbyt zręczne posunięcie scenarzysty :)

User avatar
Emila
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Sun Feb 13, 2005 8:54 pm
Location: Bydgoszcz

Post by Emila » Thu Sep 06, 2007 7:16 pm

To nie Maria opuściała matkę,tylko ona ją.
"Now you're flirting with death
you think then the hurting will stop
But your life is so damn precious
and has only just begun"...

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Sep 06, 2007 9:13 pm

Ani matka opuściła Marię, ani na odwrót. Po prostu tak jak wspomniano aktorka grająca Amy postanowiła opuścić serial, a ponieważ scenarzyści nie chcieli wprowadzać wątku odejścia Amy na stałe - mieli inne pomysły na scenariusz - po prostu przeszli nad tą sprawą do porządku dziennego. Wątek pozostawiono samemu sobie, co specjalnie i tak nie wpłynęło na fabułę, bo od początku, z dorosłych istotną rolę odgrywał tylko szeryf Valenti. Cała reszta pojawiała się w serialu tylko wtedy, kiedy trzeba było odegrać wątek ojca zmartwionego losem córki, czy matki bojącej się, że jej córka popełni te same błędy... I potem oczywiście w 3 serii, rodzice pojawili się po to by upewnić kosmoludki w swojej rodzicielskiej miłości i pomóc Maxowi znaleźć nową rodzinę dla Zana.

Michał
Gość
Posts: 58
Joined: Sun Sep 02, 2007 2:02 pm

Post by Michał » Thu Sep 06, 2007 11:08 pm

Szkoda, że szeryf Valenti nie uciekł razem z młodzieńcami, żal mi go było gdy został w Roswell, choć z drugiej strony raczej nie pasowałby do ciekawych świata nastolatków :)

User avatar
gosiek
Fan
Posts: 541
Joined: Sat Sep 27, 2003 10:33 am
Location: Radom
Contact:

Post by gosiek » Sat Sep 08, 2007 12:06 am

a mnie najpardziej zal Alexa. Jassy Wcale nie pasowal do Issy :)

To BYł Błąd :P
Image

User avatar
miss independent87
Gość
Posts: 27
Joined: Sun Mar 25, 2007 4:55 pm
Location: Gliwice
Contact:

Re:

Post by miss independent87 » Wed Oct 17, 2007 5:11 pm

Emila wrote:Amy - aktorka grająca ta role zrezygnowała z serialu.Maria w Graduation mówi Liz,że straciła wiele przez kosmiczną sprawę ,między innymi własna matka nie chce jej znać.
nie jestem pewna czy mamy to właśnie tak rozumieć, być może chodzi po prostu o to, ż Amy jej w ogóle nie zna, nie ma pojęcia o życiu córki, o jej problemach, a nie że Amy w jakiś sposób opuściła Marię ;> ale rzeczywiście, żaden wątek nie pokazuje co się naprawdę stało z Amy, to że aktorka zrezygnowała z roli nie załatwia sprawy, scenarzyści się wogóle nie wysilili... koniec 2 sezon i początek 3 w niektórych miejscach po prostu są niespójne :?
wkurza mnie, że wątek Future Maxa i końca świata także został jakby zignorowany, choć mógł być bardzo ciekawy. również postać Avy jest później całkowicie pominięta. przykłady można mnożyć...
z perspektywy czasu widzę, że twórcom serialu brakowało pomysłów, a przynajmniej takie odniosłam wrażenie. ale teraz pomyślałam, że przyczyna może być inna. decyzja o zakończeniu serialu została podjęta odgórnie, dosłownie z dnia na dzień, co pokrzyżowało plany twórcom ROSWELL. to zrozumiałe, że niektórych wątków nie dokończono, inne dokończono w sposób niezbyt ciekawy i emocjonujący, a nowych pomysłów nawet nie mieli możliwości zrealizować :|
"Ladies leave yo man at home / The club is full of ballas and they pockets full grown / And all you fellas leave yo girl with her friends / Cause its 11:30 and the club is jumpin jumpin"

http://www.scoobygang.fora.pl/

kojot87@vp.pl
Gość
Posts: 37
Joined: Sun Sep 24, 2006 10:14 am
Location: Warszawa
Contact:

Re:

Post by kojot87@vp.pl » Wed Nov 14, 2007 8:22 am

gosiek wrote:a mnie najpardziej zal Alexa. Jassy Wcale nie pasowal do Issy :)

To BYł Błąd :P

Musze sie z tym zgodzić a co do tych przeoczen jest ich znacznie więcej ale nie widać ich na pierwszy rzut oka...
(weź pod uwage, że 3 seson i tak miał się skończyć na 13 odcinkach więc mogło to umknąć reżyserce)
MAYDAY już 10 listopada w katowickim spodku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests