Umiejętności Królewskiej 4

Wszystko o serialu, książkach, DVD, WB, UPN...
kojot87@vp.pl
Gość
Posts: 37
Joined: Sun Sep 24, 2006 10:14 am
Location: Warszawa
Contact:

Umiejętności Królewskiej 4

Post by kojot87@vp.pl » Sun Sep 24, 2006 11:24 am

Wypowiadajcie się jakie według was Max, Isabel, Michael i Tess maja umiejętności i możliwości :P

kojot87@vp.pl
Gość
Posts: 37
Joined: Sun Sep 24, 2006 10:14 am
Location: Warszawa
Contact:

Post by kojot87@vp.pl » Sun Sep 24, 2006 11:35 am

Ostatrni zadalem pytanie jakie specjalne umiejetnosci posiada Michael??
Wiadomo, ze Max potrafi leczyc, Isabel wchodzic do snow a Tess manipulowac umyslami, a Michael co? potrafi rozwalac kamyki i to wszystko ;/?? zreszta to wszyscy potrafia, ale mniejsza.
w odpowiedzi powiedziano mi ze potrafi dozwalac i leczyc. To troche dziwne gdyz nigdy nie posiadal takiej umiejetnosci z wyjatkiem gdy przeja zdolnosci Maxa ale sam z siebie nigdy takich nie posiadal.

PROSZE O WASZE WYPOWIEDZI
POZDRO
MAYDAY już 10 listopada w katowickim spodku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Sun Sep 24, 2006 9:00 pm

Michael moc byla duża ale nie okiełzana.

Podejrzewam że pod niekórymi względami przerastała moc Maxa/Isabel/Tess

Tylko nie miała dokładnie określonych parametrów działania.
:)

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Sep 26, 2006 11:31 am

To bardzo możliwe. Jako Głównodowodzący, zapewne posiadał moc typowo bojową. a o ile pamiętam, taka tylko Tess potrafiła spalić salę pełną Skórów.
Można spekulowac, że mocą Michaela była destrukcja. Nie tylko kamyków. Pamiętacie - zdaje się - 2 odcinek 3 serii? Ten, w którym wykrył kradzieże w swojej pracy. Tam zwalił przeciwnikowi sufit na głowę. Ina sprawa, że sobie również. Faktycznie więc, wychodziłoby na to, że ma słaba kontrolę nad mocą. Mimo, że przecież sporo ćwiczył pod kierunkiem Tess. ale może w tym tkwi problem? Może Tess już wtedy się go obawiała i wstawiła mu do umysłu jakieś deregulatory. Ale to, rzecz jasna, jedynie hipotezy.
Poza tym - mówimy to o jednej mocy dla każdego z K4. Tymczasem Isabel i Tess miały również moc pirokinezy, nie wspominając o różnych drobniejszych przejawach mocy, jak huragan w pokoju Isabel czy świecąca na czerwono ręka Maxa i jego przejażdżka na lotni. No i tworzone przez niego pola siłowe. Stąd też uważam, że trudno powiedzieć coś konkretnego o mocach K4.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

kojot87@vp.pl
Gość
Posts: 37
Joined: Sun Sep 24, 2006 10:14 am
Location: Warszawa
Contact:

Post by kojot87@vp.pl » Tue Sep 26, 2006 5:49 pm

ale weź pod uwage, że w którymś odcinku 3 serii gdy Max walczył z Michaelem to jak Evans przegrywał to siłą woli rozwalił szybe tak by poleciała na Guerina(czy jakoś tak), więc sądze że Max również mógł by rozwalić sufit
PS:zastanawiam się czy w książce nie było lepiej, że każdy posiadał taką samą moc ale rozwiniętą w innym stopniu (ale to już każdy inaczej ją sobie rozwijał)

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Sep 28, 2006 8:40 am

W książce na pewno było sensowniej. Sprawa mocy, wyglądu i właściwie wszystkiego zaplanowana była bardziej logicznie i widać było, że te kwestie nie są wymyślane na chybcika i na potrzeby chwili, jak to się zdarzało w serialu.
Inna sprawa, że serial był bardziej rozbudowany i skierowany do nieco starszej widowni.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

kojot87@vp.pl
Gość
Posts: 37
Joined: Sun Sep 24, 2006 10:14 am
Location: Warszawa
Contact:

Post by kojot87@vp.pl » Thu Sep 28, 2006 9:38 am

co do tematu obejżyjcie sobie ostatni odcinek 2 serii, tam bardzo dobrze widac jaką mocą dysponuje Michael
MAYDAY już 10 listopada w katowickim spodku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P

User avatar
Vanilla Angel
Gość
Posts: 10
Joined: Sat Aug 19, 2006 10:41 am

Post by Vanilla Angel » Wed Oct 11, 2006 10:40 am

ale Michael też potrafi uzdrawiać. Może nie tak jak Max, ale potrafi.
Obejrzyjcie sobie odcinek "Into the Woods", jak Rzeczny Pies skręcił nogę...

sweet chilly
Gość
Posts: 2
Joined: Sat Jul 08, 2006 12:06 pm

Post by sweet chilly » Thu Oct 12, 2006 2:23 pm

zdaje mi się, że michael posiadał właśnie moc "bojową", czy jakby to inaczej nazwać. był wojownikiem, i to potężnym. może nie potrafił okiełznać swojej siły i odkryć do końca zdolności, które w nim drzemały, ale zdaje mi się, że podczas gdy zadaniem maxa było niesienie pomocy (uzdrawianie), isabel i tess manipulacje umysłami (uogólniam, bo wydaje mi się, że isabel też potrafiłaby), to michela można uważać za swego rodzaju obrońcę, stojącego na strazy pozostałych...

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Oct 13, 2006 8:59 am

Wydaje się, że każdy z 4 miał dostęp do takich samych mocy, ale w róznym stopniu je opanowali. Tym możnaby wytłumaczyć, że Michael też potrafił leczyć, a I Isabel i Tess potrafiły palić wrogów. Podział nastapiłby więc tylko ze względu na specjalizacje. Może poszczególni członkowie K4 mieli jakieś szczególne predyspozycje ku któremuś rodzajowi mocy. I gdy Michael przejął moc Maxa, to właśnie przejęcie jego predyspozycji pozwalało mu leczyć z taką łatwością. Oznaczałoby to zapewne, że wszystkie zdolności K4 miałyby jedno źródło (co jest logiczne), takie samo dla wszystkich.
Względnie możnaby ich podzielić ze względu na płeć, bo nie przypominam sobie, by chłopacy i dziewczyny dzielili jakąś moc. Aż mogę się mylić, dawno już "Roswell" nie widziałem.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

kojot87@vp.pl
Gość
Posts: 37
Joined: Sun Sep 24, 2006 10:14 am
Location: Warszawa
Contact:

Post by kojot87@vp.pl » Fri Oct 20, 2006 8:28 am

nie no nadal nie potrafie przyjąć do wiadom., że Michael potrafi uzdrawiać skoro według was potrafi uzdrawiać to czemu nie uzdrawiał się sam (nie licząc odcinka co przeją zdolności maxa) tylko zawsze szedł do ziomka ( :P ) by ten go wyleczył, chyba że posiadał jakąś znikomą umiejętność leczenia ale nie zdawał sobie z tego sprawy i leczył instnktownie nie wiedząc o tym że też posiada taką um.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Mon Oct 23, 2006 2:18 pm

Ale skoro nie potrafi, to jak wyleczył Rzecznego Psa?
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

kojot87@vp.pl
Gość
Posts: 37
Joined: Sun Sep 24, 2006 10:14 am
Location: Warszawa
Contact:

Post by kojot87@vp.pl » Tue Oct 24, 2006 10:36 am

1: w którym to było odcinku
2: to może potrafił leczyć ale nie zdawał sobie z tego sprawy, gdyż udawało mu się to tylko bdy bardzo bardzo czegoś chciał.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Oct 24, 2006 1:09 pm

Odcinek "Into the Woods", 1 sezon.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

kojot87@vp.pl
Gość
Posts: 37
Joined: Sun Sep 24, 2006 10:14 am
Location: Warszawa
Contact:

Post by kojot87@vp.pl » Tue Oct 24, 2006 8:48 pm

niestety jeszcze nie posiadam 1 sesonu

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Oct 26, 2006 11:57 am

Ja też nie, podobnie jak żadnego innego, ale oglądałem gdy leciał w tv :P
A streszczenia są na stronie głównej (chyba że nie chcesz sobie psuć przyjemności).
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

kojot87@vp.pl
Gość
Posts: 37
Joined: Sun Sep 24, 2006 10:14 am
Location: Warszawa
Contact:

Post by kojot87@vp.pl » Thu Oct 26, 2006 5:27 pm

hmmm czy ja wiem bo 2 i 3 sezon mam a 1 w 99,7% ale stoi tak od dłuższego czasu :/

PS:narusze troszke inny temat ale mniejsza :jezyk: lecz dla mnie to jest niezwykle ważne, pare lat temu czytałem, że serial "ROSWELL" wcale nie był kręcony w Roswell tylko w jakimś innym miasteczku i moje pytanko brzmi czy ktoś wie jakie to było miasteczko, lub gdzie można sprawdzić jak nazywało się to miejsce. Szukałem juz pare razy ale nigdzie nie mogłem tego dorwać, więc zwracam się do was o pomoc.
MAYDAY już 10 listopada w katowickim spodku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P

User avatar
miss independent87
Gość
Posts: 27
Joined: Sun Mar 25, 2007 4:55 pm
Location: Gliwice
Contact:

Post by miss independent87 » Mon Mar 26, 2007 5:31 pm

moim zdaniem każdy z K4 miał tak naprawdę zbliżone umiejętności (potrafili wchodzić do ludzkich umysłów, zmieniał kształt i konsystencję przedmiotów, wprawiać je w ruch itp), po prostu każde z nich miało inną specjalność. I tak:
1. Max był uzdrowicielem, leczy rany, śmiertelne choroby, w pewnym sensie potrafił "sprowadzić z powrotem" (choć nie jestem pewna, jak daleko sięgała jego moc); jego zadaniem była ochrona przed atakiem (ta tarcza w ślicznym zielonym kolorze :mrgreen: ),
2. Michael specjalizował się w ataku; nie chodzi tu tylko o kruszenie jakichś kamieni, ale o pełne działanie ofensywne. Problem w tym, że niegdy nie nauczył się w pełni kontrolować swoich zdolności, a trzeba przyznać, że są one niebezpieczne dla otoczenia...
3. Izzy potrafiła wchodzić do snów; mogłą zobaczyć twoje najskrytsze pragnienia i lęki, a nawet przejrzeć na wylot Twoje plany. To bardzo przydatna zdolność, nie sądzicie?? Też bym tak chciała... :twisted:
4. Tess... To dopiero niebezpieczne stworzenie :!: Jej zdolność manipulowania ludzkimi umysłami bez ich widzy jest iście przerażająca :!: :!: wyobraście sobie, że spotykacie kogoś takiego na waszej drodze...

Swoją drogą, o umiejętnościach Liz też wiemy niewiele... Dziewczyna potrafi nieźle walnąć, rozwalić wszystkie urządzenia domowe :wink: , prawdopodobnie posiada też umiejętność zwaną "projekcją astralną" (zob. "max in the City" 2 sezon - wtedy jak Max, i tylko on, widzi stojącą na środku ulicy Liz, która próbuje go ostrzec; co prawda Isabel jej pomogła, ale to szczegół).
"Ladies leave yo man at home / The club is full of ballas and they pockets full grown / And all you fellas leave yo girl with her friends / Cause its 11:30 and the club is jumpin jumpin"

http://www.scoobygang.fora.pl/

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Wed Mar 28, 2007 9:49 am

Heh, a wiecie że to ciekawe. Teraz dopiero zdałem sobie sprawę jak te moce się uzupełniają. Max to fizyczna obrona, a Michael - fizyczny atak. Izzy to wywiad psychiczny - w pewnym sensie obrona mentalna, bo przecież znajomość przeciwnika i jego planów to najlepsza obrona. Tess natomiast to psychiczny atak. A żeby dziewczyny nie były zdane tylko na zdolności mentalne, dostały "broń osobistą" - oginisty wiatr, którym Izzy posłużyła się przeciw tej kobiecie-Skórowi, a Tess przeciw kopiom i Skórom.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

kojot87@vp.pl
Gość
Posts: 37
Joined: Sun Sep 24, 2006 10:14 am
Location: Warszawa
Contact:

Re: Umiejętności Królewskiej 4

Post by kojot87@vp.pl » Sun Sep 16, 2007 8:13 pm

A co do Liz właśnie teraz zaczołem nad jej mocami się bardziej zastanawiać, mimo tych mocy co wymieniliści, że ma to jeszcze nie zapominajmy o umiejętności dostrzegania przyszłości tak jak to bylło w 1 odcinku co razem z maxem uratowali jakaś kobiete, pozatym jestem pewien, że Liz może mieć w sobie największą moc, gdyż tak naprawde nigdy nie zajmowała się tym by je rozwinąć i okiełznać....
MAYDAY już 10 listopada w katowickim spodku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest